Jump to content

Φύγε Μάνταλε


Recommended Posts

Επειδή είναι αρχηγός, αξίζει δικό του τοπικ. Διότι δεν είναι ένας απλός παίχτης, αλλά ο ηγέτης, ο έτσι, ο αλλιώς.

Ε πούλο. Φύγε. Γκωσαμε. Δεν μας κάνεις και δε σου κάνουμε πια. Φεύγα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παιχτακος της πλακας.

Δεν φταιει αυτος τοσο, οσο ο μεγιστανας της πλακας που τον εβγαλε με το ζορι ηγετη. Επειδη δεν μπορει να παρει κανονικους ηγετες.

Καποια στιγμη ειπα οτι ισως μας κανει ως εσωτερικος χαφ, οκταρακι ας πουμε, αλλα ειναι τοσο ενοχλητικη η φυσιογνωμια του πλεον που καλο θα ειναι να φυγει.

Link to comment
Share on other sites

Κοντρολ με τις τρεις, μετρια εως κακα σουτ, χαλια τελειωματα (δεν θυμαμαι αν εχει βαλει τετ α τετ ποτε και με τον γαυρο το εχει ξαναχασει τοτε με Ρομπερτο), μετρια στημενα (2 γκολ ξερω γω με φαουλ δεν μου λενε πολλα, το ενα σε φιλικο), καθολου ηγετικη φυσιωγνωμια σαν αρχηγος.

Δεν ξερω αν σε αλλη ομαδα θα τα ανεχοντουσαν αυτα για χρονια και μαλιστα ως ο πιο ακριβοπληρωμενος.

Μακαρι να ειχε διαθεση να δουλεψει και να βελτιωθει αλλα δεν το βλεπω και απο ευχολογια εχουμε χορτασει σ αυτην την ομαδα.Νομιζω πως το νταντεμα απο την ομαδα πρεπει να τελειωσει.

Link to comment
Share on other sites

εγώ μετα απο 3-4 χρόνια είμαι στο στάδιο της αποδοχής μάνταλου . Πέρσι μόνο πάρτι δεν έκανα όταν τραυματίστηκε (Να είναι καλά άλλα τον θεωρώ βαρίδι ) . 

Στη αρχή ήταν η άρνηση και απομόνωση . Γκρινιαζα άλλα όλη έλεγαν οτι ειναι καλός παίκτης και εγώ μέσα σου είχα την άρνηση ότι ίσως κάνω λάθος , μετά Θυμό γιατί θα πρέπει να το τρώω στη μάπα , μετά διαπραγμάτευση ότι μπορεί να βοηθήσει ,να αλλάξει κτλ μετά κατάθιψη ότι δεν θα γλιτώσουμε ποτέ απο αυτόν και τέλος η αποδοχη και πλέον δεν του δείνω σημασία ότι και να κάνει στο γήπεδο

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AG21 said:

εγώ μετα απο 3-4 χρόνια είμαι στο στάδιο της αποδοχής μάνταλου . Πέρσι μόνο πάρτι δεν έκανα όταν τραυματίστηκε (Να είναι καλά άλλα τον θεωρώ βαρίδι ) . 

Στη αρχή ήταν η άρνηση και απομόνωση . Γκρινιαζα άλλα όλη έλεγαν οτι ειναι καλός παίκτης και εγώ μέσα σου είχα την άρνηση ότι ίσως κάνω λάθος , μετά Θυμό γιατί θα πρέπει να το τρώω στη μάπα , μετά διαπραγμάτευση ότι μπορεί να βοηθήσει ,να αλλάξει κτλ μετά κατάθιψη ότι δεν θα γλιτώσουμε ποτέ απο αυτόν και τέλος η αποδοχη και πλέον δεν του δείνω σημασία ότι και να κάνει στο γήπεδο

Για να τρωγε κραξιμο καθε αγωνιστικη μες στο γηπεδο, να σου λεγα εγω για ποτε γυρνουσε το φυλλο κ πιθανον να τον εδιωχναν. Ο μεσος ΑΕΚτζης ομως δεν απαιτει, κοιμαται τον υπνο του δικαιου...Ουστ ρε Μανταλε!!

Link to comment
Share on other sites

βασικά με το μάνταλο το θέμα είναι ότι είναι λίγος σε κάθε θέση που θα παίξει .

Λίγος στα αριστερά δεν έχει ταχύτητα 1vs1 και αμυντική συνέπεια

Λίγος πίσω απο επιθετικό γιατί δεν έχει τελειώματα καλές επιλογές επίθεση

Λίγος στα αμυντικά χαφ γιατί δεν ξέρει να μαρκάρει αποτελεσματικά και τακτικά ανεπαρκής για εκεί . 

