Jump to content

Μελλοντολογία


Recommended Posts

4 minutes ago, Bukowski said:

Νίκο το ξέρεις πως μιλάμε για λεφτά της ΑΕΚ και όχι του Μελισσανίδη φαντάζομαι έτσι; Θέλω να πω, τα όποια σπασμένα η ΑΕΚ θα κληθεί να τα πληρώσει.

Άμα εσύ τα εμπιστεύεσαι στο ποδοσφαιρικό μάτι του Νικόλα του τίμιου εγώ πάσο.

Εγώ επιμένω πως το budget που διαθέτεις στην λίγκα δεν δικαιολογεί απόσταση μεγαλύτερη από 6-7 βαθμούς από την κορυφή στο τέλος της σεζόν.

Γιατι εγραψα εγω το αντιθετο;

Εγραψα οτι περαν του οικονομικου, θελει εστω στο τζαμπε η ομαδα να παει καλα, αλλα νομιζει οτι ξερει ενω δεν ξερει. 

Ο Λυμπε λοιπον εξυπηρετει και τις 2 κατευθυνσεις.

και δεν ζηταει μπατζετ και τετοιες αηδιες, ενω ταυτοχρονα μιλανε την ιδια γλωσσα (βλαχικα βγαλμενα απο τα 90s).

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AlexKR21 said:

Δεν διαφωνώ κάπου. Άλλη είναι όμως η κουβέντα μας

Η κουβέντα μας είναι πως όλοι εστιάζουν στο πρόβλημα χρηματοδότησης ενώ κάποιοι θεωρούμε πως υπάρχει κυρίως πρόβλημα οργανωτικό το οποίο πρέπει να λυθεί πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tarasfw said:

Ο δικος μας βγάζει κερδη απο την πρωτη μερα και χωρις να ρίξει οχι λεφτά....ουτε ζαρι

μαλακα τον επιασε το ρώσο 

Το ιδιο και οι Αμερικανοι της ΜανΓιου και της Αρσεναλ, κερδη απο την πρωτη μερα.

Η διαφορα του Μελισσανιδη, ειναι οτι δεν πανε στη τσεπη του,

αλλα στη χρηματοδοτηση του γηπεδου.

Θα μου πεις ειχε υποσχεθει 15-20εκ για το γηπεδο απο τσεπη του,

οποτε μπορεις να πεις οτι αυτα που πανε στο γηπεδο απο την ομαδα,

εμμεσως πανε στην τσεπη του.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Η κουβέντα μας είναι πως όλοι εστιάζουν στο πρόβλημα χρηματοδότησης ενώ κάποιοι θεωρούμε πως υπάρχει κυρίως πρόβλημα οργανωτικό το οποίο πρέπει να λυθεί πρώτο.

Και γω πολλές φορές έχω πει ότι το κύριο θέμα μου είναι η έλλειψη οργάνωσης. Οικονομική στενότητα και έλλειψη οργάνωσης σε κάποιες περιπτώσεις (όχι πάντα) συνδέονται βέβαια.

Στο οικονομικό πάντως το πήγες εσύ που είπες ότι ζητάω να δανειστούμε 100 εκατομμύρια για να πάρουμε παίκτες, ενώ έγω απλά ζητάω να επενδυθεί ένα μικρό μέρος των εσόδων της ΠΑΕ στην ομάδα. 

Και γενικά το θέμα μου είναι ότι αφού έχεις μικρό μπάτζετ (με το οποίο είμαι οκ, αφού ως οργανισμός έδωσες βάση στις υποδομές σου), πρέπει σταδιακά να αρχίζεις να χτίζεις ομάδα (όπως έκανε και η Λίβερπουλ που χρησιμοποίησες εσύ ο ίδιος ως παράδειγμα). Και αυτό με 4-5 δανεικούς κάθε χρόνο ΔΕΝ γίνεται, αφού οι ρήτρες αγοράς τους είτε ατομικά, είτε συνολικά θα φτάσουν σε ένα ύψος που δεν θα μπορείς να καλύψεις, ακόμη και αν σου βγουν, οπότε κάθε χρόνο θα είσαι στο ράβε ξύλωνε.

Link to comment
Share on other sites

Επισης να μην το ξεχασω. Ο προεδρος συμφωνα με ανθρωπο του "εχει βαλει 20 εκατομμυρια ΗΔΗ στην ΑΕΚ για το γηπεδο".

Αυτα λενε, αυτα πιστευουν, αυτη ειναι η αεκτζιδικη πραγματικοτητα. Αρα μην χαλιεστε και μην ψαχνετε. 

Να περασουν 1-2 σεζον, να τελειωσει ο,τι ειναι να τελειωσει, να πουλησει και να παμε μπροστα. Αυτο ευχομαι και τιποτε αλλο για τη συγκεκριμενη ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, The Magician said:

Εννοειται ρε οτι οι αλλοι ειναι ρεζιληδες και τρυπιοι και ΜΟΝΟ η ΑΕΚαρα κινειται σωστα.

