Jump to content

Recommended Posts

Αφηστε τα αυτα και δειτε καλυτερα που ο Πονσε παει για κατοικος Τουμπας. Γιατι αν ισχυει οτι του δινουν 1.5εκ για 4 χρονια και οτι η Ρομα θα ελεγε ναι σε συνιδιοκτησια με ενα ποσο γυρω στα 4εκ, τοτε τον βλεπω να καταληγει εκει.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Οχι να μην παει,να του πουν τι εστι τσετσενος και ζμπαουγκ.Και ελεος με τα ιδια ονοματα παλι,που διωχνουμε και μετα τους ξαναπαιρνουμε,να μην ερθει κανενας ξανθοπουστας βρανιες.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Προφανως το 1.5 που γραφουν ειναι με εφορια μαζι οσο θα στοιχισει και σε εμας αν τον κρατησουμε. Τα περι cl που και καλα θελει η ρομα ειναι αστεια. Που ξερουμε αν θα μπει ο μπαοκ cl δηλαδη; 

Αν χασουμε τετοιον παικταρα, για μενα το καλυτερο φορ μετα τον Ντεμη, και παει σε γαυρους ο κ. Δημητρης να ψαξει τρυπα να κρυφτει. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, stavros 9-11 said:

Λείπουν βέβαια και ο Βρανιες με τον ασχημαντρα που χωρίς αυτούς τους 2 δεν έπαιζε να πάρεις πρωτάθλημα. Πέραν αυτού όμως, το ότι ο Σιμοες πχ πήρε πρωτάθλημα το 17-18 δε σημαίνει ότι πρέπει να παίζει στην ΑΕΚ και το 19-20. Ήδη φέτος είναι τραγικός. Από κει και πέρα εκτός του Πόνσε ειλικρινά ποιον να κρατήσω; Το μπαρκα, τον κλωναριδη, το μπακασετα; Να τους κρατήσω, αν επισήμως ο στόχος μας είναι η τετράδα. Το Λιβαγια; Φέτος με απογοήτευσε πολύ και φοβάμαι ότι του χρόνου θα είναι ακόμα χειρότερος.

Θα κρατούσα κανέναν χουλτ, άντε πες και κάναν μπογιέ γιατι μπάλα ξέρει. Να δούμε μήπως όντως τον έκαψε ο μαλακας ο Ουζουνίδης αυτόν.

Αλλο πραγμα να λες οτι ειναι απαραιτητη η ενισχυση με 3-4 παικτες που θα φερουν την απαιτουμενη ποιοτητα και θα σε ανεβασουν επιπεδο και αλλο να λες να φυγουν ολοι. Δεν εισαι η Ρεαλ να χεις 25 σταρ, η ΑΕΚ εισαι και εκτος απο τους σταρ εχεις αναγκη και απο τρεχαλατζηδες, εργατες και παικτες συνολου. Δεν μπορεις λοιπον να ακυρωνεις ετσι τον κορμο σου που μαλιστα περσι σου φερε τιτλο. Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω, κανετε μερικοι λες και αν φυγουν ολοι οσοι ειναι τωρα στο ροστερ, θα τα χωσει ο τιγρης να φερει παικταραδες. 

Οσο για τους παικτες που λες οτι σερνοντουσαν φετος, εγω θα θελα να τους δω με σοβαρη ισπανικη προετοιμασια του χρονου. Ειδικα απο τη στιγμη που στο παρελθον εχουν δειξει πολυ καλα δειγματα γραφης θεωρω αδικο να τους μηδενιζουμε με μια κακη χρονια. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Aussie said:

Αφηστε τα αυτα και δειτε καλυτερα που ο Πονσε παει για κατοικος Τουμπας. Γιατι αν ισχυει οτι του δινουν 1.5εκ για 4 χρονια και οτι η Ρομα θα ελεγε ναι σε συνιδιοκτησια με ενα ποσο γυρω στα 4εκ, τοτε τον βλεπω να καταληγει εκει.

 

Μετα τους Σκοκο και Αραουχο ηρθε η χωρα και του Πονσε να παει Τουμπα.

