Jump to content

AEK-Brose Bamberg (BCL- Προημιτελικά 2ος αγ. ): 03/04, 19:30, Novasports 1


CHⓇIS
 Share

Recommended Posts

 μπραβο στην καε για το πως χειριζεται το θεμα του κοσμου και σιγα σιγα τον φερνει κοντα της.βημα βημα ΤΟμπασκετ αρχιζει να αποκταει δικο του κοσμο.

Μελ με δηματους δν ας πουθενα.αλλα τι σου λεω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, CHⓇIS said:

 μπραβο στην καε για το πως χειριζεται το θεμα του κοσμου και σιγα σιγα τον φερνει κοντα της.βημα βημα ΤΟμπασκετ αρχιζει να αποκταει δικο του κοσμο.

Μελ με δηματους δν ας πουθενα.αλλα τι σου λεω τωρα?

Απλα ειναι το πιο σημαντικο διεθνες παιχνιδι της χρονιας και για αυτο ισως γεμισει, οπως σχεδον γεμισε το ολυμπιακο σταδιο με μπαγερν στο ποδοσφαιρο.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 5 6κ τις ρωτες χρονιες σε τετοια ματς το πηγε στις 8 9 κ στις 10 κ τωρα πας γ σολντ αουτ.αν δεν ειναι βελτιωση αυτο τοτε τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, CHⓇIS said:

Απο τις 5 6κ τις ρωτες χρονιες σε τετοια ματς το πηγε στις 8 9 κ στις 10 κ τωρα πας γ σολντ αουτ.αν δεν ειναι βελτιωση αυτο τοτε τι ειναι?

Ειναι βελτιωση λογω της περσινης επιτυχιας, η προσδοκια για επαναληψη της θα τραβηξει τον κοσμο στον αγωνα.

Τι μπασκετικο κοσμο ομως;; Σε ενα χρονο δεν δημιουργεις μπασκετικο κοσμο. θα γεμισει με ποδοσφαιρικους σημερα, και στον επομενο αγωνα για το ελληνικο πρωταθλημα θα ναι τρεις και ο κουκος.

Link to comment
Share on other sites

Και σιγα τον ηρωικο κοσμο που "δεν λυγισε απο τις αντιξοοτητες" που λεει η καε. 

Τι αντιξοοτητες;; Θα χιονιζει και αυτοι παρολα αυτα θα σηκωθουν απο τις πολυθρονες τους για να πανε στο οακα;; :D

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ειναι βελτιωση λογω της περσινης επιτυχιας, η προσδοκια για επαναληψη της θα τραβηξει τον κοσμο στον αγωνα.

Τι μπασκετικο κοσμο ομως;; Σε ενα χρονο δεν δημιουργεις μπασκετικο κοσμο. θα γεμισει με ποδοσφαιρικους σημερα, και στον επομενο αγωνα για το ελληνικο πρωταθλημα θα ναι τρεις και ο κουκος.

Ο μπασκετικός κόσμος της βαζέλας κ του σκουληκιου, βάζω αυτούς τους 2 γιατί αυτοί θεωρούνται μπασκετικοι, πόσο κόσμο θα έχουν στο επόμενο ματς πρωταθλήματος; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CHⓇIS said:

 μπραβο στην καε για το πως χειριζεται το θεμα του κοσμου και σιγα σιγα τον φερνει κοντα της.βημα βημα ΤΟμπασκετ αρχιζει να αποκταει δικο του κοσμο.

Μελ με δηματους δν ας πουθενα.αλλα τι σου λεω τωρα?

Τα εύσημα του Κρις στον κύριο Νικολάου. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, BillR21 said:

Ο μπασκετικός κόσμος της βαζέλας κ του σκουληκιου, βάζω αυτούς τους 2 γιατί αυτοί θεωρούνται μπασκετικοι, πόσο κόσμο θα έχουν στο επόμενο ματς πρωταθλήματος; 

Δεν ξερω, αλλα ουτως ή αλλως δεν εκανα συγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Δεν ξερω, αλλα ουτως ή αλλως δεν εκανα συγκριση. Για μας ελεγα.