Καθε χρονο την ιδια κασετα παιζουμε, καθε χρονο ο κοσμος ελπιζει και μπλα μπλα.

Ξαναλεω επειδη προφανως το ξεχναμε: η ΑΕΚ πρωταθλητισμο εχει κανει ΜΙΑ φορα. Τη σεζον που το πηρε. Ολες τις υπολοιπες χρονιες ΔΕΝ εκανε πρωταθλητισμο αλλα εσωνε τη σεζον με καποιο τροπο (πχ 2η θεση μεσω p.o. ή κατακτηση Κυπελλου).

Χαλια ο ΠΑΟΚ, τριμπουρδελο ο γαυρος, ενα βημα πριν τη διαλυση. 

Εγω απλα ξαναλεω οτι 31 Αυγουστου θα μετρηθουμε παλι. Και οπως περσι επιτρεψτε μας να ξερουμε αν θα επικρατησει η λογικη ή η φτώχεια.

Γραφεις ανακριβειες και θα αναγκαστω να ποσταρω παλι φωτο Βαγγελη Πλατελα να σηκωνει την κουπα

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nedved21 said:

Συμφωνω οτι στην αρχη της σεζον θα μπορουμε να κρινουμε και να συγκρινουμε.

Και τοτε οχι απολυτα, γιατι την χρονια που καναμε πρωταθλητισμο πχ,

1 Σεπτεμβρη κραζαμε και λεγαμε "που πας με το κουτσουρο τον Λιβαγια."

 

Δεν λεω οτι ειναι χαλια οι αλλοι.

Βασικα για τον γαυρο θεωρω οτι εχει το ποιοτικοτερο ροστερ.

Φορτουνης και Ποντενσε δεν υπαρχουν σε αλλη ομαδα,

και προσωπικα εχω σε υψηλη εκτιμηση τον Καμαρα.

Για τους ψευτες του Βορρα θεωρω οτι σε ποιοτητα ειναι κοντα σε εμας,

και υπερτερουν ξεκαθαρα σε ποσοτητα στο κεντρο και στην επιθεση.

 

Αλλα σοβαρα τωρα, πως ο απλας ψευτοποντιος,

μετα απο πρωταθλημα κοιταει παικτες επιπεδου Ατρομητου και κατω;

Μπορει και να κινειται για αλλους βεβαια που δεν βγαινουν προς τα εξω.

Πως γινεται ομως να κραζουμε που κοιταμε τις ρεζερβες της Σπορτινγκ και της Μπενφικα,

ενω οι αλλοι κοιτανε τα αστερια της Πεσκαρα και της Αχμετ Γκροζνι;

Παβελ μου δεν εχω προβλημα μαζι σου συζηταμε σουπερ.

Θα σου πω απλουστατα οτι διαφωνω με την κριση σου και γενικοτερα εξακολουθω και απορω με την υποτιμηση μερους αεκτζηδων στον ΠΑΟΚ και στο ροστερ του.

Απο τη μια κραζουν ορισμενοι οτι εχει κουμαντα, οτι πληρωνει και τα σημαιακια του κορνερ και απο την αλλη "ποιος ΠΑΟΚ". Δεν συναδουν αυτα τα δυο πως να το κανουμε;

Λες εσυ για παικτες επιπεδου Ατρομητου και κατω και ο τυπος εφερε τον Ιανουαριο χωρις να υπαρχει ιδιαιτερη αναγκη Ολιβεϊρα, Μισιτς, Ινγκασον. Πηρε σε ενα λεπτο παικτη που "θα παει στην Πορτο γι αυτο δεν τον παιρνουμε εμεις". Παικτη που τον λογιζες βασικο και εκει παει για να δουν αν στο μελλον μπορει να αλλαξει τον Ματος.

Θα κραζω οσο δεν παιρνει οσο δεν βλεπω σχεδιο πουθενα. Ηρθε προπονητης χειροτερος του Ουζουνιδη σε βιογραφικο, αλλα επειδη δεν ειναι Ελληνας ας πιστεψουμε τον προπονητη. Με μια ολοκληρη σεζον σε παγκο πρωτος προπονητης και 2 αποτυχημενες δουλειες κασκαντερ. Και σ αυτον τον ανθρωπο δινεις κλειδια, λες "στο καλο η λιστα Λυμπε" και παμε με Ζεραλδες προπονηταρα μου που θα βγαλει ματια.

Δεν βαζω καν τον Ολυμπιακο στην κουβεντα. Δεν υπαρχει λογος.

Λεω το απλουστατο. Οτι κατα την κριση μου, η ΑΕΚ ειναι πολυ πιο πισω σε σχεση με τους αλλους δυο. Και οχι μονο ειναι πισω, αλλα και η διοικηση και οι δημοσιογραφοι και μερος του κοσμου της, δεν το εχει καν αντιληφθει. Εθελοτυφλουν; Κοροϊδευουν; Δεν τους κοβει; Δεν ξερω.