Link to comment
Share on other sites

Ο αθλητης Πονσε εξακολουθει να ειναι δικος ΣΟΥ με 6 περιπου μυρια.

Προφανως και δεν με νοιαζει η δικαιωση στον μικρο-κοσμο του ΚΜ, αλλα επειδη θυμαμαι και το οφειλω στον εαυτο μου, οταν καποιοι γραφαμε περισυ οτι οσο καλος και να βγει και οσα εσοδα και να εχεις (πχ σεντονι) απεκτησες παικτη που ο Μελισσανιδης ΔΕΝ μπορει να κρατησει, υπηρξε κοσμος (θυμαμαι συγκεκριμενο χρηστη) που με ειρωνικα και προκλητικα ποστ μου (μας) ελεγε οτι γραφω μλκιες.

Κριμα δεν γραφει πλεον να μας πει τι ωραια που δικαιωνεται και σε αυτο και δεν δικαιωνομαστε εμεις οι κωλογαυροι.

Αιντε γιατι τα παιρνω καθε μερα που τα θυμαμαι κατι τετοια.

Που σου βγηκε 100% ο παικτης και την οψιον την εβαλες να χαμε να λεγαμε και συζηταμε και μηπως στον παρουν και τιποτε γαυροι κι απο πανω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν νομιζω οτι πιστευε κανεις οτι με αυτες τις οψιιον θα εμεναν οι Αργεντινοι.Ακομα και σπαστες οπως τις συμφωνησαν δεν δινονται ευκολα.

Ποτε δεν ξερεις βεβαια αλλα οι πιθανοτητες ειναι λιγοτερες απο 2%, και αυτο αν το θελησει ο ιδιος ο παικτης και γινει και καμια τραμπα (οπως γραφουν οι σαιταδες, δεν ξερω αν εχει βαση μεσα απο την Ρομα) με τον Μπαρκα.

Γενικοτερα ολο το καλοκαιρι για ολες τις κινησεις μας οπως το βλεπω και μακαρι να κανω λαθος θα ειναι "θα δουμε φιλε".

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Man Of Faith said:

Ο Ματζισιαν νομιζω οτι εγραφε 7.

Οχι οτι εχει μεγαλη σημασια.

Νομιζω 6 εγραψε η live sport.

Οπως και να εχει τι 6 τι 7, αδυνατουμε ακομα και με δοσεις Κωτσοβολου. Ο παικταρας δεν ειναι για το μπατζετ της ΑΕΚ (απλα ελπιζω οτι παραειναι ακριβος και για τους αλλους).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Ενταξει δεν νομιζω οτι πιστευε κανεις οτι με αυτες τις οψιιον θα εμεναν οι Αργεντινοι.Ακομα και σπαστες οπως τις συμφωνησαν δεν δινονται ευκολα.

Ποτε δεν ξερεις βεβαια αλλα οι πιθανοτητες ειναι λιγοτερες απο 2%, και αυτο αν το θελησει ο ιδιος ο παικτης και γινει και καμια τραμπα (οπως γραφουν οι σαιταδες, δεν ξερω αν εχει βαση μεσα απο την Ρομα) με τον Μπαρκα.

Γενικοτερα ολο το καλοκαιρι για ολες τις κινησεις μας οπως το βλεπω και μακαρι να κανω λαθος θα ειναι "θα δουμε φιλε".

Πιστευαν και εκαναν και επιθεσεις στις φωνες της λογικης. Ή απλα εψαχναν ευκαιρια να το κανουν.

τεσπα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Fadrhonc21 said:

Προφανως το 1.5 που γραφουν ειναι με εφορια μαζι οσο θα στοιχισει και σε εμας αν τον κρατησουμε. Τα περι cl που και καλα θελει η ρομα ειναι αστεια. Που ξερουμε αν θα μπει ο μπαοκ cl δηλαδη; 

Αν χασουμε τετοιον παικταρα, για μενα το καλυτερο φορ μετα τον Ντεμη, και παει σε γαυρους ο κ. Δημητρης να ψαξει τρυπα να κρυφτει. 

