Jump to content

AEK-Brose Bamberg (BCL- Προημιτελικά 2ος αγ. ): 03/04, 19:30, Novasports 1


CHⓇIS
 Share

Recommended Posts

Θόδωρας και Κυνηγός τραβήξανε το κάρο σε όλο το ματς.

Το φύλαγε η μοίρα, τρεις δικές τους μαλακίες στο τέλος να διαμορφώσουν το αποτέλεσμα.

Αυτά έχει ο αθλητισμός ....

Link to comment
Share on other sites

Τι έχασες ρε χαντερ εκεί μόνος με το καλάθι και στην επόμενη φάση βάζει το δύσκολο αεροπλανικο

Link to comment
Share on other sites

Αν είχαμε Χαρις και Παντερ σημερα….στεναχωρια ρε πουστη μου...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Έχασες την πρόκριση για 2 πόντους. Πολύ απλά το καλάθι με το ταμπλό του Σαντ Ροος στην Γερμανία όπου οι αλήτες το έκοψαν ως τάπα ενώ η μπάλα είχε βρει πρώτα στο ταμπλό. Μιλάμε τώρα για μια φάση από τις 20+ φάσεις που σε αδίκησαν και στα 2 ματς. Τι ψάχνουμε τώρα να βρόυμε με αν έβαζε αυτό το καλάθι ή το άλλο κτλ. 

Δεν σε ήθελαν στην 4αδα δεν πήγες, τέλος. Ξεκινάς επαφές με Μπαρτομέου να τελειώνεις από αυτά τα καραγκιοζιλίκια. Έχεις σπάσει όλα τα ρεκόρ στην διωργάνωση σε θέμα εισιτηρίων και σε παίζουν έτσι; Βρε άντε στο διάολο από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Guest geo_1990

Καλά και να πέρναγες δύσκολα θα σε άφηναν να το ξαναπάρεις. Πρώτα το πήρε ομάδα ισπανίας(τενερίφη) μετά ελληνική τώρα λογικά ή ιταλική(μπολόνια) ή εβραική(χάποελ) ή γερμανική(μπάμπεργκ) θα το πάρει για να ανοίξει η αγορά και σε άλλες αγορές. Ο μπάνκι μέτριος προπονητής όπως τα λέγαμε.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nestoridis21 said:

Αν είχαμε Χαρις και Παντερ σημερα….στεναχωρια ρε πουστη μου...

Kαι ο Χάρις δεν πήγε σε καλύτερη ομάδα, στη μπασκισεχιρ πηγε

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
Just now, geo_1990 said:

Ο μπάνκι μέτριος προπονητής όπως τα λέγαμε.

lol Με αυτό το υλικό και τις αναποδιες ο Μπάνκι έχει κάνει Θαύματα φέτος

Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα εχω να πω εγω για το Μπανκι διοτι ειναι επαναλαμβανομενο. Δεν ειναι σχεδιασμος τελευταιας επιθεσης αυτο που (ξανα)ειδαμε. Τετοιες καταστασεις τις δουλευεις στην προπονηση, ειναι απο τα πρωτα πραγματα που δουλευεις. Η ομαδα του μ αρεσει, δεν μ αρεσει καθολου μα καθολου η διαχειριση συγκεκριμενων καταστασεων στο ματς. Τα δυο συνεχομενα τριποντα οταν ησουν στο +10 κατεστρεψαν τη ροη του αγωνα. Ο κοσμος εχω την αισθηση κι εγω οτι στο τελος δεν βοηθησε. Βουβαμαρα και σαστισμενη αντιδραση ειδα και ακουσα εγω.

Σε καθε περιπτωση κριμα που χαθηκε μια προκριση σε F4 αλλα ο δρομος ειναι μακρυς για τη μπασκετικη ΑΕΚ. Του χρονου καλυτερο υλικο, λιγο καλυτερες επιλογες και ο κοσμος πιο κοντα. Ετσι χτιζεις κι ας μην ερχονται καθε χρονο επιτυχιες οπως περσι. Ορθολογικα μιλωντας, το φετινο ειναι πιο στρωτο πλανο απο το περσινο και η ομαδα εχει αποδωσει καλυτερα σε διαρκεια. Αυτη ειναι η δικη μου αποψη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Στα τελευταία λεπτά ότι και να έχεις δουλέψει πάει στα σκουπίδια. Θες παίκτες clutch, κάτι που πέρα από τον Σάκοτα και τον υγιή Θοδωρή ίσως δεν έχει η ομάδα φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ολα στο πρωταθλημα τωρα. Να βγαλετε αιμα στο πρωταθλημα !

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά 3 σουτ στο τέλος τα πήρε ο Λαρετζακης και έγραψε 0/3

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε Λαρεντζακης ειναι ότι ειναι ο Μανταλος στην μπάλα. Στις μεγάλες στιγμές δεν.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Ολα στο πρωταθλημα τωρα. Να βγαλετε αιμα στο πρωταθλημα !

Περα απο το αιμα, καλο θα ηταν να παρουν ενα 5αρι..Ρε πουστη μου, τι ξενερα σημερα...

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
3 minutes ago, Nestoridis21 said:

Περα απο το αιμα, καλο θα ηταν να παρουν ενα 5αρι..Ρε πουστη μου, τι ξενερα σημερα...

