Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VII


Recommended Posts

4 minutes ago, stavros 9-11 said:

Εγώ το πρώτο πράγμα που κοιτάζω είναι τα μουτρα του Μπιλακου να γελάει εις βάρος μου

Καλά κι εγώ λέγοντας πρώτες βοήθειες την καντίνα με τις μπύρες εννοούσα, μη νομίζεις. :D

Link to comment
Share on other sites

Η Ωρα γραφει για 14 μηνες ακομα.Μακαρι.Πιστευω πως με την εκταμιευση των 20 της περιφερειας και τα λεφτα της UEFA θα εχουμε μεγαλυτερη ρευστοτητα και θα τρεξει πιο γρηγορα το εργο.Πιστευω πως θα μεγαλωσουν τα συνεργεια.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SpiRos said:

Καλά κι εγώ λέγοντας πρώτες βοήθειες την καντίνα με τις μπύρες εννοούσα, μη νομίζεις. :D

Εγω πιστευω πως αν στησει η ομαδα καντινες μεσα και εξω στις θυρες με μπυρονια κοακολες και βρωμικο, αλλα δυο μυρια εσοδα θα καθαριζει το χρονο ?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Stylianopoulos said:

πρεπει να πουμε του Ανδριοπουλου να εχει καταλληλο φωτισμο στη μιση κερκιδα που καλυπτεται απτο πανω διαζωμα και θαναι σκοτεινά ωστε να μπορει να εξυπηρετηθει ο χρήζων βοηθειας αδερφος μας

Και δηλαδήΣ εσύ ρε μόρτη, τους αρώτηξες τους φιλάθλοι που θα κάθουνται εκεί πέρα άμα έχουνε όρεξη για ... φωταψίες ?

Άμα θες να βοηθήξεις στις λιποθυμίες, να φορέσεις το κράνος του ανθρακώρυχου με τον προβολεύς στο κούτελο.

 

Link to comment
Share on other sites

Braoudakis Vaggelis

18 λεπτά · 

Μόνο 2,5 εκατ. θα κοστίσουν στην Περιφέρεια τα 30.000 καθίσματα της "Αγιάς Σοφιάς"...

(και δεν θα το πούμε και "Δούρου arena" -αχαριστία)

54256255_10157171684719740_2986069926575341568_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath6-1.fna&oh=dc9bb0963f1117a1660970d462d768ae&oe=5D4F5A80

Που και να μην ηταν "ΑΕΚΑΤΖΗΣ "

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
17 minutes ago, nikos said:

Περα απο τον μαλακα τωρα, εγω καταλαβα ενδιαφεροντα πραγματα σημερα. Δημοσιο εργο θα γινει κι εκει...

https://www.to10.gr/wp-content/uploads/2019/03/ΠΡΟΓΡ-ΣΥΜΒ-ΓΗΠΕΔΟ-ΑΕΚ-Ν.-ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ.pdf

Ειδες το σιφονι 505 ευρω?? Πεφτει μασα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα γραψω μερικα πραγματα χοντρικα, οπως τα καταλαβαινω εγω.

 

Καταρχην μιλαμε για Δημοσιο Εργο, οπως αυτο της υπογειοποιησης.

Δλδ γινεται Δημοπρασια κλπ και μπαινει Εργολαβος ασχετος με αυτους που εχει τωρα μεσα ο Μελισσανιδης. 

Το ποσο που θα δαπανηθει απο την Περιφερεια θα ειναι λογικα αρκετα μικροτερο απο τα 20 μυρια με ΦΠΑ, αφου θα δοθει και εκπτωση.

Γενικα ειναι σαν να μπαινει μεσα ο Εργολαβος που θα αναδειχτει απο τον Διαγωνισμο της Περιφερειας, τον οποιο επιβλεπει/πληρωνει η Περιφερεια κι εμεις απλα κοιταμε να τον βοηθησουμε οπου χρειαστει.

Ο χρονος εκτελεσης ειναι 20 μηνες (εφοσον βεβαια δεν γινει μλκια με καμια παραταση). Αυτα που λεει ο Μπραουδακης για 3 χρονια ειναι μαλακιες και ασχετοσυνες, αφου βαζει και τους μηνες της οριστικης παραλαβης.

