Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

Να θυμισουμε οτι περυσι υποστηριζαν οτι εδιναν 2εκ για Ραντογια και ισχυριζοταν οτι δεν ηταν οικονομικο το θεμα. Αντε να τα δωσουν τωρα λοιπον για αλλο χαφ αφου μπορουν να διαθεσουν τετοιο ποσο...ή μαλλον οχι;

Link to comment
Share on other sites

η πλακα ειναι οτι κανει τον μαγκα στους παικτες, ενω δεν εχει σαλιο.

 

Aussie πανω σε αυτο που λες, ξεβρακωθηκαν ηδη το Γεναρη οπου ουτε καν καηκαν να κανουν κατι παραπανω απο τον ελευθερο Κρστιτσιτς.

 

γενικα ο παππους ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα Νικο. Αλλα ειχαν την γελοια δικαιλογια οτι ειχε ηδη καει η χρονια και οτι η περιοδος του Γεναρη δεν ειναι για σοβαρες μεταγραφες σε αντιθεση με αυτη του καλοκαιριου. Βεβαια Αραουχο και Βρανιες αλλα εδειξαν οταν ειχαν ερθει τον Γεναρη του 2017. Θα φανει φετος νωρις η προθεση της διοικησης. Παντως εαν θελει να βαλει μια δυνατη ομαδα στο νεο γηπεδο πρεπει να ξεκινησει απο φετος με τουλαχιστον 2-3 παικτες επιπεδου.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Stylianopoulos said:

Εδώ είμαι ρε απλά δουλεύω συγχρονως ,πέρα από αυτό που έγραψα νωρίτερα πως τους είπε τουλάχιστον 5-6 από σας εδω θα φύγετε από την ΑΕΚ και να φέρετε προτάσεις (οι δύο που ξέρω πως εχει στο στόχαστρο είναι Λιβαγια-Τσοσιτς,δεν το ξέρουν ακόμα θα τους ανακοινωθεί )  δεν έμαθα κάτι άλλο. Ακόμα και αυτοί οι δύο βέβαια εχοντας συμβόλαια τζάμπα να φύγουν αποκλείεται και το ξέρει ο μεγάλος όποτε μάλλον τρύπα στο νερό ή το έκανε για λόγους επικοινωνιακούς να φανεί πως κινείται και έχει τρελαθεί και αυτός με την άθλια φετινή εικόνα που μικραίνει την ΑΕΚ αλλά κυρίως τον ίδιο ..

Πιο πολύ κλίνω πως πήγε στα Σπάτα λόγω της ανακοίνωσης των Πατησίων  για να μας κλείσει τα μάτια λοιπόν ,γιατί από ουσία δε βγήκε απολύτως τίποτα . 

Δηλαδή αν δεν αλλάξει Λυμπε-Χιμενεθ τι θα αλλάξει και ολος ο αρδοκύκλος γράφει για συνταρακτικές αλλαγές στην ΑΕΚ ; Θα διακόψει τον δανεισμό Μπογέ;θα σπάσει το συμβόλαιο του Γιαννιώτα που τον αφήνεις αμολητό και κυνηγάει να δαγκώσει την ουρά του ή θα προχωρήσει στο πολύ χοντρό να  αλλάξει τον οδηγό του πούλμαν μαζί με κάνα ρουλεμάν ; 

Δε γίνεται δουλειά με Ντέλετιτς και ΑντιΣβάρνα από τον Εθνικό .

Δεν είμαι αισιόδοξος.

Θελει τεράστια υπομονή εκ μέρους μας η τακτική Μελισσανίδη για την ΑΕΚ  . Θα επανέλθω.

Λοιπον οπως ειδαμε σημερα οι'' 5-6 απο σας εδω'' .. που τους ειπε εχθες θα φυγετε και φερτε προτασεις ειναι επικοινωνιακη μαλακία και μιση αλλά κυριως ανέξοδη πολιτική. Ηδη βγηκαν τα ονοματα και περα απο Τσοσιτς οι υπολοιποι ειναι για τον πουτσο καβάλα ,τι είχαμε τι χάσαμε . Επιμενω και για Λιβαγια γιατι ο ανθρωπος δε λεει ποτε απτο κεφαλι του ,ενας απο αυτους που θα ειδοποιηθουν οτι πρεπει μεσα στο καλοκαιρι να φερει προταση και να φυγει θα ειναι και ο Λιβάγια .  Το κακο ειναι πως δεν υπαρχει προταση για τον Μπάρκα με τα 10 που ζητάει και δε ξερω ποσο θα μας κοστισει αυτο στις μεταγραφές .

