Jump to content

Για βασικοί του χρόνου: Poll


nikos
 Share

ΓΙΑ ΒΑΣΙΚΟΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ  

37 members have voted

  1. 1. ΓΙΑ ΒΑΣΙΚΟΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

    • ΜΠΑΡΚΑΣ
    • ΤΣΙΝΤΩΤΑΣ
    • ΜΠΑΚΑΚΗΣ
    • ΓΚΑΛΟ
    • ΧΟΥΛΤ
    • ΛΟΠΕΣ
    • ΤΣΙΓΚΡΙΝΣΚΙ
    • ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ
      0
    • ΤΣΟΣΙΤΣ
      0
    • ΣΙΜΟΕΣ
    • ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ
    • ΑΛΕΦ (ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΔΑΝΕΙΣΜΟΥ Ή ΑΓΟΡΑ)
    • ΚΡΣΤΙΤΣΙΤΣ
    • ΜΑΝΤΑΛΟΣ
    • ΜΠΑΚΑΣΕΤΑΣ
      0
    • ΑΛΜΠΑΝΗΣ
    • ΚΛΩΝΑΡΙΔΗΣ
      0
    • ΜΠΟΓΕ (ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΔΑΝΕΙΣΜΟΥ Ή ΑΓΟΡΑ)
    • ΛΙΒΑΓΙΑ
    • ΠΟΝΣΕ (ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΔΑΝΕΙΣΜΟΥ Ή ΑΓΟΡΑ)
  2. 2. ΓΙΑ ΠΟΥΛΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

    • ΜΠΑΡΚΑΣ
    • ΤΣΙΝΤΩΤΑΣ
    • ΜΠΑΚΑΚΗΣ
    • ΓΚΑΛΟ
    • ΧΟΥΛΤ
    • ΛΟΠΕΣ
    • ΤΣΙΓΚΡΙΝΣΚΙ
    • ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ
    • ΤΣΟΣΙΤΣ
    • ΣΙΜΟΕΣ
    • ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ
    • ΑΛΕΦ
    • ΚΡΣΤΙΤΣΙΤΣ
    • ΜΑΝΤΑΛΟΣ
    • ΜΠΑΚΑΣΕΤΑΣ
    • ΑΛΜΠΑΝΗΣ
    • ΚΛΩΝΑΡΙΔΗΣ
    • ΜΠΟΓΕ
    • ΛΙΒΑΓΙΑ
    • ΠΟΝΣΕ
  3. 3. ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΧΙΜΕΝΕΘ

    • ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ
    • ΝΑ ΦΥΓΕΙ
    • ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΣΟΒΑΡΟ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ


Recommended Posts

3 minutes ago, Νονός said:

Σόρι, επειδή δεν αντελήφθην το "πνεύμα" του πόλλ ...

Ψηφίζωμε τι ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ να γίνει ή τι ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ότι θα γίνει ???

Γιατί αν ισχύει το πρώτο, προσωπικά "ένα πικρό αντίο" σε ΟΛΟΥΣ και χτίσιμο από ζερό (που λέει και το αφεντικό).

Αν ισχύει το δεύτερο, ψάχνουμε αυτούς που θα πλαισιώσουν Ντέλετιτς, Μπουσουλώντιτς, Πύραυλο Κορνέττο και Υιό Σάμπανε ???

"Μαύρη είν' η νύχτα στα βουνά στους κάμπους πέφτει χιόνι" ......

Τι θα θελαμε με μια λογικη προσεγγιση ομως.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μπει επιλογή πώληση?

Και εξηγουμαι. Εμενα ο μπαρκας μαρεσει σαν τέρμας. Μαρέσει και στα πάνω του μαρέσει και στα κάτω του. 

Δεν τον θεωρώ αναξιο για να του δώαω πουλο.

Απο την άλλη σκέφτομαι ότι είναι περουσιακο στοιχέίο που ισως έίναι καλύτερα να πωληθει, ωστε με τα έσοδα να αποκτηθούν άλλοι πάίκτες(εδώ μπορούμε όλοι να πατήσουμε reaction haha).

Το ιδιο ισχύει και για Χούλτ, με λίγο διαφορετική συλλογιστική προσέγγιση.