Ναι συμφωνω για 5αρι. Καλα σου λεω στεναχωρηθηκα σαν 3 ηττες στο ποδοσφαιρο μαζι γιατι ειναι κριμα και ο Μακης και ο κοσμος και ολοι στο Μπασκετ. Εχω σκασει.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Στεναχωρήθηκα πολύ, αλλά πέσαμε με το κεφάλι ψηλά. Πολλές αναποδιές, διαιτησίες εχθρικές στο φουλ και πάλι για ένα καλάθι. Πιστεύω θα το πάρουν οι Γερμανοί στο τέλος αφού τους έσπρωξαν τόσο μέχρι εδώ.
Καλή ευκαιρία για το πρωτάθλημα τώρα. Ας κρατήσουμε τον Ιταλό για του χρόνου κιόλας και τους πιο πολλούς παίκτες και με 2-3 προσθαφαιρέσεις θα είσαι ένα σκαλί πάνω του χρόνου.

Αξίζει να πηγαίνει ο κόσμος στο μπάσκετ.

Link to comment
Share on other sites

Απορίας άξιο για ποιο λόγο δεν έχει αντικατασταθεί ο Καββαδας, μάλλον το πιστεύουν πολύ το παλικάρι και μόλις γυρίσει θα μας πάει καροτσάκι τελικούς πρωταθλήματος 

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
Just now, Hades said:

Απορίας άξιο για ποιο λόγο δεν έχει αντικατασταθεί ο Καββαδας, μάλλον το πιστεύουν πολύ το παλικάρι και μόλις γυρίσει θα μας πάει καροτσάκι τελικούς πρωταθλήματος 

Αυτό είναι το μόνο μελανό σημείο για φέτος στο θέμα μεταγραφών. Δεν κατάλαβα ποτέ τι έπαθε κι έμεινε τόσο καιρό έξω (θλάση ήταν αρχικά) και γιατί δεν πήραν 5αρι και πήραν μόνο τον James και για 4αρι και για 5αρι που δεν είναι ο άνθρωπος.
Εδώ που τα λέμε μακάρι να είχε μείνει ο Μαυροειδης

Link to comment
Share on other sites

Ο Καββαδας με Έλληνα μπορεί να αντικατασταθεί και δεν υπάρχουν επιλογές ειδικά αυτό τον καιρο

Link to comment
Share on other sites

Ασύλληπτες  καταστασεις σημερα..

Τραγικοι στα τριποντα και βολες

Σακατεμενος θεοντορ

Σακοτα εξαφανισμενος

Κορακια στημενα

Και χανεις δικο σου ματς.. 12 ποντοι διαφορα ρε πστ μου..

Δε χωνευεται...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, XAMΠOΣ said:

Ναι συμφωνω για 5αρι. Καλα σου λεω στεναχωρηθηκα σαν 3 ηττες στο ποδοσφαιρο μαζι γιατι ειναι κριμα και ο Μακης και ο κοσμος και ολοι στο Μπασκετ. Εχω σκασει.

Συμφωνω μεχρι τελειας. Ξενερωμα, διοτι με τον Ματσιουλις μεσα τους ειχαμε ανετα κ διοτι ο Μακης κανει θυσιες κ το παει καλα το καραβι.

Link to comment
Share on other sites

Αν κ σκασμένος , μια μικρή ανάλυση. Τι έφταιξε ; 3 +1 παράγοντες. 

1. Κακό κοουτσάρισμα Μπανκι σε κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού. Έχεις διαφορά 12 πόντους, κ 1 ομαδικό φάουλ. Αντί να τους κόψεις τον ρυθμό τους αφήνεις κ και κάνουν το σερί εύκολα κ γρήγορα . Τελευταία επίθεση χωρίς σχέδιο. Αν δει κανεις το στήσιμο των παικτών κ το που πάει η μπαλα, με ποιες επιλογές για τον λαρε  κλπ είναι πραγματικά ότι να ναι. Τέλος η αντίδραση του και η προσαρμογή της ομάδας , στην αλλαγή πλάνων των Γερμανών με σκοπό την αξιοποίηση του Ράις, ήταν ανύπαρκτη. Νομίζω του έπεσε βαριά η σημαντικότητα ένος τέτοιου αγώνα.

2. Οι τραυματισμοί σημαντικών παικτών. Μιλάμε για εντελώς άλλη ομάδα με Γιόνας, ξανθοπουλο, Θίοντορ χωρίς τραυματισμό κ οικοδόμο. Παίκτες με σημαντικούς ρόλους στο ροτεισον και ικανοί με την εμπειρία και την δύναμη τους να πάρουν ένα παιχνίδι. 

3. Κάκιστες διαιτησίες . Στην Γερμανία προκλητικοί, σήμερα στο πρώτο ημίχρονο και κυρίως στο β δεκάλεπτο εμετικοι. σε τόσο κλειστά παιχνίδια  έπαιξε ρόλο το σπρώξιμο τους.

Extra, η κακή δομή του ρόστερ και η έλλειψη ενός παίκτη τύπου χαρις. Παίκτη που όταν κολλάει το σύστημα κ η ομαδική δουλεια, με μια ατομική προσπάθεια θα σε ξεκολλήσει. Πέρσι τους ειχες , φέτος όχι. Ακόμα κ ο Βασιλοπουλος πέρσι έβαλε σημαντικούς πόντους. Ο Γκρίφιν δεν σουτάρει καλά, ο λαρε επίσης , ο ρος το ίδιο. Ποιος θα βάλει σουτ οεο;

μεγαλη ξενερα το σημερινό, γιατί πιστεύω ότι έστω και οριακά αξίζαμε να περάσουμε. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×