Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια Vol. IV


NIS 9-11
 Share

Recommended Posts

Guest Saxon21

«Θα γίνει το γήπεδο της ΑΕΚ»

 

Κατηγορηματική ήταν η τοποθέτηση του Αλέκου Φλαμπουράρη αναφορικά με την ανέγερση της Αγια-Σοφιάς, σε συνομιλία του με αντιπροσωπεία των ? αλαιμάχων.

 

«Αντιλαμβάνομαι και κατανοώ την ανησυχία σας, αλλά θέλω να σας ενημερώσω πως σύντομα θα γίνουν όλα όσα χρειάζονται και η ΑΕΚ θα γυρίσει στο σπίτι της! Η άδεια θα βγει και η ομάδα θα αποκτήσει και πάλι το δικό της γήπεδο, στη Νέα Φιλαδέλφεια. Αυτό είναι το δίκαιο και αυτό θέλουμε όλοι μας» φέρεται να είπε ο Αλέκος Φλαμπουράρης, δείχνοντας την αισιοδοξία του για το μέλλον του πρότζεκτ.

 

Αλεκο,παρτο πανω σου και γινε ηρωας στη συνειδηση χιλιαδων ΑΕΚτζηδων. :P

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Τα ιδια ειχε πει το διαπλεκομενο ραμολι πριν τις εκλογες...! Μεχρι να βγει η αδεια θα ξαναγινουν εκλογες....κτλ κτλ κτλ....!

Link to comment
Share on other sites

Σκουρλέτης στο aek24hours: Δεν μένει μόνο η υπογραφή μου για το γήπεδο της ΑΕΚ

 

skourletis-600-x-3501.jpg

 

Το 2016 ήρθε και ευχή όλων των ανθρώπων της ΑΕΚ που ασχολούνται με το γήπεδο αλλά πρωτίστως των φιλάθλων της ομάδας είναι να κατασκευαστεί η «Αγιά Σοφιά» στη Νέα Φιλαδέλφεια. Οι εκτιμήσεις όλων όσων έχουν ασχοληθεί με το γήπεδο έχουν πέσει στο κενό. Το πρότζεκτ του ΝΑΟΥ των Ενωσιτών έχει βγει εκτός προγραμματισμού και πλέον η υπόθεση έχει «κολλήσει» στη Μελέτη ? εριβαλλοντικών Επιπτώσεων.

Τα σενάρια που ακούγονται τους τελευταίους μήνες ότι για να προχωρήσει το γήπεδο απομένει μόνο μία υπογραφή από τον ? άνο Σκουρλέτη δεν ισχύουν. Το aek24hours.gr έκανε το πιο απλό που μπορούσε για να ενημερώσει εσάς. Τον κόσμο της ΑΕΚ. Επικοινώνησε με τον Υπουργό ? Α? ΕΝ για να μάθει σε τι στάδιο βρίσκεται το γήπεδο…

 

Τελικά κ. Σκουρλέτη απομένει μία υπογραφή για να προχωρήσει το γήπεδο;

«Κοιτάξτε να δείτε. Έχει συσταθεί μία επιτροπή από ανθρώπους του Υπουργείου, της ? εριφέρειας, της ΑΕΚ και του Δήμου. Έχουν γίνει δύο συναντήσεις και θα γίνει ακόμα μία ώστε να δούμε τα ερωτήματα που έχει υποβάλλει ο Δήμος Φιλαδέλφειας – Χαλκηδόνας για το γήπεδο. Σε αυτό που με ρωτήσατε πάντως έχω να πω ότι από το Νοέμβριο ακούω ότι απομένει η υπογραφή μου. Δεν είναι έτσι τα πράγματα. Επίσης θα πρέπει να γίνει και το ? εριφερειακό Συμβούλιο Αττικής για να δούμε ποια θα είναι η γνώμη των ανθρώπων για το γήπεδο».

Τι χρειάζεται να γίνει από δω και πέρα;

«Όπως σας είπα, θα γίνει και μία τρίτη συνάντηση στο Υ? Α? ΕΝ. Εκεί θα καθίσουν στο ίδιο τραπέζι οι άνθρωποι της επιτροπής που έχει δημιουργηθεί για να αντιμετωπιστούν όποιες ενστάσεις υπάρχουν. Από κει και πέρα, αν όλα πάνε καλά, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα να προχωρήσει το γήπεδο».

