Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VII


Recommended Posts

1 minute ago, AG21 said:

και απο την άλλη δεν είμαι σίγουρος ότι η κομμένη σειρά δεν θα ξαναμπεί με μικρότερο ύψος . 

Έτσι θέλει για σπάσιμο. Και δύο σειρές αν μπορεί ο τίγρης να βάλει.. 

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειπε ο Ανδριοπουλος

τη χωρητικότητα που θα έχει το γήπεδο: «Η χωρητικότητα είναι περίπου στις 32.000 καθίσματα. Θέλω να θυμίσω σε όλους ότι πρέπει να είμαστε ρεαλιστές όταν υλοποιούν γήπεδα τα ερασιτεχνικά σωματεία που δεν είναι κερδοσκοπικοί οργανισμοί. Όλοι θα θέλαμε να έχει η ΑΕΚ γήπεδο με 40.000 θέσεις, αλλά θα πρέπει να παίρνουμε υπόψη μας ποια είναι η αγορά, ποια είναι τα εισιτήρια και να υπολογίζουμε ορθολογιστικά. Η ΑΕΚ θα έχει σύντομα ένα εξαιρετικό γήπεδο, με μια διπλή κερκίδα, που θα είναι μια πραγματική αρένα και θα αναβαθμίσει την ομάδα και το ελληνικό ποδόσφαιρο».

Link to comment
Share on other sites

ξαναγραφω παντως κατι για να γινει κατανοητο.

η μελετη απο μονη της δεν λεει τιποτα, προχθες ειπε ο αλλος για 32.000, οποτε μπορει να αυξηθουν τα καθισματα απο αυτα που λεει η μελετη. υπαρχουν τροποι.

γιατι μου φαινεται κομματακι χλωμο πριν 5 μερες να ειπε 2.000 θεσεις παραπανω απο αυτες που πραγματικα θα γινουν.

 

υγ. ας πουμε οτι θα γινουν 31.000 περιπου να μην μας ερθει μεγαλη εκπληξη ουτε προς τα απνω ουτε προς τα κατω ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nikos said:

αυτο ειπε ο Ανδριοπουλος

τη χωρητικότητα που θα έχει το γήπεδο: «Η χωρητικότητα είναι περίπου στις 32.000 καθίσματα. Θέλω να θυμίσω σε όλους ότι πρέπει να είμαστε ρεαλιστές όταν υλοποιούν γήπεδα τα ερασιτεχνικά σωματεία που δεν είναι κερδοσκοπικοί οργανισμοί. Όλοι θα θέλαμε να έχει η ΑΕΚ γήπεδο με 40.000 θέσεις, αλλά θα πρέπει να παίρνουμε υπόψη μας ποια είναι η αγορά, ποια είναι τα εισιτήρια και να υπολογίζουμε ορθολογιστικά. Η ΑΕΚ θα έχει σύντομα ένα εξαιρετικό γήπεδο, με μια διπλή κερκίδα, που θα είναι μια πραγματική αρένα και θα αναβαθμίσει την ομάδα και το ελληνικό ποδόσφαιρο».

Eιχε πει σε συνεντευξη πριν 1-2 χρονια οτι οι μελετες ξεκινησαν για 33.000, το οικοπεδο ειναι για 32.000 τελικα επειδη ειναι μικρο. Κι οτι θα εχει 31.000 επειδη πηγε 2 μετρα κατω το σκεπαστρο. Αν ισχυει οτι μπορουμε παρολαυτα να βαλουμε αλλη μια σειρα τοτε 32.000 ναι

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, The Magician said:

Capture.jpg

1.jpg

 

27 285 θεσεις οπως τις βλεπετε στο παραδειγμα (αυτα ειναι τα καθισματα NOVANTA/35 της MONDO) που σημαινει ξεκινατε διαιτα. Ανθρωπος πανω απο 1.90, πανω απο 100 κιλα ή γκομενα με μεγαλο κωλο δεν χωραει σε αυτο το καθισμα.

1839 τα VIP

303 τα VVIP

και 608 οι σουιτες

Συνολο 30035 θεσεις ολα μαζι.

Πιο μικρα ή πιο κοντα τα καθισματα νομιζω οτι δεν γινεται, αρα πραγματικα το τεντωσε οσο δεν παει και ο Κυρατσους και ο Ανδριοπουλος για να σπασει με καθε τροπο το ψυχολογικο φραγμα των 30 χιλιαδων θεσεων.