Παντως να μπω σε διαδικασια να αποδομησω ομαδα και ροστερ τριπλασιας αξιας απο της ΑΕΚ, σορρυ αλλα εγω δεν μπορω. Το ξερω οτι το ΚΜ ειναι οπαδικος χωρος, το ξερω οτι εδω χωραει μονο υπερβολη, αλλα σορρυ. Δεν μπορω να μην γραφω αυτο που βλεπω. 

Καποτε -και νομιζω οτι εισαι παλιος και θυμασαι- το ειχα γυρισει στην τρελη και στον καρσιλαμα και τρολαρα. Κουραστηκα. Δεν μπορω να κανω το Μπουκοφσκι ολη μερα απλως για να περνανε οι μηνες με την ΑΕΚ. 

Με κουρασε η ΑΕΚ. Με κουρασαν πολυ ανθρωποι που θεωρητικα ξερουν πολλαπλασια το ποδοσφαιρο απο εμενα, αλλα επιμενουν να βιαζουν τη λογικη και να βαφτιζουν ψαρι τη φακη. Δεν μπορω, μπουκωσα. 

Δεν βλεπει ο ανθρωπος την ΑΕΚ οπως τη βλεπω εγω, δεν τη λογιζει σαν μεγαλο μεγεθος. Κανει χιλια καλα με το γηπεδο και τις υποδομες, αλλα απο ποδοσφαιρο δεν σκαμπαζει. Δεν νιωθει, πως το λενε;

Δεν υπαρχει πλεον ποδοσφαιρο σε υψηλο επιπεδο χωρις λεφτα. Τι να κανουμε; Δεν μπορουμε να γυρισουμε το χρονο στο 1992. Ο κοσμος προχωραει. 

Και για μενα καποτε ηταν πολυ ωραια που δεν ειχαμε κινητα, υπολογιστες και τιποτα και εβγαινα στην αλανα και ολο και καποιον θα εβρισκα να ριξω κανα σουτακι. Κι αν δεν εβρισκα κανεναν, εριχνα κανα-δυο μονος μου και πισω στο σπιτι. Παει ομως, περασε αυτη η εποχη.

Τελος παντων. Καλα κανετε και ασχολειστε, καταλαβαινω οτι για μερικους ειναι και διαφορετικου τυπου η διασυνδεση με την ομαδα, εγω ομως μπουκωσα, δεν μπορω αλλο.

Δικαιωμα μου - Δικαιωμα τους/σας

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, The Magician said:

Παβελ μου δεν εχω προβλημα μαζι σου συζηταμε σουπερ.

Θα σου πω απλουστατα οτι διαφωνω με την κριση σου και γενικοτερα εξακολουθω και απορω με την υποτιμηση μερους αεκτζηδων στον ΠΑΟΚ και στο ροστερ του.

Απο τη μια κραζουν ορισμενοι οτι εχει κουμαντα, οτι πληρωνει και τα σημαιακια του κορνερ και απο την αλλη "ποιος ΠΑΟΚ". Δεν συναδουν αυτα τα δυο πως να το κανουμε;

Λες εσυ για παικτες επιπεδου Ατρομητου και κατω και ο τυπος εφερε τον Ιανουαριο χωρις να υπαρχει ιδιαιτερη αναγκη Ολιβεϊρα, Μισιτς, Ινγκασον. Πηρε σε ενα λεπτο παικτη που "θα παει στην Πορτο γι αυτο δεν τον παιρνουμε εμεις". Παικτη που τον λογιζες βασικο και εκει παει για να δουν αν στο μελλον μπορει να αλλαξει τον Ματος.

Θα κραζω οσο δεν παιρνει οσο δεν βλεπω σχεδιο πουθενα. Ηρθε προπονητης χειροτερος του Ουζουνιδη σε βιογραφικο, αλλα επειδη δεν ειναι Ελληνας ας πιστεψουμε τον προπονητη. Με μια ολοκληρη σεζον σε παγκο πρωτος προπονητης και 2 αποτυχημενες δουλειες κασκαντερ. Και σ αυτον τον ανθρωπο δινεις κλειδια, λες "στο καλο η λιστα Λυμπε" και παμε με Ζεραλδες προπονηταρα μου που θα βγαλει ματια.

Δεν βαζω καν τον Ολυμπιακο στην κουβεντα. Δεν υπαρχει λογος.

Λεω το απλουστατο. Οτι κατα την κριση μου, η ΑΕΚ ειναι πολυ πιο πισω σε σχεση με τους αλλους δυο. Και οχι μονο ειναι πισω, αλλα και η διοικηση και οι δημοσιογραφοι και μερος του κοσμου της, δεν το εχει καν αντιληφθει. Εθελοτυφλουν; Κοροϊδευουν; Δεν τους κοβει; Δεν ξερω.

