Jump to content

ΑΕΚ-Ατρόμητος Αθ. (Κύπελλο, Προημιτελικά-ρεβάνς): 26/02, 19:30, CS1


AG21
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη   

32 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Γκάλο
      10
    • Τσόσιτς
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Άλεφ
      3
    • Μάνταλος
      13
    • Μπακασέτας
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Πόνσε
      5
    • Κρστισιτς
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Μπογέ
      1
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      30
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      2
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      20
    • Μπακάκης
      7
    • Γκάλο
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Άλεφ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Μπακασέτας
      5
    • Λιβάγια
      0
    • Πόνσε
      0
    • Κρστισιτς
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Μπογέ
      0


Recommended Posts

Πραγματικα χαρηκα που ο σιμοες σημερα εκανε σουτ εξω απ την περιοχη και πατησε περιοχη αυτος και ο κριστιτς στο δευτερο σουταρωντας .κατι αλλαζει 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The Magician said:

Εγω βασικα πιο πολυ λυπαμαι τους Μπιλακους και τα νευρα που θα εχουν ετσι και σπασει ο διαολος το ποδαρι του και κληρωθεις με καναν ΠΑΟΚ.

Ο θρυλος παλευεται, αλλα η 4η σερι τσαπου απο τα ορφανα του Μαναβη δυσκολα για τους Μπιλακους.

Δεν πειραζει, σας θελω μαχιμους και αισιοδοξους. Θελω "εμεις θα τελειωσουμε το ψεμα" και τετοια γραφικα. Και μετα Θεους-Δαιμονες και (κλασσικα) το Μελισσανιδη. 

Δηλωνω απο τωρα οτι θα σεβαστω το Μπιλακο και αυτο ηταν το τελευταιο ποστ πικαρισματος. Θα ειμαι συμπονετικος και θα συμφωνω μαζι του.

Ευλογηcoν

Νικη εντός έκτος. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Aussie said:

Γιατι θεωρεις λαθος την παραμονη Σιμοες; Υπαρχουν πολλα καλυτερα χαφ απο τον Αντρε στην Ελλαδα; Με εξαιρεση τον Ολιβειρα που ηρθε τωρα δεν  μπορω να βρω αλλον που να ειναι ξεκαθαρα καλυτερος. Ισως ο Μαουριτσιο του παοκ αλλα αυτος χανει στο αμυντικο παιχνιδι.Ναι επιθετικα ειναι ελλειπης αλλα σημερα τον αδικεις πατησε περιοχη ειχε και ενα σχετικα καλο σουτ εξω απο την περιοχη. Εμενα μου αρκει να απειλει ή να παταει περιοχη 1-2 φορες σε καθε ματς το 6αρι σου. Δεν ειναι 8αρι-10αρι να βρισκεται γυρω απο την περιοχη.

Πολλοι ειναι καλυτεροι του. Και ο Γκιγιερμε και ο Καμαρα και ο Κουρμπελης και οι 3 στους 4 χαφ του ΠΑΟΚ. Και καλυτεροι του ειναι και ο Κρστιτσιτς και ο Αλεφ. Αλλα δεν ειναι αυτο το ζητημα. Με τον Σιμοες ΚΑΙ το Μανταλο υποχρεωνεσαι να παιξεις συγκεκριμενο ποδοσφαιρο, να χαραμισεις θεση στην 11αδα. Δεν θυμαμαι αν ησουν στο φορουμ, το ειχα εξηγησει και αναλυσει τοτε που εβριζαν ολοι το Γιοχανσον και τους εξηγουσα οτι στο συγχρονο ποδοσφαιρο δεν αρκει δυστυχως μονο μια δουλεια στο γηπεδο, ακομη κι αν την κανεις καλα. Ο Σουηδος πχ μπορουσε να παει και στοπερ και να παιξει και στο 8. Αυτο ειδικα στο τρανζισον της ομαδας ειναι πολυ σημαντικο και δημιουργει πλεονεκτημα ή καλυπτει μειονεκτημα. Ο Σιμοες παιζει συρτης. Αυτο και τερμα. Οτι παιρνει 2 φορες στο ματς μετρα ειναι φυσιολογικο γιατι θα σε βγαλει μονη της η φαση. Τεμπο δεν μπορει να συντονισει, πασα δεν δινει, σουτ δεν εχει. Εχει καλη αμυντικη συμπεριφορα και παραλληλα τρεξιματα. Γενικα η συγχρονη μπαλα - θεωρω οτι το ξερεις - απαιτει μουλτιτασκινγκ ποδοσφαιριστες. Και ο Αντρε δεν ειναι τετοιος.

