Jump to content

Recommended Posts

Πρώτον πρέπει να επιστρέψει η ποδοσφαιρική λογική στις μεταγραφές. Αν δεν γίνει αυτό ό,τι άλλο και να γίνει θα αποτύχει παταγωδώς.

Δεύτερον ο προϋπολογισμός ειδικά συμβολαίων έχει προφανώς σημασία ιδίως για την μεσοεπιθετική γραμμή αλλά αφορά την τάξη μεγέθους της διαφοράς.

Όλα αυτά δεν συναρτώνται του γηπέδου δεν ήταν άλλωστε σε τίποτα να δώσει κάτι το περασμένο ή το επόμενο καλοκαίρι από τα έσοδα, ένα γήπεδο δεν γίνεται να έχει πρόβλημα για χρηματοδοτικό έλλειμμα ακόμα και 10-15 εκατομμυρίων ευρώ ή βιωσιμότητας. Να το δεχθώ ως όχημα για προσέλκυση χρηματοδοτών αν και το βρίσκω δύσκολο αλλα δεν είναι αυτό που εμποδίζει τον Μελισσανίδη στο να ασκεί διαφορετική πολιτική.

Το πρόβλημα δεν αφορά καθόλου το γήπεδο αλλά την νοοτροπία και φιλοσοφία του Δημήτρη Μελισσανίδη καθώς   ο μεταγραφικός προϋπολογισμός έχει και ένα ειδικότερο σκέλος που αφορά όχι τόσο το ύψος του αλλά την κατανομή του . Δηλαδή μπορεί π.χ. η ΑΕΚ να τον αυξήσει με αγορές ποδοσφαιριστών που θα έχουν σχετικά χαμηλά συμβόλαια, βλέπε αντίστοιχα Καμαρά και Γκιγιέρμε στον Ολυμπιακό, αλλά να μη δίνει μεγάλο συμβόλαιο λόγω φιλοσοφίας οπότε θα υπάρξει πάλι πρόβλημα σε ανανεώσεις αλλά και προσέλκυση καλών ελεύθερων ποδοσφαιριστών. Π.χ. ο Βράνιες που είναι δοκιμασμένη λύση και δεν βλάπτει οικονομικώς, το συμβόλαιο και η αγορά του Οικονόμου το ίδιο έρχονται, απλώς θεωρείται αδιανόητο να δοθεί το ποσό αυτό για μη επιθετικό παίκτη. Η ΑΕΚ του Μελισσανίδη ενδεχομένως να δώσει δύο εκατομμύρια σε μία ομάδα για τον κάθε Πέτερσον. Να δώσει όμως 900 χιλιάδες ευρώ σε έναν καλό ελεύθερο ακραίο επιθετικό θεωρείται απίθανο και αυτό δημιουργεί χάσμα. Αυτό είναι ανεξάρτητο από το γήπεδο και τα έσοδα, δεν αφορά δηλαδή μόνο πολιτική λιτότητας αλλά εκτιμώ βάσιμα και αντίληψης περί των πραγμάτων. Ο χρόνος θα δείξει αν έχω πέσει διάνα.

Σε κάθε περίπτωση, μπορεί τα χούγια να μην αλλάζουν αλλά χρειάζεται μία υπέρβαση.

Εγω παντως γενικα εξακολουθω να απορω με ποστ που περιγραφουν τα πραγματα λες και εχει καποιο προγραμμα στα αγωνιστικα ο αλλος. Λες και κανει οποιαδηποτε σκεψη με οριζοντα μεγαλυτερο των 1-2 ημερων.

Το μπατζετ της ΑΕΚ δεν ειναι μικρο. Ειναι πολυ πανω απο το μ.ο. του ελληνικου πρωταθληματος. Το προβλημα εγκειται στο γεγονος οτι σαν εταιρεια, παρολο που ειναι ελευθερη βαρων, αδυνατει να παρακολουθησει τους αμεσους (αγωνιστικα) ανταγωνιστες της που επενδυουν πολλα περισσοτερα. Δεν ειπαμε να επενδυσεις οσα ο Ιβαν ή ο Βαγγελης. Αρκουν 2 εκατ. παραπανω, μιλαμε για τετοια ποσά που θα ηταν αρκετα στον κοσμο σου με δεδομενο οτι αναπτυσσεσαι στις υποδομες και χτιζεις το γηπεδο. 

