Jump to content

Φύγε Μάνταλε


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

On 4/30/2021 at 5:31 PM, Man Of Faith said:

Απιστευτο

Ακροατής λεει κατι του τυπου αφου ο Μανταλος δεν μπορει να χτυπαει τα φαουλ και δεν εχει βαλει κανενα ας τα αφησει να τα χτυπαει αλλος και ο Κετσε απανταει "αυτο το κακο δυστυχως το ειχε και ο Σαβεβσκι με τα φαουλ".Και μετα το "θα δουμε θα δουμε" πηγε συννεφο οταν συνεχιζε ο ακροατης να αναφερεται στον Μανταλο.

Θέλω να πιστεύω πως ειπώθηκε εκ παραδρομής. Επίσης ο Κέτσε έκανε κριτική στον Μάνταλο ή αρκέστηκε στο παραπάνω σχόλιο;

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Bluesman said:

Θέλω να πιστεύω πως ειπώθηκε εκ παραδρομής. Επίσης ο Κέτσε έκανε κριτική στον Μάνταλο ή αρκέστηκε στο παραπάνω σχόλιο;

 

 

 

Εκανε κριτικη αν θυμαμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

 Ο Σαβεβσκι αν θυμάμαι καλά, όταν πρωτοήρθε, στα μισά της περιόδου 88-89 και μέχρι το τέλος της εκτελούσε τα στημένα χαμηλά, ειδικά τα κόρνερ, και ένα μέρος του κόσμου στις εξέδρες δυσανασχετούσε όταν οι αντίπαλοι αμυντικοί απομάκρυναν την μπάλα.  Από το 89-90 νομίζω ότι πρέπει να έδειξε ότι  μπορεί να εκτελέσει στημένα με διαφορετικούς τρόπους. Από κει και πέρα σιγά σιγά εξελίχτηκε στο κορυφαίο οκτάρι στην ιστορία της ΑΕΚ, ίσως και του ελληνικού πρωταθλήματος, που μάρκαρε, δημιουργούσε, όποτε χρειαζόταν εκτελούσε στημένα με επιτυχία κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι τόσο μεγάλοι παικτες όπως ο Σαβέβσκι, ο Βαζέχα κλπ φάνηκαν από το 1ο ματς τι παικτες είναι και το λεω αυτό γιατί το θυμαμαι πολύ καλά.

Δεν περίμενες δλδ 29 ματς μπας και στρώσουν.

Απο εκεί και περα δεν θα περίμενε κανεις ο Μάνταλος να έχει κάποια σχέση με τέτοιους παικτες, θα ηλπιζε ομως να έχει σχέση πχ με τον Μαλαδενη έστω. Ούτε καν με αυτόν έχει ομως.
Και αυτό το παιδί το έχει πλασαρει για ηγετη ο άλλος. Για τον Ιωνικό μπορεί να ήταν καλος ηγέτης.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ εγω θυμαμαι αρκετα γκολ απο φαουλ του Σαβεβσκι για να μην μιλησω για ασιστ απο στημενα.

Link to comment
Share on other sites

Πετράκης τραυματίστηκε και ένα δάκρυ κύλησε.

Ελπίδες για άσσο την Τετάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Και καλά τραυματίας το μουνοπανο, όπως τραυματίζεται ο Μπακακης όταν τα βρίσκει σκούρα και πέφτει κραξιδι. 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Man Of Faith said:

Στο μεταξυ εγω θυμαμαι αρκετα γκολ απο φαουλ του Σαβεβσκι για να μην μιλησω για ασιστ απο στημενα.

Ναι, και γω. Για τα πρώτα παιχνίδια αναφέρθηκα, αν και έχω μια εικόνα περισσότερο από το γήπεδο και κάποιες  αντιδράσεις του κόσμου, και όχι τόσο από στιγμιότυπα. Στην αρχή θυμάμαι ότι έμοιαζε περισσότερο με χρήσιμο ποδοσφαιριστη, που εξελίχτηκε σιγά σιγά σε κολώνα της ομάδας. 

