Jump to content

Recommended Posts

7 minutes ago, The Magician said:

@ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ αν ο ΠΑΟΚ εχει βραχυπροθεσμη λογικη η ΑΕΚ τι ακριβως εχει; Καμια λογικη; Ποια επενδυση ποιος κορμος και που; Ο κορμος σου ειναι ο Μπαρκας, ο Μπακακης, ο Μανταλος, ο Σιμοες, ο Μπακασετας και ο Λιβαγια. Απο κοντα και ο Κρστιτσιτς και τελος ο Χουλτ που ληγει το συμβολαιο του. Απο κει και περα εισαι με Μαριο Οικονομου, τους δανεικους και γεμισματα. Ποιοι ειναι τα σημεια αναφορας απο τους παραπανω; Στηριζεται ομαδα πρωταθλητισμου στον χαφ Αντρε Σιμοες στα 29 προς 30; Ποσο να περιμενεις τον Πετρο Μανταλο; Πως να στηριχθεις στον Τασο Μπακασετα;

Αυτός είναι ο κορμός,Πάνω κάτω δέκα παίχτες. Αν εσύ τον βλέπεις τόσο κακό δικαίωμα σου. Αλλά  αν ήταν με μια χρονιά  αποτυχημένη ( με πολλές ιδιαιτερότητες επίσης ) να φεύγουν 20 και να έρχονται 20 τότε το πλάνο και η λογική έχει όνομα και επώνυμο : Βαγγέλας. 

Η ΑΕΚ έχει διαχειριστή εσόδων εξόδων και καλώς  κακώς  όταν ο καλύτερος της ακαδημίας ( που δεν χρειάζεται να πληρώσεις ) είναι ο Γαλανόπουλος , τι θέλεις να βρεις παραπάνω?

 

15 minutes ago, The Magician said:

 

Το επιχειρημα "θα φυγει ο τσετσενος" αντιστρεφεται μια χαρα στο "θα φυγει ο Μελισσανιδης". Κι ο Κοκκαλης αν ειχε φυγει θα βολοδερνε ο Ολυμπιακος και δεν θα επαιρνε τα πρωταθληματα σερι. Τι λογικες ειναι αυτες; Και μας λες οτι διαβαζεις και φοβερα πραγματα; Αληθεια;

Ας υποθεσουμε ομως επειδη βολευει το αφηγημα σου οτι ο Σαββιδης φευγει. Σου ειπε κανενας οτι θα σβηστει το πρωταθλημα που πηραν; Θα τους αφαιρεσουν τα κυπελλα; Τι ακριβως; Ολους με συμβολαια τους εχει ο Σαββιδης και μονο ο Βαρελα δεν εχει ανανεωσει. Χτυπησε ο Βιειρινια και αμεσως πιασανε το Σταφυλιδη να επιστρεψει. Κοιτανε να πουλησουν τον Πελκα, τον Καντουρι, θα φυγει ο Ενρικε. Εκαναν το χειμωνα 3 κινησεις για το καλοκαιρι. Τον Ινγκασον, τον Σερτζιο Ολιβειρα και τον Μισιτς. Εχουνε ρευστο να φερουν παικτες, σπρωξανε 9μισι εκατομμυρια παικτη που πηραν 2μισι και συζηταμε ακομα για τα "ποιος ΠΑΟΚ" και λοιπες παπαριες καμαρωτες.

Δεν με ενδιαφέρει αν θα φύγει ο τσετσενος. Κλεισμένους τους έχει και ο βαρελα θελει να ανανεωσει με 1.2κ . Αυτο που λεω ειναι πως έχουν εκτοξευσει το μπατζετ τους και αν δεν περάσουν cl θα έχουν πρόβλημα με ζημιές και ffp. Νεοπλουτίστικες είναι οι μεταγραφές πληρώνοντας υπεραξίες  by mario branco

 

Φυσικά και είναι απίστευτα πράγματα όλη αυτή η εξύψωση του μπαοκ και η υποτίμηση της ΑΕΚ μαζί με το μόνιμο συγκριτικό . Χτίζεις το γήπεδο σου, υπάρχει οικονομική ισορροπία. προσπαθείς να φτιάξεις τις ακαδημίες σου, ακολουθείς με λίγα λόγια μια στρατηγική ανάπτυξης η οποία παίρνει χρόνο. Αν υπάρχει άλλη επιλογή  καλύτερη με χαρά, αλλιώς μπορούμε να λέμε πόσο κακός είναι ο Σιμόες που πέρυσι τέτοια εποχή ήταν το καλύτερο χαφ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ πασχει απο το συνδρομο της κακοποιημενης συζυγου.

Τρεμουμε μην ερθουν 2-3 παιχτες του 1m (γελαει ο κοσμος) και υποβιβαστουμε ξανα (μονο σε εμας παιζει αυτο το σεναριο).

Η ομαδα δεν εχει σοβαρο CB και δεν εχει σοβαρο CM για αρχη και συζηταμε τωρα για τον ΠΑΟΚ που ολοι του οι παιχτες θα ηταν καραβασικουρες σε εμας.

Πριν 3 χρονια λεγαμε Μανταλος η Πελκας και εμεις εχουμε ακομα βασικουρα τον Μανταλο ενω ο Πελκας πια δεν βρισκει θεση στην αρχικη ενδεκαδα (μαλλον επειδη βελτιωθηκε η αρχικη ενδεκαδα).

Θα μπουμε Αγια Σοφια και θα φερει ο Μελισσανιδης 2-3 παιχτες του εκατομμυριου και θα χυνει ολος ο πλανητης ΑΕΚ με τους παιχτουραδες που ηρθαν και οι Ογλου θα γραφουν για δικαιωση των υπομονετικωνΕ.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Καλε μου ανθρωπε firebird εχεις παρει ειδηση οτι επεσες, εκανες τη βολτα σου, πιστολιασες το συμπαν και επεστρεψες για να ξανακανεις διαχειριση; Ποιος ο λογος να πεσω αφου δεν επενδυεται ουτε μισο ευρω πουθενα; Ποιο φαουλ μου λες; Το εχετε παρει ειδηση οτι παμε με Σιμοες Μανταλο και Μπακακη απο τη Β εθνικη; Οτι δεν φτανουμε να υπογραψει συμβολαιο μαζι μας ουτε ο Εκι Πονσε των 5 γκολ καριερας πριν ερθει στην ΑΕΚ; Εκτο χρονο τελειωνει ο Σαββιδης. 3 τελικους, 3  χρονια πρωταθλητισμο. Που τα ειχε δει αυτα ο ΠΑΟΚ στην ιστορια του; Μονο το 70-76 ειχανε ζησει τετοια χρονια οι ανθρωποι. 