Θέλετε το γήπεδο της ΑΕΚ;

«Είμαι θετικός να γίνει. Δεν θα είμαι αυτός που θα σταματήσω ένα γήπεδο. Δεν εξαρτάται μόνο από την υπογραφή μου όμως. Δεν μένει μόνο η υπογραφή μου και ούτε πρόκειται να μπλοκάρω το έργο εφόσον τα βρουν όλοι με όλους».

Link to comment
Share on other sites

Ηγετης πολιτικος κι αυτος. Βγαινει μπροστα και ακολουθει το ποπολο για τις μαχες.

Ρε δε γαμιοσαντανε λεω γω ? Εχουν γινει τεννιστες ολοι.

Ο ενας πεταει μπαλα στον αλλον.

Υ? ΟΓΡΑΦΗ σε ρωτανε βρε μαλακααααα.

Link to comment
Share on other sites

παντως να μην κατηγορουμε τον τιγρη επειδη γαμιεται ο βασιλοπουλος και οι εκαστοτε υπουργοι

Link to comment
Share on other sites

Σαν σημερα πριν μια τριετια, ο μεγαλος Καζαμπουμπου ειχε δημοσιευσει το παρακατω μνημειο στο "Goal":

 

 

ΤΑ 2/3 ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΤΗΣ

? άνω απο 40 εκατ. ευρώ έχει μαζέψει η «Δικέφαλος ΑΕ»
 
 
Στους ρυθμούς του νέου γηπέδου της ΑΕΚ κινούνται άπαντες στην ομάδα και το πρώτο σημαντικό στοιχείο αφορά την προσεχή Τετάρτη, όταν θα γίνει η αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου της εταιρείας Δικέφαλος ΑΕ κατά 30 εκατ. ευρώ και ουσιαστικά θα προχωρήσει ακόμα ένα βήμα παρακάτω το κομμάτι που αφορά τη χρηματοδότηση.
 
Το μεγαλύτερο μέρος του ποσού έχει ήδη βρεθεί, καθώς ο Δημήτρης Μελισσανίδης έχει λάβει εγγυήσεις για την άμεση καταβολή σχεδόν 20-23 εκατ. ευρώ, ενώ σημαντική είναι και η δική του συμβολή στο πρότζεκτ. Θα προστεθεί βέβαια και το ποσό που έχει συγκεντρωθεί από τα εισιτήρια διαρκείας, ενώ φυσικά υπάρχουν τα 20 εκατ. ευρώ της ? εριφέρειας Αττικής.
 
Οι επαφές της διοίκησης της ΑΕΚ για τη χρηματοδότηση του νέου σπιτιού της ΑΕΚ συνεχίζονται, ενώ ακόμη δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία της ονοματοδοσίας, που θα φέρει κι άλλα χρήματα στο ταμείο. Ουσιαστικά, η εταιρεία θα βάλει στα ταμεία της τα 2/3 των χρημάτων που απαιτούνται για την κατασκευή του έργου.

 

Χρονια πολλα, καλη χρονια Σταυρο, να 'σαι παντα γερος και δυνατος 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ενταξι 10 δικα του,20 περιφερια και απο 5 οι αλλοι.συνολο 35 δεν ισχυει αυτο????

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Αλλο 35 αλλο 50 που γραφει η κοπροφυλλαδα πριν 2 χρονια και ολας...

Link to comment
Share on other sites

στα φαρμακα να τα φαει ο κυριος Χρηστος Αντωνοπουλος απο την 

 

Διεύθυνση Σχεδιασμού, Μητροπολιτικών, Αστικών και ? εριαστικών ? εριοχών 
 

στον ΟΑΚΑ να παει να δει που θα γαμιεται το σπιτι του

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Τι ειναι αυτο για εξηγηστε ρε παιδια δεν καταλαβα τιποτα εχω θολωσει με την κηδεια του ΚΛΕΦΤΗ !

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω συχνα με εναν γενικο χειρουργο 

που ειναι δημοτικος συμβουλος στον δημο.

 

Ο συγκεκριμενος λοιπον

ο οποιος παρα το οτι δεν ειναι

στην παραταξη Βασιλοπουλου 

συμπλεει μαζι με τον αρχηγο της κινησης τους και δοξα της ΑΕΚ

στη γραμμη του Αρη ..

μου λεει πως απο οπου και να το πιασεις το θεμα

του γηπεδου βρωμαει και εχει τοσες κραυγαλεες παρανομιες και αβλεψιες

ο φακελος που μονο αν ειναι πιασμενος ο Αλεξης

θα μπορεσει καποια στιγμη αυτο να σηκωθει .

