Jump to content

Φύγε Μάνταλε


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Ο Μανταλος ειναι σχεδον αλανθαστος στα πεναλτι αλλα χθες φαινοταν οτι θα το χασει απ οταν εδειχνε να παταει το χορταρι για να στησει την μπαλα.Καθαρα θεμα ψυχολογιας που τον πλακωσε, μου θυμισε τον τεραστιο Τονι και την εκφραση του πριν το πεναλτι σε ενα ματς με τον Ιωνικο για οσους θυμουνται.

Απο εκεινο το σημειο ο Μανταλος δεν υπηρχε στο ματς, γενικα αν μεινει ας μπαινει αλλαγη, ας αποδεχθει αυτο τον ρολο δεν ειναι κακο.

Link to comment
Share on other sites

Άμα τους τσιμπουκωνει όλους και τον γουστάρουνε, γουατεβερ, ας μείνει με 1,500 το μήνα κι ένα πρατήριο ως νέος Δημητριάδης.

Θέση στην 11αδα από ποδοσφαιριστή που μπορεί και θέλει νίκες και κούπες να μην πιάνει. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν τόσο κακός ο Μάνταλος εχθές. Δεν ήταν εντελώς άθλιος δλδ που έγραψε και ο Ζάρα. Το πέναλτι κι εγώ το έβλεπα από μακριά ότι θα το χάσει.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, SpiRos said:

Δεν ήταν τόσο κακός ο Μάνταλος εχθές. Δεν ήταν εντελώς άθλιος δλδ που έγραψε και ο Ζάρα. Το πέναλτι κι εγώ το έβλεπα από μακριά ότι θα το χάσει.

Με τον Μανταλο ειμαι παντα ησυχος στα πεναλτι Σπυρο ειναι το πιο στανταρ που εχει, χθες ομως οχι δεν ημουν.Ισως κακως να το χτυπησε αυτος και οχι ο Ολιβειρα παρολο που το ειχε χασει την προηγουμενη εβδομαδα.Δεν εχει ψυχολογια ο Μανταλος ειδικα φετος, και ειδικα μετα την μη μεταγραφη του και τον τελικο.Μολυβενια παπουτσια φοραγε χθες.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως μετά το πέναλτυ δεν συνήλθε ποτέ και ήταν ο χειρότερος παίχτης σου, πούλαγε μπάλες, δεν μπορούσε να τρέξει, τραγωδία

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, JOSS said:

Το θέμα είναι πως μετά το πέναλτυ δεν συνήλθε ποτέ και ήταν ο χειρότερος παίχτης σου, πούλαγε μπάλες, δεν μπορούσε να τρέξει, τραγωδία

Ισχυει 100%

Link to comment
Share on other sites

Χμ, μπορεί και να έχετε δίκιο, εγώ τον είδα λιγότερο κακό, παρόλο που δεν είμαι και φαν του φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι η μόνη καλή ενέργεια του ήταν κάπου στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και μέχρι τοτε συμμετείχε μονο σε κάποιους επιτυχημένους συνδιασμους στο κέντρο αλλά αμυντικά παρόλο που προσπάθησε και έτρεξε φανερά ήταν τακτικά λάθος και πήγαινε πολλή προς το κέντρο ( δεν νομίζω ότι είχε τέτοια εντολή) 

Link to comment
Share on other sites

Kαλα ο Μανταλος ειναι ΓΤΠ, δεν αλλαζει αυτο, αλλα και ο Ραπτοπουλος ειναι αυτος που ελεγε τον Πελκα νεο Κουδα πριν λιγα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μάνταλος ξεκίνησε με πολύ καλές προοπτικές, αλλά κάτι το ότι του φούσκωσαν τα μυαλά ότι είναι ηγέτης και δε δούλεψε, κάτι οι δύο χιαστοί, κατέληξε σε αυτό που είναι σήμερα, δηλαδή ένας μέτριος προς καλός παίκτης, μια καλή εναλλακτική λύση, αλλά όχι αρχηγός, ούτε ηγέτης για να χτίσεις ομάδα γύρω του. Το ότι βέβαια η ομάδα δεν έχει άλλο επιθετικό χαφ, ότι το παιχνίδι στήνεται γύρω του και το ότι παραμένει αρχηγός, δεν είναι δική του ευθύνη. Ούτε το ότι δε δόθηκε φέτος με μεταγραφή, κάτι που επιθυμούσε και ο ίδιος. Οπότε, το να τον βρίζουν μόνιμα είναι κάπου ακατανόητο, όταν τουλάχιστον δε δείχνει αδιάφορος όπως άλλοι. Ας φέρουν άλλον στη θέση του.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε η μοναδικη ισως ομαδα στο πλανητη, που αντι να παρει ο ηγετης το κλαμπ στις πλατες του, παιρνει το κλαμπ τον "ηγετη" στις δικες του. Καμια σωτηρια.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που αναφέρεται συχνά πυκνά για Μάνταλο και ψυχολογία του , ισχύει . Γι'αυτό προχθες του την έπεσαν όλοι απο κοντά .

Όταν είχε χωρίσει με τη Φαρμάκη ήταν για πολύ καιρό αμίλητος και δεν είχε διάθεση ούτε προπόνηση να κάνει. Είχε πέσει στα πατώματα . Μέχρι και ο μεγάλος μπηκε στη μέση για το θέμα.

Εχει σκαμπανεβάσματα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stylianopoulos said:

 

Όταν είχε χωρίσει με τη Φαρμάκη ήταν για πολύ καιρό αμίλητος και δεν είχε διάθεση ούτε προπόνηση να κάνει. Είχε πέσει στα πατώματα .

όπως ο θαναθάκης με την θίθυ? :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stylianopoulos said:

Έχει βάλει μαλλιά .

Δάσκαλε πού τα έβαλε; Πετυχημένη η εμφύτευση.

Για ένα φίλο από το χωριό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Δάσκαλε πού τα έβαλε; Πετυχημένη η εμφύτευση.

Για ένα φίλο από το χωριό ρωτάω.

Κολωνάκι αν κρίνω από την hairline.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, agelos said:

Δάσκαλε πού τα έβαλε; Πετυχημένη η εμφύτευση.

Για ένα φίλο από το χωριό ρωτάω.

 Δε μπορώ τώρα άλλο να ασχοληθώ με τις τρίχες του Μπακάκη γιατί βλέπω βίντεο με αυτόν τον άγγελο επί γης την Ιωάννα τη Μαλέσκου .

Ξεκινάνε λέει κάτι βανάκια αν θέλεις να πας για κοινό απτο πεδίο του Άρεως.Θα κοιτάξω να πάρω άδεια απτη δουλειά να πάω ένα πρωινό εκεί να της αφήσω κάρτα μου. Ό,τι κάτσει μετά.

Έχω αρρωστήσει . Είναι παραδεισένια.

Link to comment
Share on other sites

Σε άρθρο στην ώρα τον δίνει στεγνά ο Τσαταλης. Σε συνδυασμό με τη σεντρα Τσιγκρι δεν τον βλέπω καλα

Link to comment
Share on other sites

αργησε πολυ να τελειωσει αυτο το ανεκδοτο απο την ομαδα

ας ειναι, απο το να τον φαμε στη μαπα και στην ΑγιαΣοφια, ας τελειωνει αμεσα 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Skepastos said:

Σε άρθρο στην ώρα τον δίνει στεγνά ο Τσαταλης. Σε συνδυασμό με τη σεντρα Τσιγκρι δεν τον βλέπω καλα

Για δωσε και τα δυο

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×