Jump to content

Μελλοντολογία


nikos
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, The Magician said:

Μονος σου απαντας. Ολοι εμεις οι μεγαλυτεροι ειχαμε την ψευδαισθηση οτι ο τυπος θα μπει και θα τελειωσει η καρμοιρια, ο αδαμιδισμος και τα "για 100 χιλιαρικα χαλασε του Βαργκας που ηθελε ο Φερερ". Και τελικα ο τυπος δεν πληρωνει ουτε τους καφεδες στο φουαγιε.

Ωραια εγω λοιπον που μεγαλωσα με Ντεμη και θεωρω την θητεια του ως επιπεδο πολυ πανω απο τα ελληνικα σκατα θεωρουσα τον Μελισσανιδη εναν γραφικο σαν τον Τροχανα, τον Καρρα και τον Γιδοπουλο. Εφοσον ηρθε ομως και με τα χιλια στραβα που εχει πηρε πρωταθλημα και σηκωνει γηπεδο κανω απλα υπομονη μπας και η ομαδα γινει καπως ελκυστικη για τον επομενο. Τωρα να αρχισουμε να τον βριζουμε ολοι οπως θελει ο Χαμπος επειδη το γηπεδο θα γινει ουτως η αλλως ξερω γω (ενημερωτικα αν φυγει ο Μελ, και θες μιση τζιφρα για να λειτουργησει το γηπεδο, ως μεγεθος ΑΕΚ δεν θα την παρεις ποτε) η επειδη "ΠΟΣΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ;" sorry αλλα δεν. Και αν επι Ντεμη υπηρχε μια εναλλακτικη (Μελισσανιδης) τωρα δεν υπαρχει απολυτως καμια. Οποτε τωρα πρεπει να σαι 10 φορες πιο προσεκτικος. Γιατι εχω μια διαισθηση που ελεγε και ο Κορκολης πως αν αυριο εφευγε ουτε γηπεδο θα εφτιαχνες ενω θα επεφτες ξανα αμεσως. Δεν εχεις συνελθει ως κλαμπ ακομα. Αλλα μου κανει εντυπωση που ολοι στεκεστε στον Μελισσανιδη που τελος παντων των ξερατε απο παλια οταν εκανε ΑΜΚ και ετρωγε λεφτα απο κοσμο που αγοραζε... μετοχες και δεν σας ενοχλει η σαπιλα που βγαζει η ΑΕΚ στην κερκιδα πχ. Γιατι ΟΚ αν εισαι ωραιος εκει θα πας να δεις και τον Κρασσα τον Σιμο δεν ειναι θεμα, τωρα ας μην σχολιασω. Και μιας και λες για τον Καρντοσο, παιζει να ναι και το πιο υγιες κομματι στον οργανισμο ΑΕΚ αυτη την στιγμη που μιλαμε ο συγκεκριμενος οππτε αφου δεν τον ξερω θα περιμενω να τον δω αλλα δεν θα τον θεωρησω απο τωρα προβλημα. Η ΑΕΚ εχει πολυ σοβαροτερα προβληματα απο 10m μεταγραφες θεωρω κλεινοντας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Γιατι το ειπε ο τιγρης;Εννοεις εκεινη την "συνεντευξη" που ελεγε κατι αλαμπουρνεζικα;Ετσι ψαχνουν αγοραστη οι επιχειρησεις;

Ισα ισα, αστον να επικαλειται εκεινη τη συν.Τυπου. Διοτι εκει ειπε "η ΑΕΚ δεν ανηκει στο Μελισσανιδη, ανηκει στον κοσμο της". Αρα εαν εμφανιστει επενδυτης -και οχι διαχειριστης γιατι γκωσαμε απο τετοιους- δεν θα αξιωσει ευρω. Διοτι και το γηπεδο απο τα εσοδα το εχτισε και την ομαδα με πλεονασμα την παει. Κουβεντες του ιδιου ολες.

Και δεν πληρωσε για να την αγορασει, οποτε δεν χρειαζεται να δωσεις και υπεραξια ή το τιμημα.

Αρα και εφοσον το γηπεδο ανηκει στην ΑΕΚ οπως μας λενε, το προπονητικο τα ιδια και οχι στον επαρατο Νοτια οπως επισης μας ειπαν και η ομαδα ειναι τραινο πλεονασματικη, ο Μελισσαν παραδιδει στον επομενο τα κλειδια αν το πλανο εχει μεσα επενδυση 20 εκατ. πχ στην ομαδα.

Ετσι παει. Εκτος αν μας πει οτι θελει να πληρωθει για το μανατζμεντ ή θελει το κατιτις για "τα 20 που εβαλε για το γηπεδο". Ξαναλεω, ετσι παει. Και μετοχικο κεφαλαιο η ομαδα εχει 4μισι εκατομμυρια. Τοσο κανουν οι μετοχες και οι αυξησεις κεφαλαιου ειναι 200 και 300 χιλιαρικα.