Όλα συγκριτικά πάνε. Μετράς πόσο δημοφιλές είναι το άθλημα στην χώρα, μετράς τον αντίπαλο στο ματς, μετράς τι έχουν οι ανταγωνιστες σου.  Αλλιώς ότι αριθμό κ να βάλουμε σε οποιοδήποτε άθλημα μπορούμε να το θεωρήσουμε είτε μικρό είτε τεράστιο. 

Πχ 1000 άτομα σε οποιοδήποτε ερασιτεχνικό μπορείς να πεις ότι είναι μικρός αριθμός, αλλά στη πραγματικότητα είναι τεράστιο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν η καε ειχε προεδρο τον μελ και το τιμ που εχει στο μαρκετινγκ σιγα μην ξεερνουσρ τις 5κ

Link to comment
Share on other sites

Αν φανταζοταν καποιος πριν 5 χρονια οτι η ΑΕΚ θα πηγαινε γ σολντ αουτ οακα μπασκετ  θα πηδιομουν απ το παραθυρο

Link to comment
Share on other sites

Απόψε θέλω να πάω στο ΟΑΚΑ από νωρίς. Να παρκάρω στο πάρκινγκ του ποδοσφαίρου και να κατηφορίσω στο μπάσκετ. Για να ζήσω την απόλαυση να το βλέπω να γεμίζει. Ο αγώνας έχει κάποιες ώρες ακόμη για να αρχίσει αλλά η ΑΕΚ νίκησε. Νίκησε εκείνα τα ατελείωτα βράδια που ο Μάκης πλήρωνε και μάθαινε. Νίκησε με το διετές του Χέρστον, την απώλεια του Γουιλμπέκιν για κάτι ψηλά, τους δύο πλέι μέικερ που ήρθαν κι έφυγαν σε δυο μήνες και οι οι δύο κι έτσι έριξε τις βολές με τον Ολυμπιακό ο Νόντας. Νίκησε πέρυσι όταν ξεκίναγε η σεζόν του θριάμβου με τις δύο κούπες με 50 εισιτήρια στο κύπελλο στο ΟΑΚΑ και με λιγότερα διαρκείας από όσα είχε ο Χολαργός στην Α2. Νίκησε έξω από το σπίτι του Ντούσαν όταν παραλίγο να διαλύσει την ψυχή αυτής της ομάδας η παράνοια. Νίκησε όταν εμπιστεύτηκε τον… ξεπερασμένο Ντράγκαν για να φέρει άλλα δυο κύπελλα και να τα κάνει τρία που έλεγε κάποτε, για τα δύο που είχε, κι ο συγχωρεμένος ο Κλαφ. Νίκησε η υπομονή, η επιμονή και το βλέμμα στον ουρανό που παντα είναι το όριο για τους οραματιστές... Και συνεχίζουμε. Γιατί εκεί είναι και θα είναι.

Και ξέρετε γιατί έχει νικήσει ήδη; Γιατί έφερε τον κόσμο της στο γήπεδο χωρίς να του υποσχεθεί τίποτα εκτός από μια βραδιά με αίμα, δάκρια και ιδρώτα. Στο τέλος της πρώτης πενταετίας ξεκινώντας λίγο κάτω από το μηδέν το μπάσκετ ξαναμπήκε στην ζωή των ΑΕΚτζήδων κι αυτός είναι ένας θρίαμβος ασύγκριτος. Η Βασίλισσα έχει ήδη νικήσει. Νίκησε από την προηγούμενη Τετάρτη στα εκδοτήρια, τα public, τα pc, τα  λαπτοπ και τα κινητά νέας γενιάς που έκαναν τα κουτάκια στο σχεδιάγραμμα γκρίζα λες και ήταν παιχνίδι ηλεκτρονικό σε κάθε ανανέωση. Νίκησε σήμερα από τις 10 το πρωί στα εκδοτήρια που αναγκαστικά άνοιξαν πρωί πρωί για να προλάβουν οι τελευταίοι. Απόψε πρέπει να απολαύσουμε τις στιγμές. Κι όταν αρχισει ο αγώνας παίζουμε κι εμείς. Μην ξεχνάτε. Οταν κάνουν οι άλλοι επίθεση αν θέλουμε να τους επηρρεάσουμε σφυρίζουμε. Δεν τραγουδάμε γιατί τους δίνουμε ρυθμό. Και ότι είναι να γίνει θα γίνει. Τα παιδιά μας ξέρουν.