Μην μπαινεις σε κουβεντες για το Σαββιδη διοτι ο δικος μας ειναι 100 φορες πιο ανοιχτος απ αυτον.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

 

Φυσικά και είναι απίστευτα πράγματα όλη αυτή η εξύψωση του μπαοκ και η υποτίμηση της ΑΕΚ μαζί με το μόνιμο συγκριτικό . Χτίζεις το γήπεδο σου, υπάρχει οικονομική ισορροπία. προσπαθείς να φτιάξεις τις ακαδημίες σου, ακολουθείς με λίγα λόγια μια στρατηγική ανάπτυξης η οποία παίρνει χρόνο. Αν υπάρχει άλλη επιλογή  καλύτερη με χαρά, αλλιώς μπορούμε να λέμε πόσο κακός είναι ο Σιμόες που πέρυσι τέτοια εποχή ήταν το καλύτερο χαφ.

 

 

Η ομαδα μας και ειδικα οι ακαδημιες μας ειναι τρομερα για τον πουτσο. Προσωπικα τοσο τραγικη ΑΕΚ σαν αυτη φετος δεν θυμαμαι με εξαιρεση εκεινη της πεσαδας. Μιλαμε για οτι πιο ξενερωτο εχω δει, αφησε στιγμα ο Σαχλαμαρινος την εκανε κυριολεκτικα σαν τα μουτρα του. Αυτη η μιζεροκακομοιρια θα χρειαστει καμια 5ετια να φυγει. Μιλαμε φετος εγιναν εγκληματα με κυριοτερο οτι ο Μελισσανιδης τελειωσε ως σοβαρη προοπτικη για την ΑΕΚ. Και δεν μας εχουν μεινει και εναλλακτικες, ο Σταθακος θα ερθει αν φυγει.

Link to comment
Share on other sites

- Ο Εκι Πονσε των 5 γκολ στη ρομα παιρνει 1,2 κ σημειωτεων

- Επενδυεται μισο ευρω στο γηπεδο και στο προπονητικο

- Δεν μπορουν να ερθουν ενα δυο παιχτες του 1 με 1.2κ αυτα πανε πακετο για ολο το ροστερ

- 6 χρονια ειναι ο τσετσενος εδω, ασ μεινει και αλλα 30 τι μας νοιαζει ?

- Ποτε δεν ηταν ο μελισσανιδης σοβαρη προοπτικη για την ΑΕΚ ,68 ειναι

- Οι ακαδημιες μας ειναι το μεγαλυτερο μας προβλημα αυτη τη στιγμη

- Γιατι δηλαδη η ΑΕΚ εκ των πραγματων ειναι καταδικασμενη για του χρονου ?

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, The Magician said:

Καλε μου ανθρωπε firebird εχεις παρει ειδηση οτι επεσες, εκανες τη βολτα σου, πιστολιασες το συμπαν και επεστρεψες για να ξανακανεις διαχειριση; Ποιος ο λογος να πεσω αφου δεν επενδυεται ουτε μισο ευρω πουθενα; Ποιο φαουλ μου λες; Το εχετε παρει ειδηση οτι παμε με Σιμοες Μανταλο και Μπακακη απο τη Β εθνικη; Οτι δεν φτανουμε να υπογραψει συμβολαιο μαζι μας ουτε ο Εκι Πονσε των 5 γκολ καριερας πριν ερθει στην ΑΕΚ; Εκτο χρονο τελειωνει ο Σαββιδης. 3 τελικους, 3  χρονια πρωταθλητισμο. Που τα ειχε δει αυτα ο ΠΑΟΚ στην ιστορια του; Μονο το 70-76 ειχανε ζησει τετοια χρονια οι ανθρωποι. 

 Μην μπαινεις σε κουβεντες για το Σαββιδη διοτι ο δικος μας ειναι 100 φορες πιο ανοιχτος απ αυτον.

Είτε δεν κατάλαβες τι έγραψα είτε δεν καταλαβαίνω εγώ τι εννοείς. Αν ανοιχτείς πολύ παραπάνω απ'ότι αντέχεις σαν οργανισμός, δεν ρισκάρεις να ξαναπέσεις; Προφανώς και δεν ανοιγόμαστε καθόλου τώρα εμείς, υποθετικό σενάριο σου έδωσα για να σου εξηγήσω το φαουλ της λογικής "και να φύγει ο Σαββίδης δεν σβήνεται το πρωτάθλημα". Φυσικά και δεν σβήνεται αλλά δυνητικά οι επιπτώσεις στο μέλλον του συλλόγου μάλλον θα είναι ολέθριες.

Με Simoes, Μάνταλο και Μπακάκη βασικούς πήρες πρωτάθλημα (μέχρι τουλάχιστον να τραυματιστεί ο Μάνταλος). Δεν ξέρω γιατί πρέπει να στεκόμαστε στο ένα και όχι στο άλλο. Και στην τελική, το πρωί έγραφα ότι η Bayern έγινε αυτή που έγινε όταν στην δεύτερη κατηγορία μάζεψε Beckenbauer-Muller-Maier. Προφανώς δεν κάνω σύγκριση των τριάδων (θα πέσει φωτιά να μας κάψει), αλλά το αν ήταν στην Β' Εθνική δεν λέει τίποτα. Ας τους κρίνουμε αποκλειστικά και μόνο σαν παικτική αξία. Εκεί έχουμε πει πολλές φορές τις διαφωνιες μας για αυτούς τους παίκτες, οπότε δεν έχει νόημα να επαναλαμβανόμαστε.

Το ότι ο παοκ πάει απίθανα καλά για την ιστορία του στην περίοδο του Σαββίδη, έχει κάποια σχέση με αυτό που λέω εγώ; Πολλοί ζούσαν ευχάριστα για δεκαετίες επί ΠΑΣΟΚ και ΝΔ, αλλά σε κάποια φάση η όλη κατάσταση έσκασε και πέθανε κόσμος από την ανέχεια.