Να το πω με παραδειγμα που εχω αναφερει κατ επαναληψη εδω μεσα. Με μια πραγματικα πολυ μικρη υπερβαση φετος, η ΑΕΚ θα ειχε στο ροστερ τον Ραντογια και τον Καλλερι. Μπορουσε να τους παρει και τους 2 ποδοσφαιριστες. Θα ελεγε κανεις το παραμικρο εαν η ομαδα ειχε 2 ακομη σουπερ ποδοσφαιριστες στην 11αδα; Αντε να γκρινιαζαμε για τον στοπερ και μεχρι εκει. Η διοικηση ομως θα ειχε κανει το χρεος της, τουλαχιστον να εισαι ευπαρουσιαστος στο Τσαμπιονς Λιγκ και να μην διαβαζουμε μαλακιες για "να το ευχαριστηθουμε". Να ευχαριστηθω τι; Το 0-0-6; Οχι κουκλιτσα μου.

Ο Μελισσανιδης ειναι προσκολλημενος σε μια λογικη δεκαετιας 1985/95 επειδη ξεκαθαρα εξυπηρετει το σχεδιο του αυτο. Το 99 που δεν ειχε το μαγαζι ο ιδιος, η εταιρεια τιναχτηκε στον αερα με τα αλογιστα εξοδα. Απο το 2013 εχει και το μαγαζι και το μανατζμεντ και καταλαβε οτι ολη η παπαρολογια δεκαετιων δεν μπορει να ισχυει ουτε 20%. Ειναι καπου ντροπη να συζηταμε για Μπουζουλατζιτς, Ντελετις και λοιπες δημοκρατικες δυναμεις και να εχεις και σημεια αναφορας το Μανταλο και το Σιμοες. Να ξερουμε τι λεμε.

Αναλογικα βεβαια και λογω ειδικους βαρους δεν εχει πετυχει λιγα με το Μπακακη και το Μανταλο, το θεαμα ομως και η αισθηση που σου αφηνει ειναι ενος διαρκους οβερατσιβ. Μεσα απο κακομοιριά και αυταπαρνηση, οχι μεσω επιβολης. Ο αεκτζης ειχε αναγκη την επιβολη, να παιζει καλυτερα, να ειναι ξεκαθαρα καλυτερη ομαδα. Πρωτα σε σχεση με τον Ολυμπιακο που επι 23 χρονια τον πετσιαζε και κατοπιν σε σχεση με τον εκαστοτε Παναθηναϊκο ή ΠΑΟΚ που προκυπτει.

Για ποιο λογο να θεωρησω σωστο το αγωνιστικο πλανο του Μελισσανιδη και οχι του Σπανου ας πουμε; Με πολυ λιγοτερα ο Σπανος ειναι πολυ πιο επιτυχημενος απο το Μελισσανιδη. Με το μισο μπατζετ απο σενα, σε εχει στον ποντο. Διαχρονικα πλεον, αφου εχει σταθεροποιηθει στην 5αδα του πρωταθληματος. Η διαφορα ειναι το μπραντ και το ανυπαρκτο πελατολογιο του. 

Αρα δεν τιθεται καν θεμα "δικαιωσης" στον αγωνιστικο σχεδιασμο. Η ΑΕΚ δεν εχει ουτε τα λεφτα, ουτε την τεχνογνωσια να παρουσιασει κατι ελκυστικο στο κοινο της. Δεν υπαρχει αγωνιστικο πλανο, δεν υπαρχει ενα σχεδιο ας πουμε με εναν προπονητη να διδασκει συγκεκριμενα πραγματα απο την Κ11 μεχρι το αντρικο. Αν υπηρχε εστω αυτο, θα ελεγα ΟΚ, χτιζουμε κατι για να μεινει. Αυτη τη στιγμη χτιζεις ΜΟΝΟ τα υπολοιπα και αγωνιστικα το τιποτα. Που σημαινει οτι ο επομενος θα εχει τεραστιο προβλημα να συντηρησει τα γυρω γυρω διοτι θα πρεπει να ρισκαρει πολλα για να φτιαξει ομαδα. 

Γι αυτο ειμαι απαισιοδοξος και δεν βλεπω φως στο αγωνιστικο. Διοτι οσο περνανε οι σεζον, βλεπω οτι η ομαδα δεν ξεκολλαει απο τη μετριοτητα και δεν υπαρχει η βουληση να στηριχθει εστω με ενα πλανο οπως εκανε πχ ο επισης πολυ σφιχτος Βαρδινογιαννης, ο οποιος ακολουθησε ενα σοβαρο πλανο και εφτασε μια ανασα απο τελικο Τσ.Λ. Με ενα ποδοσφαιρο πολυ διαφορετικο απο του Ολυμπιακου, αλλα με συμπαγεστατη αμυνα, τρομερη δουλεια στις ακαδημιες και "πινελιες" απο μεγαλους παικτες. 

