Jump to content

Recommended Posts

3 minutes ago, The Magician said:

Και τον Τσιντωτα τον συμπαθει ο Προεδρος. Λεμε για ιδεες σε περιπτωση πωλησης του Μπαρκα.

καλα και να μην τον συμπαθουσε  (που εγω αυτο δεν το ηξερα) μονο και μονο που ειπε εγω υπογραφω με οσα λεφτα θελει η ΑΕΚ τον αγαπησε την ιδια στιγμη. Για μενα ας μπει βασικος τουλαχιστον φετος να δουμε τι κανει μιας και η χρονια εχει γαμηθει και ας φαει παγκο ο Μπαρκας να στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, The Magician said:

Και τον Τσιντωτα τον συμπαθει ο Προεδρος. Λεμε για ιδεες σε περιπτωση πωλησης του Μπαρκα.

Αφου οταν ηρθε η ωρα να υπογραψει νεο συμβολαιο ειπε φερτε το και ουτε λεφτα ουτε τπτ. Πως να μην τον συμπαθει;

Γι αυτο εγω παρα τις μαλακιες του στηριζω Μπαρκα μεχρι θανατου. Γιατι οι εναλλακτικες αυτες ειναι. Οσοι ονειρευονται νεο Σορρεντινο ας γυρισουν πλευρο

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AlexKR21 said:

Αφου οταν ηρθε η ωρα να υπογραψει νεο συμβολαιο ειπε φερτε το και ουτε λεφτα ουτε τπτ. Πως να μην τον συμπαθει;

Γι αυτο εγω παρα τις μαλακιες του στηριζω Μπαρκα μεχρι θανατου. Γιατι οι εναλλακτικες αυτες ειναι. Οσοι ονειρευονται νεο Σορρεντινο ας γυρισουν πλευρο

Εαν εισαι ελαχιστα σοβαρος, το χτεσινο πρεπει να ναι το τελευταιο παιχνιδι του Μπαρκα με την φανελα της ΑΕΚ. Παγκο ως το καλοκαιρι και να φερει προταση 3m μινιμουμ να παει στον διαολο. Γιατι αν δεν το κανεις αυτο, του χρονου τετοια εποχη θα ετοιμαζει βαλιτσες για το μαγευτικο Γκετενμποργκ να χει παρεα και ο Ανεστης ο Ιωαννης,

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AlexKR21 said:

Αφου οταν ηρθε η ωρα να υπογραψει νεο συμβολαιο ειπε φερτε το και ουτε λεφτα ουτε τπτ. Πως να μην τον συμπαθει;

Γι αυτο εγω παρα τις μαλακιες του στηριζω Μπαρκα μεχρι θανατου. Γιατι οι εναλλακτικες αυτες ειναι. Οσοι ονειρευονται νεο Σορρεντινο ας γυρισουν πλευρο

Οχι ρε αδερφε μην το λες αυτος ποιος μπαρκας? Εγω αν ηταν στο χερι μου θα ηταν ηδη στην Αγια Σοφια να κουβαλαει μπετα. Γιατι αυτες τις μαλακιες τις εχει ξανακανει.

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε οτι ΟΛΟΣ ο αξονας θελει αλλαγη

 

θελεις ενα μεγαλο τερμα να δινει ποντους ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥΣ

εναν μεγαλο αμυντικο που να μην τραυματιζεται με πανω απο 3 μποφωρ

εναν παιχτη box2box που να ΓΑΜΑΕΙ

και εναν killer φορ

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο οποιος Μπαρκας εκανε 2 καλα παιχνιδια και απο τοτε τα πνιγει ολα. Και τον καναμε ηρωα.

Παιδια οταν παιζεις μπαλα πισω θες σιγουρια, αμα ξερεις οτι οτι παει μεσα γραφει ε γαμησε το. Δεν λεω οτι ο Τσιντωτας ειναι τοπ κλας αλλα κατι εχει να δωσει. Δεν ξεχναω και την ασσιστ που εχει βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα βαλετε κατω μονο ο Χουλτ ειναι σχετικα οκ.

