Jump to content

Ν.Β.Α. 🇺🇸


Abraham21r
 Share

Recommended Posts

Ορίστε τους εθισατε στις μαλακιες κ τώρα δεν τους καλύπτουν τα δικά σας, κ ψάχνουν κ άλλα. 

Κλείσιμο όλων των παιχνιδιών. 

Link to comment
Share on other sites

Κ κλείσιμο του τοπικ nba τουλάχιστον μέχρι να πάρουμε πρωτάθλημα ξανά εμείς οι λεικερς. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Φανταζι και π και ο μόνο στα πρακτορεια του ΟΠΑΠ να βγάλουμε τα έξοδα στο κουρείο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κοίταζα τώρα τα στατιστικά των πρώτων αγωνιστικών του nba και αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι οι μόνοι παίκτες που μέχρι τώρα έχουν trible double είναι Ευρωπαίοι (η γεννήθηκαν έμαθαν μπάσκετ στην Ευρώπη) . Ο Γιάννης, ο joker και ο Ντόντσιτς. Σίγουρα θα αλλάξει στη πορεία αλλά μετά το περσινό που σάρωσαν τα βραβεία μη Αμερικανοί δείχνει ότι έχει μπει σε μια νέα εποχή το nba. 

BTW μετά το παγκόσμιο και το πατατράκ εθνικής και Γιάννη και από είπε ο ιδιος του έκανε καλό όλη αυτή η διαδικασία με τους κανονες fiba που τον είχα περιορίσει και όντως φαίνεται και άλλο βελτιωμένος σε σχέση με το σουτ και ειδικά με την υπομονή στην κίνηση και το ποσό πιο γλυκά πετάει τη μπάλα σε σχέση με το παρελθόν. Μου έκανε εντύπωση τα ποσταρισματα κοντά στη ρακέτα και ότι έδεινε στροφές και ύψος στη μπάλα. Μακάρι να το βελτιώσει και αυτό και να μην ήταν απλά ένα καλό παιχνίδι. 

Link to comment
Share on other sites

Το πόσα τριπλ νταμπλ εχει ο καθένας έίναι ενα στατιστικό που βοηθάει ελαχιστα, και εξαιτιας του είχαμε έναν απο τους χειρότερους MVP όλων των εποχών. Δεν λέει και πολλά.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Οκ σωστά αλλά δείχνει και πόσες δουλειές κάνει στο γήπεδο φτάνει απλά να μην δείχνει ότι απλά κυνηγάει απλά τα στατιστικά όπως ο Westbrook. 

Αν αυτό πχ συνδιαζεται με καλά ποσοστά και όχι πολλά λάθη δείχνει πολλά. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Ταουνς χτες έκανε παλι καταπληκτική εμφάνιση, ολ αραουντ. Για 2 ασιστ δεν πετυχε τριπλ νταμπλ

Ο Ερβινγκ ειχε στην πρεμιερα 50 8 7. Καταπληκτικη εμφανιση, και ολ αραουντ.

Δεν χρειαζεται να πιασεις διψηφιο αριθμο για να ειναι καταπληκτικη και ολ αραουντ εμφανιση

Link to comment
Share on other sites

Νέα (παλιά) εποχή στο ΝΒΑ θα υπάρξει όταν σταματήσουν να υπάρχουν σκορ τύπου 140-120. Όταν γίνει ξανά σπορ και όχι τσίρκο. Βέβαια απ' ο,τι φαίνεται οι πολλοί δεν έχουν κανένα πρόβλημα με αυτό, η αγορά καλά κρατεί, οπότε δεν μου πέφτει και πολύς λόγος ως μειονότητα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πογιετικος και στο μπάσκετ Σπυρο?

Εντωμεταξυ το ΝΒΑ μοιάζει να το χει τερματίσει το άθλημα, αφού οι ομάδες που π3οοδευουν και τις θαυμαζουν ειναι αυτες που παιζουν με πολύπλοκα συστήματα συνεργασίες κινηση με ή χωρις την μπάλα και efficiency, ενο το hero ball το κράζουν συνεχώς

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Geologos said:

Πογιετικος και στο μπάσκετ Σπυρο?

 

Ναι ναι. :D

Σέβομαι αυτούς που ασχολούνται με το άθλημα, εγώ ευχαριστώ δεν θα πάρω εδώ και 15 χρόνια περίπου.

 

υγ. Είμαστε εχθές το βράδυ στην παμπ και είχε Μπακς στην τηλεόραση να παίζει λάιβ. Έριχνα ματιά που και που, όσο τελειώνε όλο και πιο πολύ. Πήγε παράταση όπως πήγε, στο φόλοου του Γιάννη βλέπεις δυο μαλάκες (ο αδερφός μου κι εγώ δλδ) να φωνάζουν ωωωωω και να μην ξέρουν οι άλλοι τι πάθαμε. ?

Link to comment
Share on other sites

Κρίσταπς επανέρχεται δυναμικά μετά τον τραυτματισμό του. 

Ντόνσιτς ανεβασμένος αλλά αυτός που θα κάνει μπαμ φέτος είναι ο Τρέι Γιανγκ. Βρωμόχερο, πολύ καλό vision και σε μια νεανικη Ατλάντα που φιλοδοξούν να χτίσουν το ίδιο πρότζεκτ με GSW. 

Είδα και GSW χθες. Ράσσελλ κατάχρηση μπάλας δε φαίνεται να ταιριάζει με το αγωνιστικό πλάνο των GSW. Πρέπει να ρθει ο Cauly Stein πίσω από τον τραυματισμό αλλιώς δεν τους βλέπω καλά φέτος.

Link to comment
Share on other sites

On 10/28/2019 at 12:33 PM, yiannis_21 said:

Είδα και GSW χθες. Ράσσελλ κατάχρηση μπάλας δε φαίνεται να ταιριάζει με το αγωνιστικό πλάνο των GSW. Πρέπει να ρθει ο Cauly Stein πίσω από τον τραυματισμό αλλιώς δεν τους βλέπω καλά φέτος.

Έσπασε το χέρι ο Curry.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ο Γιάννης δεν ξέχασε το καμποκλο της Βραζιλίας από το παγκοσμιο και τη τελευταία φάση και όσα είπε ο βραζιλιάνος και εχθές αφιονισμένος του έκανε εντιπωσιακο πόστερ και μετά τον κυνηγαγε και τον έβριζε κάτι που δεν το συνηθίζει αφού είναι ίσως ο πιο ήρεμος σούπερ σταρ. Το σπορτ24 γράφει μάλιστα ότι μετά το ματς του καλοκαιριού είχε πει στο παπαγιαννη όταν έμαθε που έπαιζε ο συγκεκριμένος να μη το χάσει. Το επιβεβαίωσε και ο ίδιος μετά στις δηλώσεις του και φαίνεται πόσο του έχει στοιχίσει ο συγκεκριμένος αγώνας. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Guest Fadrhonc21

Εχω σοκαριστει. Να παει στο καλο η αεκ και το ντερμπι και τα παντα ολα. Δεν υπαρχει αυτο. Ενα τιποτα ειμαστε. 
 

Ενα ευχαριστω κομπε για τα βραδια που με κρατησες ορθιο να δω Lakers. Τι να πουμε, αδικο

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×