Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

Ταλέντο ο Γαλανόπουλος ήταν αλλά εμείς καταφέραμε ΚΑΙ αυτόν να τον αφήσουμε στάσιμο.

Εδώ βρίζαμε τον Κωστάκη τον Μανωλά θα μου πεις και τώρα η αξία του ξέρω γω είναι στα 40m.

Ε δεν μπορούμε να βγάλουμε υπεραξία εύκολα πλέον ως club.

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Γαλανόπουλος σταα Κ19 τους περνούσε σε ντρίμπλες 2-2 τους αντιπαλους και πλέον δεν μπορεί να περάσει ούτε κώνο . Ότι έμαθε και πήρε απο τον σιμόες άντε και απο κονέ για λίγο .

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, SpiRos said:

Προχθές απέκλεισε η MU την Παρί με τα 17χρονα κι εμείς μιλάμε για το 20χρονο(!!!) "ταλέντο", να πάει δανεικό το καημένο να ψηθεί και τα @@ μου πάλλονται.

Α, να, γειά σου ρε Σπυράν, αυτό λέω κι εγώ.

Αν τον "πιστεύεις" τον παίκτη, είκοσι χρονών είναι για στελέχωση κι όχι για ψησίματα.

Τα ψησίματα είναι για 15-16 άντε 17, παραπάνω ΔΕΝ.

Αλλά ως κλασσικοί μαλακοπίτουρες για να βολέψουμε Μανταλομπακασέτες στην ενδεκάδα, στείλε τον "μικρό" δανεικό στη Λαμία. Και πάει ο "μικρός" δανεικός στην -κάθε- Λαμία και ξύνει τα αρχίδια του μαζί με τους υπόλοιπους που έχουνε high target να φασώσουνε καμιά δευτερομοντέλα ή την κόρη του προέδρου και να πάρουνε το ξερόγκαζο το αμάξι να κάνουνε το "Λαμία - χωριό" σε 1,5 ώρα. Ποτίζεται κι ο "μικρός" από αυτά τα ... ιδανικά και γάμα μας να ασπρίσουμε .....

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
34 minutes ago, Νονός said:

Α, να, γειά σου ρε Σπυράν, αυτό λέω κι εγώ.

Αν τον "πιστεύεις" τον παίκτη, είκοσι χρονών είναι για στελέχωση κι όχι για ψησίματα.

Τα ψησίματα είναι για 15-16 άντε 17, παραπάνω ΔΕΝ.

Αλλά ως κλασσικοί μαλακοπίτουρες για να βολέψουμε Μανταλομπακασέτες στην ενδεκάδα, στείλε τον "μικρό" δανεικό στη Λαμία. Και πάει ο "μικρός" δανεικός στην -κάθε- Λαμία και ξύνει τα αρχίδια του μαζί με τους υπόλοιπους που έχουνε high target να φασώσουνε καμιά δευτερομοντέλα ή την κόρη του προέδρου και να πάρουνε το ξερόγκαζο το αμάξι να κάνουνε το "Λαμία - χωριό" σε 1,5 ώρα. Ποτίζεται κι ο "μικρός" από αυτά τα ... ιδανικά και γάμα μας να ασπρίσουμε .....

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά από την άλλη έχουμε και τον Παπασταθόπουλο που πήγε Νίκη Βόλου, γύρισε και έκανε καριέρα που δεν κάνει εύκολα Έλληνας ποδοσφαιριστής.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mobster21 said:

Συμφωνώ αλλά από την άλλη έχουμε και τον Παπασταθόπουλο που πήγε Νίκη Βόλου, γύρισε και έκανε καριέρα που δεν κάνει εύκολα Έλληνας ποδοσφαιριστής.

55 minutes ago, Νονός said:

Και πάει ο "μικρός" δανεικός στην -κάθε- Λαμία και ξύνει τα αρχίδια του μαζί με τους υπόλοιπους που έχουνε high target να φασώσουνε καμιά δευτερομοντέλα ή την κόρη του προέδρου και να πάρουνε το ξερόγκαζο το αμάξι να κάνουνε το "Λαμία - χωριό" σε 1,5 ώρα.

 

και παντρεύτηκε τελικά τη κόρη του στελέχους τη νικη βόλου . Δεν τη <<χάλασε>> και παράτησε . Δεν τη λές και δευτερομοντέλο .