Η μόνη θέση σε τόσα συστήματα για να κουκουλώσει τις τόσες αδυναμίες (και να φανεί λίγο) είναι εκεί που τον έβαλε ο πογιέτ με τους συγκεκριμένους παίκτες γύρο του δλδ και να παίζει αριστερά στο τριγωνο του κέντρου με ένα γιοχανσον δεξιά και ένα μπαρμπόσα χαφ εξτρέμ για να μην χρειάζεται 1vs1 και ταχύτητα και αμυντική συνέπεια στη κάλυψη του μπάκ , και να μην είναι μόνο με ένα στα αμυντικά χάφ με τη τριάδα και να μην είναι πίσω απο το επιθετικό . Τα 4-2-2-2 για να χωρέσει ο πετράκης είναι αστεία . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Mπορεί να είναι το "πρώτο" βιολί σε ματς με αντίπαλο τον Λεβαδειακό κτλ...

 

Σε ντέρμπυ ή πιο δύσκολα ματς είναι εξαιρετικά αρνητικός.

 

Σίγουρα δεν κάνει για ηγέτης της ΑΕΚ.  Είναι ένας συμπληρωματικός παίχτης.

 

Μεγάλο λάθος το χρίσμα του Μελισσανίδη στο γεύμα με τους δημοσιογράφους

 

 

Link to comment
Share on other sites

ετσι το πρόβλημα μαζί του δεν είναι ότι πρεπει να φύγει εντελώς απο το ρόστερ επειδή δεν προσφέρει τπτ όπως Γιαννιώτας , το θέμα είναι ότι έπειδη πέρνει 600 και υπέγραψε πρώτος στην εποχή μελ πρέπει να αξιοποιείται πάση θυσίας ενώ είναι παίκτης που μπορεί να ήταν πιο χρήσιμος σαν 12ος δλδ στα μικρά για ροτέισον και στα μεγάλα για 20-30 λεπτα . 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stavros 9-11 said:

Ακριβώς. Κι επειδή δε γίνεται πλέον από αρχηγός/ηγέτης/καλύτερος παίχτης όλων των εποχών να μετατραπεί σε συμπλήρωμα, ε η μόνη λύση είναι να φύγει.

 

Συμφωνώ

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Mονο με φειγ βολαν πεταμενα εξω απο το σπιτι του και γιουχες εντος γηπεδου μεχρι να λυγισει και να φυγει.

Link to comment
Share on other sites

Εχθρός της ΑΕΚ.

Τιμώ τον αδέρφαρο Μούκι που τον γουστάρει (όπως οι άλλοι με τις μπουκαλογάμπες, σε λα βι), αλλά ψόφα κι εσύ και ο Ανέστης.
Μαλάκας είσαι, καριέρα έξω δεν θα έκανες με τα μυαλά που κουβαλάς ακόμα κι αν δεν είχες τραυματισμούς, σήκωσες πρωτάθλημα που δεν πήρανε Ντέμης, Τσάρτας κλπ, στον γάβρο θα είχες φάει ήδη ξύλο, φίλα λοιπόν το χέρι του Οσελότου και άντε σε κάνα Ισραήλ σαν τον αυτιάγκουρα να βγάλεις κάνα φράγκο μπας και κλέψεις πίσω την νταρντάνα του Αρωνιάδη.

Ελληναράδες που μετά την ΑΕΚ μέχρι Άρη-Λεβαδειακό φτάνετε, νισάφι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

μλκ,ετρεξε να συμπαρασταθει στον ανθρωπο που μερικες μερες νωριτερα ,τον ειχε φτυσει στην μαπα και προτιμησε να αναφερει το ονομα του νιομπλια ,παρα κατι απο την ομαδα που αγωνιζοταν και πηρε το βραβειο.

πολιτικαλι κορεκτ παικτες μονο στην βορεια ευρωπη.

εδω πουλο και πριν απο αυτον,παραδοση περιβραχιονιου.

Link to comment
Share on other sites

Να φυγει χτες. Να παρει τον ΠΟΥΛΟ. Δεν μπορω αλλο.  Δεν κανει για την ΑΕΚ ουτε σαν παικτης, ουτε σαν χαρακτηρας λιγος σε ολα.

Για να πινει κανα ποτακι στη Γλυφαδα με τσιγαρο στο χερι καλος ειναι . Οπως και για να πουλαει οπαδιλικι. Και επειδη τον εχω κραξει απειρες φορες, οσες φορες εχω παει να μετανιωσω και να πω ενταξει το παρακανα δεν περναει μια βδομαδα και λεω ακομα περισσοτερα απο τι εχω πει ηδη.

