Jump to content

Retro football


Bukowski
 Share

Recommended Posts

Πάντως εγώ από τα μέσα 80s και μετά που τους έζησα, πλησιάζω ΠΑΡΑ πολύ στην ενδεκάδα του @Rayo Vallecano 21

Μάλλον μονο τον Σκαρταδο θα άλλαζα (γιατί πίσω επαιξε μονο στα τελειώματα) χωρίς να έχω κάποια σούπερ επιλογή για εκεί.

Υγ. Αναστοπουλος, Νικολαίδης, Κασαπης και  αρκετοι ακόμα, οριακα έξω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Πάντως εγώ από τα μέσα 80s και μετά που τους έζησα, πλησιάζω ΠΑΡΑ πολύ στην ενδεκάδα του @Rayo Vallecano 21

Μάλλον μονο τον Σκαρταδο θα άλλαζα (γιατί πίσω επαιξε μονο στα τελειώματα) χωρίς να έχω κάποια σούπερ επιλογή για εκεί.

Υγ. Αναστοπουλος, Νικολαίδης, Κασαπης και  αρκετοι ακόμα, οριακα έξω.

Τον Σκαρταδο αμυντικό χαφ ήθελα να τον βάλω, όπως είπε και ο Νονός ότι έπαιζε, αλλά ήθελα να χωρέσω και Κατσουρανη. Ποια είναι η ιδανική σου ενδεκάδα Ελλήνων που θυμάσαι;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Τον Σκαρταδο αμυντικό 


 

Λεω ότι ξεχώρισε στο κεντρο και όχι ως αμυντικός. Νομιζω μονο στον οριτζιναλ γαυρο επαιξε πίσω 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Τον Σκαρταδο αμυντικό χαφ ήθελα να τον βάλω, όπως είπε και ο Νονός ότι έπαιζε, αλλά ήθελα να χωρέσω και Κατσουρανη. Ποια είναι η ιδανική σου ενδεκάδα Ελλήνων που θυμάσαι;

Απο μέσα 80s και μετά ίδια με σένα. Θα έβαζα μονο στην θέση του Σκαρταδου κάποιον άλλον που επαιξε κανονικά όλη την καριέρα του πίσω, ισως τον Καλιτζακη ή τον Μητσιμπονα ή τον Δελλα πχ. 
Εγω τον Κωστή τον θεωρούσα υπέρ παικτουρα,  είναι ένα θέμα ότι για να χωρέσουν κι αυτος κι ο Βάσια είναι λιγο αδόκιμο το σχήμα, αλλά αυτά θα επέλεγα κι εγώ.

Οριακα έξω Αναστόπουλος, Ντέμης, Κασάπης, πέρασαν από το μυαλό μου και κάποιοι άλλοι (πχ Καραπιάλης, Αλεξανδρής, Μπατιστα -αν τον παρουμε ως Ελληνα- Στολτίδης, Καραγκουνης, Τοροσιδης, Τσιαντακης, Ζαγορακης, Φρατζεσκος, Γιαννακοπουλος, Σειταρίδης, Νικοπολιδης) αλλά δεν θα τους έβαζα έναντι των αλλων.
 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια να τονίσουμε κι αυτό

 

Xωρίς Μπακάκη η κορυφαία 11άδα όλων των εποχών στην Ελλάδα, σύμφωνα με την Διεθνή Ομοσπονδία Ιστορίας

https://m.luben.tv/abaluben/abanews/214257?fbclid=IwAR2bEA6DwdXvtgcWcuZtDYdtWI-YTuxjSG2o2xY_mV2b8ESpetvdtUuHLlA

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kostas21 said:

Ομάδες με 1 αμ χαφ ρε αμπαλοι, για 10 μπάλες θα σας είχαν όλοι. 

 

Έπρεπε να "χωρέσουμε" τα πολλά οχταροδεκάρια που ευδοκίμησαν στο ... φύσει επιθετικό και φαντεζί Ελληνικό ποδόσφαιρο.

Παίρνουμε "χαρτάκι" ....

:lol:

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, nikos said:

Και βέβαια να τονίσουμε κι αυτό

 

Xωρίς Μπακάκη η κορυφαία 11άδα όλων των εποχών στην Ελλάδα, σύμφωνα με την Διεθνή Ομοσπονδία Ιστορίας

https://m.luben.tv/abaluben/abanews/214257?fbclid=IwAR2bEA6DwdXvtgcWcuZtDYdtWI-YTuxjSG2o2xY_mV2b8ESpetvdtUuHLlA

 

Στην αρχή νόμιζα ότι κάνει πλάκα αλλά μετά γράφει αυτό : Εντύπωση προκαλεί το γεγονός πως ονόματα όπως Καραγκούνης, Θωμάς Μαύρος, Κατσουράνης και Μιχάλης Μπακάκης

Δεν μπορεί να τρολάρει και να έχει αυτά τα ονόματα. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, scarface21 said:

 

Στην αρχή νόμιζα ότι κάνει πλάκα αλλά μετά γράφει αυτό : Εντύπωση προκαλεί το γεγονός πως ονόματα όπως Καραγκούνης, Θωμάς Μαύρος, Κατσουράνης και Μιχάλης Μπακάκης

Δεν μπορεί να τρολάρει και να έχει αυτά τα ονόματα. 

 

 

Κωμικο site ειναι, τρολαρει σιγουρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×