1404724800329897042.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mobster21 said:

Συμφωνώ αλλά από την άλλη έχουμε και τον Παπασταθόπουλο που πήγε Νίκη Βόλου, γύρισε και έκανε καριέρα που δεν κάνει εύκολα Έλληνας ποδοσφαιριστής.

τώρα στα σοβαρα αν δεν ήταν ο σέρα φερρερ να τον βάλει απο αναγκη με την μίλαν και να δείξει το ταλέντο του σε τόσο υψηλό επίπεδο δεν θα έκανε ποτέ αυτή τη καριέρα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Νονός said:

Α, να, γειά σου ρε Σπυράν, αυτό λέω κι εγώ.

Αν τον "πιστεύεις" τον παίκτη, είκοσι χρονών είναι για στελέχωση κι όχι για ψησίματα.

Τα ψησίματα είναι για 15-16 άντε 17, παραπάνω ΔΕΝ.

Αλλά ως κλασσικοί μαλακοπίτουρες για να βολέψουμε Μανταλομπακασέτες στην ενδεκάδα, στείλε τον "μικρό" δανεικό στη Λαμία. Και πάει ο "μικρός" δανεικός στην -κάθε- Λαμία και ξύνει τα αρχίδια του μαζί με τους υπόλοιπους που έχουνε high target να φασώσουνε καμιά δευτερομοντέλα ή την κόρη του προέδρου και να πάρουνε το ξερόγκαζο το αμάξι να κάνουνε το "Λαμία - χωριό" σε 1,5 ώρα. Ποτίζεται κι ο "μικρός" από αυτά τα ... ιδανικά και γάμα μας να ασπρίσουμε .....

Αρα ο Χιμένεθ δεν πιστεύει τον παικτη για να μην τον βάζει έστω 45λεπτο?

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Συγνώμη αλλά όταν αλλάζεις κατά μέσο όρο 2 προπονητές κάθε χρόνο, πώς να εξελιχθεί ένας παίκτης; Δεν μιλάω καν για τα όποια χαρτάκια μπορεί να παίζουν, χέστα αυτά. Κι ας αφήσουμε στην άκρη την πικραμένη ιστορία της U19. Εδώ κανονικοί παίκτες με ταλέντο γίνονται χειρότεροι με τυχάρπαστο προπονητή τι να λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Βρε ποιος ασχολιεται με αθλητες?  :wacko:Υπαρχουν αλλες αναγκες αυτη την στιγμη. Αστε τον καβουρα να το τελειωσει το γαμημενο μην του ζητατε να πληρωσει και κανει 20 χρονια να το χτισει.....! Κανουμε υπομονη να το χτισει να παρει το μερτικο του και να φυγει να παει στο.....καλο να υσηχασουμε με το παρασιτο.....

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Stylianopoulos said:

 Mε τον Γιαννουτσο υπαρχει στασιμοτητα για την ανανεωση που συζητουσαν απο τωρα με τον μανατζερ του τον Καρασσαβιδη ..αν μαθετε το ποσο που λαμβάνει για μηνιάτικο ο μικρος θα νομιζετε πως ειναι καποια πλάκα.

 

Ειναι γνωστο οτι τους εχει ολους βουτηγμενους στη χλίδα ο προεδρος ?

Capture.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με την κατάργηση του υποκατωτατου  των 200 ευρώ για νέους κάτω από 25 δεν θα πάρουν κάνα ευρώ παραπάνω ?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, George_D said:

Αρα ο Χιμένεθ δεν πιστεύει τον παικτη για να μην τον βάζει έστω 45λεπτο?

Ιντριγκάρεις Γιώργη, αλλά θα το θέσω σε "σοβαρή" βάση ...

Η ΑΕΚ ως ποδοσφαιρικό κλαμπ λειτουργεί αρπακολλατζήδικα, όχι μόνο τώρα αλλά εδώ και χρόνια. Ίσως να είναι και το Ελληνικό "καλούπι" αυτό και να μην αποτελούμε εμείς την εξαίρεση. Προπονητές - γυμναστές - γιατροί - φυσιοθεραπευτές - τεχνικοί ακαδημιών - μάγειρες και ... καμαροτάκια πηγαινοέρχονται, αλλάζουν, απρογραμμάτιστα και με ευκαιριακά και συγκυριακά κριτήρια. Πλάνο ? ΜΗΔΕΝ ! Πως θα τη "γαζώσουμε" σήμερα και αύριο έχει ο Θεός.

