Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

καλοριζικος ο Παουλινιο παμε και για αλλους 

λυμπε φορτσαρε 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Tasos said:

Σου ανέφερα τον Γιόβιτς, που αν δεν το ξέρεις πριν πάει στην Άιντραχτ, πέρασε (στα χαρτιά) και από τον Άρη Λεμεσού (αν θυμάμαι καλά). Πουλήθηκε με 1.5εκ από έναν χρεωκοπημένο Ερυθρό Αστέρα, πήγε στην Μπενφίκα όπου δεν τους άρεσε και τον πουλήσανε κοψοχρονιά στην Γερμανία.

Ξέρεις πόσοι παίκτες σε αυτήν την ηλικία μπορεί να αποδειχθούν the next big thing?

Ζίφκοβιτς, Γκρούλιτς,  Πεναράντα,  Ντιαλό, Λο σέλσο....υπάρχουν εκατοντάδες ποδοσφαιριστές που μπορείς να αγοράσεις και να επενδύσεις!

Αλλά η λογική μελισσανίδη είναι να πάρεις κάτι τζάμπα, να τον πληρώσεις 300χιλιάρικα και να τον πουλήσεις. Αν θες να πάρεις πραγματικά παίκτη - επένδυση, πρέπει και να πληρώσεις! Υπάρχουν παίκτες που μπορεί να κοστίζουν 1 και 2 εκ ή 4-5 ή 6εκ.

Ο Πόνσε είναι σε αυτήν την κατηγορία. Παίκτης που δυνητικά τα 6μυρια να στα κάνει 20εκ...τι 20....30! Εδώ πήγε 20 το ταγάρι ο Ρέτσος.

Το θέμα είναι ο δικός μας άμα ακούσει να πληρώσει βγάζει σπυριά. Και πάει και φέρνει κάτι Πατίτο που μόλις βγάλει μια ωραία σέντρα "αααα, τι μάτι είχα ο πούστης ο Πρόεδρος, τι παιχταρά σας έφερα" και είναι ντενεκές ξεγάνωτος.

Άρα αυτό που σου λέω δεν είναι λογική Μελισσανίδη.....αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Ζιφκοβιτς-2εκ τον χρονο.

Γκρουλιτς-1.5εκ τον χρονο.

Πεναραντα-1.1εκ τον χρονο.

Ντιαλο-4εκ τον χρονο.

Λο Σελσο-2.4εκ τον χρονο.

 

Κανεις απο αυτους δεν ειναι λαυρακι,

φτασμενοι ποδοσφαιριστες ειναι ολοι τους,

και δεν υπαρχει καμια περιπτωση να ερθει Ελλαδα καποιος απο αυτους.

 

Επισης αφου θες παικτες που εχουν κανει κατι στην καριερα τους,

πως θαυμαζεις παικτες στιλ Βαρελα και Πριγιοβιτς,

με καριερα στις Τζουγκαρντεεν και τις Βασλουι αυτου του κοσμου;

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Hades said:

καλοριζικος ο Παουλινιο παμε και για αλλους 

λυμπε φορτσαρε 

Ο κεφτες λεει οτι θα χουμε και αλλες μεταγραφες στις επομενες μερες

 

tenor.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέλω απλά να επισημάνω κι εγώ ότι το πορτογαλικό πρωτάθλημα είναι εντελώς στα επίπεδα του ελληνικού -πλην των 3- συνεπώς οι 100 συμμετοχές στις Ρίο Άβε, στις Μαριτίμο και στις Γκιμαράες αυτού του κόσμου να μην χρησιμοποιούνται ως επιχείρημα για χάρη των ματιών μας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
28 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Ο κεφτες λεει οτι θα χουμε και αλλες μεταγραφες στις επομενες μερες

 

tenor.gif

3 ΣΤΟ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ 3 ΣΤΟ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ ΕΛΑ ΠΑΡΕ ΠΑΡΕ ΠΑΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ λΑΙμεεεεε

 

Link to comment
Share on other sites

ειναι σαφη αυτα που γραφω.

 

διαφωνηστε οσο θελετε (αν και θα προτεινα να μην ξανακανετε διαλογο μεταξυ σας, αλλα οκ, δεν θα σας αναγκασω κιολας), αλλα ουτε μπαογκτζη επιτρεπεται να αποκαλουμε τον αλλον ακομα κι αν μεσα μας το πιστευουμε, ουτε απο την αλλη να βριζουμε συμφορουμιτη ακομα κι αν μας εχει εκνευρισει.

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hades said:

καλοριζικος ο Παουλινιο παμε και για αλλους 

λυμπε φορτσαρε 

Καλος, καλος...

Ο Λυμπε σαν καλος εφορΑς που ειναι θα του πουλησει και καμια τριανταρια ημερολογια της ομαδας γιατι ειναι καινουργιος.

Εχει και εξοδα το τμημα

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
1 minute ago, Bukowski said:

Μην τσακώνεστε για τις ομάδες μωρέ.

Δεν μπορώ να τσακωθώ ούτε για γκόμενα πλέον....είμαι παντρεμένος και πέφτει παντόφλα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AEK Goa said:

κι εγώ καινούργιος είμαι.. Φόρουμ είναι, ο καθένας θα πει την άποψη του.. δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να ταχθεί με την άποψη του καθενός.. μην αρπάζεστε επι προσωπικού.. 

Δεν σε είδα όμως ποτέ να το παίζεις έξυπνος και να ειρωνεύεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Guest AEK Goa
2 minutes ago, SpiRos said:

Δεν σε είδα όμως ποτέ να το παίζεις έξυπνος και να ειρωνεύεσαι.

και εγώ ας πούμε στο τελευταίο ματς χαντμπολ με το ντού έκραξα και αμφισβήτησα το ρόλο ύπαρξης της οριτζιναλ, αλλά αυτή ήταν η άποψη μου δεν είπα οτι είναι απαραίτητα και σωστή .. κάλλιστα θα μπορούσε ένα παιδί που ασχολείται με R να μου την πει.. άλλα κάνεις δεν ασχολήθηκε ήταν απλά η άποψη μου..  

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειναι γιορτινη μερα δεν κανει να μαλωνετε.

Στεναχωρειτε τον Δασκαλο.

Link to comment
Share on other sites

@Tasos

Καλυτερα να σταματησεις λιγο τους διαλογους, γιατι δεν βγαζει πουθενα το να τσακωνεσαι αυτην την στιγμη με τοσο κοσμο. Δεν βγαζει καπου αυτο το πινγκ-πονγκ.

Επισης σε παρακαλεσα να μην βριζεις και στο αμεσως επομενο post εγραψες τον αλλον βλακα.

Μην με φερνεις σε δυσκολη θεση.

Και για τους υπολοιπους παρακαλω να σταματησει αυτο που γινεται. Βριστειτε σε pm στην τελικη.

Link to comment
Share on other sites

Κοφτε τη μαλακια μεγαλοι ανθρωποι κι αν θελετε προσωπικες αντιπαραθεσεις βριστειτε ελευθερα σε pm. 

Θα γινουν delete ολα τα posts και στο εξης θα γινονται delete χωρις προειδοποιηση.

Τελειωνετε.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
  • George_D unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×