6 minutes ago, Aussie said:

Επισης προσωπικα θεωρω οτι ο Λιβαγια ξερει περισσοτερη μπαλα απο τον Αραουχο. Πιο ευκολα την κραταει στα ποδια, ειναι οτι χρειαζεται η ομαδα και η θεση του ειναι κατι ενδιαμεσα σε 10αρι και δευτερος επιθετικος. Ευχαριστως να εβλεπα τριπλετα μπροστα Λιβαγια-Πονσε-Αραουχο αλλα δεν θα θυσιαζα με τοση ευκολια τον κροατη για τον σερχιο

Ο Λιβαγια ειναι ανισορροπος ποδοσφαιρικα. Ο Αραουχο ειναι πιο τακτικα απειθαρχος - επιτρεψε μου τον ορο. Θα σου κανει το απροβλεπτο αλλα την ιδια στιγμη μεσα απο την απειθαρχια θα βοηθησει την ομαδα ειτε να παρει μετρα ειτε να ελευθερωσει χωρο για τον επιθετικο ειτε να σου σηκωσει ενα γηπεδο στο ποδι με τα ξερά (θυμιζω γκολαρες με Ολυμπιακο και ΠΑΟΚ πχ) Ο Κροατης εχει πολλα νεκρα διαστηματα, μανουριαζει πολυ και ειναι ειδικου χειρισμου ποδοσφαιριστης. Δεν ξεχνω οτι με κρεμασε φετος στο Τσ.Λ. Το πιο ακριβο μου συμβολαιο και δεν με βοηθησε ουτε σε μισο ματς. Απαραδεκτος.

6 minutes ago, Aussie said:

Για τον Σβαρνα εννοεις οτι τον πιστευει ο Μανολο;

Για τον Μπογε δεν ελεγαν οτι οι συμμετοχες πρεπει να ειναι 45 λεπτων μινιμουμ;

- Τον Σβαρνα αυτο που γραφω. Τον πιστευει ο Κωστας Κετσετζογλου. Αυτο.

- Οχι διοτι εχασε μεγαλο μερος της σεζον στην αρχη λογω τραυματισμου και πατας εκει. Θα παμε με απολυτο αριθμο και θα μπει στο 80% των αγωνων για να πιασει το οριο. Και ετσι θα γλυτωσεις τα 200 χιλιαρικα του Μπιλακου (θα τα παρει ο Μπιλακος ως ρουφιανος του Μελισσανιδη)

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Magician said:

Και με σκορ Βασιλη μου, οτι πεις εσυ ❤️

Για το εκτός είμαι σίγουρος, για το εντός γιατί όχι; μπορούμε κ εκει

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, stavros 9-11 said:

Εγώ θα τον έφερνα στην ΑΕΚ και θα τον κλείδωνα σε ένα δωμάτιο με 5 μπράβους. Μετά θα ανακοίνωνα τον τραυματισμό του.

Μι μικρή διαφορά. Θα τον έφερνα στα γραφεία για υπογραφές, αλλά θα κοβόταν στα ιατρικά. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχηθειτε, ξαναλεΓω, να πετυχουμε Αστερα Τριπολης στα ημιτελικα, να περασουμε αν γινεται, ξεκουραστα στον τελικο, μηπως κ σε 1.5 μηνα που θα ειναι ο τελικος, η ομαδα εχει παρει κι αλλο τα πανω της. Αφηστε τα gang ho κ τα τοιαυτα...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΟΚ σε διπλα παιχνιδια 1-1 στην Τουμπα, 4-1 στο ΟΑΚΑ και γαυρος τελικο Κυπελλου 2-0 νικη σκορερς τους Σιμοες-Μπακασετα, αποθεωση Μανολο Χιμενεθ και αγριος ξυλοδαρμος γνωστου δικηγορου/δημοσιογραφου/σχολιαστη σε φορουμ/οπαδο Ουζουνιδη περιξ του ΟΑΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Αν ημουν Δηματος θα εκανα αναρτηση "ντιμπινται σε γαμαμε, στο μουνι της μανας σου χοροπηδαμε".

Σιγα τι θα μου εκαναν;

Θα μου απαγορευαν να μπω στο γηπεδο για 2 μηνες;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CHⓇIS said:

O poak tha aokleistei aurio k tha paixoume me panionio

Παιζει πολυ αυτο και δεν κανω πλακα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Magician said:

Παιζει πολυ αυτο και δεν κανω πλακα.

Πρωτοι εδω το μαθατε

Παιξτε σπιτια αμαξια κλπ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Aussie said:

Πρωτοι εδω το μαθατε

Παιξτε σπιτια αμαξια κλπ

Δεν ειναι αντικειμενικος. Μιλαει ο αρειανισμος που κρυβει μεσα του ?

Link to comment
Share on other sites

ευχολογια ειναι μη ψαρωνετε, γτ ετσι και περασει ο παοκ κ πετυχει προπονηταρα μανολο που θα τους παρει το σκαλπ μεσα - εξω ,δε θα τον ξεπλενει ουτε ο δουναβης

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, The Magician said:

Γενικα η συγχρονη μπαλα - θεωρω οτι το ξερεις - απαιτει μουλτιτασκινγκ ποδοσφαιριστες.

