Jump to content

Ξάνθη - Α.Ε.Κ. (27η αγ.): 07/04, 16:00, ΕΡΤ Sports HD


George_D
 Share

MVP-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοιλέδη  

19 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Χουλτ
      2
    • Γκάλο
      6
    • Σβαρνάς
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Άλεφ
      1
    • Αλμπάνης
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Πόνσε
      4
    • Λιβάγια
      5
    • Μπογέ
      0
    • Σιμόες
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      15
    • Μέτριο
      2
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      2
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      1
    • Χουλτ
      0
    • Γκάλο
      0
    • Σβαρνάς
      6
    • Οικονόμου
      2
    • Γαλανόπουλος
      3
    • Άλεφ
      1
    • Αλμπάνης
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Μάνταλος
      6
    • Πόνσε
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Μπογέ
      0
    • Σιμόες
      0


Recommended Posts

2 hours ago, nikos said:

Ενα καλο ερωτημα ομως ειναι αν επι Μελισσανιδη θα ξαναυπαρξει πρωταθλητισμος πλην μιας χρονιας.

Ως τωρα εχουμε 1/4. 

 

 

Πρωταθλητισμο καναμε μια χρονια ναι αλλα στις 4  χρονιες τιγρη στην α εχουμε 1 κυπελλο 1 πρωταθλημα και 4 τελικους συνεχομενους.δεν ειναι οτι δεν πρωταγωνηστουμε κιολας...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επισης φετος να κανεις πρωταθλητισμο φετος δεν ηταν δυνατον να κανεις οπως λεγαμε και για τον γαυρο οταν μια ομαδα κανει 28 νικες 2 ισοπαλιες δεν κοντραρεται και ειναι και εξωπραγματικο ....διορισμος ειναι...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κατα την δικη μου οπτικη, αν θελουμε να ειμαστε μεγαλη ομαδα, η κριτικη πρεπει να γινεται με βαση τις απαιτησεις μεγαλης ελληνικης ομαδας και οχι με βαση του οτι το πηραμε μετα απο 24 χρονια ή οτι φτασαμε να υποβιβαστουμε.

Με αυτην την λογικη δλδ (οπως εχω ξαναπει) αν πχ το 2025 (σε 6 χρονια) εχει φτιαξει γηπεδο και εχει και αυτο το πρωταθλημα και τα αλλα τα παιρνουν οι αλλοι θα ειμαστε οκ;

Ανεξαρτητα απο τον Μελισσανιδη και την αποψη του καθενος για αυτον η ΑΕΚ εχει σοβαρα θεματα να λυσει

1) Πλεον δεν υπαρχει μονιμως μια εναλλακτικη στο μυαλο μας που μπορει να παρει την ομαδα. Ειναι ενα θεμα αυτο γιατι νιωθεις οτι καιγεται το τελευταιο χαρτι.

2) Οταν επεσες ξεκινησες απο το μηδεν, με σκοπο οχι μονο να μην ξαναγινει αυτο, αλλα να ξαναμεγαλωσεις οπως στις καλες σου εποχες.

3) Χρεη δεν υπαρχουν πλεον, αρα τα πραγματα ειναι πολυ πιο ευκολα για οποιονδηποτε διοικει. Δικαιολογιες σοβαρες δεν υπαρχουν.

4) Ενα πρωταθλημα -κι αυτο οπως ηρθε- δεν αρκει. Τα κυπελλα ειναι κατι δευτερευον, για μενα 1 πρωταθλημα = 3 κυπελλα (μην πω 4). Οι δε τελικοι κυπελλου δεν ειναι απολυτως τιποτα για μενα.

5) Αν τυχον το παρουν οι βου το κυπελλο, θα καταφερουν κατι που τελευταια φορα καταφεραμε επι Μπαρλου. Επισης θα γινουμε (απο τους 4) πλεον οχι μονο οι μονοι που πεσανε, αλλα και αυτοι που θα εχουν τα περισσοτερα χρονια να παρουν νταμπλ.

