Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VII


Recommended Posts

14 hours ago, nikos said:

Και τηλεοράσεις απέναντι από τις χεστρες είναι ικανός να ζητήσει ο Μητσος.

Με high definition προβολη παικτων του κωλοσωματειου της τρουμπας για προκληση διαρροιας.

Link to comment
Share on other sites

1) ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΤΗΣ ΕΡΓΟΛΑΒΙΑΣ ΤΩΝ 20 ΕΚΑΤ.

2) Η ΜΕΓΑΛΗ ΥΨΟΜΕΤΡΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ 2 ΔΙΑΔΟΧΙΚΩΝ ΚΕΡΚΙΔΩΝ ΣΤΟ ΑΝΩ ΔΙΑΖΩΜΑ.

3) ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ Η ΜΟΡΦΗ ΤΩΝ ΕΓΚΑΡΣΙΩΝ ΔΙΑΧΩΡΙΣΤΙΚΩΝ ΜΕΤΑΞΥ 2 ΚΕΡΚΙΔΩΝ.

 

Link to comment
Share on other sites

1) ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΤΗΣ ΕΡΓΟΛΑΒΙΑΣ ΤΩΝ 20 ΕΚΑΤ.

Oι εργασιες της φασης των 20 εκατ. της Περιφερειας:

ΟΨΕΙΣ (Όλες περιμετρικα εκτος απο τη πλευρα που ειναι το εξωτερικό κτίριο)

ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ

  1. ΣΚΥΡΟΔΕΜΑΤΑ-ΚΟΝΙΟΔΕΜΑΤΑ (Αφορα τις εγργασίες γεμισμάτων δαπέδων)
  2. ΤΟΙΧΟΠΟΙΙΕΣ, ΠΡΕΚΙΑ, ΣΕΝΑΖ, κτλ
  3. ΠΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ ΔΙΑΧΩΡΙΣΤΙΚΑ
  4. ΕΠΙΧΡΙΣΜΑΤΑ, ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΤΟΙΧΩΝ
  5. ΔΑΠΕΔΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΑΤΑ ΔΑΠΕΔΩΝ
  6. ΜΟΝΩΣΕΙΣ - ΣΤΕΓΑΝΩΣΕΙΣ
  7. ΑΡΜΟΙ - ΑΡΜΟΚΑΛΥΠΤΡΑ
  8. ΣΙΔΗΡΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ, ΚΙΓΚΛΙΔΩΜΑΤΑ, ΔΙΑΧΩΡΙΣΤΙΚΑ ΚΕΡΚΙΔΩΝ
  9. ΧΡΩΜΑΤΙΣΜΟΙ
  10. ΡΟΛΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΥΡΑΝΤΟΧΑ
  11. ΠΥΡΟΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
     

ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΕΚΤΟΣ ΟΡΙΩΝ ΓΗΠΕΔΟΥ

  1. ΠΕΡΙΒΑΛΛΩΝ ΧΩΡΟΣ
     

ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ

  1. ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΘΕΑΤΩΝ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ (απλων θεσεων, VIP, σουιτών, αιθουσας τυπου, δημοσιογράφων)
  2. ΤΡΑΠΕΖιΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ (ανακλινομενα τραπεζια εργασιας δημοσιογραφων, σταθερα τραπεζια εργασιας δημοσιογραφων)
  3. ΛΟΙΠΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ (δημοσιογραφικα θεωρεία και χωρος ελεγχου ηχου και φωτισμου, τουρνικε σημεια ελεγχου εισοδου θεατων, σταθερος εξοπλισμος υγρων χωρων και αποδυτηριων, σαουνες, φυσουνα)
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nestoridis21 said:

Λευκο;;; Που κολλαει αυτο;

Eτσι είπε ο φίλος του μικελαντζελο. Τονίζει βεβαια ότι αυτό μπορεί να αλλάξει στη πορεία. Σύμφωνα πάντως με την αρχική μελέτη έχει και λευκσ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Ίσως στους vip να είναι λευκά η να τα μπλέξουν ώστε να κάνουν την οφθαλμαπάτη και να φαίνεται πάντα γεμάτο. 