Το έχεις ξαναγράψει, αλλά δεν ξέρω που το στηρίζεις. Με την εξαίρεση της Barcelona άντε και της Bayern, αδυνατώ να βρω (μεγάλη) ομάδα χωρίς σύρτη βασικό.
Real => Casemiro
Manchester United => Matic
Manchester City => Fernandinho
Liverpool => Fabinho
Chelsea => Kante
PSG (σε σοβαρά ματς) => Marquinhos
Juventus => Matuidi ή/και Khedira

Μπορώ να συνεχίσω αλλά φαντάζομαι you get the point. Προφανώς όλοι οι από πάνω μπορούν να πασάρουν ή να προωθηθούν καλύτερα από Simoes, αλλά μιλάμε και για εντελώς άλλο επίπεδο ομάδων/πρωταθλημάτων κλπ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, firebird said:

Το έχεις ξαναγράψει, αλλά δεν ξέρω που το στηρίζεις. Με την εξαίρεση της Barcelona άντε και της Bayern, αδυνατώ να βρω (μεγάλη) ομάδα χωρίς σύρτη βασικό.
Real => Casemiro
Manchester United => Matic
Manchester City => Fernandinho
Liverpool => Fabinho
Chelsea => Kante
PSG (σε σοβαρά ματς) => Marquinhos
Juventus => Matuidi ή/και Khedira

Μπορώ να συνεχίσω αλλά φαντάζομαι you get the point. Προφανώς όλοι οι από πάνω μπορούν να πασάρουν ή να προωθηθούν καλύτερα από Simoes, αλλά μιλάμε και για εντελώς άλλο επίπεδο ομάδων/πρωταθλημάτων κλπ.

Δεν ειπε οτι δεν χρειαζεσαι εναν παικτη που να μπορει να παιζει ως συρτης. Ειπε πως δεν αρκει μονο αυτο. Οι παραπανω που αναφερεις μπορουν να παιξουν ως συρτες αλλα κανουν και αλλα πραγματα στο γηπεδο. Η λογικη του Μαγου εχει βαση. 

Εγω θεωρω οτι ο Σιμοες μπορει να κουμπωσει μια χαρα με εναν παικτη σαν τον Κριστιτσιτς στα χαφ και ο ενας να συμπληρωνει τον αλλον. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aussie said:

Δεν ειπε οτι δεν χρειαζεσαι εναν παικτη που να μπορει να παιζει ως συρτης. Ειπε πως δεν αρκει μονο αυτο. Οι παραπανω που αναφερεις μπορουν να παιξουν ως συρτες αλλα κανουν και αλλα πραγματα στο γηπεδο. Η λογικη του Μαγου εχει βαση. 

 Εγω θεωρω οτι ο Σιμοες μπορει να κουμπωσει μια χαρα με εναν παικτη σαν τον Κριστιτσιτς στα χαφ και ο ενας να συμπληρωνει τον αλλον. 

Με την εξαίρεση του Matuidi, δεν νομίζω ότι κάποιος από τους από πάνω μπορεί να κάνει και πολλά άλλα πράγματα (δεν μιλάω προφανώς για σουτ εκτός περιοχής).

Στην δεύτερη πρόταση πάντως συμφωνώ απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θεωρω πως ο Σιμοες κουμπωνει με δυο χαφαρες διπλα του σε ενα 4-3-3 με Λιβαγια-Αραουχο-Πονσε μπροστα να τα κανουν ολα πουτανα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Καθε ποτε εχεζε η μανα του Ουαρντα? Καθε 9 μηνες.

ΠαλιοαιΓυφτιε ξεμαλλιαρη τακη τσουκαλα μαυρομαλη μαλακισμενο γαμω τον φαραω σου και τις πυραμιδες σου μαλακα. Να σου κοπει ο αχιλλειος τενοντας απο σπασμενη πορσελανη στην χεστρα του σπιτιου σου ρε πουστη. Βρωμοτσετσενε κοπτη καραγκιοζη καρικατουρα γελοιε γαμω το σπιτι σου.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

Καθε ποτε εχεζε η μανα του Ουαρντα? Καθε 9 μηνες.

ΠαλιοαιΓυφτιε ξεμαλλιαρη τακη τσουκαλα μαυρομαλη μαλακισμενο γαμω τον φαραω σου και τις πυραμιδες σου μαλακα. Να σου κοπει ο αχιλλειος τενοντας απο σπασμενη πορσελανη στην χεστρα του σπιτιου σου ρε πουστη. Βρωμοτσετσενε κοπτη καραγκιοζη καρικατουρα γελοιε γαμω το σπιτι σου.

Ξεμαλλιαρη τακη τσουκαλα ???

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Εγω παλι θεωρω πως ο Σιμοες κουμπωνει με δυο χαφαρες διπλα του σε ενα 4-3-3 με Λιβαγια-Αραουχο-Πονσε μπροστα να τα κανουν ολα πουτανα

Καλο το παραμυθι σου δεν εχει δρακο και Καλλερι ομως...

Edited by Aussie
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×