6) Αυτα τα περι διορισμου εκτος του οτι καποιες χρονιες οπως την φετινη τα ακουω βερεσε, προσωπικα εχω κουραστει 25 χρονια να τα ακουω ειτε για τους γαυρους ειτε για τους βου τωρα. Οταν μπηκε ο Μελισσανιδης γραφτηκε απο παρα πολλους οτι θελουν πεναλτυ στην σεντρα για εκδικηση. Αρα για πολλους τουλαχιστον δεν πρεπει να υπαρχει ευαισθησια ιδιαιτερη, εκτος αν μιλαμε για επιλεκτικη ευαισθησια. Και στην τελικη ξερεις με τι ασχολεισαι, φροντισε ως οργανισμος να μης σε βιαζουν. Επισης εγω φετος εν προκειμενω δεν ειδα κανενα στησιμο, ειδα μια ομαδα που το αξιζε, ειδα μια ισχυρη διοικηση στον μποακ, μια αμπαλη φτωχομπινεδικη σε μας και στο ενδιαμεσο τον χοντρο.

 

Ξερω, λεω λογια λυπητερα, πολλοι διαφωνειτε, αλλα αυτα πιστευω αυτα γραφω.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

 -κι αυτο οπως ηρθε-

Η μόνη ένσταση εδώ. Ήρθε πανάξια.

 

Quote

Κατα την δικη μου οπτικη, αν θελουμε να ειμαστε μεγαλη ομαδα...

Εχμ... :ph34r::D Αλλά να μην σας το χαλάσω πιο πολύ κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Οταν καποιοι χωνεψουν οτι η ΑΕΚ σημερα ως μεγεθος δεν εχει καμια σχεση με την ΑΕΚ ως μεγεθος στα 90s ολα θα πανε καλα.

Ωραια τα γραφει ο Νικος, αλλα καποιοι φτασαμε να βγαλουμε ασπρες τριχες στην μασχαλη για να δουμε πρωταθλημα.

Μπορουμε να κανουμε υπομονη και 2-3 χρονια για να ξαναπαρουμε.

Και γενικα εγω με 2-3 πρωταθληματα την δεκαετια ΑΛΛΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ειναι υπερκομπλε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Ηρθε νομιμα/δικαια αλλα τυχερα.

Για να κατανπησω τι εννοεις ας πουμε τυχερο.

Το CL που χε κατακτησει η United κοντρα στην Bayern με 2 γκολ στις καθυστερησεις θεωρεις ηταν τυχερο;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bukowski said:

Οταν καποιοι χωνεψουν οτι η ΑΕΚ σημερα ως μεγεθος δεν εχει καμια σχεση με την ΑΕΚ ως μεγεθος στα 90s ολα θα πανε καλα.

Ωραια τα γραφει ο Νικος, αλλα καποιοι φτασαμε να βγαλουμε ασπρες τριχες στην μασχαλη για να δουμε πρωταθλημα.

 

Aλήθεια. Προσωπικά είναι το μόνο πρωτάθλημα που έχω ζήσει. Και φυσικά κάτι που αφού είχα δει να χάνεται πολλάκις και με όλο και πιο απίθανους τρόπους, με αποκορύφωμα το 08 και ο.τι ακολούθησε μετά με την κατρακύλα δεν περίμενα οτί θα ζήσω να πω την αλήθεια. Η Α.Ε.Κ αναρρώνει από την πεσάδα. Και αναρρώνει γρήγορα αλλά με κακή, πολύ κακή παρένθεση το φετινό καλοκαίρι με την αποδόμηση της πρωταθληματικής ομάδας από παίχτες ως προπονητή. Περιμένω να συνεχιστεί η ανοδική πορεία και το καλοκαίρι να αποτελεί πράγματι παρένθεση και όχι στρατηγική απόφαση και πυξίδα για το πως θα λειτουργήσουμε μέχρι να αλλάξει η διοίκηση.  Θα φανεί. Για αυτό και πιστεύω οτί θα είναι πελώριο λάθος να κριθεί ο Χιμένεθ από τον τελικό. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Για να κατανπησω τι εννοεις ας πουμε τυχερο.

Το CL που χε κατακτησει η United κοντρα στην Bayern με 2 γκολ στις καθυστερησεις θεωρεις ηταν τυχερο;

Οχι. Ουτε το πρωταθλημα της ΑΕΚ το 89.

Θεωρω τυχερο ομως ενα ρολο να μην πεσει 3 ποντους πιο διπλα και ο γαυρος να κερδισει τον μπαοκ στην Τουμπα ανευ αγωνα.