Τις εργασιες τις αναφερει αναλυτικοτατα. Εργα υποδομων, αποστραγγιση, κτιριο, καθισματα, περιβαλλων χωρος.

Το εργο πρεπει να ξαναπερασει στην Ερασιτεχνικη για να μπορεσει να τσονταρει το Δημοσιο. Δεν ξερω πώς τα εχουν κανονισει αυτα.

Τα καθισματα στην Μελετη πρεπει να ειναι 30.000, αν και δεν εβγαλα κομπιουτερακι να προσθεσω.

 

Αυτα χοντρικα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, nikos said:

Λοιπον θα γραψω μερικα πραγματα χοντρικα, οπως τα καταλαβαινω εγω.

 

Καταρχην μιλαμε για Δημοσιο Εργο, οπως αυτο της υπογειοποιησης.

Δλδ γινεται Δημοπρασια κλπ και μπαινει Εργολαβος ασχετος με αυτους που εχει τωρα μεσα ο Μελισσανιδης. 

Το ποσο που θα δαπανηθει απο την Περιφερεια θα ειναι λογικα αρκετα μικροτερο απο τα 20 μυρια με ΦΠΑ, αφου θα δοθει και εκπτωση.

Γενικα ειναι σαν να μπαινει μεσα ο Εργολαβος που θα αναδειχτει απο τον Διαγωνισμο της Περιφερειας, τον οποιο επιβλεπει/πληρωνει η Περιφερεια κι εμεις απλα κοιταμε να τον βοηθησουμε οπου χρειαστει.

Ο χρονος εκτελεσης ειναι 20 μηνες (εφοσον βεβαια δεν γινει μλκια με καμια παραταση). Αυτα που λεει ο Μπραουδακης για 3 χρονια ειναι μαλακιες και ασχετοσυνες, αφου βαζει και τους μηνες της οριστικης παραλαβης.

Τις εργασιες τις αναφερει αναλυτικοτατα. Εργα υποδομων, αποστραγγιση, κτιριο, καθισματα, περιβαλλων χωρος.

Το εργο πρεπει να ξαναπερασει στην Ερασιτεχνικη για να μπορεσει να τσονταρει το Δημοσιο. Δεν ξερω πώς τα εχουν κανονισει αυτα.

Τα καθισματα στην Μελετη πρεπει να ειναι 30.000, αν και δεν εβγαλα κομπιουτερακι να προσθεσω.

 

Αυτα χοντρικα.

Καλά δεν χρειάζεται κομπιουτερακι. Αν βλέπω καλά τους αριθμούς γιατί είμαι από κινητό, βγαίνουν κάτι λιγότερο από 30 χιλιάδες μαζί με τις θέσεις των σουιτων. 

Link to comment
Share on other sites

Capture.jpg

1.jpg

 

27 285 θεσεις οπως τις βλεπετε στο παραδειγμα (αυτα ειναι τα καθισματα NOVANTA/35 της MONDO) που σημαινει ξεκινατε διαιτα. Ανθρωπος πανω απο 1.90, πανω απο 100 κιλα ή γκομενα με μεγαλο κωλο δεν χωραει σε αυτο το καθισμα.

1839 τα VIP

303 τα VVIP

και 608 οι σουιτες

Συνολο 30035 θεσεις ολα μαζι.

Πιο μικρα ή πιο κοντα τα καθισματα νομιζω οτι δεν γινεται, αρα πραγματικα το τεντωσε οσο δεν παει και ο Κυρατσους και ο Ανδριοπουλος για να σπασει με καθε τροπο το ψυχολογικο φραγμα των 30 χιλιαδων θεσεων.

Τα υπολοιπα οπως ακριβως τα ξεραμε. Και για το εργο και για τα κοστη. ΣΔΙΤ ηταν εξαρχης Νικο και απορω που εκπλησσεσαι.