Τέλος, δεν ασχολήθηκα ποτέ με το πόσο ανοιχτός είναι ο Σαββίδης ή ο δικός μας. Είπα ότι αν σταματήσει να τον συμφέρει να κάθεται, θα φύγει. Το θεωρώ προφανές σαν statement εκτός αν πιστεύει κανείς ότι αγάπησε την Θεσσαλονίκη και τον μπαοκ και άρα θα κάτσει παραπάνω. Και το δεύτερο που είπα είναι ότι το πότε θα σταματήσει να τον συμφέρει είναι κάτι που δεν μπορεί να το προβλέψει κανείς εύκολα σε μια χώρα που δεν έχει σταθερότητα σε τίποτα (από κοινωνική πολιτική έως φορολογία), που κάθε κυβέρνηση κάνει ότι θέλει χωρίς πραγματικό έλεγχο (τα αρνητικά του να έχεις νομοθετική και εκτελεστική εξουσία μαζί), που δέχεται πιέσεις και από δύση μεριά κλπ. Αν εσύ θεωρείς ότι μπορείς να κάνεις ασφαλή πρόβλεψη βλέποντας αποκλειστικά και μόνο ότι ο τσετσένος αγοράζει ΜΜΕ και κανάλια, fair enough. Προσωπικά το θεωρώ πολύ πιο σύνθετο.

Link to comment
Share on other sites

- Και γιατι δεν μπορει η καθαρη ΑΕΚ να εχει παικτη του εκατομμυριου; Απαγορευεται απο τας γραφας;

- Ποιος εχει επενδυσει μισο ευρω; Δανειζει ναι. Ατοκα και με φειδω και τον ευχαριστουμε πολυ για αυτο. Δεν εχει βαλει ουτε το μισο ευρω που αναφερεις.

- Γιατι δεν μπορουν να ερθουν δυο παικταραδες; Απο που κι ως που ειναι σωστο το "πανε πακετο στο ροστερ". 

- Εσεις ανακυκλωνετε την κουβεντα οτι "θα φυγει και θα καταστραφουν". Αντι να μεγαλωσουμε το δικο μας το γκαζον λεμε να ξεραθει του γειτονα.

- Για το γηπεδο πηγανε και τον πιασανε και το κανει με τις γνωριμιες του. Η ομαδα αετο. Το γηπεδο προταξε ο οργανισμος εχοντας την ψευδαισθηση οτι θα σωθεις με τη ΝΦ. Δεν θα σωθεις και οσοι εχουν αυτην την αποψη θα στεναχωρηθουν παρα πολυ στο μελλον.

- Δεν ειναι δικες του οι ακαδημιες. Το πεταξε το "βαρος" οταν ειδε οτι κοστιζει λεφτα. Παντου τα λεφτα ειναι το θεμα.

- Ειναι καταδικασμενη διοτι δεν προκειται να γινει ουτε μιση επενδυση σε παικτες. Ουτε μιση. Τυχη θα εχεις μονο αν αυτοκτονησουν Ολυμπιακος και ΠΑΟΚ. Παραμενεις περηφανος τριτος και χαιρεσαι με το Μικελαντζελο.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

 

- Γιατι δηλαδη η ΑΕΚ εκ των πραγματων ειναι καταδικασμενη για του χρονου ?

 

Όταν έχεις το μισό προϋπολογισμό από τους αντιπάλους σου, όταν σε σένα κάνει προγραμματισμό ο Νικολάκης ο Λυμπερόπουλος και ο Γιαννάκης ο Παπαδόπουλος, όταν έχεις στις ακαδημίες τον κάθε παλαίμαχο απλά για να παίρνει μηνιάτικα, όταν έχεις πρόεδρο που κατεβαίνει στα Σπάτα και τελειώνει παίκτες λες και ειμαστε στα 80s, όταν πας σε ξαναζεσταμένα φαγητά και παίρνεις παίκτες επειδή είναι φθηνοί ή επειδή τους πηγαίνει ο κόσμος και όχι αυτούς που χρειάζεσαι πραγματικά, όταν ο πρόεδρός σου λέει φόρα παρτίδα ότι ζηλεύει τον μνημονιακό βάζελο του Αλαφούζου, εσύ πώς τα βλέπεις τα πράγματα για του χρόνου; Ρόδινα;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

- Ο Εκι Πονσε των 5 γκολ στη ρομα παιρνει 1,2 κ σημειωτεων

- Επενδυεται μισο ευρω στο γηπεδο και στο προπονητικο

- Δεν μπορουν να ερθουν ενα δυο παιχτες του 1 με 1.2κ αυτα πανε πακετο για ολο το ροστερ

- 6 χρονια ειναι ο τσετσενος εδω, ασ μεινει και αλλα 30 τι μας νοιαζει ?

- Ποτε δεν ηταν ο μελισσανιδης σοβαρη προοπτικη για την ΑΕΚ ,68 ειναι

- Οι ακαδημιες μας ειναι το μεγαλυτερο μας προβλημα αυτη τη στιγμη

- Γιατι δηλαδη η ΑΕΚ εκ των πραγματων ειναι καταδικασμενη για του χρονου ?

 

-ΟΚ μην φερεις τον Εκι Πονσε των 1,2m (3,6m την 3ετια δηλαδη και 7m για αγορα παμε στα 10m+), κανε scouting ολη την σεζον φετος και φερε εναν παιχτη απο Αργεντινη, Βραζιλια, Ουρουγουαη, Χιλη, Δανια, Σουηδια, Νορβηγια ηλικιας 21-22 ετων με αγορα υψους 1,5-2m και συμβολαιο 600-750k (λιγοτερα απο 5m την τριετια)

-Το οτι φτιαχνουμε γηπεδο και προπονητικο  δεν σημαινει πως πρεπει να παιζουμε χωρις χαφ και ακραιους η οτι του χρονου θα βαλουμε παγκο τον Χουλτ επειδη ειναι μουνοσκυλο και δεν θα ανανεωσει

-Ο Τσετσενος αμα μεινει 30 χρονια και συνεχισει ετσι παιζει να μας περασει σε τιτλους αρα μας νοιαζει και μας κοφτει

-Καλα 68 ειναι δεν ειναι 98, δεν ειναι ηλικιακο το θεμα της μη προοπτικης

-Οι ακαδημιες μας ειναι για τον πουτσο, χρειαζονται επενδυση εκατομμυριων για να αποδοσουν σε 15 χρονια και βλεπουμε

-Ο ΠΑΟΚ και ο Ολυμπιακος φετος εφτιαξαν καλες ομαδες. Εμεις ειχαμε καλη ομαδα, την διαλυσαμε, χαλασαμε τις σχεσεις με τον κοσμο για 2-3 παιχτες και τωρα θα χρειαστουμε 8-9 παιχτες. Στο μεταξυ δεν ξερουμε ξερω γω αν θα συνεχισει ο ιδιος προπονητης Μαη μηνα. Το θεμα δεν ειναι οτι θα βγουμε το πολυ τριτοι του χρονου (ειναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ) το θεμα ειναι οτι θα σφυριξει κανας αποκλεισμος απο Γιουροπα το καλοκαιρι και εκει θα πεσει κλαμα. Εκτος αν λεει πουθενα πως θα παιζουμε καθε χρονο προκριματικα χωρις τον βασικο μας επιθετικο και θα προκρινομαστε.. (Αφηνω εξω το οτι για την UEFA εισαι ενας βλαχοκανιβαλος που πηρε 20m για να παρουσιασει κατι στο ευρωπαικο κοινο που ακριβοπληρωνει το προιον της κατι στοιχειωδως ποιοτικο και παρουσιασες Γιακουμακη βασικο σεντερ φορ, αρα ως τετοιος θα αντιμετωπιστεις σε κληρωσεις και διαιτησιες-την μολοτοφ την αφηνω απ εξω).