Γενικά αν και τον εχω υμνήσει παλιότερα δεν ειμαι αισιοδοξος γιατί βλέπω να αναμασάει παλαιοκομματικές πρακτικές ,ο κοσμος έχει βαρεθεί ομως.  Θα τον πιέσουμε (οχι η R21) ειναι θέμα χρόνου να δει αντιδράσεις ,οσο μας παίρνει δηλαδη γιατί ΟΚ δεν ειναι και ο ανθρωπος της διπλανής πόρτας .Ναστε σιγουροι πως θα λάβει το μηνυμα οτι εχει αποτύχει και επιβάλλεται να δει αλλιώς την ΑΕΚ αγωνιστικά . Το κακό ειναι πως εναν ανθρωπο που δεκα νοματαίοι γυρω του γλείφουν τα @@ ολημερις για να μη χάσουν το 1500αρι και δε βλεπει μπροστα του την αληθεια .. ειναι τρομερά δυσκολο να του δειξεις την πραγματικη κατάσταση .

Υπομονή και πάντα κοντα στην ΑΕΚαρα μας  ,όχι στον Μελισσανίδη .  Μας εύχομαι να τελειώσει σύντομα τη γηπεδάρα που φτιάχνει και να την παραδώσει την καψούρα μας υγιή και το κυριότερο.. σε καλά χέρια αυτήν τη φορά.

  • Δικεφαλάκι 11
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
44 minutes ago, Stylianopoulos said:

Λοιπον οπως ειδαμε σημερα οι'' 5-6 απο σας εδω'' .. που τους ειπε εχθες θα φυγετε και φερτε προτασεις ειναι επικοινωνιακη μαλακία και μιση αλλά κυριως ανέξοδη πολιτική. Ηδη βγηκαν τα ονοματα και περα απο Τσοσιτς οι υπολοιποι ειναι για τον πουτσο καβάλα ,τι είχαμε τι χάσαμε . Επιμενω και για Λιβαγια γιατι ο ανθρωπος δε λεει ποτε απτο κεφαλι του ,ενας απο αυτους που θα ειδοποιηθουν οτι πρεπει μεσα στο καλοκαιρι να φερει προταση και να φυγει θα ειναι και ο Λιβάγια .  Το κακο ειναι πως δεν υπαρχει προταση για τον Μπάρκα με τα 10 που ζητάει και δε ξερω ποσο θα μας κοστισει αυτο στις μεταγραφές .

Γενικά αν και τον εχω υμνήσει παλιότερα δεν ειμαι αισιοδοξος γιατί βλέπω να αναμασάει παλαιοκομματικές πρακτικές ,ο κοσμος έχει βαρεθεί ομως.  Θα τον πιέσουμε (οχι η R21) ειναι θέμα χρόνου να δει αντιδράσεις ,οσο μας παίρνει δηλαδη γιατί ΟΚ δεν ειναι και ο ανθρωπος της διπλανής πόρτας .Ναστε σιγουροι πως θα λάβει το μηνυμα οτι εχει αποτύχει και επιβάλλεται να δει αλλιώς την ΑΕΚ αγωνιστικά . Το κακό ειναι πως εναν ανθρωπο που δεκα νοματαίοι γυρω του γλείφουν τα @@ ολημερις για να μη χάσουν το 1500αρι και δε βλεπει μπροστα του την αληθεια .. ειναι τρομερά δυσκολο να του δειξεις την πραγματικη κατάσταση .

Υπομονή και πάντα κοντα στην ΑΕΚαρα μας  ,όχι στον Μελισσανίδη .  Μας εύχομαι να τελειώσει σύντομα τη γηπεδάρα που φτιάχνει και να την παραδώσει την καψούρα μας υγιή και το κυριότερο.. σε καλά χέρια αυτήν τη φορά.

Αδελφέ...

Αυτές τις μαλακίες τις έκανε κάποτε και ο Βαρδινογιάννης. Γάμησέ με...αυτά δεν είναι σοβαρά. Αν πίστευε έστω και 1% από αυτά που είπε το αρχίδι, τότε ΔΕΝ θα έλεγε κουβέντα....θα έκανε μια pres conference να πει, "κύριοι αποτύχαμε, κάνουμε restart" και θα έδιωχνε Λύμπε. Θα ξεχώριζε 4-5 εκ των οποίων και 1-2 βαρβάτα ονόματα (π.χ. Μάνταλο) για να κλάσουν μέντες οι υπόλοιποι, θα τους φώναζε ιδιαιτέρως, θα τους κρέμαγε ένα "πωλείται" και μια τιμή δίπλα και έαν μέχρι το τέλος Ιουνίου δεν φέρεις πρόταση, προπόνηση με την Κ20.

Θα έπαιρνε ΤΔ με @@ και έως τέλος Ιουνίου θα είχε κλείσει CB, DM, 2 εξτρέμ, δεξί μπακ και Φορ.

