Jump to content

AEK-Brose Bamberg (BCL- Προημιτελικά 2ος αγ. ): 03/04, 19:30, Novasports 1


CHⓇIS
 Share

Recommended Posts

Μπορουσε να μην παει ομως.

Περυσι στην ιδια φαση με στρασμπουργκ ειχε 8 σημερα 15 μπορει και παραπανω.

Αυτο λεμε οτι το μπασκετ μπαινει σιγα σιγα ξανα στον ΑΕΚτζη και ολο και μεγαλωνει.

Εσυ μην πεις μπραβο ασε να λεω εγω.

Πολλα ειπα και δεν κανει μερα αγωνα.

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω αυτο και κλεινω.

Απο τον μελισσανιδη ειχα τεραστιες προσδοκιες που μου τις εχει δικαιωσει μονο στο θεμα του γηπεδου εν μερει.

Απο τον Μακη δεν ειχα καμια προσδοκια και καθε μερα με αφηνει ολο και πιο μαλακα και ακομα δεν μπορω να πιστεψω πως βρεθηκε αυτος ο ανθρωπος σε αυτο το μπουρδελο που ονομαζεται οργανισμος ΑΕΚ.

Δεν γινεται να τον αφησουμε να παλευει μονος.

Στη μπαλα παω απο αγγαρεια και υποχρεωση στο μπασκετ παω γιατι καυλωνω.

Ασχετα ολα αυτα αλλα λεμε για να πουμε.

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Και αν η ΑΕΚ τα παει χειροτερα θα ξαναγυρισουμε στους ελαχιστους. 

Η προσελευση  αυξανεται με τις επιτυχιες, δεν παει κανεις απο αισθηση καθηκοντος.

Αυτο δεν ειναι καν κριτικη στον κοσμο, οποτε δεν χρειαζεται και υπερασπιση. 

Ολοι χαιρομαστε που θα γεμισει σημερα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

η διαφορά στο μπάσκετ σε σχέση με τα παλαιότερα χρόνια, είναι ότι υπάρχει κόσμος που αν τον ρωτήσεις μπορεί να σου πει 5 - 6 ονόματα παικτών της ομάδας, και οχι τον Χατζή και τον Κακιούζη. Μπήκε το μπάσκετ στην καθημερινοτητα μας, μαθαινουμε πράγματα για το άθλημα, και κάνουμε όνειρα για ευρωλίγκα. Σαφώς κ το κοινό ειναι 90% ποδοσφαρικό. Κάνει μπαμ απο την συμπεριφορα κατα την διάρκεια ενός αγώνα. Αλλά αρχίζει ένα κομμάτι και γοητεύεται ...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στα του αγωνος τωρα. Αν η 3αδα Θιοντορ-Σαντ Ρος-Χαντερ πιασει αποδοση δεν γλυτωνει η Μπαμπεργκ ειδικα με 15.000+ κοσμο στο πλευρο μας. Προσοχη ομως και στα 40 λεπτα γιατι σαν γερμανικη ομαδα δεν τα παραταει ποτε. Δεν πρεπει να εχουμε κενα διαστηματα που πολλες φορες μας στοιχιζουν τη διαφορα που παιρνουμε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Ban Viveur said:

Ας είναι φίλοι και του ψαρέματος πέστροφας. Τι σας μέλει; ας φωνάζουν defense - defense. 6-7 χιλιαδες να εχεις σε σταθερή βάση (λένε τωρα) και ας φωνάζουν fore κάθε φορά που βαράμε βολές 

Προφανως. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Και αν η ΑΕΚ τα παει χειροτερα θα ξαναγυρισουμε στους ελαχιστους. 

Η προσελευση  αυξανεται με τις επιτυχιες, δεν παει κανεις απο αισθηση καθηκοντος.

Αυτο δεν ειναι καν κριτικη στον κοσμο, οποτε δεν χρειαζεται και υπερασπιση. 

Ολοι χαιρομαστε που θα γεμισει σημερα. 

ακριβως. ετσι ειναι παντα-παντου και σε ολα τα αθληματα, κατ'αναλογια βεβαια.

οτιδηποτε αλλο ειναι ευσεβεις ποθοι.