Απο την άλλη, τον Μανταλο και τον Τσοσιτς τους θεωρώ για πουλο. Πουλο λέγοντας πως είτε με 500 χιλιάρικα, είτε με μια καρτα βόνταφον των 20, δεν πρέπει να παρευρεθουν στην πρώτη στα Σπάτα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω οτι αρχισαν τα παρακαλια για τον Αλεφ μπας και τον παρουν φθηνοτερα.

0% για βασικος και 83% για πουλο ως τωρα εντωμεταξυ στο poll παραπανω, ο αθλητης.

 

Ωραια θα περασουμε και φετος.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nikos said:

διαβαζω οτι αρχισαν τα παρακαλια για τον Αλεφ μπας και τον παρουν φθηνοτερα.

0% για βασικος και 83% για πουλο ως τωρα εντωμεταξυ στο poll παραπανω, ο αθλητης.

 

Ωραια θα περασουμε και φετος.

Μπορεί να είδαν κάτι παραπάνω από εμάς οι γκουρού.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να ασχολήθηκε με τον παίχτη ούτε ο Ουζουνιδης ούτε ο Χιμένεθ. Μια έπαιζε τρεις δεν έπαιζε, τακτικά δεν δουλεύτηκε καν.. Στον τελικό δεν παίζει να ήταν καν 18αδα. Τώρα γιατί θέλουν τελικά να τον κρατήσουν....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hades said:

Δε νομίζω να ασχολήθηκε με τον παίχτη ούτε ο Ουζουνιδης ούτε ο Χιμένεθ. Μια έπαιζε τρεις δεν έπαιζε, τακτικά δεν δουλεύτηκε καν.. Στον τελικό δεν παίζει να ήταν καν 18αδα. Τώρα γιατί θέλουν τελικά να τον κρατήσουν....

Γιατι μπορει να τους ερθει πιο φτηνα. Απλο

Link to comment
Share on other sites

ε, ναι. και θα γλιτωσει και τα μεροκαματα ο Λυμπε να ψαχνει ελευθερους και δανεικους που μαλλον θα ειναι και χειροτεροι.

να δωσουμε αλλη μια ευκαιρια στο παιδι κι ετσι. αλλα μαλλον θα φανε ακυρο απο Μπραγκα και θα αναγκαστουν να μας κοροιδεψουν με αλλες επιλογες.

 

αν υπηρχει 1% να αλλαξει ελαφρως κατι μετα το φετινο στραπατσο, με αυτα που ηδη γραφονται μαλλον μηδενιζεται.

Link to comment
Share on other sites

Αν είχαμε πάρει το κύπελλο θα ειμασταν μεθυσμένοι από το νέκταρ της επιτυχίας, οι παίχτες θα τη βγάζανε στο απυρόβλητο και ο σάπιος σχεδιασμός της ομάδας θα συνεχιζόταν με λιγότερη κριτική. 

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι. κι επειδη ουτε σαλιο εχει, ουτε τον νοιαζει η ομαδα, αλλα θα στριμωχτει πλεον, θα αναγκαστεί  να κοροιδεψει παραπανω φετος, αυτο πιστευω εγω.

εγω προβλεπω 2-3 μεταγραφες τυπου Αλμειδα-Πατιτο κλπ, μπας και κοροιδευτουμε λιγακι.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
6 minutes ago, Hades said:

Αν είχαμε πάρει το κύπελλο θα ειμασταν μεθυσμένοι από το νέκταρ της επιτυχίας, οι παίχτες θα τη βγάζανε στο απυρόβλητο και ο σάπιος σχεδιασμός της ομάδας θα συνεχιζόταν με λιγότερη κριτική. 

Σε αυτό έχεις δίκιο....αν δώσει κάποιος καμιά σφαλιάρα στον Μελισσανίδη και αρχίσει να σκέφτεται λογικά μπορεί να μας βγει σε καλό.

