Jump to content

απόγονοι του 6ου αμερικανικού στόλου - Α.Ε.Κ. (21η αγ.): 17/02, 19:30, Novasports 1


SpiRos
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη   

32 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      1
    • Μπακάκης
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Γκάλο
      0
    • Σιμόες
      0
    • Άλεφ
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Κλωναρίδης
      1
    • Λιβάγια
      4
    • Πόνσε
      25
    • Μπακασέτας
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Αλμπάνης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      24
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      8
    • Μπακάκης
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Τσόσιτς
      1
    • Γκάλο
      0
    • Σιμόες
      4
    • Άλεφ
      2
    • Μάνταλος
      14
    • Κλωναρίδης
      1
    • Λιβάγια
      0
    • Πόνσε
      1
    • Μπακασέτας
      1
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Αλμπάνης
      0


Recommended Posts

Guest geo_1990

Συμφωνώ με τον bluesman δεν είναι κομπλεξ αλλα ανεπάρκεια ποιοτικά. Ο μάνταλος πχ πότε έβαλε μεγάλο γκόλ σε μεγάλο παιχνίδι για να βάλει και τώρα;; Στους τελικούς με τον πάοκ που ήταν ο μάνταλος που στον βόλο μόνος απο το ύψος της περιοχής στέλνει την μπάλα 3 μέτρα άουτ,που αν το έβαζε κλείδωνες το κύπελλο. Στα μόνα παιχνίδια που έχει βάλει σημαντικά γκόλ ήταν πέρσι στο 3-2 που πήρε την μπάλα 1 μέτρο απο την γράμμη του τέρματος και μπήκε μαζί της στο τέρμα και ένα άλλο γκόλ στο τελικό του 2016 στο άδειο οάκα με κεφαλιά επίσης 1 μέτρο απο το τέρμα ,μάλιστα η κεφαλία βρήκε και τον ρομπέρτο αλλά ευτυχώς κατέληξε μέσα. Ένα άλλο παράδειγμα τα δικά σου χάφ κάθε πότε σκοράρουν, θυμάμαι ένα γκόλ του σιμόες με την κλάμπ μπριζ στο 3-0 ,το τρίτο γκόλ που με δεύτερη προσπάθεια απο το μισό μέτρο σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα.Και ένα άλλο με την λειβαδιά ή με τον παναιτωλικό πριν κάποια χρόνια επίσης απο το 1 μέτρο. Δηλαδή το γκόλ που έβαλε ο καμαρά εχτές πόσες φορές το έχει βάλει ο σιμόες; Κάποια πράγματα και για πίσω στην άμυνα. Ατομικά οι παίκτες είναι πλέον πολύ πίσω. Χαρακτηριστικό παράδειγμα το παιχνίδι με την μπενφίκα στο οακα που ενώ η μπενφίκα παίζει με 10 ένα χάφ τους παίρνει την μπάλα απο το κέντρο μόνο του και για κάθε βήμα ενός μέτρου που έκανε μπροστά έβλεπες 5-6 παίκτες της ομάδας να κάνουν 2 μέτρα πίσω. Αυτό συνέβη γιατί φοβόντουσαν μην με μια τρίπλα τους αφήσει 2 μέτρα πίσω. Η ομάδα ατομικά είναι πάρα πολύ χαμηλού επιπέδου.  Ο κλωναρίδης ή ο μπακασέτας είναι συγκεκριμένων δυνατοτήτων,πότε έκανε μεγάλο μάτς με την ΑΕΚ ο κλωναρίδης για να κάνει και τώρα; Ενα γκόλ με την σέλτικ θυμάμαι εγώ μόνο τότε που τους είχε φουλάρει ο ουζουνίδης για 2 παιχνίδια θυσιάζοντας όλη την προετοιμασία της ομάδας. Δηλαδή τι περίμενε κάποιος να κάνει όταν βγαίνουν 3 δικοί μας με 2 δικοί τους και δεν κάνουνε ούτε τελική προσπάθεια όταν ο άγιαξ στο δεύτερο ημίχρονο στο κρόιφ αρένα βγαίναν 2 δικοί τους με 5 δικούς μας και σε έβαζαν στα δίκτυα. Η ομάδα του ολυμπιακού έχει διπλάσιο μπάτζετ απο το δικό σου σε χρονιά που έπαιζες τσουλού και αυτός ουέφα. Είχε εχτές 4 στόπερ ,δεν κάνει ο βούκοβιτς βάζει τον μεριά, εσύ στον πάγκο είχες τον σβάρνα. Η διαφορά της ομάδας με παόκι και γαύρο είναι πλέον σημαντική και ξεκάθαρη. Και στο Οακα με το μέν γαύρο ισοφάρισες στο 89' και χάνει ο φετφατζίδης σε άδειο τέρμα γκόλ στο 94΄ στο δέ παιχνίδι με το παόκι έπρεπε να παίζουν για 70 λεπτά με παίκτη λιγότερο για να καταφέρεις να πάρεις την ισοπαλία. Το αν στο παιχνίδι με τον γαύρο πχ είχες αρκετές απουσίες εμένα προσωπικά μου είναι αδιάφορο ας είχες ρόστερ να το καλύψεις, τσουλού έπαιζες έπρεπε να είχες 2 ισάξιες εντεκάδες. Και κάτι τελευταίο στο α ημίχρονο εχτές χάνει 2 ευκαιρίες ο ολυμπιακόςι,η μία είναι κεφαλία του ντίαζ σε άδειο τέρμα και η άλλη ένα τσάφ του φορτούνη επίσης σε άδειο τέρμα, εγώ μια χαρά ευκαιρίες τις είδα αυτές και πολύ πιο σπουδαίες απο αυτές του πετρο μάνταλου.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Greco21 said:

