Jump to content

Recommended Posts

Guest Fadrhonc21
11 minutes ago, nikos said:

Πρωτα φτιαχνεις επιδεξιο κωλο και μετα αγοραζεις μεταξωτα βρακια. Τα ελεγα κι επι Νοτιαδων αυτα, την συνεχεια την ειδαμε.

Α μπράβο. Το είχα αναφέρει ξανά, μια εταιρία πρώτα έχει γαμάτο αθρώπινο δυναμικό έτσι ώστε να κάνει maximize όσο μπορεί τα κέρδη της και μετά κοιτάζει σε τι κτίρια θα στεγάζεται, αν θα προσφέρει δωρεάν φαγητό κοκ. Δηλαδή εντάξει ο Τίγρης αυτά που κάνει δεν έχουν καμιά λογική αν κι εφόσον το πλάνο του είναι να πουλήσει την ομάδα. Ποιος θα πάρει μια ομάδα όταν θα πρέπει να βάλει 20-30μ για να την ξαναφτιάξει κι όχι μόνο σε μια χρονιά αλλά θα χρειαστεί 2-3. Αστεία πράγματα.

Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι θέλει απλά να τον θυμούνται για το γήπεδο και τίποτα άλλο. Νομίζει ότι με αυτό θα γίνει σαν τον Νίκος Γκούμας ξέρω γω.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Α μπράβο. Το είχα αναφέρει ξανά, μια εταιρία πρώτα έχει γαμάτο αθρώπινο δυναμικό έτσι ώστε να κάνει maximize όσο μπορεί τα κέρδη της και μετά κοιτάζει σε τι κτίρια θα στεγάζεται, αν θα προσφέρει δωρεάν φαγητό κοκ. Δηλαδή εντάξει ο Τίγρης αυτά που κάνει δεν έχουν καμιά λογική αν κι εφόσον το πλάνο του είναι να πουλήσει την ομάδα. Ποιος θα πάρει μια ομάδα όταν θα πρέπει να βάλει 20-30μ για να την ξαναφτιάξει κι όχι μόνο σε μια χρονιά αλλά θα χρειαστεί 2-3. Αστεία πράγματα.

Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι θέλει απλά να τον θυμούνται για το γήπεδο και τίποτα άλλο. Νομίζει ότι με αυτό θα γίνει σαν τον Νίκος Γκούμας ξέρω γω.

ΑΚΡΙΒΩΣ.

την ομαδα την εχει για τα συγοινωνουντα δοχεια. Ταυτοχρονα κανει και λιγο χομπυ στα γεραματα. Αν τυχον βρει και αγοραστη του πακετου θα κανει και το ντιλακι του.

 

Αλλα το 90% που τον ενδιαφερει ειναι οτι καποια στιγμη το γηπεδο θα παρει το ονομα του.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, nikos said:

 

εχει κουρασει η ομαδα. Μια χρονια δεν φτανει μετα απο τοση κουραση.

Αυτο ειναι μεγαλη αληθεια.Οχι μονο μια χρονια, ουτε καν μονο το γηπεδο δεν φτανει μετα απο τοση κουραση.Η ομαδα χρειαζεται επιτυχιες + το γηπεδο για να επανελθει και ο κοσμος στα κανονικα του .Τραβηξαμε πολλα και θελουμε πολλα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπερκτιμησε τις δυνατοτητες του και ειναι πλαισιωμενος απο τους λαθος ανθρωπους-συμβουλους. Εντελως λαθος. Αφου θελετε να το πιασουμε σοβαρα δηλαδη.

Ο ιδιος εκτιμησε το καλοκαιρι οτι βγαινει με Σιμοε-Γαλανο και ο ιδιος απορουσε που δεν στεκοντουσταν στο Τσ.Λ. Καπου δηλαδη αξιολογησε λαθος και το ιδιο το ροστερ της ομαδας. 

Η ομαδα περσι υπερεβαλε εαυτον. Πραγματικα εσκασε απο την υπερπροσπαθεια διοτι ειδικα μετα το Καραϊσκακη το πιστεψανε ΟΛΟΙ μεταξυ των οποιων και ο προεδρος που πηρε πανω του καποια πραγματα.

