Jump to content

AEK-Brose Bamberg (BCL- Προημιτελικά 2ος αγ. ): 03/04, 19:30, Novasports 1


Recommended Posts

Νευρικό ματς όπως με μπαοκ απλά έπαιζες με καλύτερο αντίπαλο.Υστερήσαμε στις κρίσιμες στιγμές.

Τελευταία επίθεση δεν βγήκε ένα σύστημα της προκοπής,όλοι μπλοκαρισμένοι.Και φυσικά τεράστια απουσία Λιθουανού,παικτικά και ψυχολογικά.

Link to comment
Share on other sites

Επισης οσο αιθεροβαμων, μπορει να ειμαι, νομιζω οτι δεν εχουμε καμια τυχη για να σηκωσουμε Πρωταθλημα. Οποτε σημερα 03.04 χαθηκε κ η τελευταια ευκαιρια για κουπα φετος. Πηραμε το Διηπειρωτικο και αν παμε τελικο play off με μια νικη, εγω θα ειμαι ευχαριστημενος.

Του χρονου ομως τι; Ποιοι πιστευετε θα μεινουν κ ποιοι θα μας χαιρετησουν;;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nestoridis21 said:

Επισης οσο αιθεροβαμων, μπορει να ειμαι, νομιζω οτι δεν εχουμε καμια τυχη για να σηκωσουμε Πρωταθλημα. Οποτε σημερα 03.04 χαθηκε κ ο τελευταια ευκαιρια για κουπα φετος. Πηραμε το Διηπειρωτικο και αν παμε τελικο play off με μια νικη, εγω θα ειμαι ευχαριστημενος.

Του χρονου ομως τι; Ποιοι πιστευετε θα μεινουν κ ποιοι θα μας χαιρετησουν;;

Καββαδας-Ξανθοπουλος απο Ελληνες και απο τους ξενους δυσκολο να πουμε γιατι εχουν ολοι μονοετη συμβολαια πλην Τζειμς.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nestoridis21 said:

Επισης οσο αιθεροβαμων, μπορει να ειμαι, νομιζω οτι δεν εχουμε καμια τυχη για να σηκωσουμε Πρωταθλημα. Οποτε σημερα 03.04 χαθηκε κ ο τελευταια ευκαιρια για κουπα φετος. Πηραμε το Διηπειρωτικο και αν παμε τελικο play off με μια νικη, εγω θα ειμαι ευχαριστημενος.

Του χρονου ομως τι; Ποιοι πιστευετε θα μεινουν κ ποιοι θα μας χαιρετησουν;;

Λαρε ακούγεται έντονα ότι παει Γαύρο. Θιοντορ σιγουρα φεύγει, χαντερ δύσκολα μένει. Νομίζω με Γκρίφιν δεν τρελάθηκε κ κανεις όποτε κ αυτός γεια σας. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, blanco21 said:

Στόχος απο δω και πέρα για μένα,τελικός με δύο νίκες και γεμάτο στάδιο εναντίον βάζελου.Αυτό είναι το μάξιμουμ.

επισης νικη με γαυρο εντος στο πρωταθλημα ωστε να τους ριξουμε πανω στο βαζελο σαν 8ους

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Το Α και το Ω είναι να μείνει ο προπονητής. Μετά ο Σαντ Ροος. Νομίζω θα μείνει κι ο James και δύσκολα θα μείνουν Χάντερ και Θοδωρής. Ερωτηματικό η κατάσταση του Μάτσιουλις του χρόνου, αλλά μακάρι να μείνει. Λάρυ ας φύγει μαζί με Ξανθόπουλο και Καββαδά και Γκρίφιν.

Οπότε θες 2 πεντάρια. Play Maker. Σουτέρ. 4αρι ίσως ανάλογα με Μάτσιουλις και άλλον έναν περιφερειακό. Συν ότι έχουμε πάρει ήδη τον Λι

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vagos21 said:

Λαρε ακούγεται έντονα ότι παει Γαύρο. Θιοντορ σιγουρα φεύγει, χαντερ δύσκολα μένει. Νομίζω με Γκρίφιν δεν τρελάθηκε κ κανεις όποτε κ αυτός γεια σας. 

