Jump to content

Α.Ε.Κ. - βάζελος (24η αγ.): 09/03, 19:30, Νovasports 1


mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη  

17 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπάρκας
      0
    • Γκάλο
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Μπακασέτας
    • Μπογέ
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Πόνσε
    • Τσόσιτς
      0
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Άλεφ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Γκάλο
      0
    • Μπακάκης
    • Τσιγκρίνσκι
    • Οικονόμου
    • Γαλανόπουλος
    • Σιμόες
      0
    • Μπακασέτας
    • Μπογέ
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Πόνσε
    • Τσόσιτς
    • Κρστιτσιτς
    • Άλεφ
      0


Recommended Posts

Ο Μελισσανίδης είναι φανατικός "οπαδός" της θεωρίας που λέει "αν δεν έχεις ελπίδες να κερδίσεις μια μάχη, μην την ξεκινήσεις ποτέ". Και μάλιστα την έχει ... εξελίξει σε "όταν μπαίνω σε μια μάχη, την κερδίζω πάντα". Έτσι έχτισε τον "μύθο" του. Ο μεγαλύτερος εφιάλτης του είναι να βγει πρωτοσέλιδο "Έβαλε 20 μύρια και πήρε από τα τρία το μακρύτερο".

Να θυμηθούμε την "πολιτική" του πριν την κατάρρευση της "οφίσιαλ" παράγκας. Μαζεμένος σε έξοδα και ανταρτοπόλεμος στο κορ α κορ (τελικός Κυπέλλου με γαύρο). Όταν έπεσε η παράγκα, ανοίχτηκε και περίμενε πράγματα. Προσγειώθηκε στον Βόλο. Ξαναμαζεύτηκε και πήρε το περσινό που ΗΤΑΝ ΤΑΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ αλλά η "κέντα" τρυπήθηκε ΚΑΙ "εκ των έσω". Όταν έμαθε, κατάλαβε, πληροφορήθηκε ότι φέτος θα εξαφανιστεί οποιαδήποτε περίπτωση να χαλάσει το ΤΑΞΙΜΟ (άσχετα αν αυτό έχει να κάνει με τις Πρέσπες ή όχι) πέταξε αετό αδιαφορώντας για θέση, -14 ή -24.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Μπουκο οσο ψεξασμενες ειναι οι θεωριες οτι ο Μελ δεν ηθελε πρωταθλημα, τοσο απιθανες μου φαινονται και αυτες οτι το πρωταθλημα παει στον παοκ λογω πρεσπων.

ΟΚ θα δουμε ποτε θα ξαναπαρουν.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Δηλαδη του χρονου σε ποιον ειναι ταγμενο,στον βαγγελα,να ξερει δλδ ο τσετσενος να μην σκορπισει λεφτα αδικα.

Link to comment
Share on other sites

Απο μικρο παιδακι εσενα αγαπω, καψουρης απο τοτε θα ειμαι οσο ζω. Απο μικρο μου ελεγαν για την προσφυγια, για Νεα Φιλαδελφεια κ οχι για πειραια. ΑΕΚΑΡΑ μου μεγαλωσα και αλλαξαν πολλα, το μονο που δεν αλλαξε να σ αγαπω ΠΙΣΤΑ!

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Ιβαν θα κανει ενα γερο μπασιμο φετος για να μπει CL.

Ειτε μπει, ειτε δεν μπει θα αναδιπλωθει.

Απλα αν δεν μπει θα τον τσουξει αρκετα αλλα ΟΚ θεωρω το χει υπολογισει.

Απο εκει και περα απο του παραχρονου θα ναι ακομα πιο δυσκολο να μπαινει ο πρωταθλητης CL.

Η ΑΕΚ αυτη την στιγμη εχει ενα μπατζετ 7-8m με γαυρους Βορρα και Νοτου να ναι γυρω στο 15αρι.

Ε θα παει του χρονου στο 20αρι ο ΠΑΟΚ για να μπει CL.

Ομως ειτε μπει ειτε δε νμπει αποκλειεται να διατηρησει το μπατζετ σε τετοια επιπεδα.

Αυτα δεν τα εκανε ουτε ο Βαγγελας οταν ειχε σιγουρο το CL.