Αυτη τη στιγμη εχουμε το κομματι του γηπεδου που χρειαζεται χρηματοδοτηση. Τα εχουμε γραψει με το Σκεπαστο στο καταλληλο τοπικ, υπαρχει θεμα στο οικονομικο, υπαρχει θεμα με τους χρονους, υπαρχει θεμα γενικως αλλα θα ξεπεραστει και το γηπεδο θα γινει.

Για την ομαδα θεωρω οτι δεν περιμενε με τιποτα το Σαββιδη να το τραβαει τοσο πολυ οικονομικα. Αντιπαλο θεωρουσε το Βαγγελη και καπου οταν πηρε την ΚΕΔ θεωρησε οτι τελειωσε το εργο και πλεον θα πηγαινει στο χαλαρο. Προεκυψε Σαββιδης, του κουβαλησε ξενους διαιτητες, δινει δανεικους σε (καλες) ομαδες, πληρωνει μεχρι και για τις αλλαγες στα πομολα και βαζει μασιφ χρυσα. Δεν ειναι δυνατον να παρακολουθησεις αυτη την πολιτικη που κανει ο Σαββιδης. Ο τυπος εχει ΟΚΤΩ παικτες με συμβολαιο ανω του εκατομμυριου ρε μαλακες. Δηλαδη οσα παιρνουν και οι 26 παικτες της ΑΕΚ. ΜΙλαμε για απιθανα νουμερα στην Ελλαδα του 2019.

Λογικο λοιπον να στραβωσει η χρονια οταν 1. τσιγκουνευτηκες 2. επελεξες λαθος προπονητη 3. υπερκεκτιμησες τις δυναμεις σου και σε εμψυχο δυναμικο και σε παρεμβατικοτητα.

Για μενα πρεπει να το δει αλλιως, να απομακρυνθουν κυριως οι ανθρωποι που τον εφτασαν εδω και να παμε ορθολογικα, προσεχοντας τα οικονομικα αλλα με ενα μικρο μπουστ.

Το ελεγα και το καλοκαιρι. Δεν μιλουσαμε για τιποτα εξωπραγματικο. 2μισι εκατομμυρια υποθεση ητανε ο Καλερι και ο Ραντογια, δε μιλαμε για τιποτα εξωπραγματικα λεφτα. Και τα ειχες αυτα τα λεφτα διοτι σου ηρθαν 21 απο το πουθενα. Μαζι με τα περσινα 12 ηταν μια μαγιά 33 εκατ. απο τα οποια διαολε τα 2μισι θα μπορουσες να τα δωσεις για αυτους τους δυο ποδοσφαιριστες. Αλλα εκει ειχαμε να κανουμε με λογικες "θα χαλασουν οι ισορροπιες, θα στραβωσουν οι αλλοι και θα ζητανε τα μαλλια της κεφαλης τους" κλπ. Και το λεω εγω που θεωρω οτι πραγματικα οι παικτες της ΑΕΚ με την αξια που εχουν αμειβονται πλουσιοπαροχα και μαλιστα μερικοι σκανδαλωδως πλουσιοπαροχα.

Να το κλεισω. Το ματς γυρναει. Και γυρναει αν επιτελους παμε σε εναν ορθολογισμο και ενα σχεδιο. Ναι, δεν θα ακολουθησουμε ποτέ τις τρέλες του Σαββιδη ή τα σουπερ μαρκετ του Βαγγελη, αλλα μπορουμε να χτισουμε μια ομαδα, να παιζει κατι συγκεκριμενο, να δουλευτει και να πονταρει στην ομοιογενεια, στο καλο κλιμα και στη μαγκια του προεδρου. Το απεδειξες περσι οτι οταν αυτοι οι τρεις παραγοντες δουλευουν ρολοι, η ομαδα και πορεια στην Ευρωπη κανει και κουπα σηκωνει. Κι ας εχει γκρινιαρηδες σαν εμενα να θενε και καλη μπαλα. Εγω ειμαι το 0,0001% και ο μαλακας. Ο κοσμος την ομαδα θελει να βλεπει, παικτες να κεντανε και νικες στα ντερμπι και στην Ευρωπη. Και εχει δικιο. Και οπως ειμαστε εμεις, αυτα ερχονται μονο εαν παμε με σχεδιο και προσπαθησουμε να χτυπησουμε τους ανταγωνιστες με την ομοιογενεια και το καλο κλιμα.