Εσυ δεν κανεις ουτε το ενα ουτε το αλλο. Εσυ κανεις μονο πασαλειμματα. Γι αυτο συμφωνω και με το @mobster21 και με το @nikos και θεωρω οτι οσο αυτη η κατασταση δεν αλλαζει θα εισαι μοο διαττων αστερας στο αγωνιστικο.

Δυστυχώς θα συμφωνήσω.

Και δυστυχώς θα βάλω και μια ακόμα παράμετρο.

Το μάτι.

Δεν γυαλίζει πια.

Έχεις χάσει το πάθος. Έχεις χάσει την φλόγα. Έχεις χάσει την αγωνιστική  διαφορετικότητά σου.

Χάνεσαι.

Και δώσε βίντεο από Νέα Φιλαδέλφεια. Λες και όταν μπούμε θα σηκώνουμε το ένα πρωτάθλημα μετά το άλλο με Οικονόμου, Τσόσιτς και Σβάρνα αμυντική τριάδα.

Λες και το γήπεδο θα λειτουργήσει κάτι σαν τον μαγικό ζωμό του Αστερίξ.

Τα παραμύθια δυστυχώς τελείωσαν με την πεσάδα. Έπεσε στα χέρια σου ένα πρωτάθλημα και δεν ήξερες τί να το κάνεις.

Πονάει η αλήθεια. Το ξέρω.

Και κάτι τελευταίο.

Για εμένα το μπάτζετ δεν έχει καμία λογική να ανέβει δύο μύρια γιατί έτσι θα ερχόντουσαν Ραντόγια και Καλλέρι.

Το μπάτζετ χρειάζεται να ανέβει τόσο ώστε σύμφωνα με την ποδοσφαιρική λογική που υποτίθεται ότι διαθέτεις (χαχαχαχα!) Θα είσαι ανταγωνιστικός στο πρωτάθλημα που συμμετέχεις. 

Και δύο μύρια να ανέβεις αν ο άλλος ανέβει τριάντα, χρειάζεται να προσαρμοστείς. Είτε σε στόχους. Είτε σε αγωνιστική λογική.

Όταν ανέβεις δύο μύρια με δήθεν επιθετικό ποδόσφαιρο Ουζουνίδη, θα χάσεις και τα δύο μύρια που έβαλες.

Θέλεις υψηλό μπάτζετ, θέλεις συγκεκριμένο πλάνο, θέλεις γνώστες στις θέσεις τις κρίσιμες. 

Και από όλα αυτά αυτή την στιγμή έχεις μόνο έναν προπονητή που τον σχόλασες δέκα μέρες αφού σήκωσε πρωτάθλημα.

Μπάτζετ θέλεις τόσο όσο χρειάζεται για να χτίσεις μια ομάδα που θα κάνει πρωταθλητισμό απέναντι στους αντιπάλους σου, έτσι όπως έχουν διαμορφωθεί οι ισορροπίες.

Και υψηλό μπάτζετ δεν σημαίνει πεταμένα λεφτά. Σημαίνει οργάνωση, σχέδιο, απόκτηση ποδοσφαιριστών με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Σημαίνει και πωλήσεις. Σημαίνει καλές σχέσεις με μάνατζερ. Σημαίνει οτιδήποτε άλλο από αυτό που σημαίνει σήμερα ΑΕΚ.

Ένα ακόμα θέμα στο οποίο η ΑΕΚ είναι για τα πανηγύρια είναι η μη συσπείρωση του κόσμου της. Οι άλλοι ξεκινάνε με ενθουσιασμό, με δηλώσεις, με ξέρω γω τι... Παίζουν με μ.ο 18000 άτομα σε σεζόν που το πήραν αήττητοι και επικοινωνούν μια κατάσταση ότι είναι η Ντόρτμουντ, οι άλλοι ανακοινώνουν sold out και στο γήπεδο έχει με το ζόρι 4000 άτομα και η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τον κόσμο της ως "τα μουνόπανα που έχουν βάλει στο μάτι τα λεφτά μας".

