Jump to content

Ν.Β.Α. 🇺🇸


Recommended Posts

Δε γυρίζει ρε, δεν μπορείς να νικήσεις τέσσερις φορές συνεχόμενες ομάδα που σου έχει κάνει 3-0 όντας εμφανώς ανώτερη μπασκετικά. Λόγο κάνα δυο σφυριγμάτων δεν είναι ήδη 4-0.

Μόνο αν βγούνε τίποτα κορονοιοι σε 3-4 βασικούς των Χιτ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αμα ο Γιαννης παιξει οπως στη 1η περιοδο και οι υπολοιποι οπως επαιζαν χωρις αυτον, τοτε το πιο πιθανο ειναι να γινει η ανατροπη. Πλας η ψυχολογια ειναι με το μερος των μπακς τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Και τί είναι ο Γιάννης, κάνας Τζόρνταν Λεμπρόν Κόμπε Σακίλ Τζαμπάρ στα ντουζένια τους;
Πως θα περάσει την άμυνα/νταμπλ τιμ κλπ; Πετώντας; Εδώ βαράει βολές αιρμπωλ ακόμα στα πλέυ οφφ.

Link to comment
Share on other sites

Ο Γιάννης όπως ο πιπεν θέλει τον τζορνταν του και αυτός πιστεύω ότι είναι ο ντοντσιν αλλά δεν δουλεύει έτσι το σύστημα στην Αμερική και θα πάει εκεί που θα δώσουν τα περισσότερα στους Μιλγουόκι και ακούγεται ότι αυτοί είναι οι χιτ. Το συμβόλαιο του λήγει του χρόνου και οι μιγκουοκι δεν θα κινδυνεύουν να τον χάσουν ελεύθερο. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zara said:

Και τί είναι ο Γιάννης, κάνας Τζόρνταν Λεμπρόν Κόμπε Σακίλ Τζαμπάρ στα ντουζένια τους;
Πως θα περάσει την άμυνα/νταμπλ τιμ κλπ; Πετώντας; Εδώ βαράει βολές αιρμπωλ ακόμα στα πλέυ οφφ.

δεν ξέρω για τον τζάμπα τον τζορνταν και τον κομπε. 

αλλά ο james πρωτάθλημα πήρε με bosh Wade την μια και την αλλη με τον ιρβινγκ να του βάζει 40αρες στους τελικούς... 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, AG21 said:

Ο Γιάννης όπως ο πιπεν θέλει τον τζορνταν του και αυτός πιστεύω ότι είναι ο ντοντσιν αλλά δεν δουλεύει έτσι το σύστημα στην Αμερική και θα πάει εκεί που θα δώσουν τα περισσότερα στους Μιλγουόκι και ακούγεται ότι αυτοί είναι οι χιτ. Το συμβόλαιο του λήγει του χρόνου και οι μιγκουοκι δεν θα κινδυνεύουν να τον χάσουν ελεύθερο. 

δεν νομίζω ότι ο Γιάννης θέλει τον τζορνταν του... απλά καλύτερους συμπαίκτες θέλει... κανείς δεν πήρε ποτέ τίποτα μόνος του... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goku21 said:

δεν ξέρω για τον τζάμπα τον τζορνταν και τον κομπε. 

αλλά ο james πρωτάθλημα πήρε με bosh Wade την μια και την αλλη με τον ιρβινγκ να του βάζει 40αρες στους τελικούς... 

Δεν συζητάμε για πρωτάθλημα, για να μην τρώει sweep στον δεύτερο γύρο της ανατολής από τον πέμπτο συζητάμε. 

Ο James (και οι λοιποί που έγραψα) ναι, τον κέρδαγε τον δεύτερο γύρο και μόνος του. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zara said:

Δεν συζητάμε για πρωτάθλημα, για να μην τρώει sweep στον δεύτερο γύρο της ανατολής από τον πέμπτο συζητάμε. 

Ο James (και οι λοιποί που έγραψα) ναι, τον κέρδαγε τον δεύτερο γύρο και μόνος του. 

καλά πέρυσι έχασε στον τελικό της περιφέρειας του από τους μετέπειτα πρωταθλητές Τορόντο όχι στον δεύτερο γυρο... φέτος καλός η κακός η χρονιά είναι ιδιαίτερη και διαφορετική για όλους... θα δούμε του χρόνου σε κανονική χρόνια (μακάρι να μην υπάρχουν προβλήματα πάλι..) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goku21 said:

καλά πέρυσι έχασε στον τελικό της περιφέρειας του από τους μετέπειτα πρωταθλητές Τορόντο όχι στον δεύτερο γυρο... φέτος καλός η κακός η χρονιά είναι ιδιαίτερη και διαφορετική για όλους... θα δούμε του χρόνου σε κανονική χρόνια (μακάρι να μην υπάρχουν προβλήματα πάλι..) 