Οτι όμως κι αν γίνει έναν είναι το σίγουρο. Η Βασίλισσα νίκησε. Ο Μάκης νίκησε. Η ομάδα που έμαθε το μπάσκετ στους Ελληνες είναι εδώ δυνατή και σταθερή πάλι. Και τα καλύτερα έρχονται. Σήμερα είναι γιορτή. Ομως μέσα στο παρκέ θα είναι πόλεμος. Κι εμείς μπορούμε να κάνουμε διαφορά. Απέναντι σε μια ομάδα που δυο παίκτες της κοστίζουν όσο όλοι οι δικοί μας και που αν έχεις Ευρωπαϊκό αυτοκίνητο φιλε ή φίλη που διαβάζεις τότε σίγουρα κάτι μέσα στο σαλόνι του είναι φτιαγμένο από την εταιρία που έχει και χρηματοδοτεί την Μπάμπεργκ αν χρειάζεται έξτρα χρηματοδότηση από τα 4.500 διαρκείας που έχει τον χρόνο. Με αυτούς παίζουμε. Χωρίς Ματσιούλις και με δύο πλέι μέικερ που παίζουν με δική τους ευθύνη για ότι συμβεί. Η ψυχή και η αύρα των Μοϊκανών μας ευλόγησε το Σάββατο. Και σήμερα έτσι πρέπει να πάρουμε την πρόκριση. Και να πάμε ξανά στο final four. Ραντεβού εκεί. Από νωρίς.

Και μετά δίπλα. Οπου η ΑΕΚ θα κάνει το πρώτο από τα τρία βήματα. Γιατί φέτος πρέπει να μας βρει το τέλος με αυτή την κούπα στα χέρια. Κανείς δεν εχει δικαίωμα να σκέφτεται τίποτε άλλο. Από τον Μελισσανίδη και τον Μανόλο μέχρι τον Μάνταλο, τον Λιβάγια και τους δυο πιτσιρικάδες που θα είναι στην αποστολή μέχρι τον τελικό. Φέτος δεν το χάνετε. Δεν το χάνουμε. Δεν υπάρχει τίποτα άλλο μπροστά εκτός από αυτό το κύπελλο. Πρέπει να γίνει εμμονή. Εχουμε ήδη νικήσει. Ο Πέτρος το έχει ήδη σηκώσει το κύπελλο. Μένει πάνω από ένας μήνας αλλά από τώρα πρέπει όλοι μέσα στην ομάδα να είναι ανυπόμονοι. Οπως είμαστε όλοι για να πάει 5 - 5.30 να ξεκινήσουμε για το ΟΑΚΑ. Οσοι δεν έχετε πάρει θέση προλαβαίνετε. Μην το σκέφτεστε. Δεν υπάρχει πουθενά καλύτερα όταν μπορείς να είσαι δίπλα στην ΑΕΚ…

image.gif.62ffd920e004f4777f85cb8e9524b659.gifimage.gif.2ac18a49864a362dfcad87fba2879dcb.gif
SHARES    
 

image.gif

image.gif

image.gif

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BillR21 said:

Όλα συγκριτικά πάνε. Μετράς πόσο δημοφιλές είναι το άθλημα στην χώρα, μετράς τον αντίπαλο στο ματς, μετράς τι έχουν οι ανταγωνιστες σου.  Αλλιώς ότι αριθμό κ να βάλουμε σε οποιοδήποτε άθλημα μπορούμε να το θεωρήσουμε είτε μικρό είτε τεράστιο. 

Πχ 1000 άτομα σε οποιοδήποτε ερασιτεχνικό μπορείς να πεις ότι είναι μικρός αριθμός, αλλά στη πραγματικότητα είναι τεράστιο. 