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε ο βαρδινογιαννης έδιωξε παιχταράδες μετά το ματς της ριζουπολης. Λάθος βέβαια αλλά πήρε την απόφαση να το κάνει. Εμείς έχουμε 3 συνεχόμενες ήττες από το μπαοκ και δεν έχει κουνηθεί φύλλο 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Πως δεν κουνηθηκε? Μια χαρα ηρθαν η αβαφτες σωληνες-στεγαστρο. Θες και παιχτες?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

διαβαζω οτι αρχισαν τα παρακαλια για τον Αλεφ μπας και τον παρουν φθηνοτερα.

0% για βασικος και 83% για πουλο ως τωρα εντωμεταξυ στο poll παραπανω, ο αθλητης.

 

Ωραια θα περασουμε και φετος.

Στο μεταξύ έχω να δω τόσο ανίδεο χαφ από τον Ablaye Yare Faye

Link to comment
Share on other sites

ΦαΙγ. Το καλύτερο αμ χαφ της κατηγορίας που όταν τον πήραμε διαβάζαμε τα καλύτερα. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bukowski said:

Στο μεταξύ έχω να δω τόσο ανίδεο χαφ από τον Ablaye Yare Faye

εγω με τον Αλεφ και τον Οικονομου εφαγα τα μουτρα μου φετος. στην  αρχη τους υπερασπιζομουν.

 

ειδικα με τον Αλεφ επηρεαστηκα με Σελτικ που μου φανηκε παιχταρας.

 

(αντι-σαςταλεγακιας 21).

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

εγω με τον Αλεφ και τον Οικονομου εφαγα τα μουτρα μου φετος. στην  αρχη τους υπερασπιζομουν.

 

ειδικα με τον Αλεφ επηρεαστηκα με Σελτικ που μου φανηκε παιχταρας.

 

(αντι-σαςταλεγακιας 21).

Θα γίνω γραφικός τώρα ΑΛΛΑ οι Οικονόμου όσες φορές έπαιξε με δυναμικό CB (Λαμπρόπουλος πχ) δίπλα του και περιορίστηκε σε αυτά που ξέρει να κάνει ήταν καλός.

Τώρα όποτε τον έβαλαν να κάνει όσα ο Βράνιες, γελοιοποιήθηκε το παιδί.

Σαφώς και δεν είναι κάτι τρομερό όμως εγώ για αναπληρωματικό του Τσιγκρίνσκι (ή κάποιου τέτοιου τέλος πάντων) τον θεωρώ καλή επιλογή ειδικά αν υπάρχει ένα CB στυλ Βράνιες στο ρόστερ.

Επίσης στα θετικά του, ότι δεν είναι το κλασσικό μουνόπανο Έλληνας ποδοσφαιριστής. ΟΚ θα μου πείτε δεν τον θέλουμε για γαμπρό, αλλά εγώ τα μετράω και αυτά στα συν (τα ίδια ισχύουν και για Μπακασέτα).

Link to comment
Share on other sites

Δε κάνει με τη καμία όμως, τα χαφ πρέπει να είναι σημεία αναφοράς στην ομάδα , όχι απλά συμπληρώματα.. Μέχρι και ο Κονέ λόγω προσωπικότητας στο γήπεδο και στα αποδυτήρια φάνταζε Ράκιτιτς μπροστά στη σαπίλα που έχουμε μαζέψει στη συγκεκριμένη θέση.. Δε βλέπω τρόπο να σωθεί το ρόστερ με τόσες αστοχίες και τόσο λαθος αρχικό σχεδιασμό

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι ο αλεφ να έπαιξε συνεχόμενα από 2 παιχνίδια βασικός. Που να δέσει και αυτός...φετος έγινε τραγική διαχείριση σε όλες τις γραμμές. Φτάσαμε τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς χωρίς να ξέρουμε τι σύστημα θα παίξουμε και ποιοι παίχτες σε ποια θέση. Όταν ο μπαοκ παίζει 4-2-3-1 εδώ και 2 χρόνια πιο προβλέψιμος πεθαίνεις εσύ ψαχνόσουν τελευταία στιγμή τι ομάδα θα κατεβάσεις σχεδόν σε κάθε παιχνίδι 

Link to comment
Share on other sites

@Hadesο τύπος όποτε έπαιζε, έτρωγες σταθερά 1-2 counters λόγω ηλιθιοτήτων του. Δηλαδή τί να δέσει; Άμα είναι να πρέπει να τρώμε γκολ σε κάθε ματς για να δέσει άστο να λείπει.