 

 

Goku και εγώ με Γιάνναρο είμαι -  αλλά ως Γκέιμ 3 δεν είχε κάποιο πρόβλημα ο Γιάννης. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, yiannis_21 said:

Goku και εγώ με Γιάνναρο είμαι -  αλλά ως Γκέιμ 3 δεν είχε κάποιο πρόβλημα ο Γιάννης. 

κάποιο πρόβλημα τραυματισμού σαφώς δεν είχε. αλλά η χρονιά και εκεί έχει τραβήξει πάρα πολυ. σε κάποιους αυτό μπορεί να είναι καλό σε κάποιους κακό. κανονικά τώρα έπρεπε να παίζουν και να κοιτάνε την επόμενη σεζόν 20 21 αλλά ακόμα παίζουν για την σεζόν 19 20... δεν είναι νορμάλ οι συνθήκες φέτος έχει επηρεάσει πολλούς αθλητές σε όλα τα αθλήματα. . άσε που όλο αυτό με την φούσκα τους επηρεάζει επίσης... 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goku21 said:

κάποιο πρόβλημα τραυματισμού σαφώς δεν είχε. αλλά η χρονιά και εκεί έχει τραβήξει πάρα πολυ. σε κάποιους αυτό μπορεί να είναι καλό σε κάποιους κακό. κανονικά τώρα έπρεπε να παίζουν και να κοιτάνε την επόμενη σεζόν 20 21 αλλά ακόμα παίζουν για την σεζόν 19 20... δεν είναι νορμάλ οι συνθήκες φέτος έχει επηρεάσει πολλούς αθλητές σε όλα τα αθλήματα. . άσε που όλο αυτό με την φούσκα τους επηρεάζει επίσης... 

Και τον Μάρει και τον Μίτσελ τους επηρεάζει. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σε καμια περιπτωση δεν χρειαζεται Τζορνταν ο Γιαννης. Αλλα εναν σταρ κοντο θελει καθε ομαδα πρωταθλητισμου. Δεν θυμαμαι εγώ πρωταθλήτρια ομάδα χωρίς κορυφαίο γκαρντ στο ρόστερ, ποιος Μπλέντσο, και τι να κανει και ο ρολιστας ο Χιλ. Βαλτου εναν Κεμπα μαζι του, εναν Μαρει, έναν Μακολουμ, εναν Μιτσελ, ενα Λοοουρι, ενα Ντράγκιτς ρε αδερφε, και να δουμε τι θα κανει. 

Και εναν κοουτς ε. Μην το ξεχνάμε αυτο

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, yiannis_21 said:

Και τον Μάρει και τον Μίτσελ τους επηρεάζει. 

εννοείται. αλλά δεν ξέρεις ποιον επηρεάζει προς το καλύτερο και ποιον προς το χειρότερο... όπως και να χει έχω θεωρώ ότι ο Γιάννης θέλει έναν ακόμα παιχταρά κοντό όπως είχε ο james τον Wade όπως είχε ο james τον ιρβινγκ. ο Γιάννης είναι ψιλος ουσιαστικά οπότε η ομάδα του χρειάζεται άλλον έναν αλλ σταρ κοντό... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στις 18 Νοεμβρίου αναμένεται να διεξαχθεί το draft του 2020. Συγκεκριμένα, το NBA και η Εθνική Ένωση Παικτών Μπάσκετ (NBPA) συζητούσαν μια νέα ημερομηνία αντί για τις 16 Οκτωβρίου, μια καθυστέρηση που θα επέτρεπε στο πρωτάθλημα και την ένωση να διαπραγματευτούν τροποποιήσεις στην τρέχουσα συλλογική συμφωνία διαπραγμάτευσης (collective bargaining agreement) και να συμφωνήσουν για το salary cap της νέας σεζόν και το νέο όριο του φόρου πολυτελείας.

Link to comment
Share on other sites

Γελάει με την κανονική περίοδο, οκ. Δες για παράδειγμα 2001 all star game (νομίζω δεν χρειάζεται να πας πιο πίσω) vs έκτοτε, να τραβάς τις πουτσοτριχες σου.

Και αφού το πράμα δεν αλλάζει (το τουιτερ New age κοινό που πληρώνει τη μπίζνα είναι ζωντοβολα), ας κοιτάμε μόνο το finals mvp και τέλος. 

Ο Γιάννης είναι τύπου Σακ με πιο χαλαρές άμυνες, βολές αιρμπολ, ποντακια ριμπάουντ κλπ. Δεν μπορεί να είναι Τσαρτας ή Τζορνταν. Για κούπα θέλει τον Κομπε ή τον Γουεηντ του. Και αντίστροφα βέβαια εκείνοι. 

Ο Ντιρκ ήξερε 100 κιλά μπάλα, άλλο επίπεδο. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×