Jump to content

Πανιώνιος - ΑΕΚ (24η αγ.): 13/04, 15:45, EΡT Sports


George_D
 Share

Recommended Posts

 Ναι αλλά έχουμε και μια ιστορία και ειδικά τη σημερινή μέρα. Έχεις μια φανέλα, ο βαζελος πως χτυπάει όλα τα παιχνίδια κι ας είναι πρώτος με διαφορά? 

Την άλλη βδομάδα πως θα απαιτήσουν να πάει πολύ κόσμος στο ΟΑΚΑ? 

Τελευταία αγωνιστική θα παιξουμε με τον πεσμένο Κολοσσό. Θα κάτσουμε να χάσουμε κι από αυτόν δηλ? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Νονός said:

Μπορεί. Δεν κάνω πλάκα. Κλασσικό κάθισμα καφετέριας.

poluthrona-stoivazomeni-ice-white-wicker

Μια φορα οι ολυμπιακοι στον τελευταιο τελικο-φεστα με παναθηναικο στο μπασκετ το 93, ειχαν φερει κατι σαν χορευτικα  της τρουμπας στο ΣΕΦ, μαλλον επειδη τελευταια στιγμη δεν ειχαν βρει κατι αλλο. Οι παναθηναικοι την επομενη χρονια στην γλυφαδα για να τους πικαρουν φωναζαν "βαλτε μεσα τις καμπαρετζουδες"

Link to comment
Share on other sites

Σημερα επρεπε και λογω της ημερας να κερδισουν. Αδιαφορα ματς δεν υπαρχουν. ΑΕΚ ΕΙΣΑΙ . Και πολυ περισσοτερο μετα την κακη εμφανιση με βαζελα . Ντροπη και μονο για τα 95 χρονια. Και η προστορια θα λεει ηττα . Κανενας δεν θα θυμαται αν ηταν αδιαφορο το ματς

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Η ομαδα τα εδωσε ολα με τους Γερμανους παροτι ηταν αποδεκατισμενη. Ο Θοδωρης επαιζε τραυματιας εδω και 1 μηνα. Δηλαδη με -4 παικτες να δωσεις το 110% για να κερδισεις τον νιωνιο; Και; Εστω οτι δινεις τα παντα για να κερδισεις γαυρο στην κανονικη διαρκεια. Και τι εγινε; Τι ειμαστε Αρης που πανηγυριζουν για μια νικη κατα μας ξερω γω; Αν ειναι να χασουμε ολα τα ματς τωρα για να παμε τελικους εγω θα εχανα. Οι warriors εκαναν ρεκορ νικων στο nba 3 χρονια πριν και χασανε τον τιτλο στο τελος γιατι τα ειχαν δωσει ολα για βλαμενα ρεκορ. 

Η ομαδα θελει 2-3 εβδομαδες για να ξεσκασει και να μην κινδυνευσει με αλλους τραυματισμους. Να συγκρινουμε ΑΕΚ με Βαζελα ειναι αστοχο μιας και οι λαγοι δεν ειχαν και τιποτα τρομερες απωλειες φετος + εχουν και την διαιτησια. 

ΥΓ: Ναι ολοι θα θυμουνται οτι χασαμε απο τον νιωνιο σε ματς που δεν μετραει καν, λολ

Link to comment
Share on other sites

Με την ιδια λογικη ας κατεβασουμε ολα τα δευτερα και στο ποδοσφαιρο . Να ξεκουραστουν ολοι για τον τελικο και να μην τραυνατιστει  κανεις. Τι σημασια εχει αν κανουμε ηττες . Δεν μετραει πουθενα. Και στο μπασκετ ας βαλουμε μονο τα 16χρονα να παρουν εμπειριες

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Η ομαδα τα εδωσε ολα με τους Γερμανους παροτι ηταν αποδεκατισμενη. Ο Θοδωρης επαιζε τραυματιας εδω και 1 μηνα. Δηλαδη με -4 παικτες να δωσεις το 110% για να κερδισεις τον νιωνιο; Και; Εστω οτι δινεις τα παντα για να κερδισεις γαυρο στην κανονικη διαρκεια. Και τι εγινε; Τι ειμαστε Αρης που πανηγυριζουν για μια νικη κατα μας ξερω γω; Αν ειναι να χασουμε ολα τα ματς τωρα για να παμε τελικους εγω θα εχανα. Οι warriors εκαναν ρεκορ νικων στο nba 3 χρονια πριν και χασανε τον τιτλο στο τελος γιατι τα ειχαν δωσει ολα για βλαμενα ρεκορ. 

Η ομαδα θελει 2-3 εβδομαδες για να ξεσκασει και να μην κινδυνευσει με αλλους τραυματισμους. Να συγκρινουμε ΑΕΚ με Βαζελα ειναι αστοχο μιας και οι λαγοι δεν ειχαν και τιποτα τρομερες απωλειες φετος + εχουν και την διαιτησια. 