Θεωρω δευτερευοντως τυχερο, μια φαση γκολ-οφσαιντ που εκρινε το πρωταθλημα και που οι καθηγητες διαιτησιας ακομα διαφωνουν με το αν ηταν ή οχι οφσαιντ, ο εποπτης να αποφασισει να την δωσει οφσαιντ. Θα μπορουσε σε μια σκεψη δευτερολεπτου να αποφασισει το αντιθετο.

Και τα 2 δικαια και νομιμα και τα 2 "εξωαγωνιστικως" τυχερα, ειδικα το πρωτο.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bukowski said:

 

Και γενικα εγω με 2-3 πρωταθληματα την δεκαετια ΑΛΛΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ειναι υπερκομπλε.

Και πώς θα πάρεις τα 3 πρωταθλήματα την δεκαετία; :lol:

 

@nikos έχουμε διαφορετική αντίληψη της έννοιας τύχη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θεωρω πως χωρις πολλα πολλα η ΑΕΚ περσι ηταν η καλυτερη ομαδα στο μεγαλυτερο διαστημα της σεζον (ο ΠΑΟΚ στον πρωτο γυρο δεν βλεποταν) και φετος ο ΠΑΟΚ η καλυτερη ομαδα σε ολη την σεζον. Θεωρω πως και η ΑΕΚ περσι και ο ΠΑΟΚ φετος συνεπως ηταν αξιοι πρωταθλητες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλο το κανω κριτικη και αλλο το μηδενιζω τα παντα .δεν νομιζω να υπαρχει ανθρωπος που να ειναι ευχαριστημενος φετος αλλα και το να λεμε οτι ειναι ολα ειναι χαλια στην ομαδα ειναι λαθος.

 

Για το περινο πρωταθλημα αυτο που χω να πω εγω ειναι οτι οσο βλεπω εγω μπαλα ειναι το μονο πρωταθλημα στην ελλαδα που το κερδισε ομαδα χαρι στις δικες της δυνατοτητες.Ναι ειμαι πολυ χαρουμενος που η ΑΕΚΑΡΑ κερδισε κουπα μονο με τα εσοδα τηε χωρις να βαλει κανενας φραγκο χωρις καμια προστασια μονο με την φανελα τους παιχτες της και τον Κοουτς της

Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Και πώς θα πάρεις τα 3 πρωταθλήματα την δεκαετία; :lol:

 

@nikos έχουμε διαφορετική αντίληψη της έννοιας τύχη.

Το 2-3 πρωταθληματα την δεκαετια σημαινει πανω κατω ενα πρωταθλημα καθε 4 χρονια, δηλαδη 5 την 20ετια. Εαν μου το εδιναν ως επιλογη το επαιρνα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Το 2-3 πρωταθληματα την δεκαετια σημαινει πανω κατω ενα πρωταθλημα καθε 4 χρονια, δηλαδη 5 την 20ετια. Εαν μου το εδιναν ως επιλογη το επαιρνα.

Ναι ρε, το παίρνω κι εγώ ας υποθέσουμε, δεν είναι εκεί το θέμα. ΠΏΣ θα τα πάρεις αυτά; Δεν βλέπω τον τρόπο αυτή τη στιγμή. (το στιγμή σχετικό, από τον περασμένο Ιούνη)

Link to comment
Share on other sites

Επισης το χω γραψει απο περσι, για μενα σεζον με τιτλο ειναι πετυχημενη. Αν παρουμε το Κυπελλο εγω ειμαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Ναι ρε, το παίρνω κι εγώ ας υποθέσουμε, δεν είναι εκεί το θέμα. ΠΏΣ θα τα πάρεις αυτά; Δεν βλέπω τον τρόπο αυτή τη στιγμή. (το στιγμή σχετικό, από τον περασμένο Ιούνη)

Ειναι νωρις ακομα να κριθει. Αμα παρεις πχ Πρωταθλημα μολις μπεις στο γηπεδο, θεωρω πως εισαι ΟΚ για την δεκαετια αυτη και οτι παραπανω ειναι ευπροσδεκτο (η δεκαετια κλεινει το 2022-2023).