Τις ελάχιστες φορές που πήγα φέτος γήπεδο τον κοίταζα και πραγματικά το παιδί ή δεν ξέρει ούτε τα βασικά της θέσης, είτε είχε IQ<21, είτε και τα δύο μαζί. Δεν είδα ούτε μια φορά να κάνει κίνηση έστω περπατώντας σε κενό χώρο μπας και ξεμαρκαριστεί.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bukowski said:

Θα γίνω γραφικός τώρα ΑΛΛΑ οι Οικονόμου όσες φορές έπαιξε με δυναμικό CB (Λαμπρόπουλος πχ) δίπλα του και περιορίστηκε σε αυτά που ξέρει να κάνει ήταν καλός.

Τώρα όποτε τον έβαλαν να κάνει όσα ο Βράνιες, γελοιοποιήθηκε το παιδί.

Σαφώς και δεν είναι κάτι τρομερό όμως εγώ για αναπληρωματικό του Τσιγκρίνσκι (ή κάποιου τέτοιου τέλος πάντων) τον θεωρώ καλή επιλογή ειδικά αν υπάρχει ένα CB στυλ Βράνιες στο ρόστερ.

Επίσης στα θετικά του, ότι δεν είναι το κλασσικό μουνόπανο Έλληνας ποδοσφαιριστής. ΟΚ θα μου πείτε δεν τον θέλουμε για γαμπρό, αλλά εγώ τα μετράω και αυτά στα συν (τα ίδια ισχύουν και για Μπακασέτα).

ναι, αλλα να εχουμε για παγκο καποιον που στοιχισε τα 5πλασια απο τον Λαμπροπουλο (που εφυγε επειδη ζηταγε πολλα) ειναι αρκετα κωμικο. μετα θα λεει ο διαχειριστης δεν υπαρχουν λεφτα. ε, αμα δεν ξερεις να διαχειριστεις ουτε τα λιγα, τι λεφτα να εχεις.

 

καθαρα αγωνσιτικα για παγκο οκ, ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Μπουλο οσοι ειναι νοσοκομειο,κατι τσιγκρισκηδες που τους πληρωνεις για να τραυματιζονται,να φυγουν και να μας γραφουν,εφαγε ο τσιγκρισκι ντριπλα απο τον τζαλμα καμπος στο βολο και φαγαμε το γκολ,δεν ξεχνιουνται αυτες οι μαλακιες.

Link to comment
Share on other sites

ο γαυρος παντως που ξηλωσε ολη σχεδον την ομαδα περυσι μια χαρα μας πηγε κωλοφεραντζα στο Καραισκακη με τον πρωτθαληματικο προπονητη στον παγκο

κρατας οσους δεν πουληθουν και προχωρας σε ΡΙΖΙΚΗ ανανεωση

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

ο γαυρος παντως που ξηλωσε ολη σχεδον την ομαδα περυσι μια χαρα μας πηγε κωλοφεραντζα στο Καραισκακη με τον πρωτθαληματικο προπονητη στον παγκο

κρατας οσους δεν πουληθουν και προχωρας σε ΡΙΖΙΚΗ ανανεωση

Ο γαύρος έχει στο οργανόγραμμα του και τον παγκόσμιο πρωταθλητή Καρεμπέ ενώ εμείς τον σπουδαίο Λύμπε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε είναι αδιανόητο να κρατήσεις τον Άλεφ και το λέω εγώ που τον πιστευα που μου άρεσε και τον πιστεύω ακόμα.

ΔΕΝ έχεις τα χαφ για να σηκώσεις πρότζεκτ τύπου Αλεφ. Ούτε θα του βγεί του παίκτη, ούτε θα σου βγει εσένα.

Εκτός αν πας με 3αδα σε κανα 4 3 3 και τον βάλεις dlp. Αλλα για να σου βγει αυτό, με λιοσπορο και σιμόες μπροστά του, θες 3αδα μπροστά πολύ ποιοτικότερη απο το υποθετικο Σερχιο Πονσε Λιβαγια

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unlocked this topic
  • nikos locked this topic
  • George_D unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×