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AlexKR21 said:

Όταν έχεις το μισό προϋπολογισμό από τους αντιπάλους σου, όταν σε σένα κάνει προγραμματισμό ο Νικολάκης ο Λυμπερόπουλος και ο Γιαννάκης ο Παπαδόπουλος, όταν έχεις στις ακαδημίες τον κάθε παλαίμαχο απλά για να παίρνει μηνιάτικα, όταν έχεις πρόεδρο που κατεβαίνει στα Σπάτα και τελειώνει παίκτες λες και ειμαστε στα 80s, όταν πας σε ξαναζεσταμένα φαγητά και παίρνεις παίκτες επειδή είναι φθηνοί ή επειδή τους πηγαίνει ο κόσμος και όχι αυτούς που χρειάζεσαι πραγματικά, όταν ο πρόεδρός σου λέει φόρα παρτίδα ότι ζηλεύει τον μνημονιακό βάζελο του Αλαφούζο, εσύ πώς τα βλέπεις τα πράγματα για του χρόνου; Ρόδινα;

Όλα όσα λες σωστά είναι και είναι σημεία προβληματισμού. Παρόλα αυτά, εμένα μου επιτρέπεται να μην τα βλέπω μαύρα ακόμα; Π.χ. να περιμένω μέχρι 1/9 να δω μεταγραφές, ρόστερ, προπονητές και το ποιοι θα παίζουν Ευρώπη και ποιοι θα αποκλειστούν; Ή πρέπει από τώρα να είμαι σίγουρος ότι θα πάμε χειρότερα από τους άλλους;
Γιατί την αποκλειστικότητα στις μαλακίες δεν την έχει μόνο η ΑΕΚ πέρσι, μια χαρά μπορούν να μαλακιστούν και οι υπόλοιπες ομάδες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, firebird said:

Είτε δεν κατάλαβες τι έγραψα είτε δεν καταλαβαίνω εγώ τι εννοείς. Αν ανοιχτείς πολύ παραπάνω απ'ότι αντέχεις σαν οργανισμός, δεν ρισκάρεις να ξαναπέσεις; Προφανώς και δεν ανοιγόμαστε καθόλου τώρα εμείς, υποθετικό σενάριο σου έδωσα για να σου εξηγήσω το φαουλ της λογικής "και να φύγει ο Σαββίδης δεν σβήνεται το πρωτάθλημα". Φυσικά και δεν σβήνεται αλλά δυνητικά οι επιπτώσεις στο μέλλον του συλλόγου μάλλον θα είναι ολέθριες.

Ποιες επιπτωσεις; 6 χρονια Χοσαδας και μιλαμε για επιπτωσεις; Με τη λογικη σου κανεις δεν πρεπει να ανοιγεται και να ρισκαρει και καλα εκανε φετος η ΑΕΚ που δεν ξοδεψε μισο ευρω να παρουσιασει μια κανονικη ομαδα. Αφου δεν προκειται να ξαναπαιξει Τσ.Λ. γιατι να επενδυσει; Οχι φιλε εγω δεν γουσταρω τετοια ΑΕΚ. Ειδικα ενω ειναι πεντακαθαρη και απο το μηδεν καμωμενη. Κανενα λογικο φαουλ. Κατσε να το δουμε το ολεθριο του Σαββιδη και μετα μιλαμε. Γιατι 6 χρονια ολεθριο το παει και φετος το πηρε ο ΠΑΟΚ χωρις ηττα. Ο ΠΑΟΚ ξαναλεω. Οχι κανενας Ολυμπιακος ή Παναθηναϊκος που ειναι τεραστια μεγεθη. Ο ΠΑΟΚ.

4 minutes ago, firebird said:

Με Simoes, Μάνταλο και Μπακάκη βασικούς πήρες πρωτάθλημα. Δεν ξέρω γιατί πρέπει να στεκόμαστε στο ένα και όχι στο άλλο. Και στην τελική, το πρωί έγραφα ότι η Bayern έγινε αυτή που έγινε όταν στην δεύτερη κατηγορία μάζεψε Beckenbauer-Muller-Maier. Προφανώς δεν κάνω σύγκριση των τριάδων (θα πέσει φωτιά να μας κάψει), αλλά το αν ήταν στην Β' Εθνική δεν λέει τίποτα. Ας τους κρίνουμε αποκλειστικά και μόνο σαν παικτική αξία. Εκεί έχουμε πει πολλές φορές τις διαφωνιες μας για αυτούς τους παίκτες, οπότε δεν έχει νόημα να επαναλαμβανόμαστε.

Δεν υπαρχει ποδοσφαιριστης Σιμοες. Για το Μπακακη δεν το συζητω καν ως δεξιο μπακ. Ο Μανταλος ειναι καλος παικτης αλλα τον εχεις κανει πριμαντονα και ηγετη. Το Μανταλο. Δεν αντεχω να βλεπω εγω την ΑΕΚ με χαφ τον Αντρε Σιμοες να μην μπορει να δωσει τη μπαλα στα τρια μετρα και το Μανταλο να κανει την περιστροφη και να πεταει τον κωλο. Δεν ειναι ΑΕΚ αυτο.

6 minutes ago, firebird said:

Το ότι ο παοκ πάει απίθανα καλά για την ιστορία του στην περίοδο του Σαββίδη, έχει κάποια σχέση με αυτό που λέω εγώ; Πολλοί ζούσαν ευχάριστα για δεκαετίες επί ΠΑΣΟΚ και ΝΔ, αλλά σε κάποια φάση η όλη κατάσταση έσκασε και πέθανε κόσμος από την ανέχεια.