Παντως να μπω σε διαδικασια να αποδομησω ομαδα και ροστερ τριπλασιας αξιας απο της ΑΕΚ, σορρυ αλλα εγω δεν μπορω. Το ξερω οτι το ΚΜ ειναι οπαδικος χωρος, το ξερω οτι εδω χωραει μονο υπερβολη, αλλα σορρυ. Δεν μπορω να μην γραφω αυτο που βλεπω. 

Καποτε -και νομιζω οτι εισαι παλιος και θυμασαι- το ειχα γυρισει στην τρελη και στον καρσιλαμα και τρολαρα. Κουραστηκα. Δεν μπορω να κανω το Μπουκοφσκι ολη μερα απλως για να περνανε οι μηνες με την ΑΕΚ. 

Με κουρασε η ΑΕΚ. Με κουρασαν πολυ ανθρωποι που θεωρητικα ξερουν πολλαπλασια το ποδοσφαιρο απο εμενα, αλλα επιμενουν να βιαζουν τη λογικη και να βαφτιζουν ψαρι τη φακη. Δεν μπορω, μπουκωσα. 

Δεν βλεπει ο ανθρωπος την ΑΕΚ οπως τη βλεπω εγω, δεν τη λογιζει σαν μεγαλο μεγεθος. Κανει χιλια καλα με το γηπεδο και τις υποδομες, αλλα απο ποδοσφαιρο δεν σκαμπαζει. Δεν νιωθει, πως το λενε;

Δεν υπαρχει πλεον ποδοσφαιρο σε υψηλο επιπεδο χωρις λεφτα. Τι να κανουμε; Δεν μπορουμε να γυρισουμε το χρονο στο 1992. Ο κοσμος προχωραει. 

Και για μενα καποτε ηταν πολυ ωραια που δεν ειχαμε κινητα, υπολογιστες και τιποτα και εβγαινα στην αλανα και ολο και καποιον θα εβρισκα να ριξω κανα σουτακι. Κι αν δεν εβρισκα κανεναν, εριχνα κανα-δυο μονος μου και πισω στο σπιτι. Παει ομως, περασε αυτη η εποχη.

Τελος παντων. Καλα κανετε και ασχολειστε, καταλαβαινω οτι για μερικους ειναι και διαφορετικου τυπου η διασυνδεση με την ομαδα, εγω ομως μπουκωσα, δεν μπορω αλλο.

Δικαιωμα μου - Δικαιωμα τους/σας

Για τον κοσμο εχεις αδικο.

Στα ΜΜΕ πλεον μινιμουμ το 70% κραζει περισσοτερο απο μενα, δλδ παρα πολυ. (Ολα αυτα ξεκινησαν 25 -31 Αυγουστου και χειροτερεψαν μεσα στην σεζον με μια μικρη διακοπη οταν προκριθηκες τσου λου και το κερασακι στην τουρτα ηρθε με τον τελικο κυπελλου).

Απο εκει και περα ειναι δεδομενο οτι ειτε ανεχεται καποιος αυτην την ΑΕΚ, ειτε ξεκοβει. Αν και οι περισσοτεροι δεν θα ξεκοψουν εντελως, απλα δεν θα πατανε γηπεδο και θα ασχολουνται στο πιο χαλαρο.

Τελος ΠΑΝΤΑ, εστω μεχρι Οκτωβριο, θα υπαρχει μια μικρη ελπιδα ευθυγραμμισης πλανητων.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Για τον κοσμο εχεις αδικο.

Στα ΜΜΕ πλεον μινιμουμ το 70% κραζει περισσοτερο απο μενα, δλδ παρα πολυ. (Ολα αυτα ξεκινησαν 25 -31 Αυγουστου και χειροτερεψαν μεσα στην σεζον με μια μικρη διακοπη οταν προκριθηκες τσου λου και το κερασακι στην τουρτα ηρθε μεψτον τελικο κυπελλου).

Απο εκει και περα ειναι δεδομενο οτι ειτε ανεχεται καποιος αυτην την ΑΕΚ, ειτε ξεκοβει. Αν και οι περισσοτεροι δεν θα ξεκοψουν εντελως, απλα δεν θα πατανε γηπεδο και θα ασχοκουνται στο πιο χαλαρο.

Τελος ΠΑΝΤΑ, εστω μεχρι Οκτωβριο, θα υπαρχει μια μικρη ελπιδα ευθυγραμμισης πλανητων.

Διαφωνω για τον κοσμο, αλλα το δεχομαι σαν αντεπιχειρημα.

Θελω να σταθω πιο πολυ στο τελευταιο ομως. Και εδω εχει βαλει οντως το λιθαρακι ο Μελισσανιδης γιατι μαζι με τους αλλους ριξανε ενα καθεστως που 20 χρονια μας εκανε να αποκλεισουμε κι αυτο το "εστω μεχρι τον Οκτωβριο".