Link to comment
Share on other sites

Φήμες/φιδιές απ'τα αποδυτήρια:

-Γκάλο θέλει 400Κ... έχει φύγει ήδη...  Κουλιμπαλί έρχεται με 250... δεν καιγόμαστε...

-Πόνσε δηλώνει πως θέλει να μείνει έναν ακόμη χρόνο Ελλάδα πριν δοκιμάσει την τύχη του εις τας ευρώπας... και με όπλο την επιυθμία του παίχτου πάμε στις διαπραγματεύσεις να βγάλουμε απ'τη μύγα ξύγκι...

-Για τσίνο θα γίνει σοβαρη προσπάθεια στα πλαίσια των δυνατοτήτων μας, ανεξαρτήτως της κατάληξης Πόνσε...

-Με τρελο-μικροτσούτσουνο Βράνιες έχεις δώσει χέρια και περιμένεις την Αντερλεχτ να τον αποδεσμεύσει...

-Ο Μπάρκας πρώτο όνομα στο τρανσφέρ-λιστ με επιτακτική την ανάγκη να πωληθει...

-Επίσης στο τρανσφερ-λιστ κι ο Λιβάγια... κι αν σκάσει οποιαδήποτε πρόταση έφυγε πάραυτα...

-Τσιγκρίσκι παίρνει πούλο...

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, nikos said:

Κατα την δικη μου οπτικη, αν θελουμε να ειμαστε μεγαλη ομαδα, η κριτικη πρεπει να γινεται με βαση τις απαιτησεις μεγαλης ελληνικης ομαδας και οχι με βαση του οτι το πηραμε μετα απο 24 χρονια ή οτι φτασαμε να υποβιβαστουμε.

Με αυτην την λογικη δλδ (οπως εχω ξαναπει) αν πχ το 2025 (σε 6 χρονια) εχει φτιαξει γηπεδο και εχει και αυτο το πρωταθλημα και τα αλλα τα παιρνουν οι αλλοι θα ειμαστε οκ;

Ανεξαρτητα απο τον Μελισσανιδη και την αποψη του καθενος για αυτον η ΑΕΚ εχει σοβαρα θεματα να λυσει

1) Πλεον δεν υπαρχει μονιμως μια εναλλακτικη στο μυαλο μας που μπορει να παρει την ομαδα. Ειναι ενα θεμα αυτο γιατι νιωθεις οτι καιγεται το τελευταιο χαρτι.

2) Οταν επεσες ξεκινησες απο το μηδεν, με σκοπο οχι μονο να μην ξαναγινει αυτο, αλλα να ξαναμεγαλωσεις οπως στις καλες σου εποχες.

3) Χρεη δεν υπαρχουν πλεον, αρα τα πραγματα ειναι πολυ πιο ευκολα για οποιονδηποτε διοικει. Δικαιολογιες σοβαρες δεν υπαρχουν.

4) Ενα πρωταθλημα -κι αυτο οπως ηρθε- δεν αρκει. Τα κυπελλα ειναι κατι δευτερευον, για μενα 1 πρωταθλημα = 3 κυπελλα (μην πω 4). Οι δε τελικοι κυπελλου δεν ειναι απολυτως τιποτα για μενα.

5) Αν τυχον το παρουν οι βου το κυπελλο, θα καταφερουν κατι που τελευταια φορα καταφεραμε επι Μπαρλου. Επισης θα γινουμε (απο τους 4) πλεον οχι μονο οι μονοι που πεσανε, αλλα και αυτοι που θα εχουν τα περισσοτερα χρονια να παρουν νταμπλ.

6) Αυτα τα περι διορισμου εκτος του οτι καποιες χρονιες οπως την φετινη τα ακουω βερεσε, προσωπικα εχω κουραστει 25 χρονια να τα ακουω ειτε για τους γαυρους ειτε για τους βου τωρα. Οταν μπηκε ο Μελισσανιδης γραφτηκε απο παρα πολλους οτι θελουν πεναλτυ στην σεντρα για εκδικηση. Αρα για πολλους τουλαχιστον δεν πρεπει να υπαρχει ευαισθησια ιδιαιτερη, εκτος αν μιλαμε για επιλεκτικη ευαισθησια. Και στην τελικη ξερεις με τι ασχολεισαι, φροντισε ως οργανισμος να μης σε βιαζουν. Επισης εγω φετος εν προκειμενω δεν ειδα κανενα στησιμο, ειδα μια ομαδα που το αξιζε, ειδα μια ισχυρη διοικηση στον μποακ, μια αμπαλη φτωχομπινεδικη σε μας και στο ενδιαμεσο τον χοντρο.