Αρα να μενει η ΑΕΚ μικρη μην τυχον και ξαναπεσει. Εχετε παρεξηγησει βασικες εννοιες και του καπιταλισμου και του ποδοσφαιρου. Ολο το οικοδομημα στηριζεται στην εξυπηρετηση των χρεων. Παραγεις μενοντας ανταγωνιστικος. Αν εισαι ντεκαβλε και μαζευεις 10 χιλιαδες νοματαιους εισαι μια παπαρια καμαρωτη. Κι ας μπεις σε καινουριο γηπεδο. Γηπεδο με μηδεν εμπορικα και χωρις μισο ευρω να γυρναει πισω. Με συμβαση που αποσυρθηκε και με ορους που δεν γνωριζει ανθρωπος πλεον διοτι το χτιζει το δημοσιο με λεφτα της ιδιας της ΑΕΚ. ΣΔΙΤ. Περαν του αρχικου hype τι ακριβως θα χρησιμευσει το γηπεδο με το κουρειο σε εναν υποψηφιο επενδυτη;

 

9 minutes ago, firebird said:

Τέλος, δεν ασχολήθηκα ποτέ με το πόσο ανοιχτός είναι ο Σαββίδης ή ο δικός μας. Είπα ότι αν σταματήσει να τον συμφέρει να κάθεται, θα φύγει. Το θεωρώ προφανές σαν statement εκτός αν πιστεύει κανείς ότι αγάπησε την Θεσσαλονίκη και τον μπαοκ και άρα θα κάτσει παραπάνω. Και το δεύτερο που είπα είναι ότι το πότε θα σταματήσει να τον συμφέρει είναι κάτι που δεν μπορεί να το προβλέψει κανείς εύκολα σε μια χώρα που δεν έχει σταθερότητα σε τίποτα (από κοινωνική πολιτική έως φορολογία), που κάθε κυβέρνηση κάνει ότι θέλει χωρίς πραγματικό έλεγχο (τα αρνητικά του να έχεις νομοθετική και εκτελεστική εξουσία μαζί), που δέχεται πιέσεις και από δύση μεριά κλπ. Αν εσύ θεωρείς ότι μπορείς να κάνεις ασφαλή πρόβλεψη βλέποντας αποκλειστικά και μόνο ότι ο τσετσένος αγοράζει ΜΜΕ και κανάλια, fair enough. Προσωπικά το θεωρώ πολύ πιο σύνθετο.

Ασχοληθηκα εγω. Και επιτρεψε μου να εχω μια καλυτερη πληροφορηση για τα "συνθετα θεματα" και να ειμαι σε θεση να κανω ασφαλεις κατα το δυνατον προβλεψεις. Αν στρωσει το περιβαλλον που περιγραφεις θα φυγει ο Σαββιδης. Και η Ελλαδα δεν στρωνει τουλαχιστον για μια 15ετια ακομα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, firebird said:


Γιατί την αποκλειστικότητα στις μαλακίες δεν την έχει μόνο η ΑΕΚ πέρσι, μια χαρά μπορούν να μαλακιστούν και οι υπόλοιπες ομάδες.

Μα αυτή είναι η μόνη ελπίδα σου. Κάτι άλλο να πιαστείς δεν έχεις. Ε σορρυ, αλλά εγώ δεν είμαι ικανοποιημένος

Όσο για τα άλλα που λες εγώ κάποια πράγματα τα θεωρώ σχεδόν δεδομένα. Πέρσι τον Μάη (πρόσληψη βάζελου) και στις 31/8 δεχθήκαμε ισχύρα σοκ. Εγώ πλέον δεν τους έχω εμπιστοσύνη. ΜΑΚΑΡΙ να με διαψεύσουν και να το ξαναγυρίσουν το παιχνίδι. Αλλά όταν οι κινήσεις σου είναι ο Ντέλετιτς, ο Μπουζούλασιτς και ο Αθανασιάδης από τι να πιαστείς;

Link to comment
Share on other sites

Η συζητηση ξαναξεκινησε λεγοντας καποιος οτι οποιος δινει τα περισσοτερα λεφτα καποια στιγμη κερδιζει.Εγω απαντησα με επιχειρημα οτι με ενα αξιοπρεπες μπατζετ και ποδοσφαιρικη λογικη μπορεις να αντιπαρατεθεις στο μεγαλυτερο μπατζετ (οταν δεν υπαρχουν χαοτικες διαφορες εννοειτε, που στην Ελλαδα δεν υπαρχουν).

Ε η ΑΕΚ δεν κανει τιποτα απο τα δυο την συγκεκριμενη στιγμη.Αυτο ειναι δεδομενο.

Τωρα το συμπερασμα που βγαζω απο αυτα που διαβαζω ειναι οτι ο Μελισσανιδης δεν μας κανει γιατι δεν βαζει λεφτα γιατι το ενα γιατι το αλλο.Και η κουβεντα ξαναγυρναει αν οχι αυτος τοτε ποιος;Εχουμε να προτεινουμε καποιον;

Αποψη μου οτι πρεπει να τελειωσει τα εργα που ξεκινησε και να γινει η ΠΑΕ ελκυστικη.

Αρκετοι συμφωνουσαν εδω μεσα με αυτο.Καποτε θυμαμαι και τον Ματζισιαν να το γραφει με ζηλο και αντιθετα στο ρευμα αλλα τωρα με αυτα που γραφει μου μοιαζει πλεον ολιγοπιστος.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, firebird said:

Όλα όσα λες σωστά είναι και είναι σημεία προβληματισμού. Παρόλα αυτά, εμένα μου επιτρέπεται να μην τα βλέπω μαύρα ακόμα; Π.χ. να περιμένω μέχρι 1/9 να δω μεταγραφές, ρόστερ, προπονητές και το ποιοι θα παίζουν Ευρώπη και ποιοι θα αποκλειστούν; Ή πρέπει από τώρα να είμαι σίγουρος ότι θα πάμε χειρότερα από τους άλλους;
Γιατί την αποκλειστικότητα στις μαλακίες δεν την έχει μόνο η ΑΕΚ πέρσι, μια χαρά μπορούν να μαλακιστούν και οι υπόλοιπες ομάδες.