Link to comment
Share on other sites

Έβαζε ο Σαβεφσκι αρκετά φάουλ και είχε ασσιστ από στημένα... Τώρα ο κετσετζογλου είπε εκεί μια μαλάκια να δικαιολόγησει υποθέτω αλλά μάλλον εκθέτει περισσότερο τον Μανταλο όταν τον βάζει να συγκριθεί με τον Σαβεφσκι

Link to comment
Share on other sites

Που να βρει τα αρχιδια ο Μάνταλος να εκτελέσει πεναλντι σαν αυτό του Τονι στη Μαρσειγ; Ας πιάσουμε τα βασικά πρώτα..

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Skepastos said:

Που να βρει τα αρχιδια ο Μάνταλος να εκτελέσει πεναλντι σαν αυτό του Τονι στη Μαρσειγ; Ας πιάσουμε τα βασικά πρώτα..

Σε εκείνη την ΑΕΚ με Οκο και Τονυ στο κέντρο, θα χώραγε άραγε στον πάγκο ο Μανταλος; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Σε εκείνη την ΑΕΚ με Οκο και Τονυ στο κέντρο, θα χώραγε άραγε στον πάγκο ο Μανταλος; 

Ναι. Για να τους φέρνει τα νερά

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Skepastos said:

Ναι. Για να τους φέρνει τα νερά

Τότε στον πάγκο καθόντουσαν οι μέσοι Σταματής, Κλόπας, Φαμέλης. Ίσως να διεκδικούσε μια θέση από τον τελευταίο.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Τότε στον πάγκο καθόντουσαν οι μέσοι Σταματής, Κλόπας, Φαμέλης. Ίσως να διεκδικούσε μια θέση από τον τελευταίο.

Μπα..Ο Φαμέλης ήταν δυνατός και μάρκαρε, ενώ σκόραρε και συχνά πυκνά. Ο αρχηγός σε εκείνη την ΑΕΚ δε θα πέρναγε ούτε απέξω. Και αυτό το ξέρει και ο Μελισσανίδης, απλά αφήνει αυτόν να φαίνεται μονίμως μπροστά, να τρώει το ανάθεμα από τον κόσμο, να καίμε τις χρονιές άνετα μέχρι να μπούμε στο γήπεδο...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, 1989 generation said:

Μπα..Ο Φαμέλης ήταν δυνατός και μάρκαρε, ενώ σκόραρε και συχνά πυκνά. Ο αρχηγός σε εκείνη την ΑΕΚ δε θα πέρναγε ούτε απέξω. Και αυτό το ξέρει και ο Μελισσανίδης, απλά αφήνει αυτόν να φαίνεται μονίμως μπροστά, να τρώει το ανάθεμα από τον κόσμο, να καίμε τις χρονιές άνετα μέχρι να μπούμε στο γήπεδο...

5 γκολ σε 56 συμμετοχές,  σε τρία χρόνια στην ΑΕΚ είχε βάλει ο Φαμέλης, σύμφωνα με την  wiki. Πρέπει να έμπαινε συχνά αλλαγή, δεν τον πολυθυμάμαι για βασικό.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Τότε στον πάγκο καθόντουσαν οι μέσοι Σταματής, Κλόπας, Φαμέλης. Ίσως να διεκδικούσε μια θέση από τον τελευταίο.

Παικτικα ναι.

Αλλα στον Φαμελη και στους αλλους μπορουσες να βρεις θέση, άσε που ήξεραν ότι ήταν για παγκο και δεν γκρίνιαζαν.

Τεσπα, εγώ για παγκο ποτέ δεν τον αμφισβήτησα. Πλασαρίστηκε ομως ως παιχτουρα και ηγετης και κάηκε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Παικτικα ναι.