Εμενα το θεμα μου ειναι οτι κουραστηκα με την κοροϊδια και τις παπαριες καμαρωτες "προτζεκτ Καρντοσο". Που περα απο το πραγματικο (λαθος/σωστο αυτο ηταν) προτζεκτ Δελλας, η ΑΕΚ δεν εχει το παραμικρο πλανο σε οτιδηποτε απτεται του αγωνιστικου. Οργανισμος με αφεντικο εναν τυπο που σε διαστημα δυο λεπτων λεει "τι να παρω το Βρανιες; Ειναι για ψυχιατρο και τρελαδικο" και καπακια "θα φερω ψυχιατρο να τον κανω καλα". Κουκουρουκου και ολοι αγαλματακια ακουνητα αγελαστα τι ωρα ειναι.

Τσικο Ζεραλδες λεει. Σπορτινγκ λεει. Και μπαινεις να δεις ποσα ματς εχει κανει στη Σπορτινγκ και εχει κανει 7 ματς το 2015. Εκτοτε δανεικος στην τεραστια Ριο Αβε του προπονηταρα που εφερες, 15 ματς στη μεγαλη Μορεϊρενσε και 0 (ολογραφως μηδεν) στην Αιντραχτ.

Επιθετικο χαφ με 4 γκολ σε ολη την καριερα του. Και διαβαζεις "παλευει η ΑΕΚ", "κοντα η ΑΕΚ", "να τον δουμε μηπως βγει παιχταρας" και λοιπα. Μιλαμε δλδ για κοροϊδια στα μουτρα, οχι μαλακιες.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, The Magician said:

Παβελ μου δεν εχω προβλημα μαζι σου συζηταμε σουπερ.

Θα σου πω απλουστατα οτι διαφωνω με την κριση σου και γενικοτερα εξακολουθω και απορω με την υποτιμηση μερους αεκτζηδων στον ΠΑΟΚ και στο ροστερ του.

Απο τη μια κραζουν ορισμενοι οτι εχει κουμαντα, οτι πληρωνει και τα σημαιακια του κορνερ και απο την αλλη "ποιος ΠΑΟΚ". Δεν συναδουν αυτα τα δυο πως να το κανουμε;

Λες εσυ για παικτες επιπεδου Ατρομητου και κατω και ο τυπος εφερε τον Ιανουαριο χωρις να υπαρχει ιδιαιτερη αναγκη Ολιβεϊρα, Μισιτς, Ινγκασον. Πηρε σε ενα λεπτο παικτη που "θα παει στην Πορτο γι αυτο δεν τον παιρνουμε εμεις". Παικτη που τον λογιζες βασικο και εκει παει για να δουν αν στο μελλον μπορει να αλλαξει τον Ματος.

Θα κραζω οσο δεν παιρνει οσο δεν βλεπω σχεδιο πουθενα. Ηρθε προπονητης χειροτερος του Ουζουνιδη σε βιογραφικο, αλλα επειδη δεν ειναι Ελληνας ας πιστεψουμε τον προπονητη. Με μια ολοκληρη σεζον σε παγκο πρωτος προπονητης και 2 αποτυχημενες δουλειες κασκαντερ. Και σ αυτον τον ανθρωπο δινεις κλειδια, λες "στο καλο η λιστα Λυμπε" και παμε με Ζεραλδες προπονηταρα μου που θα βγαλει ματια.

Δεν βαζω καν τον Ολυμπιακο στην κουβεντα. Δεν υπαρχει λογος.

Λεω το απλουστατο. Οτι κατα την κριση μου, η ΑΕΚ ειναι πολυ πιο πισω σε σχεση με τους αλλους δυο. Και οχι μονο ειναι πισω, αλλα και η διοικηση και οι δημοσιογραφοι και μερος του κοσμου της, δεν το εχει καν αντιληφθει. Εθελοτυφλουν; Κοροϊδευουν; Δεν τους κοβει; Δεν ξερω.

Παντως να μπω σε διαδικασια να αποδομησω ομαδα και ροστερ τριπλασιας αξιας απο της ΑΕΚ, σορρυ αλλα εγω δεν μπορω. Το ξερω οτι το ΚΜ ειναι οπαδικος χωρος, το ξερω οτι εδω χωραει μονο υπερβολη, αλλα σορρυ. Δεν μπορω να μην γραφω αυτο που βλεπω. 

Καποτε -και νομιζω οτι εισαι παλιος και θυμασαι- το ειχα γυρισει στην τρελη και στον καρσιλαμα και τρολαρα. Κουραστηκα. Δεν μπορω να κανω το Μπουκοφσκι ολη μερα απλως για να περνανε οι μηνες με την ΑΕΚ. 

Με κουρασε η ΑΕΚ. Με κουρασαν πολυ ανθρωποι που θεωρητικα ξερουν πολλαπλασια το ποδοσφαιρο απο εμενα, αλλα επιμενουν να βιαζουν τη λογικη και να βαφτιζουν ψαρι τη φακη. Δεν μπορω, μπουκωσα. 