 

Ξερω, λεω λογια λυπητερα, πολλοι διαφωνειτε, αλλα αυτα πιστευω αυτα γραφω.

Σεβαστή η άποψή σου. Μου επιτρέπεις να διαφωνήσω.

1. Για όλες τις ελληνικές ομάδες ισχύει αυτό, με εξαίρεση ίσως τον ΟΣΦΠ. Άρα, η πολιτική του τωρινού αφεντικού να μην δημιουργεί χρέη, ίσως αποδειχτεί μακροπρόθεσμα σωτήρια.

2. Δεν είσαι η ΑΕΚ του 90, αλλά έχεις μεγαλώσει πολύ σε σχέση με την τελευταία σου εικοσαετία. Πήρες πρωτάθλημα, για δεύτερη φορά στην ιστορία σου παίζεις 4 σερί τελικούς, έπαιξες champions league, με πιο δύσκολες πορυποθέσεις πρόκρισης από παλαιότερα, έμεινες αήττητος πέρσι στην Ευρώπη και δημιούργησες το μεγαλύτερο αήττητο σερί της ιστορίας σου στις ευρωπαικές διοργανώσεις.

3. Χρέη δεν υπάρχουν, αλλά οι γενικότερες συνθήκες στη χώρα δεν είναι όπως πριν δέκα χρόνια. Επίσης, δεν είχες καμία κτιριακή υποδομή, τώρα φτιάχνεις.

4. Το πρωτάθλημα ήρθε απόλυτα δίκαια. Και ναι, είχε και μπόλικη τύχη. Του 1989 δεν είχε? Που ο γάβρος μας έπαιζε μονότερμα και με μια φάση τον κερδίσαμε?Του 1993 δεν είχε? Που σκόνταψε ο βάζελος στην Έδεσσα ( που στο ΟΑΚΑ της είχε βάλει 9 γκολ ) και τον προσπεράσαμε? Ποδόσφαιρο είναι, θέλει και τύχη. όσο για τα κύπελλα, διαφωνώ. Ας παίζουμε κάθε χρόνο τελικό, να περάσουμε και το βάζελο, και δε με χαλάει καθόλου.

5. Δε νομίζω ότι μετράει κανείς από πότε έχει να πάρει νταμπλ. Για την πτώση θα είναι ένα αιώνιο στίγμα, οκ, αλλά δε θυμάμαι κανέναν να αναλάμβανε τα χρέη. Και δε συνέφερε μόνο το Μελισσανίδη η πτώση της ομάδας.

6. Όταν παίζει ο γάβρος στη Ριζούπολη, θέλει νίκη με 2 γκολ κόντρα στον πολύ καλό τότε βάζελο και έξω από το γήπεδο βομβαρδίζεται το πούλμαν, στη φυσούνα βγάζουν φαλτσέτες και τη σκίζουν, οι βάζελοι δεν κάνουν ζέσταμα και στα επίσημα της Ριζούπολης είναι η μισή κοινοβουλευτική ομάδα του κυβερνώντος κόμματος και πανηγυρίζει, τί άλλο να πούμε για τη συγκεκριμένη εικοσαετία. Το ότι η ΑΕΚ δεν είχε τη δυνατότητα να ανταπεξέλθει, όταν της γκρέμισαν και 2 γήπεδα, δε σημαίνει ότι θα ξεχάσουμε και τί συνέβαινε τότε...Όσο για φέτος, προφανώς είναι καλύτερος ο ΠΑΟΚ, και προφανώς εμείς πετάξαμε λευκή πετσέτα...

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Ειναι νωρις ακομα να κριθει. Αμα παρεις πχ Πρωταθλημα μολις μπεις στο γηπεδο, θεωρω πως εισαι ΟΚ για την δεκαετια αυτη και οτι παραπανω ειναι ευπροσδεκτο (η δεκαετια κλεινει το 2022-2023).