ο Πονσε ειναι ακριβος, ο Λιβαγια ψιλομαλακιστηκε, ο Σιμοες φετος χαλια, ο Γκαλο μεγαλωνει κι αλλο, ο Τσιγκρινσκι τραυματιζεται, ο Αλεφ και «ακριβος» και μετριος, ο Κριστιτσιτς δεν εχει δειξει κατι και οι υπολοιποι δεν θεωρω οτι ειναι αξιοι αναφορας.

Με κανια 10αρια βασικους εισαι οκ δλδ. Αντε να τους κανω 7-8 για να μην τα παραλεμε.

Πού πας ρε Καραμητρο..

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Αν τα βαλετε κατω μονο ο Χουλτ ειναι σχετικα οκ.

ο Πονσε ειναι ακριβος, ο Λιβαγια ψιλομαλακιστηκε, ο Σιμοες φετος χαλια, ο Γκαλο μεγαλωνει κι αλλο, ο Τσιγκρινσκι τραυματιζεται, ο Αλεφ και «ακριβος» και μετριος, ο Κριστιτσιτς δεν εχει δειξει κατι και οι υπολοιποι δεν θεωρω οτι ειναι αξιοι αναφορας.

Με κανια 10αρια βασικους εισαι οκ δλδ. Αντε να τους κανω 7-8 για να μην τα παραλεμε.

Πού πας ρε Καραμητρο..

 

Καλά, με μερικές ποιοτικές προσθήκες αναβαθμίζονται και οι Κρστιτσιτς αυτύ του κόσμου, δεν θες καινουριά ομάδα, αλλά θες αρκετούς.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Αν τα βαλετε κατω μονο ο Χουλτ ειναι σχετικα οκ.

ο Πονσε ειναι ακριβος, ο Λιβαγια ψιλομαλακιστηκε, ο Σιμοες φετος χαλια, ο Γκαλο μεγαλωνει κι αλλο, ο Τσιγκρινσκι τραυματιζεται, ο Αλεφ και «ακριβος» και μετριος, ο Κριστιτσιτς δεν εχει δειξει κατι και οι υπολοιποι δεν θεωρω οτι ειναι αξιοι αναφορας.

Με κανια 10αρια βασικους εισαι οκ δλδ. Αντε να τους κανω 7-8 για να μην τα παραλεμε.

Πού πας ρε Καραμητρο..

 

Ξεχασες τον χτεσινο γκεημ τσεηντζερ Γαλανοπουλο Κωνσταντινο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω παντως τα "φυγε συ", "μεινε συ" προσπαθω να τα εχω στο μυαλο μου με βαση και το πως κινουνται στην ΠΑΕ. Οσοι θελετε να φυγει ο Μπαρκας εχετε στο μυαλο σας εναν τερματοφυλακα ξενο, επιπεδου Σορρεντινο. Ειλικρινα πιστευετε οτι υπαρχει τετοια περιπτωση; Καναν Γλυκο θα μας φερουν και γω θα αρχισω παλι τις χριστοπαναγιες οπως το καλοκαιρι με τον αγελαστο. Σορρυ αλλα παρα τα χθεσινα, στο διλημμα Μπαρκας-Γλυκος ή κανας νεος Μπαροχα προτιμω χιλιες φορες Μπαρκα.

@mobster21 Μην τα παρεις, αλλα σε θεωρω υπερβολικο. Στα προκριματικα το καλοκαιρι σε κρατησε ορθιο και χει μεγαλο μεριδιο στην επιτυχια, περσι ο τελικος που σε γλιτωσε απο διασυρμο, περσι το καραισκακι στο κυπελλο, στη λεοφωρο επι μοραις ειναι μερικα απ τα παιχνιδια που ηταν καθοριστικος. Ναι, κανει κακη σεζον και χει μεινει στασιμος, αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα.