Δεν βλεπει ο ανθρωπος την ΑΕΚ οπως τη βλεπω εγω, δεν τη λογιζει σαν μεγαλο μεγεθος. Κανει χιλια καλα με το γηπεδο και τις υποδομες, αλλα απο ποδοσφαιρο δεν σκαμπαζει. Δεν νιωθει, πως το λενε;

Δεν υπαρχει πλεον ποδοσφαιρο σε υψηλο επιπεδο χωρις λεφτα. Τι να κανουμε; Δεν μπορουμε να γυρισουμε το χρονο στο 1992. Ο κοσμος προχωραει. 

Και για μενα καποτε ηταν πολυ ωραια που δεν ειχαμε κινητα, υπολογιστες και τιποτα και εβγαινα στην αλανα και ολο και καποιον θα εβρισκα να ριξω κανα σουτακι. Κι αν δεν εβρισκα κανεναν, εριχνα κανα-δυο μονος μου και πισω στο σπιτι. Παει ομως, περασε αυτη η εποχη.

Τελος παντων. Καλα κανετε και ασχολειστε, καταλαβαινω οτι για μερικους ειναι και διαφορετικου τυπου η διασυνδεση με την ομαδα, εγω ομως μπουκωσα, δεν μπορω αλλο.

Δικαιωμα μου - Δικαιωμα τους/σας

Α, ρε Μάγε...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, The Magician said:

Διαφωνω για τον κοσμο, αλλα το δεχομαι σαν αντεπιχειρημα.

Θελω να σταθω πιο πολυ στο τελευταιο ομως. Και εδω εχει βαλει οντως το λιθαρακι ο Μελισσανιδης γιατι μαζι με τους αλλους ριξανε ενα καθεστως που 20 χρονια μας εκανε να αποκλεισουμε κι αυτο το "εστω μεχρι τον Οκτωβριο".

Εμενα το θεμα μου ειναι οτι κουραστηκα με την κοροϊδια και τις παπαριες καμαρωτες "προτζεκτ Καρντοσο". Που περα απο το πραγματικο (λαθος/σωστο αυτο ηταν) προτζεκτ Δελλας, η ΑΕΚ δεν εχει το παραμικρο πλανο σε οτιδηποτε απτεται του αγωνιστικου. Οργανισμος με αφεντικο εναν τυπο που σε διαστημα δυο λεπτων λεει "τι να παρω το Βρανιες; Ειναι για ψυχιατρο και τρελαδικο" και καπακια "θα φερω ψυχιατρο να τον κανω καλα". Κουκουρουκου και ολοι αγαλματακια ακουνητα αγελαστα τι ωρα ειναι.

Τσικο Ζεραλδες λεει. Σπορτινγκ λεει. Και μπαινεις να δεις ποσα ματς εχει κανει στη Σπορτινγκ και εχει κανει 7 ματς το 2015. Εκτοτε δανεικος στην τεραστια Ριο Αβε του προπονηταρα που εφερες, 15 ματς στη μεγαλη Μορεϊρενσε και 0 (ολογραφως μηδεν) στην Αιντραχτ.

Επιθετικο χαφ με 4 γκολ σε ολη την καριερα του. Και διαβαζεις "παλευει η ΑΕΚ", "κοντα η ΑΕΚ", "να τον δουμε μηπως βγει παιχταρας" και λοιπα. Μιλαμε δλδ για κοροϊδια στα μουτρα, οχι μαλακιες.

Ολοι κουραστηκαμε. Και ξερεις οτι εγω γκρινιαζω απο πολυ νωρις.

και βασικα καλυτερα να υπαρχουν εδω μεσα και 2 Παβελ και Μπουκοφσκι γιατι θα γραφαμε ολοι τα ιδια. 

Παντως επειδη θελω να ειμαι δικαιος. το προβλημα ειναι η ΑΕΚ, οχι ο Μελισσανιδης.

ο τυπος ειπε, ας ερθει αλλος να βαλει λεφτα. 

πούν´τος ο αλλος;

Αρα κουραζει η ομαδα, οχι αυτος.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τωρα μην κοροιδευομαστε μεταξυ μας.

Ουτε εχει βγει κανεις να δηλωσει ενδιαφερον, ουτε οι οργανωμενοι τον κραζουν, ουτε ο οργανισμος γενικοτερα, αλλα φταιει αυτος και τιποτε αλλο.

Οτι ως οργανισμος στηριχτηκαμε σε αυτον και δεν ειχαμε/εχουμε εναλλακτικη σοβαρη να προτεινουμε, δεν ειναι προβλημα του οργανισμου δλδ. Οκ...

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mobster21 said:

Αυτός κούρασε. 

Και ο Σαββίδης αν σταματήσει να βάζει χρήματα, θα κουράσει.

Τους ΑΕΚτζηδες καποτε τους κουρασε και ο Μπαρλος βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Ολοι κουραστηκαμε. Και ξερεις οτι εγω γκρινιαζω απο πολυ νωρις.