Το 27 285 προσωπικα με ικανοποιει με δεδομενο οτι δεν θα υπαρχουν φιλοξενουμενοι / νεκρες ζωνες και τα ρεστα. Ειναι φανερο ωστοσο οτι επεσε ψαλιδι στη χωρητικοτητα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, nikos said:

Περα απο τον μαλακα τωρα, εγω καταλαβα ενδιαφεροντα πραγματα σημερα. Δημοσιο εργο θα γινει κι εκει...

https://www.to10.gr/wp-content/uploads/2019/03/ΠΡΟΓΡ-ΣΥΜΒ-ΓΗΠΕΔΟ-ΑΕΚ-Ν.-ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ.pdf

Ήταν ξεκάθαρο από την αρχή αφού η β φάση των 20εκ ήταν δική τους (δεν έχει γίνει τπτ στο γήπεδο σχετικά) και το έκανε σαφή λίγες μέρες πριν μιλώντας για δύο δημόσια έργο στο ίδιο χώρο ο Ανδριανόπουλος . Εγώ χωρίς να έχω τόση γνώση για δημόσια έργα περίμενα ίσως το πήγαιναν σιφώνι σιφώνι με απευθείας ανάθεση αλλά προφανώς δεν γινόταν και καλύτερα για λόγους οικονομίας και διαύγειας.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, SpiRos said:

Όλο και πιο ξινό μου βγαίνει. Οι φόβοι υπήρχαν από παλιά για κάτω από 30, τελικά όντως. 

Κατω απο 30000 δεν ειναι αλλα ειναι κατα 2000 κατω απο το Καραισκακη....δυστυχως. Ελπιζω στα νουμερα  των καθισματων, να μπορει να γινει κατι και να 'τσιμπησει' το νουμερο προς τα πανω. Πολλες φορες ο,τι αποτυπωνεται στα χαρτια, δεν γινεται πραξη. Βεβαια εδω, μπορει στην πραξη να παει ακομα πιο κατω.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nestoridis21 said:

Κατω απο 30000 δεν ειναι αλλα ειναι κατα 2000 κατω απο το Καραισκακη....δυστυχως. Ελπιζω στα νουμερα  των καθισματων, να μπορει να γινει κατι και να 'τσιμπησει' το νουμερο προς τα πανω. Πολλες φορες ο,τι αποτυπωνεται στα χαρτια, δεν γινεται πραξη. Βεβαια εδω, μπορει στην πραξη να παει ακομα πιο κατω.

Απ'ό,τι διαβάζω εδώ είναι μερικές θέσεις πάνω από 30 μαζί με τις θέσεις των σουιτών. Ε... τεσπά.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αν χωράνε μερικά καρεκλακια ακόμα θα τα βάλουμε μόνοι μας αλλά πόσο παραπάνω ? 

Όσο για τη τιμή τα έχουν βάλει 50 ευρώ τα μικρά εντάξει περνει γενναία έκπτωση αν βρω χρόνο θα ψάξω πόσο τ πουλάνε στη Κίνα αλλά πάνω από 20 αποκλείεται . 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, The Magician said:

Capture.jpg

1.jpg

 

27 285 θεσεις οπως τις βλεπετε στο παραδειγμα (αυτα ειναι τα καθισματα NOVANTA/35 της MONDO) που σημαινει ξεκινατε διαιτα. Ανθρωπος πανω απο 1.90, πανω απο 100 κιλα ή γκομενα με μεγαλο κωλο δεν χωραει σε αυτο το καθισμα.

1839 τα VIP

303 τα VVIP

και 608 οι σουιτες

Συνολο 30035 θεσεις ολα μαζι.

 

Θα το χαλάσω σε όλους εμένα δεν με νοιάζει καθόλου βέβαια. 1639 είναι τα VIP. Βγάλε 200 είναι θολό το νούμερο. Προκύπτει άμα κανεις τον πολλαπλασιασμό με την τιμή μονάδας δίπλα για να σου δώσει τον προϋπολογισμό παραδίπλα.

Προφανως οι περισσότερες από τις 2,5 χιλιαδες που κόπηκαν είναι από τη μείωση του υψους. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×