Κατά τα άλλα...άμα δεν φάει καμιά σφαλιάρα ο πουστόγερος να φύγει και να το τρέξει κανά σοβαρός το μαγαζί, προκοπή ΔΕΝ έχει. Φάε τώρα ΟΛΟΙ μέσα, και Κλωναρίδη Δεξί μπακ !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
1 hour ago, Aussie said:

Ισως να θεωρει οτι απλως εαν φερει Αραουχο (που δεν ειναι τοσο δυσκολο πλεον εαν αναλογιστουμε την σεζον που εκανε και οτι η Λας Παλμας παιζει παλι στην Β’ Ισπανιας) ο κοσμος θα αγορασει διαρκειας σαν τρελος.

Καλά...περίμενε ότι θα δώσει 3-4 εκ για Αραούχο. Μόνο δανεικό...την έχει βρει την φόρμουλα...δανεικός 1 χρόνο με καμιά οψιόν να περάσει η χρονιά και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Hades said:

Δύο εξτρεμ σφαιρατους ζήτησε ο Μανόλο και ο φίλαθλος έδωσε εντολή σε λυμπε να κινηθεί γρήγορα 

 

 Εγώ κάπως έτσι το φαντάζομαι ..

  Χιμένεθ :'' Δύο εξτρέμ σφαιράτους θέλω πρόεδρε''

  Μελισσανίδης : ''Να , αυτά δε μπορώ .. ''

  ?

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Stylianopoulos said:

 Εγώ κάπως έτσι το φαντάζομαι ..

  Χιμένεθ :'' Δύο εξτρέμ σφαιράτους θέλω πρόεδρε''

  Μελισσανίδης : ''Να , αυτά δε μπορώ .. ''

  ?

Ivan dose 2 sfaires ap to guni sou....

Link to comment
Share on other sites

Με 8 μύρια μπάτζετ του χρόνου θα παλέψουμε για την τρίτη θέση με Άρη, Παναθηναϊκό και Ατρόμητο. Ξανά.

Ο κόσμος έχει κουραστεί πολύ και κατάπιε την πεσάδα με όνειρο ότι θα γυρίσουμε καθαροί από χρέη και θα φτιάξουμε ομάδα που θα γαμάει.

Αυτά τα ΕΡΧΟΜΑCΤΕ και τα ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑ, πίστεψε ο κόσμος.

Χάρηκε με την υπέρβαση και περίμενε ότι με την είσοδο στους Ομίλους θα πάρει η ομάδα ένα ποσό για να γιγαντωθεί και να μπει στην Αγία Σοφιά ως ΑΕΚ.

Αντ'αυτού είδαμε να φεύγει ο ένας προπονητής μετά τον άλλον και τώρα να αντιλαμβάνεται πόσο λάθος ήταν που έβλεπε τόσο καιρό ως δαίμονες τους managers. Γιατί τώρα θέλει να πουλήσει. Και δεν μπορεί. Γιατί τώρα δεν είσαι Πρωταθλητής. Δεν έχεις αήττητη πορεία στο Europa. Τώρα είσαι τρεις φορές χαμένος από ομάδα με τρία πρωταθλήματα.

Μελισσανίδη καλώς ήρθες στο 2019.

Άργησες αλλά έφτασες.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Μας κοροιδευουν μπροστα στα ματια μας,αντι να εχει σκουπιστει ο λυμπε και ολα τα σαπακια εν μια νυχτι,περιμενει να βγαλει ψιχουλα απο πωλησεις για να τα δωσει σε καΝια μεταγραφη του κΩλου.Αυτες ειναι οι εξελιξεις και το τριξιμο δοντιων?

Να απαιτησει ο λαος της ΑΕΚ την αμεση απομακρυνση του παναχρηστου λυμπε,των παναχρηστων γυμναστων που μας εχουν καψει και των παναχρηστων σαπακιων παικτων που εχασαν 3 κυπελα απο τα γυφταρια.Ολοι οι συνδεσμοι ανεξαιρετως να βγαλουν σκληρη ανακοινωση ζητωντας να παρθουν κεφαλια.

Link to comment
Share on other sites

Κλωναρίδης δεξί μπακ εσωτερική μεταγραφή και Μοράν σε ρόλο οργανωτή στα CB. Διερευνητική κρούση σε Φώντα Φέτση και Ταξιάρχη Φούντα για οργανωτή και σφαιράτο εξτρέμ, αντίστοιχα.

Κομπότη ΕΡΧΟΜΑCTE!

Link to comment
Share on other sites

Για Αραουχο παντως θεωρω οτι πρεπει να πουλησουμε καποιον εκ των Μπαρκα, Λιβαγια, Γαλανοπουλου για να κανουμε κινηση αγορας. Ετσι πιστευω οτι το βλεπει η διοικηση.

Link to comment
Share on other sites

Ο εγώ θα τους κάνω όλους να παίξουν με τους όρους μου.

Ο εγώ θα σας ειδοποιήσω 

Ο εγώ ερχόμαστε.