Αλλα στον Φαμελη και στους αλλους μπορουσες να βρεις θέση, άσε που ήξεραν ότι ήταν για παγκο και δεν γκρίνιαζαν.

Τεσπα, εγώ για παγκο ποτέ δεν τον αμφισβήτησα. Πλασαρίστηκε ομως ως παιχτουρα και ηγετης και κάηκε.

Εν τω μεταξύ με όλη αυτή την συζήτηση, άρχισα να ψάχνω καμιά ρετρό φώτο από Κλόπα και Φαμέλη για το καλημέρα ΑΕΚάρα μου, αλλά δεν βρήκα καμιά παραδόξως.

Link to comment
Share on other sites

Να πω εδώ ότι το aekpedia μέσα στις επόμενες μέρες θα ξανανεβει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Εν τω μεταξύ με όλη αυτή την συζήτηση, άρχισα να ψάχνω καμιά ρετρό φώτο από Κλόπα και Φαμέλη για το καλημέρα ΑΕΚάρα μου, αλλά δεν βρήκα καμιά παραδόξως.

Έχει εδώ κανα-δυο του Κλοπα

https://argolika.gr/2020/06/26/κλόπας-μοναδικός-αθλητής-από-τ/amp/

 

Να πω και το παράξενο ρετρό: μια μερα πριν λιγους μήνες  πέτυχα φωτο ενδεκάδας ΟΣΦΠ με Κλοπα μέσα. 
 

Πρεπει να ήταν έτοιμος να παει γαυρο πριν από μας και να επαιξε σε καποιο φιλικό, κατι τέτοιο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ελπίδα. Με το μανταλο εγώ δεν άντεχα να ξαναδώ ΑΕΚ μετά τη τούμπα αλλά τελικά μας λυπηθηκε ο Θεός!!! 

Link to comment
Share on other sites

Όπως στο τοπικ της Φόρμουλα 1 μιλάμε για το χιλιάρι του Άδη, στο τοπικ του αρχηγού της ΑΕΚ μιλάμε για τον Φρανκ Κλόπα και τον Τζίμι Πατίκα. 

Τιγράραρέ μου, η τρόικα σου τελειωμό δεν έχει. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

5 γκολ σε 56 συμμετοχές,  σε τρία χρόνια στην ΑΕΚ είχε βάλει ο Φαμέλης, σύμφωνα με την  wiki. Πρέπει να έμπαινε συχνά αλλαγή, δεν τον πολυθυμάμαι για βασικό.

Τα δύο πρώτα χρόνια μόνο αλλαγή, βασικός σε κάτι κύπελλα και λιγκ καπ. Την τρίτη του χρονιά έπαιξε λίγο βασικός. ήταν δύσκολο στην τότε ΑΕΚ να βρεις θέση στο κέντρο, είχε καλούς παίκτες. Τον είχαμε φέρει ως τεράστιο ταλέντο από τη Βουλιαγμένη και νομίζω έφυγε επειδή του χρώσταγαν λεφτά, ο Μπάγεβιτς τον ήθελε. Τώρα είναι σκάουτερ στους γάβρους, εμάς δε μας έκανε... Τον είχα πετύχει στη Νέα Σμύρνη το 2019 σε παιχνίδι κόντρα στον Πανιώνιο, τον είχαν δει οι νιόνιοι που έμπαινε μέσα και τον ρώταγαν "Γιωργάκη με ποιον είσαι σήμερα?", και τους έλεγε, ρε παιδιά, τί να πω τώρα, άντε, και με τους δύο...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τόσες μέρες πέρασαν μετά το παιχνίδι με τις μπουγατσες για το κύπελλο κ ο κεφτές μας ενημερώνει σήμερα στις 6 το πρωί πως ο Πετράκης έπαιξε με ένεση .

Δεν υπάρχει σωτηρία ρε πούστηδες.

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Μανταλε ουτε το ματς απο την τηλεόραση να μην δεις ρεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×