Απο τοτε που επιστρεψαμε στην Α και μεχρι 31 Αυγουστου περιμεναμε Λαφερτι και μειναμε με Κρισαντ7υς, μεχρι φετος που περιμεναμε μεχρι 31 Αυγουστου 2 κλεισμενες παιχτουρες και ενα κερασακι ενα ειναι δεδομενο. Πως και χρονο 31 Αυγουστου θα πεφτει χριστοπαναγια. Κανω προβλεψη μαλλιαρη πως φετοςμεχρι τις 31 Αυγουστου θα περιμενουμε εναν χαφ και εναν επιθετικο που θα κανουν την διαφορα αλλα τελικα θα παμε με αναγεννημενημενους Μοραν και Γιακουμακη (αντι για ΚΑΙ ΑΡΑΟΥΧΟ ΚΑΙ ΠΟΝΣΕ)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Man Of Faith said:

Καποτε θυμαμαι και τον Ματζισιαν να το γραφει με ζηλο και αντιθετα στο ρευμα αλλα τωρα με αυτα που γραφει μου μοιαζει πλεον ολιγοπιστος.

Μιλησα με 2-3 ανθρωπους και απογοητευτηκα τρομερα. Οσο δεν παιρνει. Δεν υπαρχει καμια επαφη και καμια συναισθηση της ποδοσφαιρικης πραγματικοτητας. Πεταμε αετο κανονικα και με το νομο. Το μοναδικο αποκουμπι ειναι η εταιρικη αναπτυξη αλλα και εκει υπαρχουν θολα σημεια ως προς το μετα. Αυτη τη στιγμη και μετα απ τις κουβεντες που εχω κανει, οποιος αναλαβει μετα το Μελισσανιδη θα εχει το δυσκολοτερο εργο απο καταβολης οργανισμου.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Magician said:

Μιλησα με 2-3 ανθρωπους και απογοητευτηκα τρομερα. Οσο δεν παιρνει. Δεν υπαρχει καμια επαφη και καμια συναισθηση της ποδοσφαιρικης πραγματικοτητας. Πεταμε αετο κανονικα και με το νομο. Το μοναδικο αποκουμπι ειναι η εταιρικη αναπτυξη αλλα και εκει υπαρχουν θολα σημεια ως προς το μετα. Αυτη τη στιγμη και μετα απ τις κουβεντες που εχω κανει, οποιος αναλαβει μετα το Μελισσανιδη θα εχει το δυσκολοτερο εργο απο καταβολης οργανισμου.

Κατι υποψιαστηκαμε απο τα μουσια που βγηκαν τωρα τελευταια για εμπλοκη του υιου.

Φανταστειτε τι τραγωδια ειναι η φαση που ο μονος υποψηφιος και καλα συμπαιχτης που ειναι διαθεσιμος να παρουσιαστει ειναι ο γιος του.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, The Magician said:

Μιλησα με 2-3 ανθρωπους και απογοητευτηκα τρομερα. Οσο δεν παιρνει. Δεν υπαρχει καμια επαφη και καμια συναισθηση της ποδοσφαιρικης πραγματικοτητας. Πεταμε αετο κανονικα και με το νομο. Το μοναδικο αποκουμπι ειναι η εταιρικη αναπτυξη αλλα και εκει υπαρχουν θολα σημεια ως προς το μετα. Αυτη τη στιγμη και μετα απ τις κουβεντες που εχω κανει, οποιος αναλαβει μετα το Μελισσανιδη θα εχει το δυσκολοτερο εργο απο καταβολης οργανισμου.

Υποθετω πως εννοεις οτι οποιος αναλαβει μετα τον Μελισσανιδη θα εχει το δυσκολοτερο εργο στο αγωνιστικο κομματι.

Το υποθετω αυτο γιατι οικονομικα ειμαστε οκ εννοω χωρις χρεη.

Οπως και να εχει πρεπει να μπουν οι βασεις με γηπεδο και προπονητικο οπωσδηποτε, και ελπιζω να διαψευστεις στα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Απο την άλλη ξαναγυρισαμε στις εποχές που η δεύτερη και τρίτη θέση θεωρείτο αποτυχία. 

2014 - Γ εθνικη

2015 - Β Εθνικη - ιδρυση ΑΑΕ μαγαζι πεντακαθαρο με προικα / ημιτελικος κυπελλου - Χαρα

2016 - Σουπερ Λιγκ - 3ος με 31 βαθμους διαφορα στην κανονικη διαρκεια / play off ξανα 3ος (δλδ τελικα 4ος) πισω απο ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκο / κυπελλο στο κεκλεισμενων με Ολυμπιακο - τιτλος

2017 - Σουπερ Λιγκ - 4ος με 14 βαθμους διαφορα / play off 1ος με αφαιρεση βαθμων και μηδενισμο του Παναθηναϊκου απο το κουτακι της μπυρας στον Ιβιτς / κυπελλο τελικος Καλφογλου / ευρωπη αποκλεισμος τον Αυγουστο

2018 - Σουπερ Λιγκ - 1ος με 6 βαθμους διαφορα μετα τις τιμωριες ολων / κυπελλο τελικος χαμενος απο ΠΑΟΚ / ευρωπη πολυ καλη παρουσια και προκριση απο ομιλο του Γ.Λ. και αποκλεισμο στις λεπτομερειες στους 32

2019 - Σουπερ Λιγκ - 3ος κατα 99% με 23 βαθμους διαφορα / κυπελλο τελικος / ευρωπη προκριση σε ομιλους και το χειροτερο ρεκορ ελληνικης ομαδας στη διοργανωση 0-0-6

 

Αρα σε 4 σεζον εχεις ερθει δυο φορες τριτος, μια τεταρτος και μια πρωτος. 

Σε αυτες τις σεζον εχεις να επιδειξεις: το Δελλα, τον Πογετ, το Μανωλα, τον Κετσμπαγια, το Μοραις, το Χιμενεθ, τον Ουζουνιδη και ξανα το Χιμενεθ. Χωρις πλανο. Μεσο ορο 2 προπονητες το χρονο και παλινωδιες.

Η ακριβοτερη σου μεταγραφη ειναι ο Μπαρκας απο την εγχωρια αγορα και ο Λιβαγια απο τη διεθνη. Εχεις βγαλει το Γαλανοπουλο.

 

Εαν δεν γινονταν παραλληλα πραγματα οπως το γηπεδο, τα γραφεια και το προπονητικο θα μιλουσαμε πολυ διαφορετικα αυτη τη στιγμη. Επειδη ομως αυτα ειναι παρα πολυ σημαντικα κανουμε το μαλακα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

- Επενδύονται χρήματα. Το οτι δεν είναι του μελισσανιδη δεν σημαίνει πως δεν επενδύονται ΧΡΗΜΑΤΑ. Επίσης για το γήπεδο , σιγά τι επέβαλε ο ανύπαρκτος - τότε -  οργανισμός. Απλώς μπορεί, το θέλει και το κάνει.