Οταν πηγε ο πογιετ να τον κανει παικτη..δεν ηθελε η ντιβα μας τσιναγε τα μουτρα του..δεν ηξερε ο πογιετ αλλα ηξερε αυτος. Σε ενα γαμημενο ματς να παρει την ομαδα πανω του δεν τον εχω δει..να βαζει γκολ απο δικη του ενεργεια και οχι ετοιμο στο πιατο παλι δεν θυμαμαι ποτε τον ειδα. Και στο γκολ του πονσε χτες ειστε σιγουροι οτι αμα εφτανε η μπαλα στο μανταλο θα το καρφωνε η θα εκανε κανα τσαφ παλι?

Και επειδη παρασκηνιακα δεν γνωριζω πραγματα..μπορει να μου πει καποιος γιατι ειναι στο απυροβλητο μετα απο τοσο κραξιμο? Τι ειναι δηλαδη πια ? Τι μεσον εχει αυτος ο ανθρωπος στην ΑΕΚ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, KonstadinosR21 said:

μπορει να μου πει καποιος γιατι ειναι στο απυροβλητο μετα απο τοσο κραξιμο? Τι ειναι δηλαδη πια ? Τι μεσον εχει αυτος ο ανθρωπος στην ΑΕΚ?

Είναι βολικός για την ΠΑΕ. Όταν ηγέτης σου είναι ο Μάνταλος, έχεις ένα ταβάνι στο ποιους φέρνεις. Μέχρι πέρυσι στη νοοτροπία του κόσμου μας, ο Μάνταλος ήταν η προσωποποίηση του Θεού στο γήπεδο. Τάισαν τον κόσμο σανό 5 χρόνια, δεν είναι λίγο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stavros 9-11 said:

Είναι βολικός για την ΠΑΕ. Όταν ηγέτης σου είναι ο Μάνταλος, έχεις ένα ταβάνι στο ποιους φέρνεις. Μέχρι πέρυσι στη νοοτροπία του κόσμου μας, ο Μάνταλος ήταν η προσωποποίηση του Θεού στο γήπεδο. Τάισαν τον κόσμο σανό 5 χρόνια, δεν είναι λίγο.

Μαλιστα. Σε ευχαριστω για την εξηγηση. Με λιγα λογια το συμβολαιο του Πετρου ειναι οροσημο στην ομαδα σαν αρχηγος και απο εκει και περα ολοι κινουνται αναλογικα.  Πολυ ωραια οποτε θα βαρεθω να τον βλεπω.

Δεν ξερω ποιος τον εκανε θεο απο το κοσμο μας η πιστευει οτι ειναι παικταρας, εγω σιγουρα οχι οπως πολλοι εδω μεσα, αλλα ολοι αυτοι δεν εχουν ιδεα απο μπαλα. Τα τελευταια καλα παιχνιδια που εκανε τουλαχιστον για μενα ηταν στη Β εθνικη. Εκει που εβγαζε σεντρες καλες, εκτελουσε τα φαουλ και ειχε ασσιστ και που και που καρφωνε κανα γκολ. Και θεωρω οτι την ιδια μερα που ανεβηκαμε Α εθνικη οπως χαιρετησαν τοσοι επρεπε να χαιρετησει και αυτος μεχρι εκει κανει.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ακομα εδω ειναι,ο αρχηγος στα δυσκολα βγαινει μπροστα,παιρνει ευθυνες,απολογειται εκ μερους ολων,αυτος εδω περα εχει κρυφτει στο καμαρινι του και τον ψαχνουνε να τον φτυσουνε,δεν βγαινει ομως γιατι ειναι τιτικα,στειλτον πισω στον σεριφη τον παλιομαλακα,μας πουλησε παπα.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Saxon21 said:

Ακομα εδω ειναι,ο αρχηγος στα δυσκολα βγαινει μπροστα,παιρνει ευθυνες,απολογειται εκ μερους ολων,αυτος εδω περα εχει κρυφτει στο καμαρινι του και τον ψαχνουνε να τον φτυσουνε,δεν βγαινει ομως γιατι ειναι τιτικα,στειλτον πισω στον σεριφη τον παλιομαλακα,μας πουλησε παπα.

Κανεις λαθος. βγηκε και εκανε και δηλωσεις και για του λογου το αληθες : '' Η πίεση μας δεν είναι θέμα δυνάμεων. Δεν μπορώ να το εξηγήσω. Στο δεύτερο μέρος πήγαν όλα στραβά. Όλα… '' και για να το απογειωσω αφιερωνει τον ιδιο χρονο μετα απο ηττα συντριβη για να ευχηθει σε αυτον που τον εφτυσε : " Θα ήθελα να ευχηθώ καλά αποτελέσματα αύριο. Κάτι αισθάνθηκε στο γόνατο απ ότι είπε. Να μην είναι τίποτα σοβαρό. ''

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×