Εντάξει είναι αρρώστια και μόνο να γράφουμε ότι δικαιώνεται κάποιος που είναι ΑΕΚ επειδή έχασε... από τους πούστηδες.

 

Πρέπει να το ξεπεράσουμε αυτό.

 

Βασικά είναι η πρώτη ήττα που δεν έχεις να πεις για διαιτησίες κτλ...  Καθαρή μπάλα.  Έχασες 4-1 στο γήπεδο.

Από το ομάδα "απάτη" τους έχεις κάνει πολλαπλές κηδείες και παραλίγο να τους κάνεις μεγάλη και σε αυτό το ματς.  Είχαν όμως νοοτροπία τουλάχιστον εάν όχι ταλέντο όταν βρεθούν σε θέση ισχύος να σε πατήσουν.  Αυτό ας τους το αναγνωρίσουμε.  Γιατί εάν κάτσει και στραβώσει ανάποδα εμείς θα επαναπαφτούμε σε κάνα 0-2... Αυτοί δεν σταματάνε.

 

Ουσιαστικά το ματς ήταν αδιάφορο.  

 

Τα 4 είναι βαρύ σκορ όταν έχεις να κάνεις με ομάδα που το συνολικό iq δεν ξεπερνάει χαρτοπετσέτα.  Είναι σανίδα σωτηρίας του μέσου βλάκα κοπανατζή δημοσίου υπαλλήλου που ζει μέσα από το ψέμα του Ολυμπιακού.

 

 

Greco, αυτο που ονειρευομαι περα απο κουπες, ειναι να αποβληθει η νοοτροπια fair play απεναντι στους 2 σκατοσυλλογους της χωρας κ οπου τους βρεις μποσικους, να μην σταματας. Στο παρελθον ειχαμε ευκαιρια για ευρεια σκορ κ χαλαρωσαμε. Π.χ. περυσι με την βαζελα, γιατι να γραψει μονο 3 κ οχι 5-6;; Με τον γαυρο, αντιστοιχα, αντι για 2-0 να γραφει 4-0. Στο 4-0 το 2008, επρεπε να ειχαν φυγει με 7 στην πλατη, αλλα μετα το 4-0, χαλαρωσαμε. Αυτο ομως εκπορευεται απο τον φιλαθλο-οπαδο που ειναι μες στο γηπεδο. Πρεπει να μεταφερει με τις ιαχες κ τα συνθηματα του για την ομαδα οτι θελει κ αλλα γκολ, οτι γουσταρει οταν η ΑΕΚ ειναι καλυτερη, να ισοπεδωνει τους αλλους 2, να τους ΠΑΤΑΕΙ!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bluesman said:

Δεν είναι κομπλεξ αλλα ανεπάρκεια ποιοτικα. Χωρίς Φορτουνη ο Ολυμπιακός δεν θα κερδιζε τουλάχιστον εμφατικά. Με Φουρτούνη η ΑΕΚ, όλοι οι αλλοι ίδιοι, ηταν ευκολο να βρεθει στο 0-2. Εκει κρίθηκε ο αγωνας.

Ο Χιμενεθ έπρεπε εγκαιρα να βγαλει τον κακό Μανταλο και τον αργο Λιβαγια. Εκαναν μπαμ αυτα.