Ναι θα του κλασουμε ενα φρυδι

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nikos said:

Ο αθλητης Πονσε εξακολουθει να ειναι δικος ΣΟΥ με 6 περιπου μυρια.

Δεν ειναι ακριβως ετσι, γιατι πρεπει να τα βρεις με τον παικτη. Και αυτο εγω πιστευω οτι ειναι δυσκολοτερο και απο το να δωσεις τα 6 μυρια....

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αν εδινε η ομαδα 6 εκ για να παρει τον πονσε θα τους εκραζα ασχημα.Αν μπορουνε να διαθεσουνε 6 μ για μεταγραφες δεν αξιζει να χαλαστουν ολα για ενα παιχτη. Αν ειχαμε μπατζετ 30 εκ μπορει να λεγα οκ δωστα τωρα να μεινει με 6 ο πονσε και να δωσεις αλλα 6 για ολους μαζι ειναι λογικο?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, AlexKR21 said:

Δεν ειναι ακριβως ετσι, γιατι πρεπει να τα βρεις με τον παικτη. Και αυτο εγω πιστευω οτι ειναι δυσκολοτερο και απο το να δωσεις τα 6 μυρια....

Τυπικα δεν υπαρχει να τα βρεις με τον παικτη. Αν θες δινεις 6 (ή 7) και το συμβολαιο του κι οποιος θελει ας σου δωσει μετα 8 κι αν συμφωνεις του τον πουλας. Αλλιως τι οψιον ειναι αυτη;

Θα μου πεις (σωστα), οτι αν δεν θελει ο παικτης πώς θα πας να τα σκασεις και να τον εχεις δυσαρεστημενο;

Ε, οκ, στα ιδια καταληγουμε.

Πηρες παιχτη που μονο με θαυμα μπορεις να τον κανεις οριστικα δικο σου, αλλα περισυ ακουγαμε εξυπναδες οτι δεν ειναι και τοσο δυσκολο και οτι γραφουμε μλκιες και γκρινιες.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, goku21 said:

Εγω παντως αν εδινε η ομαδα 6 εκ για να παρει τον πονσε θα τους εκραζα ασχημα.Αν μπορουνε να διαθεσουνε 6 μ για μεταγραφες δεν αξιζει να χαλαστουν ολα για ενα παιχτη. Αν ειχαμε μπατζετ 30 εκ μπορει να λεγα οκ δωστα τωρα να μεινει με 6 ο πονσε και να δωσεις αλλα 6 για ολους μαζι ειναι λογικο?

Σωστο.

Το προβλημα ειναι οτι καθε χρονο ψαχνεις για φορ, οσο καλος και να σου βγει ο προηγουμενος.

Και καλα ο Πονσε σου προσφερε, με τον Μπογε εγινε η ιδια μανουρα χωρις καν να σου προσφερει για εναν χρονο.

Το point μου ειναι οτι οι δανεισμοι με οψιον του Λυμπεροπουλου περισυ, ουσιαστικα ηταν δανεισμοι χωρις οψιον. Αυτο. 

Link to comment
Share on other sites

Πηρε περισυ τους εξης 5 αθλητες ο Λυμπεροπουλος

1) αθλητης Πονσε

Παικτουρα τελικα, οψιον απλησιαστη, συμβολαιο απλησιαστο και παρακαλια μπας και τον ξαναδανειστεις (χλωμοτατο)

2) αθλητης Μπογε

δεν επιασε σε γενικες γραμμες, αγνωστο αν θα επιανε αν εμενε και του χρονου, οψιον απλησιαστη, ειτε φευγει, ειτε παρακαλια για να τον ξαναδανειστεις

3) αθλητης Αλεφ

ο,τι γνωμη και να εχει ο καθενας, τα 1,8 ειναι αντικειμενικα πολλα για ΑΕΚ, λογικα φευγει γιατι η ομαδα του λεει οτι δεν πεφτει με τα παζαρια σου.

4) αθλητης Οικονομου

οψιον 1 μυριο, την εριξες στα 700 και βιαστηκες να το κλεισεις

5) αθλητης Γιαννιωτας

φθηνος κι ελευθερος απο τους γαυρους, κερασακι στην τουρτα (ελειψε η τουρτα), γελασαμε τουλαχιστον.