-  Ο οργανισμός τώρα ρίχνει το βάρος στις υποδομές. Για μένα καλώς. Θεωρω πως ο μελισσανίδης τα χει ει απο την αρχή αυτά, με τη διάφορα πως βρήκε την ευκαιρία και κάνε το γήπεδο χωρίς να βάλει φράγκο. Ακόμα και αυτό, για όποιον τον ξέρει, είναι απολύτως αναμενόμενο. 

Απο τη στιγμή που βαδίζουμε στα αναμενόμενα μονοπάτια, δεν έχει νόημα να λέμε τι κακός που είναι ο μπακάκης ( πχ ) αλλά πως θα κάνουμε overachieve ΜΕ τον μπακάκη. 

 

ps Kypelo πήρες με κολοβέτσιο , αρθο και αραβίδη.

ps1 το γήπεδο θα αλλάξει πολλά

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, The Magician said:

2014 - Γ εθνικη

2015 - Β Εθνικη - ιδρυση ΑΑΕ μαγαζι πεντακαθαρο με προικα / ημιτελικος κυπελλου - Χαρα

2016 - Σουπερ Λιγκ - 3ος με 31 βαθμους διαφορα στην κανονικη διαρκεια / play off ξανα 3ος (δλδ τελικα 4ος) πισω απο ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκο / κυπελλο στο κεκλεισμενων με Ολυμπιακο - τιτλος

2017 - Σουπερ Λιγκ - 4ος με 14 βαθμους διαφορα / play off 1ος με αφαιρεση βαθμων και μηδενισμο του Παναθηναϊκου απο το κουτακι της μπυρας στον Ιβιτς / κυπελλο τελικος Καλφογλου / ευρωπη αποκλεισμος τον Αυγουστο

2018 - Σουπερ Λιγκ - 1ος με 6 βαθμους διαφορα μετα τις τιμωριες ολων / κυπελλο τελικος χαμενος απο ΠΑΟΚ / ευρωπη πολυ καλη παρουσια και προκριση απο ομιλο του Γ.Λ. και αποκλεισμο στις λεπτομερειες στους 32

2019 - Σουπερ Λιγκ - 3ος κατα 99% με 23 βαθμους διαφορα / κυπελλο τελικος / ευρωπη προκριση σε ομιλους και το χειροτερο ρεκορ ελληνικης ομαδας στη διοργανωση 0-0-6

 

Αρα σε 4 σεζον εχεις ερθει δυο φορες τριτος, μια τεταρτος και μια πρωτος. 

Σε αυτες τις σεζον εχεις να επιδειξεις: το Δελλα, τον Πογετ, το Μανωλα, τον Κετσμπαγια, το Μοραις, το Χιμενεθ, τον Ουζουνιδη και ξανα το Χιμενεθ. Χωρις πλανο. Μεσο ορο 2 προπονητες το χρονο και παλινωδιες.

Η ακριβοτερη σου μεταγραφη ειναι ο Μπαρκας απο την εγχωρια αγορα και ο Λιβαγια απο τη διεθνη. Εχεις βγαλει το Γαλανοπουλο.

 

Εαν δεν γινονταν παραλληλα πραγματα οπως το γηπεδο, τα γραφεια και το προπονητικο θα μιλουσαμε πολυ διαφορετικα αυτη τη στιγμη. Επειδη ομως αυτα ειναι παρα πολυ σημαντικα κανουμε το μαλακα.

Όλα αυτα είναι αναμενόμενα. Δεν υπάρχει το χρήμα να υποστηριχθεί κάποιο πλάνο ποδοσφαιρικό. Όταν τελειώσει το γήπεδο με το καλό και εφόσον όλα έχουν γίνει προβλεπόμενα ( κρατάω μικρό καλάθι ) εκεί θα  είναι αλλιώς. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα "τωρα φτιαχνουμε γηπεδο και στον πουτσο μας η ομαδα" ειναι να χαμε να λεγαμε.

Εαν δεν μπορει να ασχοληθει δεν πειραζει, ας βαλει εναν ανθρωπο (οπως εχει τον Ανδριοπουλο στο γηπεδικο) στο ποδοσφαιρικο τμημα τεχνοκρατη με μισθο τα χρηματα του Γιαννιωτα και του Μοραν να τρεξει αυτος το μαγαζι. Ας του πει οτι το μπατζετ θα ειναι 7m για το ποδοσφαιδικο τμημα και 1m για τεχνικο τημ οποτε πουλα αγορασε και φτιαξε υπεραξιες μεχρι να μπουμε στο γηπεδο. Απλα πραγματα. Αλλα θελει να χει Γιαννακηδες και Λυμπεροπουλους και Δηματους να του γλειφουν το κωλοτρυπιδι.

Το γηπεδο δεν θα αλλαξει πολλα πραγματα. Εαν η ομαδα ειναι για τον πουτσο δεν θα γινει ομαδαρα ξαφνικα. Η ομαδα χρειαζεται εναν παιχταρα σε καθε γραμμη (τερμα, αμυνα, κεντρο, επιθεση) για να ειναι δυνατη. Πολυ φοβαμαι ομως οτι εχουμε χασει την αισθηση του τι εστι παιχταρας οταν τετοιους θεωρουμε ας πουμε τον Βρανιες που μονο σε σκανδαλο οτι πηδαγε την μανα του με τον ξαδερφο του δεν εχει εμπλακε φετος αντι να παιζει μπαλα και τον Αραουχο που κανει μια κωμικη σεζον σε μια μεσαια ομαδα της Β Ισπανιας. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, The Magician said:

2014 - Γ εθνικη

2015 - Β Εθνικη - ιδρυση ΑΑΕ μαγαζι πεντακαθαρο με προικα / ημιτελικος κυπελλου - Χαρα

2016 - Σουπερ Λιγκ - 3ος με 31 βαθμους διαφορα στην κανονικη διαρκεια / play off ξανα 3ος (δλδ τελικα 4ος) πισω απο ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκο / κυπελλο στο κεκλεισμενων με Ολυμπιακο - τιτλος

2017 - Σουπερ Λιγκ - 4ος με 14 βαθμους διαφορα / play off 1ος με αφαιρεση βαθμων και μηδενισμο του Παναθηναϊκου απο το κουτακι της μπυρας στον Ιβιτς / κυπελλο τελικος Καλφογλου / ευρωπη αποκλεισμος τον Αυγουστο

2018 - Σουπερ Λιγκ - 1ος με 6 βαθμους διαφορα μετα τις τιμωριες ολων / κυπελλο τελικος χαμενος απο ΠΑΟΚ / ευρωπη πολυ καλη παρουσια και προκριση απο ομιλο του Γ.Λ. και αποκλεισμο στις λεπτομερειες στους 32

2019 - Σουπερ Λιγκ - 3ος κατα 99% με 23 βαθμους διαφορα / κυπελλο τελικος / ευρωπη προκριση σε ομιλους και το χειροτερο ρεκορ ελληνικης ομαδας στη διοργανωση 0-0-6

 

Αρα σε 4 σεζον εχεις ερθει δυο φορες τριτος, μια τεταρτος και μια πρωτος. 