Άμα είχαμε εμείς Φορτούνη πέραν του ότι θα του παίρναμε τσιμπούκια από το πρωί ως το βράδυ (φανταστείτε να σκόραρε συνέχεια κόντρα σε γαύρο - πλέον από το επόμενο ματς πιστεύω θα μας κόβει απόδειξη), δεν υπήρχε ποτέ περίπτωση να κάτσει στον πάγκο. Θυμηθείτε πέρσι πόσο πάγκο και εξέδρα έφαγε ο Φορτούνης στον Ολυμπιακό και τί καντήλια του κατέβαζαν οι Τάκηδες κάθε βδομάδα. Τί "παιχτάκια" έλεγαν, τί "ντίβες της τσαπού" έλεγαν, τί "ψώνια" έλεγαν. Ε συγκρίνετε εμάς τώρα με τον Μάνταλο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Nestoridis21 said:

Greco, αυτο που ονειρευομαι περα απο κουπες, ειναι να αποβληθει η νοοτροπια fair play απεναντι στους 2 σκατοσυλλογους της χωρας κ οπου τους βρεις μποσικους, να μην σταματας. Στο παρελθον ειχαμε ευκαιρια για ευρεια σκορ κ χαλαρωσαμε. Π.χ. περυσι με την βαζελα, γιατι να γραψει μονο 3 κ οχι 5-6;; Με τον γαυρο, αντιστοιχα, αντι για 2-0 να γραφει 4-0. Στο 4-0 το 2008, επρεπε να ειχαν φυγει με 7 στην πλατη, αλλα μετα το 4-0, χαλαρωσαμε. Αυτο ομως εκπορευεται απο τον φιλαθλο-οπαδο που ειναι μες στο γηπεδο. Πρεπει να μεταφερει με τις ιαχες κ τα συνθηματα του για την ομαδα οτι θελει κ αλλα γκολ, οτι γουσταρει οταν η ΑΕΚ ειναι καλυτερη, να ισοπεδωνει τους αλλους 2, να τους ΠΑΤΑΕΙ!

 

Εδώ έβγαινες 3 με 2 και ο Πόνσε έκανε την λάθος να την δώσει στον "Έλληνα".  Δώσε τη μπάλα στην αλήτρα τον Λιβάγια που δεν πατάει τα σκατά του...

 

Να κάνεις το 0-2...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στα παπάρια μου τί θεωρείται politically correct εδώ, εκεί ή παραπέρα

Για χθες χρεώνω Μελισσανίδη, Ουζουνίδη ΚΑΙ Χιμένεθ

Ήττα ντροπή

Link to comment
Share on other sites

Μπάρκας, Μάνταλος, Τσόσιτς και Λιβάγια για πωλητήριο

Κακώς έδωσε συμβόλαιο σε Οικονόμου

Μπουρδέλο

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο Τσοσιτς εντωμεταξυ πραγματικος εμετος.

εντυπωσιακο οτι βγηκε παικτης αυτο το πραμα με 2-3 συμπαθητικες εμφανισεις περισυ.

 

επισης ο Μπακακης το παιδι εχω αρχισει να πιστευω οτι ειναι χειροτερος του Φουλη τελικα. απλα εχει πιο σοβαρη φατσα και το σωζει.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, mobster21 said:

Εμένα στα παπάρια μου τί θεωρείται politically correct εδώ, εκεί ή παραπέρα

Για χθες χρεώνω Μελισσανίδη, Ουζουνίδη ΚΑΙ Χιμένεθ

Ήττα ντροπή

Για το χτεσινό 4-1 σε ένα ημίχρονο φταίει ο Χιμένεθ 100%.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Για το χτεσινό 4-1 σε ένα ημίχρονο φταίει ο Χιμένεθ 100%.

Γιατί δεν έβαλε τον Σέρβο μεσα. Αυτό είναι το γαμωτο. Πιο γρήγορος από τον Άλεφ και πιο ποιοτικός από τον Γαλανόπουλο σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, George_D said:

Γιατί δεν έβαλε τον Σέρβο μεσα. Αυτό είναι το γαμωτο. Πιο γρήγορος από τον Άλεφ και πιο ποιοτικός από τον Γαλανόπουλο σιγουρα

Το γιατί ας το βρει ο ίδιος.

Όταν πας 0-1 στο ημίχρονο (έχεις το ιστορικό της εξάρας) και μπαίνεις στο δεύτερο και τρως ΤΕΣΣΕΡΑ τότε φταις εσύ και μόνο εσύ.

