Jump to content

Ατρόμητος Αθ. - ΑΕΚ (25η αγ): 17/03, 16:00, ΕΡΤ


George_D
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη  

24 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπάρκας
    • Γκάλο
      0
    • Μπακάκης
    • Κλωναρίδης
    • Άλεφ
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Κρίστιτσιτς
      0
    • Μπογέ
      0
    • Πόνσε
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Αλμπάνης
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Γκάλο
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Τσόσιτς
    • Μπακάκης
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Άλεφ
    • Μπακασέτας
      0
    • Κρίστιτσιτς
    • Μπογέ
    • Πόνσε
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Αλμπάνης
      0


Recommended Posts

Αναλυτικά όσα είπε στη συνέντευξη Τύπου:

Για το πώς αισθάνεται που φεύγει από το Περιστέρι, χωρίς να υπάρχει κάτι ως προς τη διαιτησία: «Εγώ πιστεύω ότι τόσο οι προπονητές, όσο και οι παίκτες μερικές φορές μιλούν άδικα για τους διαιτητές. Έχουν την πιο δύσκολη δουλειά. Όταν γίνεται όμως μια ζημιά, σε ενοχλεί. Καταλαβαίνεις το ανθρώπινο λάθος, αλλά είναι πολύ δύσκολο να το καταλάβεις όταν πρόκειται για μια εύκολη φάση». 

Για τη χρησιμοποίηση των Αλμπάνη και Κλωναρίδη: «Πιστεύω ότι τώρα είναι η κατάλληλη ώρα για να παίξει ο Αλμπάνης. Ο Αλμπάνης δεν είχε καλή χρονιά. Με όλες τις απουσίες που έχουμε, γνωρίζοντας ότι έχουμε κάποιους παίκτες που δεν μπορούν να παίξουν 90 λεπτά, έπρεπε να κάνουμε κάποιες αλλαγές. Φάνηκε περίεργο που δεν έπαιξε ο Κρίστιτσιτς στο προηγούμενο παιχνίδι. Σήμερα από το 60’ ζητούσε αλλαγή. Αλλά όσο έπαιξε ήταν πολύ καλός. 

Ο Κλωναρίδης ήταν ο καλύτερος παίκτης της ΑΕΚ. Θέλαμε ταχύτητα, κάθετη κίνηση και γι’ αυτό χρησιμοποιήθηκε. Δεν έχουμε αριστερό μπακ, αλλά έπαιξε εκεί και προσέφερε». 

Για την εικόνα του παιχνιδιού: «Ήταν ένα παιχνίδι κόντρα σε δύο πολύ καλές ομάδες, με πολλή τακτική. Δίκαια νικήσαμε. Είχαμε 10 τελικές και ο Ατρόμητος 4. Αυτά είναι μόνο στατιστική, το θέμα είναι να μπει το γκολ, όπως έκανε ο Αλμπάνης». 

Για το αν θα δουλέψει με περισσότερη ηρεμία στη διακοπή λόγω της νίκης: «Με περισσότερη ηρεμία δεν μπορούμε να δουλέψουμε. Πρέπει να αναπληρώσουμε τον χαμένο χρόνο. Έχουμε εκτός πολύ σημαντικούς παίκτες. Είναι ξεκάθαρο ότι με τη σημερινή νίκη είναι στο χέρι μας η 3η θέση. Αν νομίζουμε ότι θα κερδίσουμε τον Παναιτωλικό, τότε είμαστε γελασμένο». 

Για την κατάσταση του Πόνσε: «Έχει δεχθεί ένα χτύπημα εκεί που τελειώνει η μέση. Είναι περίεργο σημείο. Έτσι κι αλλιώς δεν θα παίξει στο επόμενο παιχνίδι, γιατί είναι τιμωρημένος. Οπότε έχει όλο τον χρόνο να πάρει τις ανάσες του και να επανέλθει. Ελπίζουμε να μην είναι κάτι σοβαρό».

 

Link to comment
Share on other sites

αν ηταν ο Κλωναριδης στη θεση του Αλμπανη στη φαση του γκολ ή θα την εστελνε πανω στον τερματοφυλακα ή θα τσουγκραγαν μαζι. Αλμπαναρος απο τους λιγους παικτες με τεχνικη που διαθετουμε

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως, απο οσα εχουμε δει φετος, τους Κλωναριδη-Αλμπανη τους βλεπω πιο χρησιμους απο τους Μπογε-Μπακασετα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Πιο σοβαρή η ΑΕΚ απο αλλες φορες.O Κλωναριδης ειναι χρησιμος παικτης.