Πωπω αυτό το σιχαίνομαι, ελπίζω να μην υπάρξει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Μαλάκες τι κλουβί είναι αυτό. Βλέπεις ξεκάθαρα φάτσες στο απέναντι πέταλο και το γήπεδο είναι κυριολεκτικά μέσα στα μούτρα σου. Απ' τη μία είναι πολύ δύσκολο να χάσεις βαθμούς εκεί μέσα, απ' την άλλη είναι πολύ δύσκολο να μείνει ατιμώρητη η ομάδα σε μια τέτοια έδρα.

Δεν ξέρω αν υπερβάλλω αλλά μάλλον θα είναι μοναδικό στον κόσμο

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κανω το γηπεδο αμα δεν εχω χαφ...?

Σιγουρα το γηπεδο δεν μπορει να κανει το γεωργεα ροναλντο αλλα αυτο που δεν εχει ειπωθει ειναι οτι τον αντιπαλο ροναλντο μπορει ευκολα να τον κανει γεωργεα.

Link to comment
Share on other sites

Το κυριότερο με το γήπεδο (και το έχω γράψει 48.000 φορές) είναι ότι δένει περισσότερο τον οργανισμό. Πορωνει περισσότερο, δένει κόσμο με ομάδα κλπ. 

Νομιζω και στην Ριζούπολη γίνεται σαφές κάθε φορά αυτό.

 

υγ. Στο αγωνιστικό εγώ δεν θεωρω ότι δίνει πάνω από ένα 10- 20%, όχι ότι είναι λίγο δλδ κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, stavros 9-11 said:

Μαλάκες τι κλουβί είναι αυτό. Βλέπεις ξεκάθαρα φάτσες στο απέναντι πέταλο και το γήπεδο είναι κυριολεκτικά μέσα στα μούτρα σου. Απ' τη μία είναι πολύ δύσκολο να χάσεις βαθμούς εκεί μέσα, απ' την άλλη είναι πολύ δύσκολο να μείνει ατιμώρητη η ομάδα σε μια τέτοια έδρα.

Δεν ξέρω αν υπερβάλλω αλλά μάλλον θα είναι μοναδικό στον κόσμο

Εντάξει θα υπάρχει δίκτυ στα πέταλα, κάμερες παντού και κάθε θύρα 15 - 20 σειρές και προσωποιημενες θέσεις δεν θα είναι και τι ευκολότερο να πετάξεις κάτι και να μην σε πιάσουν. 

Όλα τα υπόλοιπα μέχρι και το ξεματιασμα επιτρεπονται. 

Link to comment
Share on other sites

καλα για να μην υπερβαλουμε δεν νομιζω οτι στο θεμα αποστασεων εχει καμια διαφορα απο Καραισκακη.

 

απλα μετα το ΟΑΚΑ θα μας φαινεται παραδεισος ΚΑΙ για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

καλα για να μην υπερβαλουμε δεν νομιζω οτι στο θεμα αποστασεων εχει καμια διαφορα απο Καραισκακη.

 

απλα μετα το ΟΑΚΑ θα μας φαινεται παραδεισος ΚΑΙ για αυτο.

Δεν έχω πάει σε κανένα από τα 2 αλλά διατηρώ σοβαρές επιφυλάξεις για το αν το Καραϊσκάκη είναι τόσο κλουβί. Σίγουρα δεν είναι τόσο κλειστοφοβικό όπως το δικό μας πάντως. Δυστυχώς δεν έχει ανανεωθεί το google earth να κάνουμε τις συγκρίσεις στα μεγέθη, το δικό μας ακόμα εμφανίζεται ως χωράφι.

Link to comment
Share on other sites

Το διπλό διαζωμα πιστεύω και εγώ θα το κάνει πιο κλουβί. Όπως και να το κάνουμε θα μας νιώθουν πιο κοντά και πιο από χαμηλά. 

Παράγοντας για την έδρα για μένα είναι η πορεία προς αγία σοφία ειδικά αν πηγαίνουν τα πούλμαν από Δεκελείας αναγκαστικά 

 Η διαδρομή θα ειναι έντονη. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×