  • Δικεφαλάκι 11
Link to comment
Share on other sites

Γραφει ωραια πραγματα ο Ματζισαν αλλα πεταει παντα και μια τρελα του στυλ "θελω να βλεπω την ΑΕΚ να παιζει ομορφη μπαλα".

Ομορφη μπαλα δεν προκειται να παιξει καμια ελληνικη ομαδα ξανα.

Και ο λογος ειναι πως πλεον ο καθενας βλεπει πανευκολα Τοτεναμ, Λιβερπουλ, Μπαρτσελονα κτλ.

Οταν βλεπεις αυτο ειναι καπως αστειο να περιμενεις να παιξει μπαλα η ΑΕΚ, ο ΠΑΟΚ η ο Ολυμπιακος.

Πανε αυτα τελειωσαν.

Οποτε θες ομαδα να κερδιζει, η αν δεν κερδιζει να μην χανει. Μια δεκαετια συνεχεια να μαθεις να μην χανεις. Ειναι βασικο αυτο. Οποιος θελει και θεαμα ε ας δει PL.

Στα υπολοιπα εχω ενστασεις αλλα γενικα συμφωνω.

Δηλαδη μου φαινεται απιθανο να ουρλιαζα εγω για τον Σαχλαμαρινο και αυτος να τον θεωρουσε δυνατο ασετ.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα πρεπει να το δει αλλιως, να απομακρυνθουν κυριως οι ανθρωποι που τον εφτασαν εδω και να παμε ορθολογικα, προσεχοντας τα οικονομικα αλλα με ενα μικρο μπουστ.

auto

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πιστεύω οτι αυτοι οι άνθρωποι θα απομακρυνθούν , η αν θα απομακρυνθούν θα γίνει μετα κόπων και βασάνων. Ενα τυχαίο παράδειγμα θα πω οτι όταν πέφτει Κράξιμο σε λυμπε βγαίνει αμέσως ανακοίνωση" ο λυμπε έχει την απεριόριστη στήριξη της διοίκησης και δεν τίθεται κανένα θέμα μπλα μπλα". Συνεπώς η δεν θέλουν να αναλάβουν την ευθύνη η αλήθεια δεν πιστεύουν οτι έκαναν λάθη.

 

Σε όλα τα αλλά συμφωνω μαζί σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλά και όταν έπεφτε κράξιμο στον αγέλαστο έλεγε "αυτός θα είναι ο προπονητής σας ως το καλοκαίρι".
Κανείς από το προσωπικό της ΑΕΚ δεν είναι σίγουρος για του χρόνου, εκτός αν η αποζημίωσή του είναι μεγάλη :P

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CHⓇIS said:

Sovaro proponhth kanonikous skaouter g na psaxnoun kalous fthnous paiktes.

Me klain proponhth k klain skaouters ferneis klain paiktes k ginesai mpourdelo.apla masimatika

Κοστιζει μωρε Κρις το σκαουτινγκ καο ειναι μακροπροθεσμο.

ΤΔ με ακρες θες, να δωσεις μερτικα σε μανατζερς και σοβαρους προπονητες της ομαδας.

Οταν πας για παραπανω κοιταζεις και το σκαουτινγκ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, KonstadinosR21 said:

Χωρίς να είμαι σίγουρος αυτό είναι κάτι που ο ΜεΛ αρνείται πεισματικά να το κανει. 

Ε ας καθεται να πληρωνει 800k για να φερει τον Κρτσιτς Γεναρη ενω εμενε ελευθερος το καλοκαιρι και να μπαινει σε λιγο Μαρτης χωρις να χει παιξει.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, The Magician said:

υπαρχει θεμα στο οικονομικο, υπαρχει θεμα με τους χρονους, υπαρχει θεμα γενικως αλλα θα ξεπεραστει και το γηπεδο θα γινει

να το δουμε πρωτα και μετα του το φτιαχνουμε το αγαλμα

εχω αρχισει να αμφισβητω το οτιδηποτε εχει να κανει με αυτον πλεον αν δεν δω αποτελεσμα

ακομα και το περσινο, δεν ηταν για μενα αποτελεσμα δουλειας αλλα τυχης και ικανοτητας του προπονητη

