Jump to content

Premier League 🇬🇧


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

Εντωμεταξύ έχουμε περισσότερους τίτλους συνολικά με τη μαν γιου να έχει το ρεκόρ κατακτήσεων στο Μίκι μαο καπ 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, moukie said:

https://mobile.twitter.com/AnfieldWatch/status/1530933886494117889

 

Σημερινη παρελαση (!) θριαμβου της Λιβερπουλ για την κατακτηση του κυπελλου! με πρωταγωνιστη Τσιμικα. Ελα Χριστε κ Παναγια.

αυτο που λεγαμε σε ενα αλλο τοπικ, οτι οι αγγλοι δινουν πολυ μεγαλη εμφαση στις εσωτερικες διοργανωσεις τους σε σχεση με την ευρωπη

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, George_D said:

αυτο που λεγαμε σε ενα αλλο τοπικ, οτι οι αγγλοι δινουν πολυ μεγαλη εμφαση στις εσωτερικες διοργανωσεις τους σε σχεση με την ευρωπη

Πιστευω οτι το ειχαν προγραμματισει ετσι σκεφτομενοι οτι θα χαν σηκωσει και CL και θα γινοταν χαμος. Απλως ειναι περιεργο να το κανεις μετα απο ηττα σε τελικο.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε τι χαμος από ενδιαφερόμενους έγινε για την αγορά της Τσέλσι:
https://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/PremierLeague/tselsi-idioktitis-o-tod-mpoeli/4303032?fbclid=IwAR3eh96ntgJ3Kitv1Ufvs6wMuFv2Ajn5g15SWtiWjBivNxUygkpBqNwqrI8#l3szvoq5h2asn8sv27o

Δεν θέλω σε καμια περίπτωση να συγκρινω με Ελλαδιστάν, αφού απέχουμε έτη φωτός, αλλά ας μας δούμε ως μικρογραφια.

Καλο ειναι να καταλάβουν ΟΛΟΙ επιτελους ότι πλέον οι ομάδες είναι σύγχρονες εταιρείες.

Σε οποια εταιρεια γενικοτερα όχι μονο στο ποδόσφαιρο επενδυθούν ΛΕΦΤΑ (με σοβαρό τροπο βέβαια), έτσι και μεγαλωσε το μαγαζι σε τζίρους, έτσι και πέρασε σε άλλο οικονομικό level, δεν παει να έχει και χρεη, δεν παει να είχε  πιο ελαφρυα φανέλα, χαμένο μάλλον το μαγαζι δεν θα παει, αλλά θα έχει την ευκαιρία να συνεχίσει από εκεί που το έφτασε ο προηγούμενος.  
Αυτα για να τελειωνει το ζήτω τα έσοδα έξοδα και η μιζερια αυτή που κατά καιρους επικροτείται κιολας στην ΑΕΚ.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δε λέω η μεγαλύτερη, η σπουδαιότερη κτλ μεταγραφή στο νησί, γιατί δεν είναι. 

ΑΛΛΑ, η μεταγραφή του Ντάργουιν Νουνιες είναι κατά τη γνώμη μου η πιο ενδιαφέρουσα. 

Πρώτη φορά ο Κλόπ στο Άνφιλντ πάει σε μεταγραφή καθαρού φορ. 

Παικτικά ο Νούνιες έχει τρομερές προοπτικές που μπορεί να βγουν, μπορεί και όχι. 

Αλλά αγωνιστικά για τη Λίβερπουλ, δείχνει αλλαγή φιλοσοφίας. 

Link to comment
Share on other sites

Η θα σκοράρει 30 γκολ η θα βγει Κάρολ. 

Πάρε και Σον από Τότεναμ ρε Κλοπαρε να γίνει το κουαντραμπλ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το παλεύει ακόμα η ΜανΓιου για τον Νούνιες.

Θα κάνει ύστατη προσπάθεια απόψε.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, MITSAKLAS said:

Το παλεύει ακόμα η ΜανΓιου για τον Νούνιες.

Θα κάνει ύστατη προσπάθεια απόψε.

Μπορεί να μπει σφήνα και ο Βαγγέλης 

Link to comment
Share on other sites

Κουβά η ΜανΓιου με το Δαρβίνο.

Θα μπορούσε και θα έπρεπε να το έχει αποφύγει.