και βασικα καλυτερα να υπαρχουν εδω μεσα και 2 Παβελ και Μπουκοφσκι γιατι θα γραφαμε ολοι τα ιδια. 

Παντως επειδη θελω να ειμαι δικαιος. το προβλημα ειναι η ΑΕΚ, οχι ο Μελισσανιδης.

ο τυπος ειπε, ας ερθει αλλος να βαλει λεφτα. 

πούν´τος ο αλλος;

Αρα κουραζει η ομαδα, οχι αυτος.

Η ομαδα εχει κανει τρομερες υπερβασεις. Οποιαδηποτε αλλη ομαδα, αλλος συλλογος, θα ειχε διαλυθει με τετοια αντιμετωπιση.

Μιλαμε για ομαδα που ΚΑΘΕ χρονο κανει οβερατσιβ. ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ.

Απ τη μυγα ξυγκι, παικτες σκιζονται και πληρωνονται με λιγοτερα απ οτι ισαξιοι τους στους ανταγωνιστες. Γιατι εφυγε ο Λαζαρος; Επειδη ηταν θρυλαρα απο μικρος; Και γιατι πηγε σε ολους τους υπολοιπους και περιμενε τα 33 για να παει στη θρυλαρα;

Οι παικτες πανε οπου τους πληρωνουν. Στα βαθη της ερημου θα τραβιοτανε ο Σιμοες αν δεν αλλαζανε προπονητη. Μετα θυμηθηκε οτι ειναι αεκαρα και αρχηγαρα.

100 χιλιαρικα να του δινανε παραπανω οι Ιταλοι του Τασου και σεριε Β θα τραβιοτανε. Δεν του τα δωσανε κι εμεινε.

ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ. "Απεριοριστο μπατζετ" και αρχιδια μυδια. 700 χιλιαρικα ο Λιβαγια, 600 ο Πετρομανταλος και μετα το χαος. Ομαδα πρωταθλητισμου με 7 και 8 εκατ. μισθους, λιγοτερα απο του Αδαμιδη το 12. Και καθομαστε και το συζηταμε ρε μλκ Νικο.

40φευγα οικογενειαρχες ανθρωποι και συζηταμε για τις "εξυπνες βομβες" του Μελισσανιδη. Στα μουτρα μας λεει μαλακες και χαπατα και δεν την παταω οπως περσι που πουλησε ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο παραμυθι. 

"να φερουμε προπονητη να φτιαξουμε ομαδα να παιζουμε επιθετικα" Και τον στηριξε με ΜΗΔΕΝ παικτες. ΜΗΔΕΝ. Δεν αντικατεστησε καν αυτους που εφυγαν να πεις ρε πουστη ΟΚ. ΜΗΔΕΝ.

Και φετος πουλαει το ιδιο ακριβως παραμυθι "να παιξει η ΑΕΚ επιθετικα, να δουμε μπαλα" κλπ κλπ. Ιδιο κι απαραλλακτο παραμυθι με τη διαφορα οτι ο προπονητης δεν λεγεται Ουζουνιδης.

Και η στηριξη ποια ειναι; Ο Ζεραλδες και ο Παουλινιο. Παικτες που καποτε τους εφερνε ο Μπακος κι αν πιανανε τους εβλεπες κι ελεγες "ρε συ καλο παικτακι αυτος, μηπως;..."

Που καταληγω. Οτι με αλλη φανελα θα μιλουσαμε για Αστερα, Ατρομητο, Πανιωνιο, εκει. Εχεις 2-3 παικτες λογω ονοματος, αυρας, τιγρη κλπ, αλλα τιποτε αλλο. Ολοι "προκυπτουν". Ακομα κι ο πιο τιμιος απ ολους που ειναι ο Χουλτ πλεον (γιατι ο Τσιγκρινσκι για μενα εχει τελειωσει) τυχαια προεκυψε. Ηθελε η γυναικα του να μεινει στην Ελλαδα και ηρθε με λιγοτερα στην ΑΕΚ για να μη μετακομιζουνε.

Αυτος ειναι ο "προγραμματισμος". Που ηρθε ενας κανονικος ανθρωπος ο Μοντανιε και εφυγε μεσα σε ενα βραδυ με τους τρελους που ακουσε.

Δεν γινεται δουλεια ετσι. Αυτο λεω εγω. Η ομαδα εχει σκιστει, φερνει εσοδα, παρε δανειο ρε γαμημενε για το γηπεδο να σου φερει ΚΙ ΑΛΛΑ εσοδα να μεγαλωσει κι αλλο. Νισαφι με το μνημονιο. Ολη η ελληνικη κοινωνια μπουκωσε με τα μνημονια στην κανονικη ζωη κι εχουμε και το λαδοξιδο της ΑΕΚ και μετραμε την οκα επειδη αποφασισε ο Μελισσανιδης οτι δεν συμφερει να παρει δανειο για τη Φιλαδελφεια. Και καθομαστε και συζηταμε για το Στρατο το Σβαρνα και τον Τσικο το Ζεραλδες.