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάει πολλές φορές στο γήπεδο από αίσθηση καθήκοντος και μόνο. Εξοδο από τη μονάδα στα σύνορα (που λέει ο λόγος) παίρναμε και τρέχαμε πατητοί στη Βέροια να δούμε σίγουρη ήττα στο χάντμπολ και πατητοί γυρνούσαμε να προλάβουμε να μη φάμε καμπάνα την ώρα που οι άλλοι συμφάνταροι πήγαιναν στα κορίτσα. Ακου λέει δεν πάει κανείς από καθήκον... Απλά αυτοί που το κάνουν κατά καιρούς είναι 200-300 όχι παραπάνω.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stavros 9-11 said:

Εχω πάει πολλές φορές στο γήπεδο από αίσθηση καθήκοντος και μόνο. Εξοδο από τη μονάδα στα σύνορα (που λέει ο λόγος) παίρναμε και τρέχαμε πατητοί στη Βέροια να δούμε σίγουρη ήττα στο χάντμπολ και πατητοί γυρνούσαμε να προλάβουμε να μη φάμε καμπάνα την ώρα που οι άλλοι συμφάνταροι πήγαιναν στα κορίτσα. Ακου λέει δεν πάει κανείς από καθήκον... Απλά αυτοί που το κάνουν κατά καιρούς είναι 200-300 όχι παραπάνω.

Το "κανεις" ειναι τροπος του λεγειν. παντως σημερα δεν θα γεμισει απο κοσμο που θα παει απο αισθηση καθηκοντος, αλλα απο κοσμο που θα παει σε εναν εμπορικο αγωνα. Για την αυξηση της προσελευσης στο μπασκετ μιλαγαμε.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ π.χ. φέτος θα είναι το πρώτο ματς που θα δω αγώνα ευρωπαϊκό μπάσκετ μετά το περσινό F4 (είδα και τον τελικό του διηπειρωτικού).

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα τελευταία 2 χρόνια έχω 100% επιτυχία σε όσα έχω δει (τελικός κυπέλλου, ημιτελικός και τελικός Φ4, διηπειρωτικό). Οπότε σίγουρα στις ήττες της ομάδας δεν είμαι εγώ ο γκαντέμης. Άλλος είναι.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NIS21 said:

Να πω και εγω αυτο και κλεινω.

Απο τον μελισσανιδη ειχα τεραστιες προσδοκιες που μου τις εχει δικαιωσει μονο στο θεμα του γηπεδου εν μερει.

Απο τον Μακη δεν ειχα καμια προσδοκια και καθε μερα με αφηνει ολο και πιο μαλακα και ακομα δεν μπορω να πιστεψω πως βρεθηκε αυτος ο ανθρωπος σε αυτο το μπουρδελο που ονομαζεται οργανισμος ΑΕΚ.

Ολη η ουσια που εξηγει λιγο πολυ τα παντα ειναι αυτες οι προτασεις του @NIS21

Στη μπαλα ο Μελ υποσχοταν τοσα χρονια λαγους με πετραχηλια και ειχε ανεβει ο πυχης στο θεο και λογικο να μανουριαζουν ολοι.

Στο μπασκετ ο Μακης δεν υποσχεθηκε τιποτα και οτιδηποτε καταφερνει ειναι επιτυχια απο μονο του.

Ολα εξαρτωνται απο τις προσδοκιες.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Η βασική διαφορά είναι ότι το μπάσκετ απασχολεί σαφώς λιγότερους και η πλειοψηφία του κόσμου (including myself) είναι πανηγυρτζήδες, ενώ αντίθετα στην μπάλα έχεις πιο σταθερό κοινό.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα το πόσες φορές έχει γραφτεί εδώ μέσα ότι η πεσάδα στο ποδόσφαιρο δεν διαγράφεται, είναι ασυγχώρετη κλπ ενώ η πεσάδα στο μπάσκετ περνάει περισσότερο στο ντούκου.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω νομιζω οτι ειναι αυτο που λεει ο @NIS21

Και προσωπικα αν ειχαν γινει ακριβως τα ιδια και ο Μελισσανιδης εφτιαχνε μονο το γηπεδο και την μπαλα την ειχε ο Αγγελοπουλος θα με ενοχλουσαν τα παντα στο ποδοσφαιρο πολυ πολυ λιγοτερο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
36 minutes ago, firebird said:

Πάντως τα τελευταία 2 χρόνια έχω 100% επιτυχία σε όσα έχω δει (τελικός κυπέλλου, ημιτελικός και τελικός Φ4, διηπειρωτικό). Οπότε σίγουρα στις ήττες της ομάδας δεν είμαι εγώ ο γκαντέμης. Άλλος είναι.

Μαν τα πιο δύσκολα ματς είναι πριν τα ματς του φαιναλ φορ ή τελικού. Ευτυχώς που δεν έβλεπες πέρυσι γιατί ο Πάντερ air ball θα έκανε με την Νυμπουργκ.
 

Σήμερα όποιος περάσει θα το πάρει κιόλας. Δυστυχώς έχουμε να αντιμετωπίσουμε κι ανώτερες δυνάμεις αλλά η ομάδα θα τα καταφέρει πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fadrhonc21 said:

Προκλητική διαιτησία

Δε νομίζω μέχρι τώρα ρε 'συ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Εύκολα το φαουλ κατά μας. Σε αυτούς πρέπει να ματώσεις για να πάρεις φάουλ. Τους έχει χαρίσει 3 φάουλ μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×