Πηρες και Κλαρινο να τους προπονει κι εδεσες. Μετα το μετανιωσες και ξαναφερες τον προηγουμενο.

 

Μιλαμε για ομαδα μιας χρησης χωρις κανενα πλανο και χωρις καμια σοβαροτητα.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, nikos said:

Τυπικα δεν υπαρχει να τα βρεις με τον παικτη. Αν θες δινεις 6 (ή 7) και το συμβολαιο του κι οποιος θελει ας σου δωσει μετα 8 κι αν συμφωνεις του τον πουλας. Αλλιως τι οψιον ειναι αυτη;

 Θα μου πεις (σωστα), οτι αν δεν θελει ο παικτης πώς θα πας να τα σκασεις και να τον εχεις δυσαρεστημενο;

Ε, οκ, στα ιδια καταληγουμε.

Πηρες παιχτη που μονο με θαυμα μπορεις να τον κανεις οριστικα δικο σου, αλλα περισυ ακουγαμε εξυπναδες οτι δεν ειναι και τοσο δυσκολο και οτι γραφουμε μλκιες και γκρινιες.

Δεν ξέρω πως το εννοείς αυτό. Η κανονική διαδικασία είναι ότι δίνεις 6-7Μ στην Ρόμα και αυτή σου επιτρέπει να συζητήσεις για συμβόλαιο με τον παίκτη. Ο παίκτης μπορεί να σου ζητήσει ότι συμβόλαιο θέλει. Αν δεν του το δώσεις, απλά παραμένει στην Ρόμα.

Η οψιόν σου διασφαλίζει ότι αν δώσεις 6-7Μ στην Ρόμα, αυτή δεν έχει δικαίωμα να σου πει είναι λίγα. Δεν έχει κάποια επίπτωση στο (τωρινό ή επόμενο) συμβόλαιο του παίκτη.
Κατά τα άλλα, συμφωνώ με τον Alex, το μεγάλο αγκάθι είναι το πόσα λεφτά θα σου ζητήσει ο Ponce.

Link to comment
Share on other sites

Just now, firebird said:

Δεν ξέρω πως το εννοείς αυτό. Η κανονική διαδικασία είναι ότι δίνεις 6-7Μ στην Ρόμα και αυτή σου επιτρέπει να συζητήσεις για συμβόλαιο με τον παίκτη. Ο παίκτης μπορεί να σου ζητήσει ότι συμβόλαιο θέλει. Αν δεν του το δώσεις, απλά παραμένει στην Ρόμα.

Η οψιόν σου διασφαλίζει ότι αν δώσεις 6-7Μ στην Ρόμα, αυτή δεν έχει δικαίωμα να σου πει είναι λίγα. Δεν έχει κάποια επίπτωση στο (τωρινό ή επόμενο) συμβόλαιο του παίκτη.
Κατά τα άλλα, συμφωνώ με τον Alex, το μεγάλο αγκάθι είναι το πόσα λεφτά θα σου ζητήσει ο Ponce.

Με τον Λιβαγια δεν εγινε ετσι παντως.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Με τον Λιβαγια δεν εγινε ετσι παντως.

 

Με τον Livaja (και αυτό που έκανες με Boye-Alef και δεν κατάφερες να κάνεις με Ponce) είναι ότι τους έβαλες να υπογράψουν προσύμφωνο. Με άλλα λόγια, έκανες την διαπραγμάτευση του συμβολαίου, πριν δώσεις την ρήτρα.
Νομίζω ακροβατεί στο πόσο νόμιμο είναι, φαντάζομαι μάλλον πάει προς το νόμιμο επειδή λόγω οψιον υπάρχει ένα προκαθορισμένο (maximum) ποσό που θα δώσεις και σίγουρα θα είναι δικός σου ο παίκτης, ενώ χωρίς την οψιόν μπορεί η Roma/Las Palmas/Genoa/Braga να σου πει εγώ δεν τον πουλάω για κανένα ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×