Δυο ατοκα δανεια, αλλα εχει μαζεψει και καποια λεφτα απο τον κοσμο οταν εβγαλε τις μετοχες της Δ1924 σε δημοσια εγγραφη. Η εταιρεια δεν εχει λογο υπαρξης, αρα χιονι κι αυτα.

Κρασακια Χρησταρα Παπαδημητριου και παϊδακια Γιαννακη Παπαδοπουλου. Στην υγεια των κοροϊδων και του καθε Μπιλακου που ρισκαρε καγκελο για να κανει κουμαντο η προξενητρα του Μπομπ με το ασφαλιστηριο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Μεγαλη κουβεντα για τετοια ωρα.

ολα σχετικα ειναι. ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ προσωπικα με τον ανθρωπο (ως προσωπικοτητα και χαρακτηρα) Νικολαιδη εξακολουθω να εχω σοβαρο θεμα, με τον Παππα και τον Νοτια πολυ μικροτερο πλεον.

Τι θεμα εχεις με τον ανθρωπο Ντεμη δηλαδη; Εγω πχ τον θεωρω μαλακα μια που δεν πηγε Ολυμπιακο, δυο που δεν πηγε Αντερλεχτ και τρια που βγηκε μπροστα το 2004. Οποιοδηποτε απο τα τρια αν ειχε αποφυγει σημερα θα χε πολυ καλυτερη ζωη. Και στα τρια ομως την πατησε επειδη ηταν ΑΕΚ πολυ παραπανω απο οσο επρεπε. Και εχουμε 20ς9 και ταιζουμε τον Γιαννακη και τον Λυμπε ας πουμε και ο Ντεμης ειναι ο διαβολος με τα κερατα. Ντακς

Link to comment
Share on other sites

@The Magicianτί έγινε σήμερα? όλα καλά?

Έχω βάλει ποτό και κάθομαι και διαβάζω Μάγο, κουνώντας το κεφάλι.

Πονάει λίγο η αλήθεια, να ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

 

4 minutes ago, The Magician said:

Ισα ισα, αστον να επικαλειται εκεινη τη συν.Τυπου. Διοτι εκει ειπε "η ΑΕΚ δεν ανηκει στο Μελισσανιδη, ανηκει στον κοσμο της". Αρα εαν εμφανιστει επενδυτης -και οχι διαχειριστης γιατι γκωσαμε απο τετοιους- δεν θα αξιωσει ευρω. Διοτι και το γηπεδο απο τα εσοδα το εχτισε και την ομαδα με πλεονασμα την παει. Κουβεντες του ιδιου ολες.

Και δεν πληρωσε για να την αγορασει, οποτε δεν χρειαζεται να δωσεις και υπεραξια ή το τιμημα.

Αρα και εφοσον το γηπεδο ανηκει στην ΑΕΚ οπως μας λενε, το προπονητικο τα ιδια και οχι στον επαρατο Νοτια οπως επισης μας ειπαν και η ομαδα ειναι τραινο πλεονασματικη, ο Μελισσαν παραδιδει στον επομενο τα κλειδια αν το πλανο εχει μεσα επενδυση 20 εκατ. πχ στην ομαδα.

Ετσι παει. Εκτος αν μας πει οτι θελει να πληρωθει για το μανατζμεντ ή θελει το κατιτις για "τα 20 που εβαλε για το γηπεδο". Ξαναλεω, ετσι παει. Και μετοχικο κεφαλαιο η ομαδα εχει 4μισι εκατομμυρια. Τοσο κανουν οι μετοχες και οι αυξησεις κεφαλαιου ειναι 200 και 300 χιλιαρικα.

Δυο ατοκα δανεια, αλλα εχει μαζεψει και καποια λεφτα απο τον κοσμο οταν εβγαλε τις μετοχες της Δ1924 σε δημοσια εγγραφη. Η εταιρεια δεν εχει λογο υπαρξης, αρα χιονι κι αυτα.

Κρασακια Χρησταρα Παπαδημητριου και παϊδακια Γιαννακη Παπαδοπουλου. Στην υγεια των κοροϊδων και του καθε Μπιλακου που ρισκαρε καγκελο για να κανει κουμαντο η προξενητρα του Μπομπ με το ασφαλιστηριο.