Χτυπάει όμως σωστά και αυτό αργά ή γρήγορα θα της βγει.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι γιατί και η Λίβερπουλ και η Σιτυ επέλεξαν καθαρούς φορ, κάτι που έλειπε από την φαρέτρα τους τα προηγούμενα χρόνια. Θα γίνουν σπουδαίες μαχες του χρόνου, αν και πιστεύω πως με Χααλαντ ήρθε η ώρα του άλλου να πάρει το μεγάλο κατσαρόλι. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Skepastos said:

Χαιρομαι γιατί και η Λίβερπουλ και η Σιτυ επέλεξαν καθαρούς φορ, κάτι που έλειπε από την φαρέτρα τους τα προηγούμενα χρόνια. Θα γίνουν σπουδαίες μαχες του χρόνου, αν και πιστεύω πως με Χααλαντ ήρθε η ώρα του άλλου να πάρει το μεγάλο κατσαρόλι. 

Την Πρέμιερ τα τελευταία χρόνια, την κερδίζει ή την χάνει ο Πεπ.

Οι άλλοι είναι συμπληρωματικοί.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MITSAKLAS said:

Την Πρέμιερ τα τελευταία χρόνια, την κερδίζει ή την χάνει ο Πεπ.

Οι άλλοι είναι συμπληρωματικοί.

Για το Τσλ λέω. Νομίζω με Χααλαντ θα είναι πρώτο φαβορι

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Για το Τσλ λέω. Νομίζω με Χααλαντ θα είναι πρώτο φαβορι

Εκεί έχει ασήκωτες φανέλες, αν και νομοτελειακά κάποια στιγμή θα το πάρει.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, MITSAKLAS said:

Εκεί έχει ασήκωτες φανέλες, αν και νομοτελειακά κάποια στιγμή θα το πάρει.

Πιστεύω βρήκε το κομμάτι του παζλ που του έλειπε. Αν βρει και ένα στόπερ προσωπικότητα θα έχει φοβερό αξονα

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Skepastos said:

Πιστεύω βρήκε το κομμάτι του παζλ που του έλειπε. Αν βρει και ένα στόπερ προσωπικότητα θα έχει φοβερό αξονα

Πρέπει να μαζευτεί λίγο.

Αυτό το εγιαμολα-εγιαλεσα στο Τσουλού δεν παίζει.

Για μένα την πιο μυστήρια μεταγραφή την έκανε ο Κλοπ.

Αν βγει ο Δαρβίνος, θα επισκιάσει το Χαλααντ, είναι πιο πολυδιάστατος ποδοσφαιριστής, ΑΛΛΑ είναι στοίχημα γιατί κι η Πρέμιερ είναι ζορικη.

Π.χ. κι ο Μιναμινο έμοιαζε έξυπνη βόμβα, αλλά δεν έπιασε.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MITSAKLAS said:

Πρέπει να μαζευτεί λίγο.

Αυτό το εγιαμολα-εγιαλεσα στο Τσουλού δεν παίζει.

Για μένα την πιο μυστήρια μεταγραφή την έκανε ο Κλοπ.

Αν βγει ο Δαρβίνος, θα επισκιάσει το Χαλααντ, είναι πιο πολυδιάστατος ποδοσφαιριστής, ΑΛΛΑ είναι στοίχημα γιατί κι η Πρέμιερ είναι ζορικη.

Π.χ. κι ο Μιναμινο έμοιαζε έξυπνη βόμβα, αλλά δεν έπιασε.

Σε αυτό έχεις δίκιο. Για αυτό λέω ότι πρέπει να βρει ένα στόπερ προσωπικότητα, γιατί δεν πρόκειται να αλλάξει κοσμοθεωρία. Μια στοπεραρα θα του μαζευει τη μαλακια που τον δέρνει. Φαντασου να είχε Φαν Ντάικ πίσω. Τον πιτσιρικά που παίρνει η Λίβερπουλ θα ήμουν ψεύτης αν έλεγα ότι τον έχω παρακολουθήσει στενά. Ότι έχει δυναμική έχει, μου μοιάζει όμως λιγότερο του κουτιού από τον Χααλαντ. Αυτό δεν είναι κακο για το ποδόσφαιρο που παίζει ο Κλοπ, ίσα ίσα, προσωπικά όμως έχω μια αδυναμία στα φορ περιοχης. Πιστεύω ότι ο Νορβηγός εκτός από ταλενταρα είναι και δουλευταράς και αν συνεχίσει με το κεφάλι κάτω (σε αντίθεση πχ με το βλήμα τον Μπαπε), θα τα γαμησει όλα 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kostas21 said:

Το πάει στο Ντόρτμουντισιο 4 2 3 1

Γενικα είναι τεράστιο ρίσκο. 

Γνώμη μου ότι αυτό το μπουκωμένο ποδόσφαιρο που παίζει με 14+ παίκτες μέσα στην περιοχή του αντιπάλου, είναι καταστροφικό. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • George_D changed the title to Premier League 🇬🇧

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×