Μπουκωσα ρε μλκ. Ακουσα και το "εχει βαλει 20 για το γηπεδο" που μου ειπε σοβαρος ανθρωπος υποτιθεται και θολωσα αποψε ασχημα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikos said:

Τωρα μην κοροιδευομαστε μεταξυ μας.

Ουτε εχει βγει κανεις να δηλωσει ενδιαφερον, ουτε οι οργανωμενοι τον κραζουν, ουτε ο οργανισμος γενικοτερα, αλλα φταιει αυτος και τιποτε αλλο.

Οτι ως οργανισμος στηριχτηκαμε σε αυτον και δεν ειχαμε/εχουμε εναλλακτικη σοβαρη να προτεινουμε, δεν ειναι προβλημα του οργανισμου δλδ. Οκ...

 

Εγω θελω να μου πεις μισο σοβαρο επιχειρημα να κραξει καποιος τον Ντεμη την τετραετια που διοικουσε. Που βγηκε μπροστα οταν ο Μελισσανιδης ελεγε "τρελος η λαμογιο". Αμα μου απαντησεις σε αυτο ισως βγαλουμε καποια ακρη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nikos said:

Τωρα μην κοροιδευομαστε μεταξυ μας.

Ουτε εχει βγει κανεις να δηλωσει ενδιαφερον, ουτε οι οργανωμενοι τον κραζουν, ουτε ο οργανισμος γενικοτερα, αλλα φταιει αυτος και τιποτε αλλο.

Οτι ως οργανισμος στηριχτηκαμε σε αυτον και δεν ειχαμε/εχουμε εναλλακτικη σοβαρη να προτεινουμε, δεν ειναι προβλημα του οργανισμου δλδ. Οκ...

 

Επισης δεν εχει βγει κανενας να δηλωσει ενδιαφερον για τον γαυρο η τον παοκ.Τι μας λεει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Επισης δεν εχει βγει κανενας να δηλωσει ενδιαφερον για τον γαυρο η τον παοκ.Τι μας λεει αυτο;

Ειπε πουθενα ο Ιβαν η ο Βαγγελης πως ειναι θετικοι να δωσουν την ομαδα;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να πληρωσει Μαγε. Δικο του το φουαγε. Αληθεια ξερουμε αν στις μαζωξεις με τους ποδοσφαιριστες πληρωνει η ΠΑΕ η πληρωνονται απο τα προστιμα του Λιβαγια

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Ειπε πουθενα ο Ιβαν η ο Βαγγελης πως ειναι θετικοι να δωσουν την ομαδα;

Γιατι το ειπε ο τιγρης;Εννοεις εκεινη την "συνεντευξη" που ελεγε κατι αλαμπουρνεζικα;Ετσι ψαχνουν αγοραστη οι επιχειρησεις;

Link to comment
Share on other sites

Θα το γραψω αναλυτικα.

Το να φυγει ο Μελισσανιδης χθες, χωρις εμφανη εναλλακτικη, ειναι στην προσωπικη κριση του καθενος και μαλιστα εγω, για καποιους λογους δικους μου οχι απαραιτητα σωστους, θα προτιμουσα να φυγει απο την ΠΑΕ και να ασχοληθει με το γηπεδο.

ο οργανισμος ομως δεν ειναι οι χρηστες εδω μεσα. Γενικα οι χρηστες του ιντερνετ ειναι ενα παρα πολυ μικρο μερος του οργανισμου.

ο οργανισμος αποτελειται απο δεκαδες χιλιαδες οπαδους, γηπεδικους και μη, οργανωμενους και μη, απο αρδ και υποτιθεται και απο καποιους πιο ευπορους οπαδους.

Ερωτω λοιπον. Ο ιδιος ειπε ας ερθει αλλος. Ο οργανισμος τον διωχνει;

Ας μου απαντησει καποιος με πραγματικα γεγονοτα και οχι με ευχολογια και με το τι πρεπει ομως. Το τι πρεπει ειναι υποκειμενικο στο μυαλο του καθενος.

Ελπιζω να εγινα κατανοητος στο τι θελω να πω.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Bukowski said:

Εγω θελω να μου πεις μισο σοβαρο επιχειρημα να κραξει καποιος τον Ντεμη την τετραετια που διοικουσε. Που βγηκε μπροστα οταν ο Μελισσανιδης ελεγε "τρελος η λαμογιο". Αμα μου απαντησεις σε αυτο ισως βγαλουμε καποια ακρη.

Μεγαλη κουβεντα για τετοια ωρα.

ολα σχετικα ειναι. ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ προσωπικα με τον ανθρωπο (ως προσωπικοτητα και χαρακτηρα και οχι ως συγχρονο ποδοσφαιρανθρωπο) Νικολαιδη εξακολουθω να εχω σοβαρο θεμα, με τον Παππα και τον Νοτια πολυ μικροτερο πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×