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Καλα κρασια τοτε....! ? ωπωπω ανικανος σε ολα ο Τζαμπατζης χωρις δοντια.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Ναι αλλα με βρωμα η χωρις βρωμα οι αλλοι κανουν τα εργα τους..! Εμεις ουτε τα ραδικια ακομα με τον Μαγκα της Νικαιας ..! Ουτε καν σωστο φακελο δεν μπορει να κανει φαντοζομαι πως θα ειναι το εργο....! Με 2-3 ριχτερ θα πεσει σαν τα δοντια του...

Link to comment
Share on other sites

2016 και τίποτα ακόμα. Μάλλον δεν υπάρχει ούτε χρήμα ούτε θέληση. Τα βασικά συστατικά για να γίνει κάτι. Τα έσοδα που πάνε στην άκρη για το γήπεδο μην χαθούν στην πορεία.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

ποιοι αλλοι κανουν εργα ρε χαμπε? εχουν να γινουν εργα στην Ελλαδα απο το γηπεδο της ΑΕΛ με τους Μεσογειακους.

Τιποτα δε προχωραει στην Ελλαδα. Και αν το κρατος θελει να κοψει το γηπεδο της ΑΕΚ, να δουμε τι σκατα εργα θα αφησει πισω...

Για αθλητικα εργα λες? Γιατι στο Νεο Φαληρο το ΤΕΡΑΣ του Νιαρχου σχεδον ετοιμο το εχει και οποτε περασεις 100 γερανοι δουλευουνε....

Κεντρο πολιτισμου αλλα που πεφτουν λεφτα οχι φακες...

 

26b75d40238cc3f0302b0c3c0867d035.jpg

 

Δες εδω χρημα Κωστα. Τι να κλασει ο φτωχομπινεδιαρης μας ρε συ...

 

http://www.dealnews.gr/ellada/item/23773-To-2015-%CE%B8%CE%B1-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%AD%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%BF-%CF%84%CE%BF-%C2%AB%CE%A0%CE%AC%CF%81%CE%BA%CE%BF-%CE%A3%CF%84%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF%CF%82-%CE%9D%CE%B9%CE%AC%CF%81%CF%87%CE%BF%CF%82%C2%BB#.VpJ2Ek9SbDc

Link to comment
Share on other sites

Για αθλητικα εργα λες? Γιατι στο Νεο Φαληρο το ΤΕΡΑΣ του Νιαρχου σχεδον ετοιμο το εχει και οποτε περασεις 100 γερανοι δουλευουνε....

Κεντρο πολιτισμου αλλα που πεφτουν λεφτα οχι φακες...

 

26b75d40238cc3f0302b0c3c0867d035.jpg

 

Δες εδω χρημα Κωστα. Τι να κλασει ο φτωχομπινεδιαρης μας ρε συ...

 

http://www.dealnews.gr/ellada/item/23773-To-2015-θα-είναι-έτοιμο-το-«? άρκο-Σταύρος-Νιάρχος»#.VpJ2Ek9SbDc

Καλα με ΣΥΡΙΖΑ δεν ξεκιναγε ποτε αυτο

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Σχεδον ετοιμο το εχει Μαρτιο 2016 ανοιγει.Μιλαμε δεν ξερω αν το εχεις δει απο κοντα.....για τιτανιο εργο σε μεγεθος.Τεραστιο.

 

ar-mpaltas-spanio-kai-monadiko-to-kentro

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Τι σχεση εχει αν ειναι δωρεα? Σχεδια πολεοδομιες κτλ αυτο δεν ειχε? Δωρεα ξεδωρεα ειναι ετοιμο 2016 μαρτιο και να το δεις απο κοντα το γηπεδο ειναι μια τουαλετα του σε μεγεθος. Για τισ διαδικασιες δεν συζηταμε? Τα λεφτα απλα τα εγραψα για τι τι λεφτα υπαρχουν γενικα και εχουμε κανει ΕΜΒΛΗΜΑ τα 10 εκ ευρω του παπατζη που αμφιβαλω αν τα δωσει και ποτε στο τελος. ? αντως μεχρι να αρχισει το εργο ΔΕΝ ΜΑΖΕΥΑΝ λεφτα απο τα εισητηρια της Λυρικης σκηνης... :D

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×