Ο εγώ αγοράζω πούλμαν και όχι παίχτες για να μην με κοροϊδέψουν εμένα τον μάγκα οι μανατζαρέοι οι αλήτες.

Αχ ρε ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stylianopoulos said:

 Εγώ κάπως έτσι το φαντάζομαι ..

  Χιμένεθ :'' Δύο εξτρέμ σφαιράτους θέλω πρόεδρε''

  Μελισσανίδης : ''Να , αυτά δε μπορώ .. ''

melisan708_5.jpg?itok=rQc8glsf

- Πως είναι η μαμά ? Όλα καλά από υγεία ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ομολογειακο δανειο για να κανουμε μεταγραφες,αλλη λυση δεν υπαρχει με τον γυφτο που εχουμε μπλεξει,οποιος επιφανης προσφερεται να κανει ταμειακη διευκολυνση.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
48 minutes ago, Saxon21 said:

Ομολογειακο δανειο για να κανουμε μεταγραφες,αλλη λυση δεν υπαρχει με τον γυφτο που εχουμε μπλεξει,οποιος επιφανης προσφερεται να κανει ταμειακη διευκολυνση.

Εγώ δεν ξαναμιλάω περί του θέματος...γιατί παραλίγο να φάω ξυλο - τρόπος του λέγειν - και παρεξηγήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, George_D said:

Πρώτη προτεραιότητα για αγορά ο Αραουχο. Σκεφτόμαστε μέχρι και πώληση Λιβαγια γιαυτο

http://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/apoluti-proteraiotita-o-araouxo-gia-tin-aek-skeftetai-akoma-kai-pwlisi-libagia-gia-na-ton-parei/3982741

οπως τα ελεγε ο διδασκαλος δλδ. πωλειται ο τρελος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ο αραουχο,που σακατευτηκε προσφατως,ενας καλος παικτακος που τον εχουμε κανει σημαια,ο αραουχο,ο βρανιες,σαν τον σκοκο ενα πραγμα,σε καθε μεταγραφικη περιοδο τους τρωμε στη μαπα.

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, nikos said:

οπως τα ελεγε ο διδασκαλος δλδ. πωλειται ο τρελος.

Μέγας διδασκαλος ?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μια πρώτη εκτίμηση με όλα αυτά που διαβάζω και βλέπω. Αραουχο μετά τον Ιούλιο και αν. Μόλις έγραψε ο Αρναου για 10Μ ακατεβατα από τον τρελό πρόεδρο. Δεν εξιζεο αυτά τα λεφτά αλλά θα μας πουλάει τρέλα ο Ραμιρεθ γνωρίζοντας ότι δεν έχουμε εναλλακτικη και είμαστε καψουρηδες. Τσοσιτς δεν πιστεύω ότι θα φύγει. Θα κάνει προετοιμασία και θα αλλάξουν μυαλό ξαφνικα. Προχτές ανανέωσε . Γιαννιωτας ( υπάρχει αυτός ) και να φύγει θα καταλάβει κανεις; Εγώ πιστεύω ότι όλοι εχουν τιμουλα πλέον. Θα πάρουμε 4 παίκτες και αυτό  είναι όλο . Ψάξτε τις θέσεις. Πόνσε δεν μένει σίγουρα. Για Μπογιε ποτέ μην λες ποτέ. Όσο για τον Αλεφ με τα λεφτά αυτά βρίσκεις ελεύθερους 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κιοφτες σε ραδιο για μεταγραφες, ξαναειπε τα λιγο-πολυ γνωστα

 

1) Κλωναριδης  για δεξιος μπακ μαζι με Μπακακαρο

2) 2 γρηγοροι εξτρεμ

3) Αλεφ με 1 εκ. αν θελει η διοικηση, αλλα ο Μανολο ζητησε κι αλλον 1 χαφ (οποτε μαλλον φευγει ο Αλεφ)

4) Φορ αν δεν μεινει ο Πονσε (δεν θα μεινει), με πρωτη επιλογη το παρακαλι σε Αραουχο

5) 1 σεντερ μπακ, αν φυγει ο Τσοσιτς θελει και 2ο. Πρωτη επιλογη ο Βρανιες

6) Λιβαγια-Μανταλος-Μπακασετας ειναι πολλοι για 1 θεση (το πιασαμε το υποννουμενο ποιος μη Αιλληνας ειναι να φευγει μπας και πιασουμε κανα φραγκο)

 

φευγουν Γιαννιωτας, Τσοσιτς αν βρεθει λυση

 

συμφωνα με τα παραπανω ο Χιμενεθ ζητησε 1 (ή 2 αν φυγει ο Τσοσιτς) στοπερ, 1 χαφ, 2 εξτρεμ, 1 φορ, αν δεν φυγει κανενας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
  • George_D unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×