Ο Χιμένεθ -εκουσίως- βρέθηκε με μια καυτή πατάτα στα χέρια που έλεγε -14, εκτός Ευρώπης, με μοναδική "ενίσχυση" τον Λιόσπορο και τρία ΒΑΣΙΚΑ στελέχη της περσινής ομάδας ψυγείο και καραντίνα. Αφήνω στην άκρη φυσικές καταστάσεις, καμένες πατούσες που λέει κι ο Στυλ και τραυματισμούς. Πες ότι δεν ξέρουμε την πάσα αλήθεια άρα δεν μιλάμε. Λογικό να μην "κοιτάξει" τον Γιούση και τον κάθε "Γιούση". Προσωπικά διαφωνώ και το βρίσκω λάθος αλλά αν μάζευε την τεσσάρα από το γαύρο με τους "Γιούσηδες" φαντάσου τα πρωτοσέλιδα της επόμενης μέρας. Ε, επαγγελματίας είναι, τη δουλίτσα του τη θέλει και βιοπορίζεται από αυτήν. Αυτά με τους "Γιούσηδες" γίνονται από αρχή σεζόν, από τα φιλικά προετοιμασίας και προχωράνε σταδιακά και με πρόγραμμα. Και αν κάποια στιγμή διαπιστώσεις ότι ΔΕΝ, τι Λαμίες, Αλίαρτοι και Ορχομενοί ... Του λες παλικαράκι μου ευχαριστούμε, καλή τύχη και άει στο καλό.

Για μένα το ποδοσφαιρικό κλαμπ "ΑΕΚ" πρέπει να κάνει -κάποια ρημάδα στιγμή- ένα ρημάδι πλάνο. Να πει δηλαδή, βάζω - δε βάζω φράγκα, αξιοποιώ ταλέντα - πάω σε έτοιμους παίκτες, είμαι -ως Ελληνικό κλαμπ- ο φτωχομπινές του παγκόσμιου ποδοσφαίρου και στοχεύω σκάουτινγκ για λαυράκια σε ανεξερεύνητες περιοχές από σκάουτερς με γνώση και όχι απλά με ΑΕΚοένσημα, κλπ. κλπ. κλπ.

Όμορφα και ωραία, ανακοίνωση επίσημα και στον κόσμο να ξέρει τι να περιμένει και να συμπαρασταθεί ανάλογα. Δόξα τω Θεώ είμαστε σε γενικές γραμμές τόσο μαλακοκάβληδες που άμα θεωρούμε τον άλλον "εντάξει απέναντι μας" όχι μόνο βγάζουμε το σκασμό αλλά του ξηγιόμαστε και κάμια πίπα άμα λάχει ....

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Νονός said:

Ιντριγκάρεις Γιώργη, αλλά θα το θέσω σε "σοβαρή" βάση ...

Η ΑΕΚ ως ποδοσφαιρικό κλαμπ λειτουργεί αρπακολλατζήδικα, όχι μόνο τώρα αλλά εδώ και χρόνια. Ίσως να είναι και το Ελληνικό "καλούπι" αυτό και να μην αποτελούμε εμείς την εξαίρεση. Προπονητές - γυμναστές - γιατροί - φυσιοθεραπευτές - τεχνικοί ακαδημιών - μάγειρες και ... καμαροτάκια πηγαινοέρχονται, αλλάζουν, απρογραμμάτιστα και με ευκαιριακά και συγκυριακά κριτήρια. Πλάνο ? ΜΗΔΕΝ ! Πως θα τη "γαζώσουμε" σήμερα και αύριο έχει ο Θεός.

