Jump to content

Recommended Posts

Γαύροι είναι οι Λάνιστερς. Μουνόπανα, καριόληδες, αρχίδια, φονιάδες και πουτάνας γιοι.

Οι σταρκς είναι βούλγαροι. Όλο αδικούνται, όλο μιλάνε για μεγαλεία της πούτσας, ζουν σε μέρος εντελώς για τον πούτσο και νομίζουν ότι κάτι κάνουν κιόλας. Αποδεικνύονται και μεγάλα αρχίδια ενώ μας το έπαιζαν και ντόμπροι. Έρχονται οι Ταργκάρυεν και τους γλιτώνουν το μπουρδελάκι τους με τα δικά τους στρατεύματα και μετά λένε α δεν σας αναγνωρίζουμε, εμείς είμαστε Βόρειοι. Το μουνί της μάνας σας.

ΑΕΚ είναι οι ταργκάρυεν. Απόγονοι της μεγάλης αυτοκρατορίας, καλλιτέχνες στο να σκοτώνουν, μάνα όλων των προσφύγων αλλά και αυτοκαταστροφικοί. Εκεί που είναι έτοιμοι να γαμήσουν όλο τον κόσμο, παίρνουν Ουζουνίδη.

Δεν ξέρω ποιοι είναι οι βαζέλες της υπόθεσης, δεν μου ταιριάζει κάτι. Ίσως Μπαράθεον που είχαν και τον Ρένλι την πούστρα. Δεν ξέρω. Μπορεί και Ταιρέλ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

 

Δεν ξέρω ποιοι είναι οι βαζέλες της υπόθεσης, δεν μου ταιριάζει κάτι. Ίσως Μπαράθεον που είχαν και τον Ρένλι την πούστρα. Δεν ξέρω. Μπορεί και Ταιρέλ

 

Ταιρέλ στάνταρ , αυτό το αρχοντικό μεν άλλα στις δολοπλοκίες και στα πισώπλατα μαχαιρώματα πρώτοι . Οι μεγαλύτεροι ρουφιάνοι που ενώ το παίζουν υπεράνω μισούν και θέλουν να θέλουν το κακό όλων . πουστράκι ήταν και ο λόραν άλλωστε και στη ψυχή η μαρτζ ενώ η γιαγιά ολλένα σαν το καπετάνιο ή το παύλο φέρνει . 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, stavros 9-11 said:

Γαύροι είναι οι Λάνιστερς. Μουνόπανα, καριόληδες, αρχίδια, φονιάδες και πουτάνας γιοι.

Οι σταρκς είναι βούλγαροι. Όλο αδικούνται, όλο μιλάνε για μεγαλεία της πούτσας, ζουν σε μέρος εντελώς για τον πούτσο και νομίζουν ότι κάτι κάνουν κιόλας. Αποδεικνύονται και μεγάλα αρχίδια ενώ μας το έπαιζαν και ντόμπροι. Έρχονται οι Ταργκάρυεν και τους γλιτώνουν το μπουρδελάκι τους με τα δικά τους στρατεύματα και μετά λένε α δεν σας αναγνωρίζουμε, εμείς είμαστε Βόρειοι. Το μουνί της μάνας σας.

ΑΕΚ είναι οι ταργκάρυεν. Απόγονοι της μεγάλης αυτοκρατορίας, καλλιτέχνες στο να σκοτώνουν, μάνα όλων των προσφύγων αλλά και αυτοκαταστροφικοί. Εκεί που είναι έτοιμοι να γαμήσουν όλο τον κόσμο, παίρνουν Ουζουνίδη.

Δεν ξέρω ποιοι είναι οι βαζέλες της υπόθεσης, δεν μου ταιριάζει κάτι. Ίσως Μπαράθεον που είχαν και τον Ρένλι την πούστρα. Δεν ξέρω. Μπορεί και Ταιρέλ

Αρα ο ΝικΩλαϊδης ειναι ο Τζον Σνοου. Μπασταρδος απο Σταρκ και Ταργκαρυεν συναμα...

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Nestoridis21 said:

Αρα ο ΝικΩλαϊδης ειναι ο Τζον Σνοου. Μπασταρδος απο Σταρκ και Ταργκαρυεν συναμα...

Ίδιοι είναι γουστάρουν τους θεατρινισμούς και να τους αποθεώνουν και το παίζουν υπεράνω και δήθεν και υπερασπιστές του δικαίου και όταν υπάρχει μάχη πετάνε άσκοπα , κρύβονται φοβισμένοι και μιλάνε και εφήμερες χαρές . Μην πω ότι έχουν γαμησει ολόκληρους στρατούς και εκατομμύρια .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πιο κακο σενάριο δεν θα μπορούσε να έχει το Γκοτ, κατρακύλα 2 σεζόν τώρα.

Καπουτζίδης ισως και να τους ολοκληρωνε πιο νορμαλ τους χαρακτηρες

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21

Και εγώ πιστεύω ότι ήταν από τα καλύτερα επεισόδια της σειράς αλλά το out of character της Καλίσι ενοχλεί.Μου άρεσε η εξέλιξη γιατί αλλιώς θα ήταν πολύ βαρετό αλλά δεν το έχτισαν σωστά γιατί οκ έπρεπε να βλέπουμε τον Λάνιστερ να παίζει θάρρος η αλήθεια με την Μπριέν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν χτίσει τίποτα σωστα οι σεναριογράφοι. Γεμάτο τρύπες και φθηνά σεναριακά κόλπα. Κατέβασαν την Άρυα και της αλλοιώσαν ολο τον χαρακτήρα μονο και μόνο για να έχουν ήρωα να ακολουθει η κάμερα όταν αποτυπώνεται η φρίκη της καταστροφής. 

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21

Πάντως η φράση ''when a targaryen is born the gods flip a coin'' είναι από τα πιο γαμάτα πράγματα που έχουν ειπωθεί σε σειρά ή ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×