Και αυτο ειναι ασχετο με αυτο που εγραψα.

Δεν ειπα οτι ο αριθμος ειναι μικρος, ειπα οτι δεν δημιουργησαμε μπασκετικο κοσμο επειδη θα γεμισει το οακα με ποδοσφαιρικους, και οτι ειναι υπερβολικο να δινουμε ευσημα στον κοσμο επειδη θα σηκωθει απο την πολυθρονα του να παει σε εναν εμπορικο αγωνα.

Προφανως καλως ερχονται, γαματη ατμοσφαιρα θα χει,  κτλ 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Και αυτο ειναι ασχετο με αυτο που εγραψα.

Δεν ειπα οτι ο αριθμος ειναι μικρος, ειπα οτι δεν δημιουργησαμε μπασκετικο κοσμο επειδη θα γεμισει το οακα με ποδοσφαιρικους, και οτι ειναι υπερβολικο να δινουμε ευσημα στον κοσμο επειδη θα σηκωθει απο την πολυθρονα του να παει σε εναν εμπορικο αγωνα.

Προφανως καλως ερχονται, γαματη ατμοσφαιρα θα χει,  κτλ 

Όταν έχεις γύρω στους 3000 σταθερά κ σε μεγάλα ματς μαζεύεις γύρω στους 8000, για Ελλάδα θεωρώ ότι έχεις μπασκετικο κοσμο. 

Υγ. Μάλλον έχω πρόβλημα αντίληψης κ απαντω άσχετα πραγματα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BillR21 said:

Όταν έχεις γύρω στους 3000 σταθερά κ σε μεγάλα ματς μαζεύεις γύρω στους 8000, για Ελλάδα θεωρώ ότι έχεις μπασκετικο κοσμο. 

Υγ. Μάλλον έχω πρόβλημα αντίληψης κ απαντω άσχετα πραγματα

Οποτε σημερα θα γεμισει θα γεμισει με μπασκετικους, οι οποιοι εχουν αυξηθει, χαρη στο πως χειριζεται το θεμα του κοσμου ο μακης.  

Μαλλον εχω εγω προβλημα αντιληψης.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, agelos said:

τετάρτη με ΑΕΚ από τις 7 ως τις 11:30.

τι άλλο να ζητήσει κανείς.

 

 Κατι τετοια συνέβαιναν συχνα στο Μόσχος .Θυμαμαι παίζαμε βόλλευ και μετά μπασκετ κατι Σαββατα μεσημεροαπογευματα και καθομασταν με Νεα Σμυρνη κλαμπ απο νωρις ΣΤΑ Φιλαδελφεια για σουβλακι μπυρα συζητηση σχολιασμό γυμνων πολαρόιντ φωτο απο γύναια δικές μας ΑΕΚτζουδες κλπ  Ένα Σάββατο μονο ΑΕΚ και Φιλαδέλφεια ,ενα Σάββατο να το πιεις στο ποτήρι(μπουκάλι μπύρας)

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Οποτε σημερα θα γεμισει θα γεμισει με μπασκετικους, οι οποιοι εχουν αυξηθει, χαρη στο πως χειριζεται το θεμα του κοσμου ο μακης.  

Μαλλον εχω εγω προβλημα αντιληψης.

Οι 300 έγιναν 3000 στα μικρά κ 8-10-12 στα μεγάλα ματς. Στην μπάλα έρχονται 8 κ σε μεγάλα 40000. 

Αυτοί τι είναι; με το σκεπτικό σου ποδοσφαιρικοι δεν είναι. Μάλλον θα είδαν φως κ μπήκαν. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BillR21 said:

Οι 300 έγιναν 3000 στα μικρά κ 8-10-12 στα μεγάλα ματς. Στην μπάλα έρχονται 8 κ σε μεγάλα 40000. 

Αυτοί τι είναι; με το σκεπτικό σου ποδοσφαιρικοι δεν είναι. Μάλλον θα είδαν φως κ μπήκαν. 