Ο Χιμένεθ -εκουσίως- βρέθηκε με μια καυτή πατάτα στα χέρια που έλεγε -14, εκτός Ευρώπης, με μοναδική "ενίσχυση" τον Λιόσπορο και τρία ΒΑΣΙΚΑ στελέχη της περσινής ομάδας ψυγείο και καραντίνα. Αφήνω στην άκρη φυσικές καταστάσεις, καμένες πατούσες που λέει κι ο Στυλ και τραυματισμούς. Πες ότι δεν ξέρουμε την πάσα αλήθεια άρα δεν μιλάμε. Λογικό να μην "κοιτάξει" τον Γιούση και τον κάθε "Γιούση". Προσωπικά διαφωνώ και το βρίσκω λάθος αλλά αν μάζευε την τεσσάρα από το γαύρο με τους "Γιούσηδες" φαντάσου τα πρωτοσέλιδα της επόμενης μέρας. Ε, επαγγελματίας είναι, τη δουλίτσα του τη θέλει και βιοπορίζεται από αυτήν. Αυτά με τους "Γιούσηδες" γίνονται από αρχή σεζόν, από τα φιλικά προετοιμασίας και προχωράνε σταδιακά και με πρόγραμμα. Και αν κάποια στιγμή διαπιστώσεις ότι ΔΕΝ, τι Λαμίες, Αλίαρτοι και Ορχομενοί ... Του λες παλικαράκι μου ευχαριστούμε, καλή τύχη και άει στο καλό.

Για μένα το ποδοσφαιρικό κλαμπ "ΑΕΚ" πρέπει να κάνει -κάποια ρημάδα στιγμή- ένα ρημάδι πλάνο. Να πει δηλαδή, βάζω - δε βάζω φράγκα, αξιοποιώ ταλέντα - πάω σε έτοιμους παίκτες, είμαι -ως Ελληνικό κλαμπ- ο φτωχομπινές του παγκόσμιου ποδοσφαίρου και στοχεύω σκάουτινγκ για λαυράκια σε ανεξερεύνητες περιοχές από σκάουτερς με γνώση και όχι απλά με ΑΕΚοένσημα, κλπ. κλπ. κλπ.

Όμορφα και ωραία, ανακοίνωση επίσημα και στον κόσμο να ξέρει τι να περιμένει και να συμπαρασταθεί ανάλογα. Δόξα τω Θεώ είμαστε σε γενικές γραμμές τόσο μαλακοκάβληδες που άμα θεωρούμε τον άλλον "εντάξει απέναντι μας" όχι μόνο βγάζουμε το σκασμό αλλά του ξηγιόμαστε και κάμια πίπα άμα λάχει ....

Εσύ ιντριγκαρεις γιατί εσύ απάντησες σε προσωπική βάση. Εγώ είπα μια γνώμη για τον Γιουση

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Νονός said:

Λογικό να μην "κοιτάξει" τον Γιούση και τον κάθε "Γιούση". Προσωπικά διαφωνώ και το βρίσκω λάθος αλλά αν μάζευε την τεσσάρα από το γαύρο με τους "Γιούσηδες" φαντάσου τα πρωτοσέλιδα της επόμενης μέρας. Ε, επαγγελματίας είναι, τη δουλίτσα του τη θέλει και βιοπορίζεται από αυτήν. Αυτά με τους "Γιούσηδες" γίνονται από αρχή σεζόν, από τα φιλικά προετοιμασίας και προχωράνε σταδιακά και με πρόγραμμα. Και αν κάποια στιγμή διαπιστώσεις ότι ΔΕΝ, τι Λαμίες, Αλίαρτοι και Ορχομενοί ... Του λες παλικαράκι μου ευχαριστούμε, καλή τύχη και άει στο καλό.

Κάπου εκεί είναι το ζουμί και η διαφορά από τις ξένες ομάδες. Στο εξωτερικό ο 17αρης 18αρης παίζει, κάνει μαλακία αλλά δεν τον κράζει ο κόσμος, το σύστημα κλπ, δικαιολογείται να την κάνει επειδή είναι μικρός. Και ξαναπαίζει και ξαναπαίζει. Εδώ αν τους βάλεις 20 λεπτά και δεν δείξουν στοιχεία Μέσι κατευθείαν μετά είναι το "δεν άρπαξε την ευκαιρία" ... Εδώ θεωρούμε οτι πρέπει ο πιτσιρικάς να είναι έτοιμος από πριν, ενώ δεν υπάρχει κανεις ούτε να τον ετοιμάσει ούτε να το εξελίξει αφου δεν υπάρχει πλάνο όπως σωστά γράφεις. 