Ακόμα δεν μου απαντάς το πώς θα γίνει αυτό. Με κουτουρού και χωρίς πλάνο δεν γάμησε ποτέ κανείς.
Όσο για τις πυτυχημένες χρονιές... εγώ δεν χρειάζομαι καν τίτλο για να χαρακτηρίσω μια χρονιά πετυχημένη, αν βλέπω ότι γίνεται δουλειά και όχι τα χάλια της λειτουργείας της αγαπημένης μας ΠΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

Ακόμα δεν μου απαντάς το πώς θα γίνει αυτό. Με κουτουρού και χωρίς πλάνο δεν γάμησε ποτέ κανείς.
Όσο για τις πυτυχημένες χρονιές... εγώ δεν χρειάζομαι καν τίτλο για να χαρακτηρίσω μια χρονιά πετυχημένη, αν βλέπω ότι γίνεται δουλειά και όχι τα χάλια της λειτουργείας της αγαπημένης μας ΠΑΕ.

Δεν μπορω να κρινω τα οσα ΘΑ γινουν. Κρινω οσα εχουν ηδη γινει.

Link to comment
Share on other sites

Επισης φετος θα μας περασει και ο αρης στον μο εισητιριων ενω χτιζουμε γηπεδο και ειμαστε πρωταθλητες.

Και αυτο ειναι λογος προβλαματισμου για τους οπαδους μας...

 

Και δεν εχει να κανειμε το ποσοι ειμαστε.

 

Εγω αυτο που θελω να πω ειναι οτι κε ενοχλει παρα πολυ η απαξιωση της ομαδας σε ολα τα πλαισια .δεν το βρισκω καθολου σωστο .

Και γι να κλεισω αν δεν ηταν ο μελ ο γαυρις θα χε κανει ηδη την 49 φιεστα ( δεν ξερω ακριβωςτο νουμερο)...

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Δεν μπορω να κρινω τα οσα ΘΑ γινουν. Κρινω οσα εχουν ηδη γινει.

Ε καλά, όχι σε μένα αυτά... :D 

Link to comment
Share on other sites

2 παρατηρησεις.

Δεν αναφερθηκα μονο στο παρελθον οτι ημασταν μεγαλη ομαδα καποιες εποχες, αλλα και στο παρον, "αν θες να εισαι μεγαλη ομαδα".  Ε, δεν δεχομαι να ειναι πιο μεγαλη ομαδα το παοκακι τωρα, τι να κανουμε? Οχι οτι εχω να προτεινω κατι, απλα στις απαιτησεις αναφερομαι. Να δεχτω πχ να εχω 1 πρωταθλημα εγω κι αυτοι 2-3 στην σειρα γιατι ειχαμε 24 χρονια και μπλα μπλα? Θα δουμε θα μου πειτε, αλλα λεμε πώς δειχνει το πραγμα.

Αν δεν ειναι τυχη οτι το ρολο πετυχε τον Γκαρσια λογω 1 ηλιθιου, δεν ξερω τι ακριβως οριζετε ως τυχη και μαλιστα εξωαγωνιστικη. Και ναι, μπορει να χανανε, δεν θα το μαθουμε ποτέ, αλλα εχασαν απο μια μαλακια ενος ατομου που ειχε και καλο σημαδι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν ΑΝ και ΘΑ στον αθλητισμό. :D Αν ο νικολαΐδης έβαζε το γκολ στη Μόσχα ΘΑ είχαμε σηκώσει κούπα ευρωπαϊκή. :P 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goku21 said:

Επισης φετος θα μας περασει και ο αρης στον μο εισητιριων ενω χτιζουμε γηπεδο και ειμαστε πρωταθλητες.

Και αυτο ειναι λογος προβλαματισμου για τους οπαδους μας...

 

Και δεν εχει να κανειμε το ποσοι ειμαστε.

 

Εγω αυτο που θελω να πω ειναι οτι κε ενοχλει παρα πολυ η απαξιωση της ομαδας σε ολα τα πλαισια .δεν το βρισκω καθολου σωστο .

Και γι να κλεισω αν δεν ηταν ο μελ ο γαυρις θα χε κανει ηδη την 49 φιεστα ( δεν ξερω ακριβωςτο νουμερο)...

 

Να τον ευχαριστησει ο Σαββιδης που του εκανε τον βοηθο, λεω εγω.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×