Jump to content

Ν.Β.Α. 🇺🇸


Abraham21r
 Share

Recommended Posts

https://www.contra.gr/basket/o-mpen-gkornton-einai-emmonikos-kai-maniokatathliptikos-kai-einai-anthropos.7588802.html

<<Ο Μπεν Γκόρντον είναι εμμονικός και μανιοκαταθλιπτικός. Και είναι άνθρωπος
Ο Μπεν Γκόρντον ήταν στο ΝΒΑ από το 2004 έως το 2015. Θα έλεγες πως ήταν μια φιγούρα που δεν προκαλούσε. Και μετά συνελήφθη 4 φορές σε 5 μήνες. Μπήκε και σε ψυχιατρική κλινική. Εξήγησε πως αυτό που έζησε μπορεί να το ζήσει ο καθένας μας. Όπως και ότι δεν είναι ντροπή να ζητήσεις βοήθεια. Είναι ανάγκη.>>

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ελληνικός πολιτισμός και στο nba. Πόσο μαλακας είναι ο οπαδός όχι γιατί είπε αυτά που είπε αλλά μετά το έπαιζε Κινέζος. Χαχαχα 

 

Link to comment
Share on other sites

O σέντερ των Τζαζ έκανε πλάκα πριν από λίγες ημέρες πιάνοντας όλα τα μικρόφωνα σε συνέντευξη τύπου

Σε κατάσταση συναγερμού βρίσκεται το ΝΒΑ μετά την ταυτοποίηση ως επιβεβαιωμένου κρούσματος κορωνοϊού του Γάλλου σέντερ των Γιούτα Τζαζ  Ρούντι Γκομπέρ.

Η διοργανώτρια αρχή ανακοίνωσε, μάλιστα, την αναστολή του κορυφαίου πρωταθλήματος μπάσκετ στον κόσμο μέχρι νεωτέρας.

Ο παίκτης των Τζαζ μάλιστα πριν λίγες ημέρες έκανε πλάκα στους δημοσιογράφους πιάνοντας όλα τα μικρόφωνα, θέλοντας να δείξει πως ο συγκεκριμένος ιός δεν είναι κάτι τόσο σοβαρό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

ΤΣΟ και ΛΟ χθες από την αρρώστια τον Λίλαρντ. 

Έχω να πω ότι είμαι εντυπωσιασμένος με τον Μέλο. Ποτέ δεν τον είχα σε εκτίμηση σαν all-around player αλλά χθες και άμυνα έπαιξε, και μπάλες έκλεψε και ασσίστ έδωσε!

Νούρκιτς είχε double-double στα πρώτα 9 λεπτά του παιχνιδιού. Έψαχνα να βρω ποιο είναι το πιο γρήγορο νταμπλ νταμπλ στην ιστορία αλλά δεν βρήκα τίποτα. Το μόνο που βρήκα είναι το πιο γρήγορο τριμπλ νταμπλ στην ιστορία από τον Νίκολα Γιόκιτς (14 λεπτά!)

Μπακς μακριά από τον καλό τους εαυτό και το ρολάρισμα κομβικών του παιχτών. Μίντλετον γατάκι όταν έρθει η ώρα για κρίσιμο ματς. 

Γενικώς περιμένω πολλές εκπλήξεις φέτος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Bucks πολυ κακοι για αλλο ενα ματς πλει οφφ, φαινεται οτι το σαπορτινγκ καστ δεν μπορει να σταθει στο υψος τον περιστασεων. Και ο Γιαννης εχει πολυ αναγκη εναν 2ο σταρ ο οποιος ειναι consistent και μπορει να παρει καποια ματσακια με 2-3 τριποντα στο τελος. Μιντλετον αν ειναι δυνατον να παιρνει οσα παιρνουν Καγουαι, Πολ Τζορτζ, Λιλαρντ κλπ.
Λεικερς πραγματικα απιστευτη πτωση στη φουσκα, απο τις χειροτερες ομαδες και χωρις φορμα. Ακριβως το αντιθετο των Μπλειζερς δηλαδη, οι οποιοι εχουν και 4 παιχτες απιστευτα clutch. Η σειρα θα κριθει στα 7 παιχνιδια, εκτος αμα ξεκινησουν να βαζουν τα σουτ οι Λεικερς. Μελο 2 ματς εχει βαλει το κρισιμο τριποντο για την νικη. Και να θυμηθουμε οτι δυσκολευοταν να βρει ομαδα πριν καποιους μηνες και σκεφτοταν ακομα και την αποσυρση!

Link to comment
Share on other sites

1-1 oi Lakers λογικό το re-bounce τους Το γκέιμ 3 θα καθορίσει πολλά για τη συνέχεια

Απόψε ματσάρα Κλίππερς-Μαβς

 

Και πάρτε ένα μαλάκα τον Μιίντλετον που πληρώνεται 30 εκατομμύρια για να έχει 2 πόντους στα πλειοφφς.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, yiannis_21 said:

Και πάρτε ένα μαλάκα τον Μιίντλετον που πληρώνεται 30 εκατομμύρια για να έχει 2 πόντους στα πλειοφφς.