 

Και επειδή είναι της μόδας ο ajax και τα πιτσιρίκια. Ο Ajax τρώει πουτσες για μια δεκαετια και κυριαρχει 3-4 χρόνια. Μετά πάλι πούτσα. Ας το πεις αυτό στον Έλληνα και θα σε πάρει με τις πέτρες. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, George_D said:

Εσύ ιντριγκαρεις γιατί εσύ απάντησες σε προσωπική βάση. Εγώ είπα μια γνώμη για τον Γιουση

:blink:

 

@Nickpes21 : Μα βέβαια, ρε συ. Ο -κάθε- Λιβάγιας μπορεί να μαλακίζεται επ' αόριστον και όλοι υπομένουν έχοντας στο πίσω μέρος του μυαλού τους ότι κάααααποια στιγμή θα κάνει τη μαγική ενέργεια και το μαγικό κόλπο ενώ ο Γιούσης πρέπει να εμφανιστεί "Αντετοκούνμπο" στο 20λεπτο που θα του "δώσει" ο προπονητής. Βέβαια είμαστε κι εμείς τάλε κουάλε με τις διοικήσεις και τα έργα τους. Όταν ο Τάπας είπε "σφιχτά οικονομικά και με Μπουρμποκρασσάδες" συστρατεύθηκε το σύμπαν γύρω του και έκοψε σαραντάρα με την Καλλιθέα στο ΟΑΚΑ. Όταν του φυτρώσανε οι δάφνες στο κεφάλι (κοπυράϊτ Ψαριανός) και έφερε Ριβάλντο, φορέθηκε φανέλα Ρίμπο - ΑΕΚ - Πούμα - Γλου μέχρι στις Νήσους Σολομώντα. Πως λέμε "όπου φυσάει ο άνεμος" ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είναι και το σημείο που προσωπικά ψέγω τον Μελισσανίδη. Έχει φτιάξει ένα πλάνο για τις εγκαταστάσεις, εταιρική ανάπτυξη, χορηγίες κλπ και το πηγαίνει με υπομονή και πάει πολύ καλά.
Το αγωνιστικό όμως το πάει στα τυφλά (ή πιο σωστά ότι κάτσει). Υποψιάζομαι —χωρίς να είμαι σίγουρος— ότι το πλάνο του για το "αγωνιστικό" άρχιζε και τελείωνε στο παρασκήνιο και νομίζω ότι πλάνο έκανε, το έκανε για αυτό. Μέχρι τώρα απ'ότι φαίνεται δεν του έχει βγει στον βαθμό που θα ήθελε/περίμενε, και ξένους διαιτητές έφαγε στην μάπα και πιστολιά πρόπερσι στον τελικό κλπ.
Δεν ξέρω γιατί το καθαρά αγωνιστικό δεν το έχει οργανώσει δομικά. Ίσως να μην το θεωρεί αρκετά σημαντικό, ίσως να έχει μείνει στα 90s και στον μπεσαλή Βασιλομπίλαρο με τις πεντάλεπτες διαπραγματεύσεις χωρίς βελζεβουλ (ατζέντη). Απλά όταν δεν έχεις παρόμοιο/μεγαλύτερο budget από τους άλλους, πρέπει να φτιάξεις vfm οργανισμό. Και ο Λύμπε ΤΔ με τον πάτερ στις ακαδημίες, δεν είναι σίγουρα τέτοιοι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Μόντσι στην Άρσεναλ για 3 χρόνια. Νομίζω ξεχνάμε Πόνσε το καλοκαίρι. Καλή ευκαιρία όμως να αναπτύξουμε καλές σχέσεις με Άρσεναλ εφόσων μείνει ο Μανόλο.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 hour ago, Fadrhonc21 said:

Μόντσι στην Άρσεναλ για 3 χρόνια. Νομίζω ξεχνάμε Πόνσε το καλοκαίρι. Καλή ευκαιρία όμως να αναπτύξουμε καλές σχέσεις με Άρσεναλ εφόσων μείνει ο Μανόλο.

Ναι οπως αναπτυξαμε με την ομαδα του Ζουκουλινι?

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Το ζουκουλινι επρεπε να τον αναεωσουν,αφου τραυματιστηκε.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, The Magician said:

Χτυπηματακι Τσαταλη σημερα στην Ωρα:

tsat.jpg

Πολυ επιθετικος με τον Καλαματιανο τ.δ δεν ειναι τωρα τελευταια ο συγκεκριμενος;

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Εκτός ομάδας η σέρβικη σαίτα της Λάρισας. Τον πήραμε κι από τα χέρια του παιδοβούβαλου κιόλας σύμφωνα με τον ψηλό. Α ρε μεγάλε Τίγρη πόσο πόνο δίνεις....

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
  • George_D unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×