Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VII


Recommended Posts

1 hour ago, MikrosKaiAtropos said:

Δηλαδη αυτα που ειναι να γινουν στην 3η φαση δεν απαιτουν μελετες,διαγωνισμους,κλπες μαλακιες οπως της δευτερης;

Οχι. Αυτα ειναι της ΑΕΚ.

1η + 3η της ΑΕΚ

2η της Περιφερειας

(+ υπογειοποιηση παλι της Περιφερειας)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, nikos said:

Οχι. Αυτα ειναι της ΑΕΚ.

1η + 3η της ΑΕΚ

2η της Περιφερειας

(+ υπογειοποιηση παλι της Περιφερειας)

Απλα ψιλομπερδευτηκα με αυτο που εγινε με τη δικεφαλος.Γιατι μεσω αυτης πηραμε προσφορες για τα εργα της 1ης φασης.Τωρα που δεν υπαρχει η συμβαση πως θα γινει;Μεσω ερασιτεχνικης;Ειμαι λιγο ασχετος με αυτα.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Απλα ψιλομπερδευτηκα με αυτο που εγινε με τη δικεφαλος.Γιατι μεσω αυτης πηραμε προσφορες για τα εργα της 1ης φασης.Τωρα που δεν υπαρχει η συμβαση πως θα γινει;Μεσω ερασιτεχνικης;Ειμαι λιγο ασχετος με αυτα.

Φανταζομαι θα γινει διαγωνισμος της Δικεφαλος ή της ερασιτεχνικης, οπως στην 1η φαση που το πηρε η Ερμωνασσα.

Αυτα γινονται γρηγορα ομως.

Link to comment
Share on other sites

Η Δικεφαλος δεν επαψε να υπαρχει.

Απλα  αν ιχυει αυτο που γραφτηκε εδω μεσα, κατοπιν απαιτησης της περιφερειας που διαφορετικα δεν θα εδινε τα χρηματα της δευτερης φασης, καταργηθηκε η συμβαση μεταξυ της δικεφαλος και της ερασιτεχνικης για εκμεταλλευση επι 50 χρονια απο την πρωτη του γηπεδου.

Οποτε η δικεφαλος θα προχωρησει κανονικα στην τριτη φαση αλλα χωρις δικαιωμα εκμεταλλευσης του γηπεδου μετα.

Αν κατι δεν εχω καταλαβει καλα διορθωστε.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Εχουμε γινει νομικοι, αρχιτεκτονες, πολεοδομοι, πολιτικοι μηχανικοι κτλ, για να καταλαβουμε τι  παιζει με αυτο  το γηπεδο.

πλεον καποιοι εξειδικευονται και ως ΤΔ εδω μεσα 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Η Δικεφαλος δεν επαψε να υπαρχει.

Απλα  αν ιχυει αυτο που γραφτηκε εδω μεσα, κατοπιν απαιτησης της περιφερειας που διαφορετικα δεν θα εδινε τα χρηματα της δευτερης φασης, καταργηθηκε η συμβαση μεταξυ της δικεφαλος και της ερασιτεχνικης για εκμεταλλευση επι 50 χρονια απο την πρωτη του γηπεδου.

Οποτε η δικεφαλος θα προχωρησει κανονικα στην τριτη φαση αλλα χωρις δικαιωμα εκμεταλλευσης του γηπεδου μετα.

Αν κατι δεν εχω καταλαβει καλα διορθωστε.

έτσι το έχω καταλάβει και εγώ απλά δεν ξέρουμε πώς θα γίνει η εκμετάλλευση και ποιος ο ρόλος της δικέφαλος αε μετά τη κατασκευή . Η δικέφαλος άλλωστε ήταν εταιρεία που συστάθηκε απο την ερασιτεχνική με σκοπό τη κατασκευή και εκμετάλλευση του γηπέδου και η οποία εταιρεία λόγο αμκ έφυγε απο τον έλεγχο της ερασιτεχνικής . 

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να λεμε διαφορα, αλλα το οτι το σηκωνει ολο αυτο η ΑΕΚ ουσιαστικα μονη της ειναι απιστευτο.Δεν πιστευα οτι θα το φτιαξουμε ποτε, οτι η ομαδα εχει την δυναμη περα απο τα εμποδια να το φτιαξει.Απιστευτα πραγματα ζουμε.Μπραβο σε οσους ασχοληθηκαν και κοπιασαν για να φτιαχνεται αυτη την στιγμη και στους ποδοσφαιριστες που με τον ιδρωτα τους εξασφαλισαν εσοδα ζωτικης σημασιας.Μπραβο και στα παιδια που πηγαινουν και ξοδευουν τον χρονο τους για να φτιαχνουν τα βιντεακια.