Τι θα κανα εγω; Θα τον αφηνα παγκο μεχρι το τελος της σεζον ως ηλεκτροσοκ και του χρονου ισως εκανα ροτεισον στη θεση, γιατι το παιδι το χει και πει και ο ιδιος οτι επαναπαυεται ευκολα. Θεωρητικα τουλαχιστον, εχεις και εναν 2ο τερμα ικανο να παρει παιχνιδια. Επισης πρεπει να δουμε και το θεμα του προπονητη τερματοφυλακων καποια στιγμη, γιατι σε κανεναν τομεα που χει καραμπινατο προβλημα (βλεπε παιχνιδι με τα ποδια) εγω δεν εχω δει βελτιωση. Βεβαια στην ΑΕΚ του παλαιου ΠΑΣΟΚικου δημοσιου τι να περιμενω....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Αν τα βαλετε κατω μονο ο Χουλτ ειναι σχετικα οκ.

ο Πονσε ειναι ακριβος, ο Λιβαγια ψιλομαλακιστηκε, ο Σιμοες φετος χαλια, ο Γκαλο μεγαλωνει κι αλλο, ο Τσιγκρινσκι τραυματιζεται, ο Αλεφ και «ακριβος» και μετριος, ο Κριστιτσιτς δεν εχει δειξει κατι και οι υπολοιποι δεν θεωρω οτι ειναι αξιοι αναφορας.

Με κανια 10αρια βασικους εισαι οκ δλδ. Αντε να τους κανω 7-8 για να μην τα παραλεμε.

Πού πας ρε Καραμητρο..

 

ΝΑΙ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΝΑΙ. Γιατι οτι κινηση εκανες δεν ηταν βαση πλανου και προοπτικης ηταν να μπαλωσουμε μωρε τωρα αυτη τη θεση και βλεπουμε. Δεν θελω να υποβαθμισω την ομαδα τοσο πολυ, θα τους δωσω χρονο με αλλο προπονητη να δω τι μπορει να αλλαξει..απλα οσο βλεπω στο αλλο τοπικ τι ροστερ εχουν οι αλλοι μου ερχεται να βαλω τα κλαματα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

ΟΚ ας μην φυγει ο Μπαρκας υπο τον ορο να ανεβει στο 365 βιντεο με ΑΕΚτζηδες να τον καρπαζωνουν στα ΑΤΜ μεχρι να αλλαξει κατευθυνση η χωριστρα του.

Αυτο ειναι θεμα της μαλακιας που δερνει τον κοσμο σου. Δεν θα ξεκληρισεις την ομαδα γι αυτο, σιγα σιγα καιρος να αλλαξουμε και μεις νοοτροπια γιατι τους παραχαϊδευουμέ και μετα παραγινονται "μη μου απτου" και ντιβες στα σοσιαλ

Link to comment
Share on other sites

@AlexKR21 σιγα μην τα παρω για τον Μπαρκα

τον θεωρω απλα υπερτιμημενο τερμα εδω και πολυ καιρο

εδειξε στην αρχη καποια καλα στοιχεια αλλα εγινε χειροτερος απο περυσι για μενα

το πρωτο και το τριτο γκολ του τα χρεωνω σχεδον προσωπικα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geologos said:

Ο βλαχοδήμος έκανε χειρότερα στη βαζέλα. πήγε σε σοβαρή ομάδα και έγινε τοπ.

ο Μπάρκας και ο οποιοσδήποτε Ελληνας τέρμας, θέλουν καποιον να τους δουλεψει.

Λογικα θα φυγει ο Χρυσοστομος και ισως φερει Μηνου ο προεδρος για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε να μιλαμε σοβαρα, να μην απαξιωνουμε και να μη μηδενιζουμε το συμπαν. Ο @Geologos πχ το ειδε σωστα και σου λεει στο πλαισιο που κινεισαι εγω θα εσπρωχνα στον Πονσε και θα εχτιζα εκει. Εσυ εισαι ομαδα/οργανισμος που χτιζει και δεν αγοραζει οπως κανει ο Σαββιδης. Το βασικο και το κεντρικο θεμα της ΑΕΚ ειναι οτι χτιζει σε λαθος βασεις. Εγω ακομα πιστευω και το λεω οτι η ανανεωση Σιμοες ειναι λαθος. Το παιδι προσφερε και ματωνει, αλλα μετρηθηκε φετος στο ανωτερο επιπεδο και δεν εκανε. Το ιδιο και καποιοι αλλοι οπως ο Γαλανοπουλος που ειναι και νεοτερος.