Τα υπολοιπα οπως ακριβως τα ξεραμε. Και για το εργο και για τα κοστη. ΣΔΙΤ ηταν εξαρχης Νικο και απορω που εκπλησσεσαι.

Το 27 285 προσωπικα με ικανοποιει με δεδομενο οτι δεν θα υπαρχουν φιλοξενουμενοι / νεκρες ζωνες και τα ρεστα. Ειναι φανερο ωστοσο οτι επεσε ψαλιδι στη χωρητικοτητα.

Ναι οντως. Απλα στο κινητο το 1839, εμοιαζε με 1639.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, The Magician said:

 

1.jpg

 

27 285 θεσεις οπως τις βλεπετε στο παραδειγμα (αυτα ειναι τα καθισματα NOVANTA/35 της MONDO) που σημαινει ξεκινατε διαιτα. Ανθρωπος πανω απο 1.90, πανω απο 100 κιλα ή γκομενα με μεγαλο κωλο δεν χωραει σε αυτο το καθισμα.

Σταδιάλα πρωινιάτικα .... Πάλι θα μας κάνουνε να "τρέχουμε" για σουίτα .............. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Κοψαμε καποιες θεσεις λογω της επιμονής της δημοτικης αρχης και της προσπαθειας της κυβερνησης να τους ικανοποιησει ολους και επεσε στις 30 χιλιαδες μετα βίας μαζι με με αυτους που θα ειναι στις σουιτες αν αυτες γεμισουν, κατι που δεν θα γινεται ποτέ ή σχεδον.

Δεν ειμαι ειδικος αλλα τα γηπεδα συνηθως βγαινουν λιγο μικροτερα απο οτι υπολογιζοταν στην αρχη. Το καραισκακη πριν αρχισει να χτιζεται υπολογιζοταν στις 35 χιλιαδες και τελικα επεσε η χωρητικοτητα, το wanda της Ατλέτικο υπολογιζοταν στις 70 χιλιαδες, μετα ειπαν 68 και τελικα επεσε στις 67.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, AG21 said:

και απο την άλλη δεν είμαι σίγουρος ότι η κομμένη σειρά δεν θα ξαναμπεί με μικρότερο ύψος . 

Ακούγεται ότι στα τελειώματα θα "μπει" πάνω-πάνω μια "κομμένη" σειρά που θα απευθύνεται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε φιλάθλους "ειδικού" μεγέθους τύπου ΛΦΣ (Στυλ, Μπιλ κλπ.) ...

Χο,χο,χοοοο ..... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Νονός said:

Ακούγεται ότι στα τελειώματα θα "μπει" πάνω-πάνω μια "κομμένη" σειρά που θα απευθύνεται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε φιλάθλους "ειδικού" μεγέθους τύπου ΛΦΣ (Στυλ, Μπιλ κλπ.) ...

Χο,χο,χοοοο ..... :lol::lol::lol:

τώρα που το ξαναβλέπω το ύψος της κομμένης σειράς με το τσιμέντο πάνω είναι κάπου 1,2-1,3 . μονο παιδικές γίνονται χαχαχα

ωραίο προνομιακό τραπεζάκι για τη κάτω σειρά θα γίνει <<η κομμένη σειρά>>

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

μια σημαντική λεπτομέρεια τα καρεκλάκια δεν θα πιάσουν πάνω στο τσιμένο όπως δείχνει ο μάγος άλλα σε σκελετό όπως παρακάτω

outdoor-stadium-seats-500x500.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Νονός said:

Ακούγεται ότι στα τελειώματα θα "μπει" πάνω-πάνω μια "κομμένη" σειρά που θα απευθύνεται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε φιλάθλους "ειδικού" μεγέθους τύπου ΛΦΣ (Στυλ, Μπιλ κλπ.) ...