Μυθικο θα ειναι αυτο το γηπεδο με ολα οσα περασε και τις θυσιες που εγιναν για να γινει.

ΕΠΟΣ

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Οσα και να εχω πει οσο και να εχω σατυρισει πραγματικα ειναι ΑΘΛΟΣ. Μπραβο σε ολους οσους δουλεψαν και δουλευουν για αυτο....και αντε δεν γαμιεται.....μπραβο Μελ που το χειριζεσαι ολο αυτο τι να πω ...λιγο περισσοτερα στην ομαδα να ξοδευες δεν θα λεγαμε κουβεντα. Τεσπα συμφωνω μπραβο. Αντε τελειωνετε. ΔΟΥΛΕΙΑ !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Φανταζομαι στον πρωτο αγωνα μετα απο τα βιντεο με το πως ξεκινησε Μικρα Ασια Μουσεια πολιτισμος και αλλα συναισθηματικα να σβησουν τα παντα να επικρατησει σιγη....να αναψουν φωτιες στους πυλωνες χωρις φωτα χωρις τιποτα και να μπει η ομαδα με 1000000000 ντεσιμπελ στα ηχεια με κατι σαν αυτο....παροξυσμος αμοκ τρελα.....

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Φανταζομαι στον πρωτο αγωνα μετα απο τα βιντεο με το πως ξεκινησε Μικρα Ασια Μουσεια πολιτισμος και αλλα συναισθηματικα να σβησουν τα παντα να επικρατησει σιγη....να αναψουν φωτιες στους πυλωνες χωρις φωτα χωρις τιποτα και να μπει η ομαδα με 1000000000 ντεσιμπελ στα ηχεια με κατι σαν αυτο....παροξυσμος αμοκ τρελα.....

Δεν εχω άλλο like γαμωτο.. 

εχω κάνει και γω παρομοιες σκεψεις, απειρες φορες… υπο αυτό το soundtrack όμως.. 

δεν το θεωρω απιθανο.. γενικα και σε όλα τα video του ΑΕΚ TV γενικα παιζει πολύ Metal 

 

Link to comment
Share on other sites

Την Τρίτη οι υπογραφές για τα 20 εκατ. ευρώ!

Ολοκληρώθηκε ο έλεγχος για τη χρηματοδότηση της «Αγιά Σοφιάς»

%CE%B1%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CE%BF%CF
 

Το «Enwsi.gr» σας είχε αποκαλύψει στις 20 Απριλίου ότι εγκρίθηκε από την Περιφέρεια Αττικής η χρηματοδότηση της κατασκευής της «Αγιά Σοφιάς» με το ποσό των 20 εκατ. ευρώ. Αυτό που απέμενε ήταν να ολοκληρωθεί ο έλεγχος από το Ελεγκτικό Συμβούλιο, προκειμένου αυτό το ποσό να εκταμιευθεί και να δοθεί στην ΑΕΚ.

Σύμφωνα λοιπόν με ασφαλείς πληροφορίες, η διαδικασία ελέγχου ολοκληρώθηκε και την Τρίτη, στα γραφεία της Περιφέρειας Αττικής θα υπογραφεί η σύμβαση της προαναφερθείσας (πιθανότατα παρουσία της κας Ρένας Δούρου σε μία από τις τελευταίες ενέργειές της ως Περιφερειάρχης), με την Ερασιτεχνική ΑΕΚ για το ποσό που θα διατεθεί αποκλειστικά και μόνο για την κατασκευή του γηπέδου!

Όπως σας έχουμε ήδη ενημερώσει σύμφωνα με την απόφαση που πάρθηκε ομόφωνα τα χρήματα αυτά θα πιστωθούν σε τρεις δόσεις. Η πρώτη δόση θα δοθεί μέσα στο 2019 και θα είναι ύψους 3 εκατ. ευρώ. Η δεύτερη δόση η οποία θα είναι και η μεγαλύτερη θα είναι ύψους 10 εκατ. ευρώ και θα δοθεί μέσα στο 2020. Η τελευταία δόση ύψους 7 εκατ. ευρώ θα δοθεί μέσα στο 2021.
 

https://www.enwsi.gr/kyria-arthra/tin-triti-oi-ypografes-gia-ta-20-ekat-eyro/?fbclid=IwAR2zrMYvq539B2Uo6y8HPN1vYETZ0aGU1dJ5c7BQCZJKyl37y9rA-tJAGTg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×