Δεν γινεται ομως να απαξιωνεις επενδυσεις οπως ο Μπαρκας ή ο Λιβαγια. Ο Μπαρκας θελει να δουλευτει κυριως στα ποδια και ο Λιβαγια να βρει κινητρα.

Το βασικο θεμα της ΑΕΚ ειναι οτι εχει εγκλωβιστει στο Μανταλο και το Λιβαγια + τη σταθερα Σιμοες. Και οι 3 ειναι ποδοσφαιριστες που την υποχρεωνουν να παιζει με συγκεκριμενο τροπο. Με εναν αλλου τυπου χαφ θα μπορουσε ο Μανταλος ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να αποφασισει να παιξει στο 8 ή να συνθετει διδυμο με τον Κρστιτσιτς και πισω τους το Σιμοες αλλα ΧΩΡΙΣ το Λιβαγια μπροστα. 

Εχεις στην ομαδα σου 3 ακριβα συμβολαια που επι της ουσιας ειναι παρομοιοι παικτες: Μανταλος, Λιβαγια, Μπακασετας. Δλδ εχεις μοιρασει εντελως λαθος τα λεφτα. Αν εδινες λεφτα και σε αλλες θεσεις μια χαρα λυσεις ειναι και οι τρεις και παιχταραδες θα φαινονταν, αλλα ΔΕΝ ΔΙΝΕΙΣ στις αλλες θεσεις εκτος απο τον φορ και εναν πλαγιο αυτη τη στιγμη (τον Μπογε). Δεν εχεις μπακ απ του Σιμοες, δεν εχεις μπακ απ του Κρστιτσιτς, δεν εχεις κανεναν ακραιο, δεν εχεις καν δευτερο φορ πισω απο το δανεικο Πονσε των 600 χιλιαδων. Δεν μπορεις να φερεις ουτε το μετριο Σολδανο που εφερε ο Βαγγελης, δεν συζηταμε τωρα για επενδυσεις-ρισκα 2μισι εκατ. με Σβιντερσκι απο Πολωνιες ή χοντρα λεφτα για Ακπομ και Πριγιοβιτς.

Αρα αυτη τη στιγμη κοιταζεις τι μπορεις να καταφερεις με τα διαθεσιμα και το στυλ της ομαδας που εγκλωβιστηκες. Η ομαδα κακη δεν ειναι, απλως δεν ειναι κατι τρομερο και εμενα προσωπικα οι Σιμοες, οι Μανταλοι, οι Μπακακηδες μου μοιαζουν οτι εχουν κανει τον κυκλο τους. Ο Μελισσανιδης εδειξε οτι καταλαβε και βγηκε και η Ωρα με το "τελος εποχης" αλλα τελικα αποδειχτηκε οτι ολα ειχαν να κανουν με το οικονομικο. Συνεπως κραταμε μικρο καλαθι και στη δικη μου λογικη η μονη λυση ειναι αυτη που εγραψα: το 110%, τυχη και καλη ψυχολογια απο τον Χιμενεθ. Δεν υπαρχει αλλη προοπτικη πλην αυτης. Μονο αν πεσουν λεφτα και παρουμε ρισκα που απ οτι φαινεται δεν υπαρχει περιπτωση να γινει.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές σημειώσεις μόνο:

  • Αν χτίσεις πάνω σε ένα παίχτη γίνεσαι προβλέψιμος και κινδυνεύεις να ξεμείνεις από σχέδιο σε περίπτωση τραυματισμού/τιμωρίας/προσωπικών θεμάτων
  • Ο Σιμόες μετρήθηκε φέτος σε ανώτερο επίπεδο με προπονητή τον Ουζουνίδη που είχε τον πιο κοντινό του παίχτη στα δέκα μέτρα
  • Ο Λιβάγια δεν βρήκε κίνητρο για να σοβαρευτεί και να μην κάνει μαλακίες στο ChL. Θα βρει για να παίξει στα σοβαρά με τον Λεβαδειακό?
  • Χθες με τερματοφύλακα τον Σορεντίνο ας πούμε θα είχες γλυτώσει ΣΙΓΟΥΡΑ το τρίτο γκολ και ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ το πρώτο. Ο Μπάρκας έκανε δύο καλά σχετικά σουτ να μοιάζουν ΑΔΥΝΑΤΟΝ να αποκρουστούν. Προσωπικά έχω απογοητευθεί τελείως από τον τύπο.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και γω οτι Μανταλος, Μπακασετας και Λιβαγια δεν χωρανε στην ιδια ομαδα. Πιστευω αν παιξουμε με 1 φορ πρεπει να φυγει ο Λιβαγια, να γινει προσπαθεια να μεινει ο Πονσε και να φερει 2 παικτες με ταχυτητα στα φτερα. Αν παιξουμε με 2 φορ να φυγει ενας εκ των Μανταλου-Μπακασετα.