Χο,χο,χοοοο ..... :lol::lol::lol:

 

8 minutes ago, AG21 said:

τώρα που το ξαναβλέπω το ύψος της κομμένης σειράς με το τσιμέντο πάνω είναι κάπου 1,2-1,3 . μονο παιδικές γίνονται χαχαχα

ωραίο προνομιακό τραπεζάκι για τη κάτω σειρά θα γίνει <<η κομμένη σειρά>>

Το ίδιο λέμε. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Τα καρεκλακια αυτα μου θυμιζουν το γιογιο που μας ειχανε μικρους για να κανουμε την αναγκη μας,τοσο πλαστικουρα λεμε.? Παλι μαλακιες γραφει ο μπραουδακης,το λοιμο.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, AG21 said:

μια σημαντική λεπτομέρεια τα καρεκλάκια δεν θα πιάσουν πάνω στο τσιμένο όπως δείχνει ο μάγος άλλα σε σκελετό όπως παρακάτω

outdoor-stadium-seats-500x500.jpg

 

Άρα μπορείς στο πέταλο πχ , να βάλεις πλάκα πίσω απο κάθε σειρά για να μπαίνει κι άλλη σειρά ορθίων ?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, enck1 said:

 

Άρα μπορείς στο πέταλο πχ , να βάλεις πλάκα πίσω απο κάθε σειρά για να μπαίνει κι άλλη σειρά ορθίων ?

Ναι αλλά δεν φαίνεται να έχουν παραγγείλει τέτοιου είδους καθίσματα

 

Link to comment
Share on other sites

Και έτσι και αλλιώς όρθιοι θα είναι και ενοχλούν τα καθίσματα . Βοηθάει και τις εξέδρες . Τεσπά . Αυτά τα νοβαντα 35 έχουν μπει στο Βελοντρόμ στο Μεάτσα και αλλού όπως φαίνεται στο σάιτ της εταιρείας . Γράφει ο διαγωνισμός και για βάση πάντως .

https://www.mondoworldwide.com/na/en/equipment/Novanta35/

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

εγω για την χωρητικοτητα θελω να πω καποια πραγματα προς υπερασπιση της Δικεφαλος. γιατι μου αρεσει να ειμαι δικαιος.

θελανε Ν. Φιλαδελφεια οι περισσσοτεροι?

λετε να κανανε τοσα πραγματα για να το χωρεσουν εκει και να μην γινει το μεγιστο δυνατο?

αμφιβαλλετε οτι οι ελαχιστες εστω προδιαγραφες της ΟΥΕΦΑ θα ειναι για να καθονται ανθρωποι και οχι νανοι?

ειναι τοσο τρομερο να ειναι 30.000 ή ακομα και 29.000?

γιατι να ειναι μεγαλυτερο απο το Καραισκακης δλδ? αντι να λενε αυτοι οτι θα εχουν περιπου τις ιδιες θεσεις με την ΑΕΚ θα λεμε εμεις γιατι εχουμε 2 χιλιαρικα λιγοτερα ας πουμε?

τι ακριβως σας χαλαει με την χωρητικοτητα? καταλαβαινω οτι για ολους υπαρχει μια κοκκινη γραμμη, αλλα το να εισαι οκ με τις 32 κι οχι με τις 29.500 πχ (τυχαιο παραδειγμα) το βρισκω λιγο υπερβολικο. στην τελικη μεθαυριο ο Σαββιδης ή παραμεθαυριο ο βαζελος μπορει να φτιαξουν 40αρια. και τι με αυτο? αν ειναι να μεινουμε στο οακα να την εχουμε μεγαλυτερη (την χωρητικοτητα) απο ολους.

δεν υπαρχει μονο η χωητικοτητα αλλα και η ομορφΑΔΑ. που ειναι πολυ σημαντικοτερη απο 2-3 χιλιαδες θεσεις. κοιταξτε πώς ειναι το Καραισκακης απεξω κι απο μεσα και σιγκρινετε με αυτο που μας παρουσιασαν εμας (και μενει φυσικα να τα δουμε)

karaiskaki5.jpg

karaiskaki14.jpg

karaiskaki13.jpg

karaiskaki11.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση άνθρωπος που κάθεται ακόμα "ο,τι έχει απομείνει από τραπέζι κυρία μου "  εξώστη και μπουκάλι μισό φοιτητικό με την παρέα του ..να μην κάνει 32.000 θέσεις στο τέλος; 

ΥΓ.Γάμησε τους τίγρη . Λίγοι μείναμε να σε στηρίζουμε αλλά θα το πάμε μέχ' το τέλος .

FB_IMG_1553066757072.jpg

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×