Οσο θα υπαρχει ο Ιβαν ο ΠΑΟΚ θα ναι μια πλουσια ομαδα με μπατζετ 12-15m που θα κυνηγα τιτλους.

Μολις φυγει θα βαρεσει κανονι.

Τελος παντων νωρις ειναι για αυτα, παντως πραγματικα θα χουν αλλαξει μεγεθος αν κουνησουν σεντονι το φθινοπωρο.

Τοτε οντως θα εχουν κανει το βημα παραπανω.

Το θεμα ειναι εμεις να αρχισουμε σταδιακα να χτιζουμε την ομαδα που θα μπει στο γηπεδο.

Πρωταθλημα του χρονου θα το σηκωσει ο γαυρος εμεις τουλαχιστον ας ειμαστε κοντα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

 

Αγαπητέ μου Ματζ, το κουβάρι που προσπαθείς να ξετυλίξεις έχει την ... άκρη του σε μια ΓΣ της Ερασιτεχνικής στα υπόγεια του Πρέζιντεντ (όχι αυτής επί Μελισσανίδη) επί Ανατολιωτάκη όταν στο περιθώριο της εκδήλωσης παράγοντες - μικροχρηματοδότες τμημάτων (βόλλει) κατηχούσαν και προσπαθούσαν να πείσουν ομαδικά μέλη οπαδικού συνδέσμου (ΟΧΙ της R) ότι -επί λέξει- "ρε παιδιά, σας εγγυώμαι, αν πάτε μετά τη λήξη ματς έξω από τα επίσημα του ΟΑΚΑ και ΤΟΝ σηκώσετε στους ώμους φωνάζοντας Με-λι-σσα-νί-δης, ΤΗΝ έχει "πάρει" την επόμενη μέρα". ;)

Ήμουν σε αυτή την ΓΣ.

Τέτοια λεγόντουσαν κατά κόρον για δεκαετίες όπου στεκόταν ΑΕΚτζής πάντως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν πιστεύω (ή/και δεν θέλω να πιστεύω) σε θεωρίες συνομωσίας και ταγμένα πρωταθλήματα κλπ, θα περιμένω να δω τι θα κάνουν και οι 3 το καλοκαίρι.