Για Θιοντορ ξερουμε. Λαρε σμπουτζα μας. Μακαρι να μην φυγει ο Χαντερ...Γκριφιν επισης ζμπουτσα μας.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fadrhonc21 said:

Το Α και το Ω είναι να μείνει ο προπονητής. Μετά ο Σαντ Ροος. Νομίζω θα μείνει κι ο James και δύσκολα θα μείνουν Χάντερ και Θοδωρής. Ερωτηματικό η κατάσταση του Μάτσιουλις του χρόνου, αλλά μακάρι να μείνει. Λάρυ ας φύγει μαζί με Ξανθόπουλο και Καββαδά και Γκρίφιν.

Οπότε θες 2 πεντάρια. Play Maker. Σουτέρ. 4αρι ίσως ανάλογα με Μάτσιουλις και άλλον έναν περιφερειακό. Συν ότι έχουμε πάρει ήδη τον Λι

Επισης πολυ σημαντικο να μην παμε ΛιοσΑ. Την θεωρω κακιστη επιλογη. Ας τα βρει ο δικος μας με τον Τρακη να συγκατοικουν για τα επομενα 20 χρονια..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nestoridis21 said:

Επισης πολυ σημαντικο να μην παμε ΛιοσΑ. Την θεωρω κακιστη επιλογη. Ας τα βρει ο δικος μας με τον Τρακη να συγκατοικουν για τα επομενα 20 χρονια..

ηδη παιζουμε ΟΑΚΑ και οι δυο, τι να βρουν?

Link to comment
Share on other sites

Οπως κυλησε το αποψινο ματς το εχασε ο Λαρετζακης στο τελος και το γεγονος οτι στην τελευταια φαση δεν εκανες τιποτα με πλανο.

Επισης πεταξες την καλη διαφορα που δημιουργησες καποια στιγμη.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nestoridis21 said:

Να συνεχιστει αυτο το status ακομα κ αν προκυψει το athens alive. Αυτο εννοω.

το athens live και να γινει (που δεν πιστευω) θα χρειαστει χρονια μεχρι να συμφωνησουν κυβερνηση, ομοσπονδιες (που δεν..) να περαστουν νομοι, να εγκρινει το ΣΤΕ, βαλε και κανα-δυο προσφυγες κτλ Αλλαγη κυβερνησης ισως επηρεασει επισης. Οι ξενοι "συνεργατες του τρακη" δεν υπαρχει περιπτωση να επενδυσουν αν πρωτα δεν γινουν τα παραπανω και ο τρακης δεν υπαρχει περιπτωση να εξασφαλισει λεφτα απο αυτους αυριο για να παρει τη ΠΑΕ και να ξεκινησει το "προτζεκτ". Τα εχουμε ξαναπει. Οπως και να εχει για μια 5ετια ετσι θα ειναι το ΟΑΚΑ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως κ να χει με ρόστερ χωρίς τραυματισμούς,  ειχες μάλλον την καλύτερη ομάδα στο τουρνουά. Σήμερα ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι με ένα από τα φαβορί, αλλά Εκεί που το πήγαμε το παιχνίδι Δεν έπρεπε να το χάσουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο γύρισα σπίτι από ένα εφτάωρο που ξεκίνησε με τσίπουρα και ολοκληρώθηκε με μπασκετική και ποδοσφαιρική ΑΕΚ. Ξεκάθαρα για μένα το παιχνίδι χάθηκε στο ότι δεν είχαμε άσσο ( ο Θίοντορ δεν υπήρχε, μάλλον τον πίεσαν να παίξει συντομότερα από ότι έπρεπε ) και προσωπικότητες. Δεν είχαμε το Ματσιούλις, που όταν ξεφύγαμε με 12 πόντους, με την εμπειρία του θα μπορούσε να βοηθήσει και τους υπόλοιπους να έχουν καθαρό μυαλό, γιατί φάνηκε ότι δεν είχαν. Η χρονιά δεν είναι κακή, πήραμε μια κούπα, αλλά σίγουρα είναι χειρότερη από την περσινή. Πάντως, το ότι η ομάδα μαζεύει σιγά σιγά κόσμο στο κλειστό είναι πολύ θετικό, έχει χρηματοδότη, καλό προπονητή, οπότε λογικά θα συνεχίσει να βελτιώνεται...