Ξεκινάς τη σεζόν μέσα στη μιζέρια και οι άλλοι είναι ήδη πρωταθλητές πριν αρχίσουν τα φιλικά. Έτσι εμείς δεν έχουμε την παραμικρή απαίτηση και θα πετάξουμε βαθμούς με την πρώτη δυσκολία αφού θα πάμε στο ματς χαλαρά, την ώρα που οι άλλοι έβγαζαν ανακοινώσεις εναντίον κάθε ομάδας που απλά δεν έκατσε να χάσει.

Γενικά αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει ούτε ένας υποτομέας στον οποίο να είσαι καλύτερος από γαύρο και βούλγαρο. Παικτικα, αγωνιστικά, ψυχολογικά, επικοινωνιακά είσαι χειρότερος σε όλα.

Ναι ξέρω, φταίμε εμείς, φταίει και το ΚΜ, φταίει ο κόσμος γενικά. Θα το έπαιρνε ο ουζουνιδαρος με 30 βαθμούς διαφορά φέτος και το έχασε εξ' αιτίας μας

Ο καιρος ειναι κοντα,ολες οι προθεσεις θα φανουν ως το 2021,αν με το γηπεδο εχει παλι ομαδα με σαπακια και οχι ομαδα να κενταει,τοτε θα πρεπει να αναζητησουμε τον επομενο επενδυτη και ουχι απλο διαχειριστη.

Αρνιεμαι μετα 5 χρονια πλεον να κανω οποιοδηποτε σοβαρο σχολιο για τον σαπιοδοντα. Αυτος ειναι...ΔΕΝ ΤΟΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ αλλα οπως εχετε γραψει σε 23.000 ποστ αυτον εχουμε τι να κανουμε ...ε απλα στα αρχιδια μου πλεον. Μεχρι να φυγει και να αλλαξει κατι η ενασχοληση μου θα ειναι σαν τις τριχες στο κεφαλι του γιου του....ελαχιστη....

5 χρονια αρκετα ασχολιθηκα με τον καραγκιοζη

@The Magician μολις περιεγραψες αυτο που λεω ποδοσφαιρικη λογικη.Διοτι οπως λες με μολις 2 εκκ θα ειχες φερει 2 παικταραδες και θα ειχες ενα αξιοπρεπες μπατζετ αλλα σε καμια περιπτωση το πρωτο.Τωρα αν θα πετυχαινες αυτο κανενας δεν το ξερει, ουτε αν εχεις το πρωτο μπατζετ σου εγγυαται κανεις τιποτα.

Εννοειται κρατουσες Μανολο ή επαιρνες κατι καλυτερο απο εξω και οχι Μαρινους Τεννεδες Κωστενογλου και λοιπες δυναμεις διοτι αλλιως ποδοσφαιρικη λογικη γιοκ.

Τωρα αν οπως εχεις γραψει σε αλλα ποστ πιστευαν στην διοικηση την φετινη ομαδα οπως στηθηκε εχουμε θεμα.Εγω δεν θεωρω οτι την πιστευαν.

Επισης ο βαζελος δεν ειχε το πρωτο μπατζετ οταν πηγε στα ημιτελικα στην Ευρωπη.Και ασε εκεινη την χρονια γιατι ειναι προ Μποσμαν.Πηγε στους 8 στο τσουλου περνωντας 2 ομιλους και πηγε 8 στο ουεφα τα πρωτα χρονια της δεκαετιας του 2000.Δεν ειχε το πρωτο μπατζετ τοτε αλλα ειχε ενα πλανο οπως λες.

Επισης διαπιστωνω οτι ισως ειχατε πιστεψει το 70 εσεις 70 εγω που ειχε πει το 2008, γι αυτο κυριαρχει η απογοητευση στο οικονομικο.

Οχι. Εξαλλου τα 70 ειχαν αναλυθει ως απο 20 αυτος κι ο Ρεστης κι απο 15 οι αλλοι 2.

Ε, τωρα τα 20 εγιναν 10 με 15 (για το γηπεδο). Λογικο, εν μεσω κρισης, αυτο που υποχεθηκε τωρα σε σχεση με αυτο που διερρευσε οτι (δηθεν) θα εβαζε τοτε.

Δεν ειναι εκει το ζητημα ομως. Το ζητημα ειναι οτι θεωρειται παρομοιου βεληνεκους με Κοκκαλη, Μαρινακη, Βαρδινογιαννη, Γιαννακοπουλο, Σαββιδη κλπ, αλλα αυτοι εβαλαν πολλα περισσοτερα στις ομαδες με τις οποιες ανακατευτηκαν. Τουλαχιστον αυτο πιστευω εγω και πολλοι αλλοι φανταζομαι.