Γενικα, η χρονια χαθηκε τυπικα χθες. Το κυπελλο το θεωρω ψιλοαπιθανο. Θεωρω οτι ο Χιμενεθ πρεπει να αποφασισει πως θα παιξει του χρονου και να αρχισει να το εφαρμοζει απο τωρα. Ετσι θα δει ποιος του κανει και δεν του κανει γι αυτο που θα χει στο μυαλο του, προκειμενου να ξεκινησει ενας σχεδιασμος

Link to comment
Share on other sites

Ζαστρε τι θεικα πραγματα γραφεις ρε συ? Τι ακριβως χτιζει η ΑΕΚ? Οτι κατσει και να ειναι φτηνο ειναι η φαση? Σου εδωσε δλδ την εντυπωση η ομαδα οτι κρατησε τον Χ Σιμοες με σχεδιο ή πολυ απλα βγηκε στην αγορα για παιχτες και ειδε οτι με διπλα λεφτα του Σιμοες βρισκει παιχτες επιπεδου Κρστιτς και τρεχα γυρευε αν σου παιξουν.

 

Εδω βομβαρδιστηκαμε επικοινωνιακα απο το Νοεμβριο για 2η ευκαιρια στο Μαρινο με καινουργιους παιχτες, τελικα ηρθε ενας κι αυτος φαντασμα, η ομαδα στο μεταξυ πηρε ολα τα ματς πλην παοκ, και τελικα τον εδιωξες Φλεβαρη. Ισα για να μην κανεις μεταγραφες λεω εγω.

Τι χτισιμο και ιστοριες, 10 συμβολαια εξασφαλισμενα για του χρονου δεν εχεις

Ωραιο κι αυτο με το Μπαρκα και το προβλημα του στα ποδια. Ειναι η νεα μοδα να κρινουμε το τερμα απο το αν βαραει καλα βολε. Θα χουμε φαει και 2 γκολ την τελευταια 5ετια απο λαθος του τερματος με τα ποδια, αλλα το βασικο ειναι να εχεις τερμα λοταρ Ματεους, να φτιαχνει παιχνιδι απο πισω. Ζαστρε, τον Μπαρκα βασικα τον κραζουν γιατι οτι παι μεσα γραφει, οχι γιατι δε βαραει καλα βολε. Κανεις δε νοιαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Τα δικαστικα κλπ θα τα δουμε αλλα δεν δημιουργουν αυτα θέμα. Όπως εχουμε γραψει επί σειρα ετών ο Μέλισσαν διοικει με λιγα αλλα εχοντας λογικη, λειτουργία και στοχο σαν να λειτουργουσε με τα πολλα.

Αποτελει κατορθωμα οτι με τεταρτο προϋπολογισμό πηρε κυπελλο, πρωτια στα πλει ωχ και πρωταθλημα.

 

Με εξοργιζει αλλα με την παρεα των εφοπλιστών δεν θα χαμε κανει ουτε αυτα οπως και συνεβη.

Τωρα τρώμε σφαλιαρες, ριχνουμε και καμια.

Ο Σαββιδης στην ΑΕΚ το 2004 δεν θα αφηνε να φυγει ο Μοτσαρτας, ο.Λακης, ο Καψης κλπ. Ο Μαρινακης με την μια εσκασε 50 και ανελαβε τον Ολυμπιακό του Λινεν παραδιδοντας Ολυμπιακό του Βαλβέρδε. Δεν διανοηθηκε να μιλησει για μπουρμποκρασαδες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×