Τέσσερα δεν έφαγες ξαναλέω ούτε στο Αλιάνζ, ούτε στο Ντα Λουζ, ούτε στο Γιοχαν Κρόιφ.

Link to comment
Share on other sites

ρε φουλ επιθεση στο 86 ενω δεν εχεις πατησει περιοχη και χανεις 3-1. σαν να τους ελς θελω και 4ο.

αλλαγη τον ...Γαλανοπουλο.

ψυχολογικη προετοιμασια ομαδας στο ημιχρονο η μερα με την νυχτα οι 2  ομαδες.

το γαμησε και ψοφησε κι αυτος. δυστυχως το να εχεις φαει μια 6αρα και μια 4αρα απο τον γαυρο δεν ξεγραφεται ποτέ. τα ηξερε αυτα οταν ξαναηρθε οτι η ιστορια συνεχιζεται, δεν σταματησε στο 2018.

ας δει κι αυτος τι θα κανει, το να τα ριχνει ολα στη  φυσικη κατασταση του Κλαρινου δεν λεει κατι, ηξερε ποια ομαδα ανελαβε.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Stylianopoulos said:

Πουστρα Μπάρκα Πιάσε κ ένα .Ε Ν Α μόνο Πιάσε  όχι πολλά. 

Μανταλος ,Λιβάγια, Τσοσιτς,Οικονόμου ανύπαρκτοι κ περιπατητες .

Έχω πικραθεί όσο δεν πάει  . Τεράστιο πισωγυρισμα το σημερινό .

Για Λιβαγια ειδικα 1000% μαζι σου.Με εχει κουρασει απιστευτα αυτος ο παικτης φετος.Και πολλες φορες διαβαζω διθυραμβους σε αρκετα ματς για το ατομο του.Δεν ειμαι καθολου σιγουρος οτι θα εκανε κατι καλυτερο αυτος απ οτι ο Κλωναριδης αν του εδινε την μπαλα ο Πονσε στην αντεπιθεση.Η μαλλον ειμαι σιγουρος οτι θα την κραταγε θα στριφογυριζε και στο τελος ή  θα εκανε ενα ξεψυχησμενο αστοχο σουτ ή  κακη πασα ξανα στον Πονσε αφου θα μας ειχε προλαβει ολη η ομαδα του γαυρου με την αργοπορια του.Σαν να την βλεπω τη φαση μπροστα μου.Πωληση οπωσδηποτε πριν γινει Μανταλος κι αυτος.

Για τον Οικονομου εχω την εντυπωση οτι προλαβαινε να καλυψει την εστια στο τεταρτο γκολ αν ετρεχε διαγωνια και οχι καθετα.Οκ υπερβολη μπορει να πει καποιος αλλα ετσι νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bukowski said:

Το γιατί ας το βρει ο ίδιος.

Όταν πας 0-1 στο ημίχρονο (έχεις το ιστορικό της εξάρας) και μπαίνεις στο δεύτερο και τρως ΤΕΣΣΕΡΑ τότε φταις εσύ και μόνο εσύ.

Τέσσερα δεν έφαγες ξαναλέω ούτε στο Αλιάνζ, ούτε στο Ντα Λουζ, ούτε στο Γιοχαν Κρόιφ.

Οταν γυρισε ο Μανολο προπερσι η μονη μου ενσταση ηταν η εξαρα.Δεν μπορουσα να την βγαλω απο το μυαλο μου αλλα η βελτιωση της ομαδας και η περσινη χρονια σε συνδυασμο με σταθερη διοικηση τον ανεβασαν παρα πολυ στα ματια μου.Συνεχιζω να τον πιστευω αλλα το χθεσινο μου διελυσε οριστικα τις αμφιβολιες για το ποιος ηταν ο υπευθυνος της εξαρας.Σιγουρα δεν ηταν οι Αργεντινοι.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, AlexKR21 said:

Υπαρχει η ηττα, υπαρχει και η ξεφτιλα ρε πουστη μου. Το ματς δεν ηταν με τιποτα για ντορτι, αλλα η ιστορια εγραψε και αλλη βαρια ηττα απο δαυτους πανω που εδειχνες να γυριζεις το χαρτι στα μεταξυ μας.