Θυμαμαι μια επιστολη στην Ωρα αν θυμαμαι καλα, το 93 ή το 94 που ουσιαστικα ελεγε οτι με τα 500 εκ δραχμες απο τον κοσμο μεσω εισητηριων, ολοι μπορουν να διοικησουν.

Απο τοτε κραταει αυτη η κολωνια.

Γενικοτερα παντως δεν νομιζω οτι τον θελαμε πισω για τα χρηματα.Ναι οκ και για τα χρηματα αλλα κυριως για την σιγουρια που δινει οταν ειναι στο τιμονι της ομαδας.

Εχουν γραφτει τα παντα εδω μεσα.

Αλλοι τον ηθελαν για τα χρηματα διοτι ηταν πολυ πιο πλουσιος απο ο,τι στα 90s, αλλοι γιατι υποτιθεται ηξερε απο μπαλα, αλλοι για το παρασκηνιο και αλλοι για το γηπεδο.

Τελικα αργησε τοσο πολυ να εμφανιστει που στο τελος πολλοι πιστεψαμε οτι (σαν δυναμη) ηταν ο Κοκκαλης των 90s-00s. Βεβαια πλασαριστηκε ετσι κι απο μεριδα των ΜΜΕ, αλλα ακομα και απο τον εαυτο του.

Ειναι σαν να κυνηγας για χρονια μια γκομενα χωρις να σου καθεται και στο τελος εχεις πιστεψει οτι ηταν η Ευη Αδαμ. 

Ο ρεστης οπως αποδειχτηκε ηταν ενας απενταρος απατεωνισκος,ασχετα αν παρουσιαζοταν απο διαφορα αρδμμε αλλοτε ως μεγιστανας ενδιαφερομενος σωτηρας ποτε της ΑΕΚ,ποτε του ΠΑΟ.

Παντως επειδη θεωρω εαυτον σοβαρο ατομο

αν οταν ημουν στην απ εξω ελεγα η ΑΕΚ χρειαζεται γενναια χρηματοδοτηση και οτι ακομα και η ορθολογικη διαχειριση των εσοδων της δεν βγαζει πουθενα

και μετα στην απο μεσα ελεγα ακριβως το αντιθετο

ετσι και με εδεναν μετα απο ολα αυτα να με λιθοβολησουν, "καλα μου κανετε γιατι ειμαι καραγκιοζος"  θα απανταγα.

Αυτα γιατι στο τελος θα βγουμε και κατηγορουμενοι, οπως οταν καποτε κριτικαραμε δηθεν αδικως καποιους αλλους αχρηστους και η καταληξη ηταν τα χωραφια της πρωην Δ Εθνικης.

Ξέρει κανένας αν ο τίγρης ψάχνει συμπαίκτες η κάποιον διάδοχο για να παραδώσει μετά το γήπεδο; τι σκέφτεται για την επόμενη ημέρα γενικότερα; 

Καποιος ειχε πει σε ανυποπτο χρονο για ενα καλο ονομα το καλοκαιρι που παιζει για συμπαικτης αλλα δεν αποκαλυψε ονομα για να μην καει ντεμεκ.

5 hours ago, Epitaph21 said:

Επειδή ακριβώς δεν μπορείς να παίρνεις συνέχεια σερί πρωταθλήματα (και δεν θα παίρνεις) είναι αναγκαιότητα να το κάνεις τις ελάχιστες φορές που ιστορία θα σου το επιτρέψει. Και σου το επιτρέπει τώρα με τον Παναθηναικό τελειωμένο και τον Ολυμπιακό εκτός των κέντρων αποφάσεων. Υπάρχει ένα κενό εδώ και εάν το καλύψει ο παοκ είσαι άξιος της μοίρας σου.

1000% μαζι σου και πιστευω ολοι εδω μεσα τα εχουμε παρει ασχημα γι αυτο ακριβως τον λογο.

ε προφανως θα το καλυψει ο παοκ και καλα θα κανει.

κι αν περασει ομιλους και δωσει και τα 25 ξανα πισω στην ομαδα, θα παρω ποπ κορν να δω πώς μπορει η ποδοσφαιρικη λογικη να αντιμετωπισει το μεγαλυτερο μπατζετ.