Εχει προλαβει να γινει κανεις ΑΕΚ απο το μπασκετ ;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Εχει προλαβει να γινει κανεις ΑΕΚ απο το μπασκετ ;;

Άρα δεν υπάρχει σχεδον πουθενά στην Ευρώπη μπασκετικο κοινό, γιατί όλοι προτιμούν το ποδόσφαιρο.

Κουράζομαι με αυτές τις συζητήσεις κ μαλάκια μου που απάντησα από την πρώτη φορά. 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, BillR21 said:

Άρα δεν υπάρχει σχεδον πουθενά στην Ευρώπη μπασκετικο κοινό, γιατί όλοι προτιμούν το ποδόσφαιρο.

Κουράζομαι με αυτές τις συζητήσεις κ μαλάκια μου που απάντησα από την πρώτη φορά. 

 

 Εμενα μαλακια μου που εγραψα αυτο που σκεφτηκα. Επρεπε να αποθεωνω και γω τον κοσμο που θα σηκωθει απ την πολυθρονα του σημερα. 

Μπασκετικο κοινο, υπαρχει σε αρκετες χωρες, ασχετα αν ειναι λιγοτεροι απο τους ποδοσφαιροφιλους.

 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Εχει προλαβει να γινει κανεις ΑΕΚ απο το μπασκετ ;;

Μπάσκετ αν και είναι το αγαπημένο μου άθλημα είναι δύσκολο να πηγαίνω για διάφορους λόγους και εδώ με διαρκείας μπόρεσα δεν μπόρεσα να πάω στα μισά στο ποδόσφαιρο που είναι άλλος ο χαβαλές του . Θυμάμαι να με πηγαίνει απο πολλή μικρό στη νεα φιλαδέλφεια ποδόσφαιρο ο πατέρας μου ( ήμουν δεν ήμουν 3 χρονών) και ακόμα έχω αυτές τις εικόνες ( που δεν τις έζησα τόσο όσο θα ήθελα τώρα) άλλα η πρωτη μου επιθυμία να πάω γηπεδο (μεχρι τότε απλά με έπερνε όπου σταμάτησε γιατί δεν το ζητούσα ) ήταν με το μπάσκετ έπι ιωαννίδη .

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει στην ελλαδα καθαρα μπασκετικο κοινο υπαρχει και μπασκετικο.

Αυτο εχουμε καταφερει να ειναι 2 με 3 χιλιαδες και πρεπει να το παμε 4 με 5.

Ασφαλως θα πουμε μπραβο στο κοσμο γιατι εστω την υστατη στιγμη κανει αυτο που πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NIS21 said:

Δεν υπαρχει στην ελλαδα καθαρα μπασκετικο κοινο υπαρχει και μπασκετικο.

Αυτο εχουμε καταφερει να ειναι 2 με 3 χιλιαδες και πρεπει να το παμε 4 με 5.

Ασφαλως θα πουμε μπραβο στο κοσμο γιατι εστω την υστατη στιγμη κανει αυτο που πρεπει.

Μα δεν κανει καμια αγγαρια για να του πουμε "μπραβο", ουτε το κανει επειδη "πρεπει".

 Απλα παει να δει εναν εμπορικο αγωνα. Ωραια ατμοσφαιρα θα χει, γαματα θα ναι, μια χαρά 'ολα.

Link to comment
Share on other sites

Για να τελειωνει το θεμα θα μιλησω προσωπικα.

Ειχα να παω σε ματς μπασκετ απ τον τελικο του 92 πλας κατι ματς στο μοσχος.τα τελευταια χρονια ξαναρχισα να πηγαινω οταν κ οποτε μπορω.θα βγαλω και διαρκειας.κ χεκινησα να πηγαινω οταν ειδα οτι ειναι σοβαρος κ πριν τις επιτυχιες.καθομουνα παραπανω μερα γ το μπασκετ πηγαινα τρικαλα κτλ.

Εμενα με κατεκτησε  αν μετραει αυτο.

Απ το πουθενα κερδισε  κ καποιον.

Εχω φιλο που παει περισσοτερο μπασκετ κ πολυ λιγο ποδοσφαιρο.αυτος με την παρεα του θα παν στο μπασκετ κ θα την κανουν.δν θα κατσουν στη μπαλα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×