  • Σήμερα, θεωρώ τον μπαοκ φαβορί αρκεί να μην θέσει σαν οργανισμός πρώτο/μόνο στόχο να μπει ομίλους CL. Αν το κάνει, θα έχει θέμα. Αρχικά γιατί οι πιθανότητες δεν είναι υπερ τους στο να το καταφέρουν οπότε και παίζει να έχουν (ελαφριά) γκρίνια, αφετέρου γιατί θα κάνουν προετοιμασία στυλ χασι/αγέλαστου και θα έχουν θέμα φυσικής κατάστασης όλη την χρονιά. Επίσης ερωτηματικό είναι τι θα πιστεύουν οι οπαδοί του. Αν πιστεύουν ότι ξέφυγαν και κάθε χρονιά θα είναι σαν την φετινή με 27 νίκες ξέρω γω, θα έχει ενδιαφέρον να δούμε την αντίδρασή τους όταν θα αρχίσουν οι (λογικές) ήττες/γκέλες και επιστρέψουν στην πραγματικότητα. Και επειδή είναι γύφτοι νεόπλουτοι, δίνω πολύ μεγάλη πιθανότητα να τα πιστεύουν αυτά.
  • Για εμάς, υπάρχουν 2 ερωτηματικά. Το πρώτο είναι ότι όσο τον σχεδιασμό τον κάνει Λύμπε και λοιποί παρατρεχάμενοι, υπάρχει χοντρό θέμα να παραμείνεις στάσιμος. Αν ο Λύμπε φύγει και έρθει ένας σοβαρός ΤΔ, αυτόματα ανεβάζεις σημαντικά τις πιθανότητες να βελτιωθείς, παρότι σαν budget πάλι θα είσαι σφιχτός/τσιγκούνης. Προφανώς όσο δεν έχεις budget παρόμοιο με τους άλλους, παίζεις με handicap αλλά, όπως έδειξε η περσινή χρονιά, αυτό καλύπτεται με σωστές επιλογές σε προπονητή και παίκτες. Φυσικά, θες καλύτερη στελέχωση γενικά στην ομάδα (Suica ακους;) και όχι μόνο στον ΤΔ, αλλά για το καλοκαίρι ο ΤΔ μας καίει.
    Το δεύτερο είναι ότι μετά από μια ωραία χρονιά που η ομάδα απέβαλε εσωστρέφεια και πήρε πρωτάθλημα, έχουμε επιστρέψει στις παλιές, (καθόλου) καλές εποχές που ο μέσος ΑΕΚτζης είναι σε mood "όλα σκατά πάνε, να φύγετε όλοι". Αν είναι να αρχίσει η χρονιά και στην πρώτη κακή εμφάνιση ή στο πρώτο κακό αποτέλεσμα, να αρχίσει η γιούχα και η χριστοπαναγία είτε σε συγκεκριμένους παίκτες (π.χ. στους εύκολους στόχους Μάνταλο, Μπακάκη) είτε για την διοίκηση είτε για τον προπονητή, δεν πάμε πουθενά. Και imho, ίσως αυτό να είναι το μεγαλύτερο πισωγύρισμα της φετινής χρονιάς, πάνω και από τον μη πρωταθλητισμό και τις κακές εμφανίσεις.
  • Ο γαύρος είναι wildcard. Αν ο Βαγγέλας αποφασίσει να στείλει πάλι όλη την ομάδα όπως κάνει τα τελευταία χρόνια, κανείς δεν μπορεί να προβλέψει τι ομάδα θα κατεβάσει. Σε αυτή την περίπτωση θα τον έδινα 3ο φαβορί γιατί σιγά μην αλλάξει τους πάντες και για 2η σερί χρονιά δεν καταλήξει με τον Sir Takis στον πάγκο. Αν από την άλλη κρατήσει κορμό, τότε ξεκινάει πάνω-κάτω στην ίδια αφετηρία με εμάς αλλά —μάλλον— με μεγαλύτερο πορτοφόλι και (προς το παρόν τουλάχιστον) αρκετά λιγότερη εσωστρέφεια αποτέλεσμα των τσοπάνηδων αρδ του, των οποίων η omerta είναι πιο ισχυρή και από της γιακούζα.
  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Guest geo_1990

 Ο πάοκ έκανε προετοιμασία για τσουλού το καλοκαίρι. Τα τρεξίματα που έκαναν με βασιλεία,σπαρτάκ μόσχας και μπενφίκα η ΑΕΚ δεν τα έκανε ούτε με σέλτικ και βίντι. Απλά δεν είχαν τα 6 παιχνίδια του τσουλού ενδιάμεσα στη σεζόν. Οι γυμναστές που έχει ο πάοκ είναι πολύ καλύτεροι απο τον γιάγκο που είχαμε μέχρι πρότινος. Ο παοκ μετά το καλοκαίρι δεν έπαιξε ξανά ποτέ στα κόκκινα όπως σε εκείνα τα παιχνίδια. Σβηστά τελείως πήρε το φετινό. Και μετά το 1-1 στο ντα λούζ μια χαρά το είχαν πιστέψει και το προσπάθησαν,άλλο που δεν τους βγήκε.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, moukie said:

Το θεμα μ' εμας ειναι οτι αν αποφασισει να διωξει το Λυμπε μαλλον θα προσλαβει την διευθυντρια του My Market.

Αχαχαχαχαχαχχαχαχαχ

Αχαχαχαχαχαχχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχε γραφτει τις προαλλες οτι θα βρουμε τον φουκαρα τον βαζελο του Αλαφουζου και θα του ριξουμε πολλα και σιγα το θηριο που θα ξεσκισουμε, να πω εδω οτι αν τυχαινε κατι τετοιο (εδω φαση δεν καναμε καλα καλα), εγω θα το πανηγυριζα σαν μια τεραστια νικη γιατι μια χαρα ισοδυναμες μου φαινονται οι ομαδες οπως τις βλεπω και στο γηπεδο αλλα και στην βαθμολογικη συγκομιδη.Οποτε φουκαρας ο βαζελος αλλα φουκαραδες κι εμεις και θα μιλαγαμε για ιστορικη νικη σε ισοδυναμο ντερμπυ.

Γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×