και οκ. μην αρχισουμε παλι για τα περι Αγιαξ και Πορτο. Ή γινε Αγιαξ και Πορτο ή ριξε χρημα.

Αλλη οδος δεν υπαρχει. Το συναισθημα και η προσφυγια πλεον δεν δινει πρωταθληματα.

Νομίζω ότι έχει αλλάξει θέμα η συζήτηση στα τελευταία μηνύματα. Δεν υποστηρίζει κανείς (ή τουλάχιστον εγώ) ότι η ομάδα τρέχει σωστά, με πλάνο και λογική.

Η συζήτηση ξεκίνησε για το αν μπορεί να ανταγωνιστεί κανείς τα μεγάλα μπάτζετ χωρίς να τα φτάσει όπως και για το αν απέναντι στα λεφτά του τσετσένου έχει να αντιπαραθέσει πράγματα.

Και η απαντηση ειναι οταν σε μια ομαδα ολα δουλευουν ρολοι, ΙΣΩΣ τα βαλεις και με τα λεφτα.

Οκ. 

Εδω ομως μας ενδιαφερει η ΑΕΚ που δεν δουλευει σαν ρολοι αλλα σαν ωρολογιακη βομβα.

Καπως ετσι αλλαξε η κουβεντα.

Η δική μου απάντηση είναι ότι στην ΑΕΚ έχουν παρθεί κάποιες αποφάσεις να πέσει βάρος σε κινήσεις των οποίων τα οφέλη (αν και όσα θα έρθουν) θα αρχίσουν να φαίνονται αργότερα.
Ξεκάθαρα το αγωνιστικό τρέχει με σκαλώματα, παρωχημένες λογικές και λάθος στελέχωση, ξεκάθαρα αν έμπαιναν λεφτά στην ομάδα θα ήταν ευκολότερες οι επιτυχίες στο αγωνιστικό. Ξεκάθαρα όμως το να κρίνουμε την απόφαση να δοθεί βάρος στις παραπάνω κινήσεις σήμερα, πριν να δούμε τι οφέλη θα επιφέρουν είναι λάθος και άδικο.

That's my 2 cents.

Συγγνώμη αλλά διαβάζω φοβερά πράγματα.

Ο μπαοκ έχει μεγαλύτερο μπατζετ όντως αλλά είναι υπερτιμημένο πρώτον, με βραχυπρόθεσμη λογική δεύτερον και τρίτων έναν τσετσένο να καλύπτεις τις ζημιές κάτι που δεν γίνεται for ever.

Αναλύω. Η παίχτες θα εισπράξουν την επιτυχία τους με ανανεώσεις και πολύ υψηλά συμβολαία ( πασχαλάκης , βαρέλα κτλ ) . Το μισό του ρόστερ είναι πάνω απο 30 . Αν δεν μπεί champions league θα κλάψουν μανούλες. Η φάση τους μου θυμίζει τον νεόκοπο νεόπλουτο που θέλει παντού να επιδείχνει πόσο γαμάτος είναι. Οκ φέτος ήταν καλύτεροι, πέταξαν την ευρώπη, έπαιξαν 10 παιχνίδια φιλικά, βοήθηκαν απο τύχη ( και βειρινια ) και το σήκωσαν. Η μόνη περίπτωση να συνέχισουν το ίδιο δυναμικά είναι το cl και είναι το μόνο που δεν θέλω, προσωπικά δεν μου καίγεται καρφί που το πήραν φέτος τελικά.

Για Κύριο Δημήτρη. Έχει λεφτά, είναι τσιγγούνης δεν μπορεί και να τα διαθέσει έτσι και αλλιώς, είναι και το γήπεδο στη μέση και η ΑΕΚ ειναι σε μνημόνιο. Αυτό που μας πηγαίνει πίσω δεν είναι το μπάτζετ είναι πιο πολύ ότι είμαστε πίσω σε όλους τους άλλους τομείς ( προπονητικό, ακαδημίες σκαουτινγκ κτλ ). Αυτο που με ενδιαφέρει απο τη διοικηση του είναι να δημιουργηθούν οι υποδομές. Μετά θα δούμε.

Πάντως του χρόνου θα είμαστε καλύτεροι. 'Εχει κλεισμένο μετά απο όλα όσα έγινε φέτοσ έναν κορμό σε λογικά λεφτά. Το μόνο που χρειάζεται είναι να κρατήσει χιμένεθ και με το καλοκαιρινό πάρε δώσε να δημιουργηθεί ένα ισορροπημένο ρόστερ.