αυτοπροταθηκε ο Χιμενεθ, δεν ειχε αλλη προταση ο Χριστοδουλοπουλος, επεσε το ρολο στην Τουμπα και παει λεγοντας

ανθρωπος που εχει ξεχωρισει τον Μανταλο ως προσωπικοτητα και ποδοσφαιρικη ιδιοφυια, θελει προσοχη

και να μην ξεχναμε οτι προκειται για παραγοντα που σου εβαλε πωλητηριο ΗΔΗ μια φορα

και σε καλες εποχες

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
28 minutes ago, Bukowski said:

Ε ας καθεται να πληρωνει 800k για να φερει τον Κρτσιτς Γεναρη ενω εμενε ελευθερος το καλοκαιρι και να μπαινει σε λιγο Μαρτης χωρις να χει παιξει. 

Ο Τίγρης αγοράζει ακριβά. Ένα πράγμα όπως ο Μαρινάκης πουλάει ακριβά ας πούμε.  Έχουν γαυροποιηθεί οι αρδ μας όσο δεν πάει.

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λεει ο Μαγος. Αμα δεν είχε καθ αυτό το αλλοκοτο κολλημα με την Ρεαλ του Λουξεμβουργου, που διορθώστε με και όαοι θυμούνται, μιλαμε για μια Ρεαλ πανακριβη και πανμετρια, τότε θα μπορούσα να πω ότι καταλαβαίνει από μπαλίτσα

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, KonstadinosR21 said:

Εγώ δεν πιστεύω οτι αυτοι οι άνθρωποι θα απομακρυνθούν , η αν θα απομακρυνθούν θα γίνει μετα κόπων και βασάνων. Ενα τυχαίο παράδειγμα θα πω οτι όταν πέφτει Κράξιμο σε λυμπε βγαίνει αμέσως ανακοίνωση" ο λυμπε έχει την απεριόριστη στήριξη της διοίκησης και δεν τίθεται κανένα θέμα μπλα μπλα". Συνεπώς η δεν θέλουν να αναλάβουν την ευθύνη η αλήθεια δεν πιστεύουν οτι έκαναν λάθη.

 

Σε όλα τα αλλά συμφωνω μαζί σας.

Καλα...στηριξη....ηδη ο Φιλιατρας τα εχει ακουσει ασχημα κ μην εκπλαγεις αν συντομα φυγει. Το θεμα ειναι ποιος θα ερθει στην θεση του.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Και πριν ξεκινησει το γηπεδο δεν εβαζε φραγκο τσακιστο,απλα το γηπεδο ειναι γερο πατημα για να λεει οτι ολα πανε εκει.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
Quote

Το αξιοπερίεργο είναι ότι η ΑΕΚ από τον τελικό του κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ μέχρι τώρα σφυρίζοντας τους αγώνες της ξένοι διαιτητές δεν έχει πάρει ούτε μια νίκη. Γι αυτό πανηγυρίζουν οι αντίπαλοι της και μιλάνε  για ξεδόντιασμα του Θωμά, του Γιαννάκη και του Μπέου.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest Saxon21

Ας κατσουμε να κανουμε τον απολογισμο και να μετρησουμε τα αρνητικα ρεκορ που εγραψε φετος το κοντερ.

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21
9 hours ago, Saxon21 said:

Ας κατσουμε να κανουμε τον απολογισμο και να μετρησουμε τα αρνητικα ρεκορ που εγραψε φετος το κοντερ.

1) Κανένα βαθμό σε ομίλους του Τσουλου= πανελήνιο και ατομικό αρνητικό ρεκόρ

2) Πρώτη φορά καμιά νίκη σε παιχνίδια με Παναθηναικό,Ολυμπιακό και παοκ

3)Πρώτη εντός έδρας ήττα στο πρωτάθλημα από την ΑΕΛ στην ιστορία του Ελληνικού ποδοσφαίρου.Είχες χάσει μια φορά στο κύπελλο

 

Και ένα θετικό ότι εκτός έδρας έχεις την δεύτερη καλύτερη συγκομιδή της τελευταία δεκαετίας ακόμα και αν χάσεις από τον Λεβαδειακό την τελευταία αγωνιστική:

 

φέτος είσαι ήδη στους 24 βαθμούς, πέρσι πήρες 30, το 16/17 21, και τις υπόλοιπες χρονιές κάτω από 20.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×