μιλαμε για πιο πεταμενα λεφτα εβερ τεραστιο γατακι 

παντως οι Bucks τους Heat στον 2ο γυρο δεν τους παιρνανε με τιποτα αν δεν αλλαξουν ροτα

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

μιλαμε για πιο πεταμενα λεφτα εβερ τεραστιο γατακι 

παντως οι Bucks τους Heat στον 2ο γυρο δεν τους παιρνανε με τιποτα αν δεν αλλαξουν ροτα

Ουτε 2 ματς δεν παίρνουνε από Σπόελστρα αν συνεχίσουνε έτσι.

Link to comment
Share on other sites

τις ιδιες παθογενειες με τους Χωκς οι Μπακς του Μπουντενχαουζερ. γαματη ομάδα για ρεγκιουλαρ, αλλα πλειοφ φλουφλικα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Ακούω προβλέψεις για Κλίπερς Ντάλας και Μπλέιζερς Λος Άντζελες

Θα υπάρξει έκπληξη;

 

Εγώ λέω ότι αν υπάρξει θα είναι από Ντάλας μεριά.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, yiannis_21 said:

Ακούω προβλέψεις για Κλίπερς Ντάλας και Μπλέιζερς Λος Άντζελες

Θα υπάρξει έκπληξη;

 

Εγώ λέω ότι αν υπάρξει θα είναι από Ντάλας μεριά.

και εγω νταλας πιστευω σε 7 ματς το πορτλαντ θα παρει αλλο ενα ματς πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι τυφλοί κουφοι κλπ μας λέγανε λεβαδιακο του ΝΒΑ. Βασανισμένοι με μισή ομάδα έξω γαμαμε μανικετοκουμπο, τιμημένη φανέλα και μασκότ δράκος.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, amd said:

και εγω νταλας πιστευω σε 7 ματς το πορτλαντ θα παρει αλλο ενα ματς πιστευω

Νταλας +1  κι απο μενα

image.png.fbf3c4f2a9f585a647edd9b86842a304.png

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Dallas ρε πστ μου χάθηκε ο κόσμος να προλάβω λίγο Λουκα;

Επηξα στους χοντρό Felton και Deron.

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα που κάνει ο Ντόνσιτς στην ηλικία του δεν τα έχει ξανακάνει κάποιος παίχτης στο ΝΒΑ. 
 

change my mind

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Λέμε για τον αντετοκουμπο ο οποίος οκ, έπρεπε να ταϊστεί επαγγελματικά για να πρωταγωνιστήσει. Ο Ντονσιτς που ξέρει και μπάσκετ, στα 19-20 θα έπαιζε βασικός στην μπασκετομάνα Ελλαδαρα; 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Zara said:

Λέμε για τον αντετοκουμπο ο οποίος οκ, έπρεπε να ταϊστεί επαγγελματικά για να πρωταγωνιστήσει. Ο Ντονσιτς που ξέρει και μπάσκετ, στα 19-20 θα έπαιζε βασικός στην μπασκετομάνα Ελλαδαρα; 

Θα τον επαιρνε ο Μελιτζανης και θα τον έκανε ιδανικο παικτη εργατη με 2 στα 11 σουτ 2 ριμπαουντ 2 ασιστ και πολύ ενεργεια στην αμυνα

Και θα αποθεώνανε οι σκουντομαλακες του κοσμου.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που λέγανε αμερικανοί αναλυτές, ότι ναι αλλά είναι πρωτάρης σε πλευοφ ΝΒΑ, θα δούμε και λοιπές πίπες, όταν το παιδί έβγαινε 18 χρονών MVP στην Ευρωλίγκα και το σήκωνε μπροστά σε Έλληνες, τούρκους, καταλανούς οπαδούς αφηνιασμένους στις κερκίδες και θα μασήσει τώρα στην Disneyland. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ας συνεχίσει να βελτιώνει το παιχνίδι του με τον ίδιο ρυθμό θα γίνει ο καλύτερος όλων των εποχών . Όσο αν ήταν ελλάδα πολλή πιθανών να τον χαντάκοναν όπως έχουν κάνει με τόσους άλλους αφού δεν θα έβρησκε 20λεπτα σε euroleague τόσο μικρή ηλικεία . Φυσικά δεν πιστεύω ότι έχει υπάρξει τέτοιο ταλέντο στην Ελλάδα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

Μου αρέσει που λέγανε αμερικανοί αναλυτές, ότι ναι αλλά είναι πρωτάρης σε πλευοφ ΝΒΑ, θα δούμε και λοιπές πίπες, όταν το παιδί έβγαινε 18 χρονών MVP στην Ευρωλίγκα και το σήκωνε μπροστά σε Έλληνες, τούρκους, καταλανούς οπαδούς αφηνιασμένους στις κερκίδες και θα μασήσει τώρα στην Disneyland. 

Καλα αυτοι που λεγανε τετοια πράγματα ειναι βλάκες, γενικά όπου έχω διαβάσει όλοι λένε ότι έχει ταλέντο που θα αφήσει εποχή και από την πρώτη μέρα κοροιδευουν Σανς Κινγκς και Χωκς που μπορούσαν να τον κανουν ντραφτ και δεν τον εκαναν. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ γεωλόγε με την ένσταση ότι μένα είχε λογική η ανταλλαγή Τρέι - Ντόνσιτς. 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×