Αλεξ εγω εχθες ακομα και μετα το γκολ του Πονσε αν υποθεσουμε οτι θα εληγε διπλο, δεν ειχα τρομερες ελπιδες για 2η θεση.Περισσοτερο ομως με ενοιαζε αυτο, να γυρισεις το χαρτι στα μεταξυ μας στην εδρα τους.Το πετυχαμε σε τρια σερι ματς σε κυπελλο και πρωταθλημα αλλα χθες καναμε τεραστιο πισωγυρισμα.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic

Πολύ ανάλυση για μια βραδιά που θα την συζητάμε για πάντα

Κλείνω με όμορφα λόγια

 

ΓΑΜΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Νονός said:

Τι είδα εγώ ?

1. Ο Χιμένεθ (για κάποιους λόγους) ίσως ΗΞΕΡΕ ότι δεν μας έπαιρνε για 90' και πήγε να το καθαρίσει στο Α' ημίχρονο. Ανοίγεις το σκορ νωρίς, ΔΕΝ κάνεις το 0-2 στη διπλή ευκαιρία του Μάνταλου, ΔΕΝ σκοράρεις στο 3vs2 στην αρχή του Β'. Αν (ιδανικά) είχες 0-3 στην τσέπη το ματς θα είχε τελειώσει.

2. Οι γαύροι μετά την Τούμπα και το Χ της Ευρώπης ΔΕΝ είχαν περιθώριο για νέα κουκούνα και κυνήγησαν με λύσσα.

3. Ο Μπάρκας ΕΝΑ έπνιξε, αυτό που πήγε πάνω του και πέρασε από κάτω του.

4. Μπογέ, Λιόσπορος θα εξαφανίζονταν αν έπαιζαν σήμερα. Ζαμανφού ο πρώτος, "περίεργη" ιστορία ο δεύτερος ακόμα απροσάρμοστος.

Νονε να υποθεσω οτι ο Λιοσπορος ειναι ο Κριστισιτς

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Man Of Faith said:

Νονε να υποθεσω οτι ο Λιοσπορος ειναι ο Κριστισιτς

Λογικα απο το κρτς κρτς

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εχουν λυσσαξει για την νικη τους στα ραδιοφωνα οι κοκκινοσκουφιτσες της Τρουμπας. Μιλαμε τους δωσαμε ανασα ζωης.....Σκατα στα μουτρα μας και πουτσα στα δικα τους!

Ημαρτον παλι, να αναστενουμε τους τελειωμενους....

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
1 minute ago, Nestoridis21 said:

Ημαρτον παλι, να αναστενουμε τους τελειωμενους....

Και εμεις τελειωμενοι ημασταν.??

Link to comment
Share on other sites

Και για να τα λέμε και όλα

Ήθελα να φύγει ο Μαρίνος

Ήθελα να έρθει κάποιος καινούργιος

Ίσως ο Σέρβος του Ερυθρού Αστέρα

Είδα Μανόλο. Χάρηκα

Αλλά ρε φίλε

Όσο γράφεις τέτοια σκορ στο Καραϊσκάκη, μόνο με πρωταθλήματα θα ξεχρεώνεις

Κοίτα μάζεψε το μπουλούκι του δεύτερου ημιχρόνου που δεν μπορούνε 25 χρονών παιδιά να τρέξουν Φεβρουάριο μήνα χωρίς Ευρώπη σε πρωτάθλημα μπανανίας και προετοίμασε την ομάδα ΜΟΝΟ για τους αγώνες του κυπέλλου

Άντε όλοι σας γιατί σας τα έχω μαζεμένα από χθες και τα παίρνω εγώ

 

Άντε μαλάκα Μπάρκα που ό,τι πάει μέσα γράφει βλάκα

Άντε μαλάκα Λιβάγια που έχεις να δώσεις κρίσιμο τρίποντο στην ομάδα από πέρυσι με τους βου

Άντε βλάκα Μάνταλε που έχεις να βάλεις κρίσιμο γκολ από το FIFA 08 στο PS2

Έβριζες τον Πογιέτ ΒΛΑΚΑ

ΆΝΤΕ ΓΑΜΗΘΕΊΤΕ ΜΑΖΊ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΟΣΙΤΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΠΑΚΑΚΗ ΜΑΖΙ

Link to comment
Share on other sites

Ελατε εχουμε παλμο απο την ΠΑΕ 24 ωρες μετα το γαμησι.

Μιλησε ο Σωκρατης και ειπε οτι θα γυρισει Ελλαδα μονο για την ΑΕΚ και πως η ηττα στο Καραισκακης δεν ειναι η καταστροφη του κοσμου.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×