Σε αυτες τις σεζον εχεις να επιδειξεις: το Δελλα, τον Πογετ, το Μανωλα, τον Κετσμπαγια, το Μοραις, το Χιμενεθ, τον Ουζουνιδη και ξανα το Χιμενεθ. Χωρις πλανο. Μεσο ορο 2 προπονητες το χρονο και παλινωδιες.

Η ακριβοτερη σου μεταγραφη ειναι ο Μπαρκας απο την εγχωρια αγορα και ο Λιβαγια απο τη διεθνη. Εχεις βγαλει το Γαλανοπουλο.

 

Εαν δεν γινονταν παραλληλα πραγματα οπως το γηπεδο, τα γραφεια και το προπονητικο θα μιλουσαμε πολυ διαφορετικα αυτη τη στιγμη. Επειδη ομως αυτα ειναι παρα πολυ σημαντικα κανουμε το μαλακα.

Πάντως πήραμε πρωτάθλημα, ενώ φέτος η τρίτη θέση θεωρήθηκε αποτυχία. Για χρόνια οι δευτεροτριτες θέσεις είχαν πάψει να θεωρούνται αποτυχία. 

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Ειναι αστειο εως χαζο θα ελεγα παντως να περιμενουμε οτι μετα το γηπεδο θα αλλαξει μυαλα ο 70χρονος κ. Δημητρης και θα συμπεριφερθει ως κανονικος προεδρος με ποδοσφαιρικο οραμα. Μια απο τα ιδια θα ειμαστε.

Και συμφωνω με τον Μαγο, οπου ο επομενος μετα τον κ. Δημητρη που θα αναλαβει την ΑΕΚ, ειτε τρελος θα πρεπει να ειναι ειτε λαμογιο μιας και το εργο που θα εχει θα ειναι πολυ δυσκολο. Δεν γινεται να αγορασεις μεγαλη ποδοσφαιρικη ομαδα οταν δεν υπαρχει μια αλφα ποδοσφαιρικη υποδομη, οπου για να την χτισεις σωστα θες μια 5ετια και βαλε. Και αν εισαι λαμογιο, θα πας να αγορασεις ομαδα επιπεδου μπαοκ οπου οι απαιτησεις ειναι χαμηλοτερες κι εχεις ενα μαξιλαρακι. Με την ΑΕΚ σε δικο της γηπεδο αν δεν επιτυχεις αμεσα τελειωσες οποτε το ρισκο ειναι πολυ μεγαλο. 

Ο κ. Δημητρης σε εριξε στα ερασιτεχνικα μια φορα, αλλα το κακο που εκανε θα ειναι για παντα εκει μιας κι ο μεσος ΑΕΚτζης φοβαται πλεον. Σου λεει καλυτερα 3-4ος με Μανταλο παρα Γ με Ντακολ. Την μεγαλη ομαδα την κανει ο οπαδος και αν ο βαζελος αλλαξει δρομο συντομα δεν θα εισαι μεγαλη ομαδα, θα εισαι απλα ο μπαοκ της Αττικης. Οσο ειναι ετσι ο βαζελος το σωζεις. Το ειχα γραψει και παλιοτερα, η Β και η Γ δεν στο εκανε ουτε ο χειροτερος σου εχθρος, αλλα εμεις εκει να λεμε μπραβο κ. Δημητρη, θα τους γαμησουμε τωρα μιας και ειμαστε αγαθοι και πιστευουμε ο,τι παπαρια μας ειπες. Μπορουσαμε να κανουμε κι αλλιως να μου πεις; 

Φετος μας γαμησε ξανα ο κ. Δημητρης γιατι 2 φορες δεν φτανουν, θελει και 3η και 4η και θα συνεχισει να σε γαμαει γιατι δεν ειναι κανονικος ΑΕΚτζης, μονο για τον εαυτο του νοιαζεται. Ημουν παντα πορωμενος με την ΑΕΚ, ξυπναγα στις 4 το πρωι να την δω στα χωραφια της Ραφηνας, τα εγραφα ολα στην πουτσα μου μονο και μονο για να δω ΑΕΚ ειτε απο τιβι, ειτε οταν ημουν Ελλαδα απο οακα/γκουμας. Τελειωσαν πλεον ολα αυτα, μονο με το μπασκετ ασχολουμαι λιγο. Εχω να δω ολοκληρο ματς με αγωνια και να πανηγυρισω κανονικα γκολ απο το ματς με την Μπενφικα στο οακα. Ουτε τον τελικο δεν θα κατσω να δω. Αδειασα ψυχολογικα. Δεν μπορω αλλο να μας βλεπω ετσι. Δεν πανε να γαμηθουν ολοι αυτοι που μας πηραν την τρελα μας για αυτη την ομαδα με το ετσι θελω για να εξυπηρετησουν τον εαυτο τους. Βαρεθηκα. Φτιαξε το γαμημενο γηπεδο και φυγε, πουλα, κανε τον εαυτο σου μουμια, κανε ο,τι γουσταρεις, μακρια απο την ΑΕΚ ομως. Χαθηκαν χρονια και μια ολοκληρη γενια ΑΕΚτζηδων κουβαλαει αλλα μυαλα πλεον. Αυτα δεν αλλαζουν ευκολα. Σε ευχαριστουμε κ. Δημητρη

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Πάντως πήραμε πρωτάθλημα, ενώ φέτος η τρίτη θέση θεωρήθηκε αποτυχία. Για χρόνια οι δευτεροτριτες θέσεις είχαν πάψει να θεωρούνται αποτυχία. 

Τελικά πιστεύεις πως έχουμε επιστρέψει σε εποχές που οι δευτεροτρίτες θέσεις θεωρούνται αποτυχία;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×