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κρίμα για τον κόσμο μας χθες ,10 λεπτά ειχε ξεκινησει και ακομα εμπαινε λαός . Επρεπε την προκριση χθες για τα άγνωστα παιδάκια δίπλα μου που εφυγαν μεσα στην πίκρα και ας μην το σηκωναμε μετά. Οι νικηφόρες αυτές στιγμές για εναν μικρο ΑΕΚτζη θα ειναι μονιμα χαραγμένες στο μυαλό του και τον δενουν για πάντα με τα τρια μαγικά γραμματα .

Επισης αυτο το υποκειμενο ο Κομνηνός που κάνει οτι δεν υπηρξε ποτέ μέλος της R και ξεχνάει ποιοι ετρεχαν να τον βγάλουν απτα κρατητηρια καλό θα ειναι να σεβαστεί περισσοτερο την ΑΕΚ.Η διαιτησία και στους 2 αγωνες με τους Γερμανούς ηταν 'τελειώνετε.. εσεις το πηρατε ,του χρονου πάλι' Να συνεχίσει λοιπόν η Μπαμπεργκ κωλόπανα με τους μεσηλικες οπαδούς της που επαιζαν σκάκι οσο παιζόταν ο αγωνας μας εκεί και τις κοκκινομάγουλες θείες που τρελαίνονταν στην εξέδρα με το ντριγκι ντριγκι που έκαναν οι ξύλινες ροκανες τους .

ΑΕΚ Προσπάθησες και σαγαπάμε .

Οσο μας πληγώνεις τόσο μας πορώνεις .

Μάκη Αγγελόπουλε ευχαριστώ .

 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει inside info, αλλά ο Κοτζιάς έγραψε για "μεγάλη μεταγραφή" που ετοιμάζει ο Μάκης για να καλύψει το κενό του Γιόνας.

Ποιόν να εννοεί; Μπουρούση;

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, CHⓇIS said:

Παντως το μαυροειδη να χαμε χτες δε το χαναμε το ματς

δεν εχεις άδικο. Ο Μητσάρας ήταν 1 απο τις σταθερες που ειχες πέρσι στην επιθεση. Μπορεί να τον εβριζα οταν πεταγε απο κατω την μπαλα σαν σακουλα με σκατα, αλλα και φθορά δημιουργούσε, κ πόντους έβαζε. Κρίμα πάντως για χθες, ακόμα κ τώρα μεγάλη πίκρα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

παρολο που οι διαιτητες μας επαιξαν κοντρα θα μπορουσαμε να κερδισουμε αν δεν δεχομασταν αυτα τα 3 τριποντα σε συνεχομενες επιθεσεις στο 63-51. Επρεπε να παιξουμε πιο εξυπνα και με τακτικη, ας καναμε φαουλ να τους στελναμε τις βολες, δεν τις εβαζαν ολες εξαλλου.
Επισης υπαρχει προβλημα στη θεση του πλειμεικερ. Ο Μωραιτης δεν ειναι ακομα για τετοιο επιπεδο, ο ξανθοπουλος φαινεται off απο την αρχη της χρονιας οποτε με εναν στη θεση αυτη δεν βγαινει, ειδαμε χτες με τραυματια τον Θιοντορ οτι ειχαμε προβλημα στην οργανωση. Σουτερ, αναπληρωματικος πλειμεικερ και ενα πιο βαρυ σεντερ θελουμε για του χρονου

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που διάβασα και @Mike στο fb γιατί νόμιζα είδα άλλο ματς. Δεν θα επιμείνω άλλο στην διαιτησία του επαναληπτικού, εντέλει οπαδικό φόρουμ είμαστε.

Κρίμα, αλλά πάντα υπάρχει και αντίπαλος στο γήπεδο, αν μας άφηναν τα κοράκια στο πρώτο ματς να πάρουμε καλύτερο αποτέλεσμα θα ήταν αλλιώς. 

Δεν πρέπει να πέσειη ομάδα, δεν υπάρχει λόγος, συνεχίζουμε και φέτος και του χρόνου. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×