ΥΓ: Ναι ολοι θα θυμουνται οτι χασαμε απο τον νιωνιο σε ματς που δεν μετραει καν, λολ

Δεν συγκρίνουμε την δυναμικότητα με βαζελο αλλά τη διαθεση

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
8 minutes ago, Vargas21 said:

Με την ιδια λογικη ας κατεβασουμε ολα τα δευτερα και στο ποδοσφαιρο . Να ξεκουραστουν ολοι για τον τελικο και να μην τραυνατιστει  κανεις. Τι σημασια εχει αν κανουμε ηττες . Δεν μετραει πουθενα. Και στο μπασκετ ας βαλουμε μονο τα 16χρονα να παρουν εμπειριες


Αν κρίνει πως πρέπει να το κάνει γιατί η ομάδα είναι κουρασμένη και κινδυνεύει με πιο πολλούς τραυματισμούς, τότε να κάνει. 3 βαθμούς πάνω 3 βαθμούς κάτω όταν κατά 99% έχεις κλειδώσει την 3η θέση τι έχει να λέει στο τέλος; Δηλαδή αν τελειώσουμε με +2 νίκες εσύ θα είσαι χαρούμενος για το πως πήγε η σεζόν (κι αντίστροφα);
 

8 minutes ago, George_D said:

Δεν συγκρίνουμε την δυναμικότητα με βαζελο αλλά τη διαθεση

Επειδή έχω παίξει μπάσκετ 20 χρόνια και πολλές φορές είχα και 3 ματς την εβδομάδα (θέλω να πω έχω φάει τα γήπεδα της Αττικής και τους διαιτητές με το κουτάλι σε χαμηλό επίπεδο βέβαια) όταν έχεις έναν διαιτητή με το μέρος σου έχεις διπλάσια αυτοπεποίθηση και το αντίστροφο. Το μπάσκετ ειναί καθαρά θέμα ψυχολογίας κι αν ξέρεις ότι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα πάρεις το φαουλ και αντίστοιχα στην άμυνα δεν θα στο σφυρίξουν τότε πραγματικά το μυαλό σου ξεμπλοκάρει και βλέπεις την στεφάνη του καλαθιού διπλάσια.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς αναμένουμε από τον Ιταλό ταβερνιαρη? 

Αν μας χαλάει δηλαδή και ο χιμενεθ στη μπάλα, ο πρωταθληματικος χιμενεθ, για Μπανκι τι να πούμε αντίστοιχα? 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχασε ο Ηφαιστος εντός από το Ρέθυμνο. 6ος ο γαυρος τώρα. 

Τι κάνουμε τώρα λοιπόν? 

Link to comment
Share on other sites

Εντσξει τον σώσαμε οριστικά τον Νιωνιο γαμω την Νέα Σμύρνη όλη ο,τι πιο αντιΑΕΚ υπάρχει στην Ελλάδα η φάρα τους

Link to comment
Share on other sites

αδιάφορο ματς, αλλά απαράδεκτη εμφάνιση...2η σερί.

Άδη, κούρασες αγόρι μου με τον Ιταλό.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
8 minutes ago, George_D said:

Έχασε ο Ηφαιστος εντός από το Ρέθυμνο. 6ος ο γαυρος τώρα. 

Τι κάνουμε τώρα λοιπόν? 

Πότε βγαίνει η απόφαση για την έφεση του γαύρου; Λογικά χάνεις το ματς με τον γαύρο, αλλά αυτοί είναι ικανοί το -6 να το κάνουν -2 πάλι γιατί έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Έχει σκάσει η ομάδα αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία.Ένας δεν υπάρχει να τους τσιτώσει λίγο?Απαράδεκτες ήττες.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, agelos said:

αδιάφορο ματς, αλλά απαράδεκτη εμφάνιση...2η σερί.

Άδη, κούρασες αγόρι μου με τον Ιταλό.

Εγώ κούρασα αλλά και εσύ κράζεις. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Πότε βγαίνει η απόφαση για την έφεση του γαύρου; Λογικά χάνεις το ματς με τον γαύρο, αλλά αυτοί είναι ικανοί το -6 να το κάνουν -2 πάλι γιατί έτσι.

Την έφεση ο γαυρος την έκανε για να μειωθεί το πρόστιμο. Όχι για τους βαθμούς, εξάλλου ο ίδιος συμφώνησε να κλείσει το φύλλο αγώνα εκτός γηπέδου 

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Πάντως και με την μέτρια σημερινή εμφάνιση αν είχες έναν clutch παίκτη θα το έπαιρνες το ματς όπως θα έπαιρνες και την πρόκριση με τους Γερμανούς. Είχαμε πέρυσι 2 φέτος κανέναν, αυτό χρεώνω στην διοίκηση/προπονητή για όλη την χρονιά. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι το φετινό πλάνο ήταν καλό, απλά δεν είχαμε και την τύχη φέτος με το μέρος μας. Eντάξει την είχαμε πέρυσι οπότε φτάσαμε σε equilibrium.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hades said:

Εγώ κούρασα αλλά και εσύ κράζεις. 

δεν κράζω ρει. η ομάδα είναι σε κακό φεγγάρι, εμφανώς επηρεασμένη από τον αποκλεισμό. ε, κάνει λάθη κι ο ιταλός, ναι.

αλλά μην τον κράζεις κάθε λίγο και λιγάκι, καταντάει κουραστικό.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο αλλά σε αυτόν βρίσκω το φταίξιμο. Από την αρχή δε μου γέμισε το μάτι, από το ματς κυπέλλου με παοκ. Τέσπα. Αντιμπανκικος είμαι και πιστεύω δε του μένει πολύ χρόνος στην ομάδα. 

Μακάρι να ρολαρουμε 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Αν βρουν καλύτερο κοουτς να έρθει, αλλά επειδή so far οι επιλογές τους στο θέμα προπονητή δεν ήταν οι καλύτερες, αν ο Ιταλός μείνει θα είναι καλό νέο. Τα ίδια ακριβώς ισχύουν και στην μπάλα

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×