 

Link to comment
Share on other sites

Το στενάχωρο δεν είναι ότι οι Καραληδες αυτού του τόπου σε σφάζουν με το γάντι για να το παίξουν διαφορετικουληδες. Είναι ενοχλητικό ότι αυτό γίνεται μόνο σε εμάς και είναι ακόμα χειρότερο όταν το κάνουν τύποι τύπου Κάραλη που μεγάλωσαν στη Σκεπαστή, ήταν εκδρομικοι κλπ...Δηλαδή άμα σε περνάνε κορδέλα και σε τρυπάνε και αυτοί δεν έχουμε σωστηρια καμία. Γενικά ποτέ δεν κατάλαβα τον ΑΕΚτζη που μπροστά στην αγωνία του να αποδείξει ότι είναι διαφορετικός γαμαει την ομάδα του. Είμαστε διαφορετικοί κύριοι μαλακες μου. Ταλιμπάν για την ΑΕΚ δεν είμαστε  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν θυμαμαι ποτε (εκτος Μιλτιαδη Παναγιωτοπουλο) δημοσιογράφο ΑΕΚτζή να τον καταλαβαίνεις όταν μεταδίδει την ΑΕΚ. Οι περισσότεροι είναι λες και υποστηρίζουν την αντίπαλη ομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Μπογιέ είναι σίγουρα επαγγελματίας ποδοσφαιριστής που ανήκει σε ομάδα της Ιταλίας?

Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη προτιμω που δεν ειχαμε εμεις θεμο αναστασιαδη. Γενικα μιλωντας, και οχι μονο για αθλητικογραφους.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nickpes21 said:

Γενικά δεν θυμαμαι ποτε (εκτος Μιλτιαδη Παναγιωτοπουλο) δημοσιογράφο ΑΕΚτζή να τον καταλαβαίνεις όταν μεταδίδει την ΑΕΚ. Οι περισσότεροι είναι λες και υποστηρίζουν την αντίπαλη ομάδα. 

Και ο Αρναούτογλου είναι ξεκάθαρο ότι είναι ΑΕΚτζής όταν περιγράφει.

 

Link to comment
Share on other sites

Επισης αλλο να προσπαθει καποιος να δειξει "αντικειμενικος" αδικωντας την ΑΕΚ και αλλο να ειναι οντως αντικειμενικος και σωστος επαγγελματιας και να μην τα παρουσιαζει με οπαδικα γυαλια ξερω εγω σαν τον κετσε.

Link to comment
Share on other sites

Ο Αρναουτογλου ειναι ΑΕΚαρα απο παιδακι, στην ιδια γειτονια μεγαλωσαμε.

Αλλα και αυτος οταν γραφει ειναι μαλλον αντικειμενικος.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, firebird said:

Εντάξει δεν γράφει σε οπαδικό site για να τα πει πιο καθαρά. 

Δεν το κρυβει οτι ειναι ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Δεν το κρυβει οτι ειναι ΑΕΚ.

Φυσικά αλλά αν γράψει πιο οπαδικό κείμενο θα του το κόψει ο editor γιατί το site είναι "αντικειμενικό" (λέμε τώρα).

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι δεν χρειαζεται, ξερει πως να γραψει.

 

1 minute ago, firebird said:

Φυσικά αλλά αν γράψει πιο οπαδικό κείμενο θα του το κόψει ο editor γιατί το site είναι "αντικειμενικό" (λέμε τώρα).

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Αρναούτογλου κάνει και ρεπορτάζ ΑΕΚ όμως έτσι; Είναι διαφορετικό να κάνεις ρεπορτάζ και να μην ασχολείσαι με κάτι άλλο στην καριέρα σου και διαφορετικό να έχεις απλά μία προτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

 

Μεταδοση αγωνα της ΑΕΚ απο βαζελο

 

Γαύρος δεν ήταν ο Τσώχος; Λάθος το ξέρω;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, firebird said:

Γαύρος δεν ήταν ο Τσώχος; Λάθος το ξέρω;

Νομιζω βαζελος.

Link to comment
Share on other sites

Kι εγω για γαυρο τον ειχα, βεβαια λεει "συγνωμη που λειτουργουμε ως οπαδοι".

Να πω την αληθεια, ακομη δεν ξερω γιατι κι εγω ειχα συγκινηθει τοσο σ' αυτο το ματς οντας μικρο παιδι στη Σκεπαστη. Μπορει να ηταν επειδη ενας συνοπαδος που βρεθηκα να φιλαω στο 2-1 μου προσφερε αμεσα ενα μπουκαλακι σιροπι. 

Δεν το ηπια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ο Αρναουτογλου ειναι ΑΕΚαρα απο παιδακι, στην ιδια γειτονια μεγαλωσαμε.

Αλλα και αυτος οταν γραφει ειναι μαλλον αντικειμενικος.

Στην ίδια γειτονιά??Νεοχαλκηδονιώτης??Φόλα Αεκτζής ήταν και είναι, όπως αν θυμάμαι καλά κι ο αδερφός του...

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×