Αφου ξερουμε οτι θα στραγγιξει μεχρι και την τελευταια σταγονα πριν φυγει,ειτε με τον εναν ειτε με τον αλλο τροπο τι καθεσαι και γραφεις τωρα

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Τι θεμα εχεις με τον ανθρωπο Ντεμη δηλαδη; Εγω πχ τον θεωρω μαλακα μια που δεν πηγε Ολυμπιακο, δυο που δεν πηγε Αντερλεχτ και τρια που βγηκε μπροστα το 2004. Οποιοδηποτε απο τα τρια αν ειχε αποφυγει σημερα θα χε πολυ καλυτερη ζωη. Και στα τρια ομως την πατησε επειδη ηταν ΑΕΚ πολυ παραπανω απο οσο επρεπε. Και εχουμε 20ς9 και ταιζουμε τον Γιαννακη και τον Λυμπε ας πουμε και ο Ντεμης ειναι ο διαβολος με τα κερατα. Ντακς

Τελικα μηπως ειμαστε εμεις οι κακοι και ο τσετσενος ο καλος;Τροφη για σκεψη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Τι θεμα εχεις με τον ανθρωπο Ντεμη δηλαδη; Εγω πχ τον θεωρω μαλακα μια που δεν πηγε Ολυμπιακο, δυο που δεν πηγε Αντερλεχτ και τρια που βγηκε μπροστα το 2004. Οποιοδηποτε απο τα τρια αν ειχε αποφυγει σημερα θα χε πολυ καλυτερη ζωη. Και στα τρια ομως την πατησε επειδη ηταν ΑΕΚ πολυ παραπανω απο οσο επρεπε. Και εχουμε 20ς9 και ταιζουμε τον Γιαννακη και τον Λυμπε ας πουμε και ο Ντεμης ειναι ο διαβολος με τα κερατα. Ντακς

Οχι δεν το βλεπω ετσι.

Προσωπικα θεωρω οτι ως προεδρος προσπαθησε να μικρυνει τις απαιτησεις του κοσμου για να φερει την ΑΕΚ στα μετρα του, οτι καθιερωσε μια φλωρικη αυρα στην ομαδα, οτι το επαιζε και το παιζει σε εξοργιστικο βαθμο φερ πλευερ, οτι μπερδευτηκε μεταξυ των θελω των μετοχων και των θελω του κοσμου και τα εκανε σαλατα, οτι γενικα την ψωνιζει ευκολα σαν ατομο και οτι εβγαλε μεγαλη υποκρισια απεναντι στους οργανωμενους γενικα στην ζωη του, αρχικα για να εκμεταλλευτει πραγματα και στην συνεχεια γιατι ετσι τον βολευε στη νεα του θεση.

Θεωρω οτι ειχε το τελος που του αξιζε και δεν θα ηθελα να ξαναμπλεξει με την ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mobster21 said:

@The Magicianτί έγινε σήμερα? όλα καλά?

Έχω βάλει ποτό και κάθομαι και διαβάζω Μάγο, κουνώντας το κεφάλι.

Πονάει λίγο η αλήθεια, να ξέρεις.

Με θολωσανε κατι "σοβαροι" και επαθα Πανο αποψε. "Τα πηρα"?

 

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω.

ο οργανισμος τον διωχνει; Ή μονο εμεις απο το πληκτρολογιο;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Αφου ξερουμε οτι θα στραγγιξει μεχρι και την τελευταια σταγονα πριν φυγει,ειτε με τον εναν ειτε με τον αλλο τροπο τι καθεσαι και γραφεις τωρα

Ολα αυτα τα μουνοπανα εγιναν ΑΕΚ 50 χρονω και φορεσανε κοστουμι με Δικεφαλο θυρεο μονο οταν ενεπλακη ο Μελισσανιδης. Πιο πριν την ειχανε γαμησει απο ολες τις τρυπες και μετα πηρανε και τρυπανι να γαμησουν και τα αγαμητα. Αυτοι κανουν κουμαντο στην ΑΕΚ σημερα. Κι αν αυριο το πρωι πει ο Μελισσανιδης "φευγω" δεν θα τους ξαναδεις ποτέ πουθενα.

Ηταν αυτο το μουνοπανο ο Δημητριαδης υπαλληλος της ΑΕΚ, πληρωνοτανε 6 χιλιαρικα καθε πρωτη του μηνος και επαιρνε τηλεφωνα συνδεσμους "γιατι δεν πατε στη Γραμμου να κραξετε και να κανετε μπαχαλα".

Ασε τωρα μην ανοιξουμε το στομα μας εδω μεσα και γινουν ολα πουτανα καλοκαιριατικα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Ξαναρωταω.

ο οργανισμος τον διωχνει; Ή μονο εμεις απο το πληκτρολογιο;

Δεν υπαρχει "οργανισμος" τον εχει φερει στα μετρα του πριν μπει ακομα.Επισης δεν γινεται να τον διωξουμε απο καπου τον φιλαθλο παριστανει.Ξαναρωταω,οι μετοχες πωλουνται;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The Magician said:

Παβελ μου δεν εχω προβλημα μαζι σου συζηταμε σουπερ.

Θα σου πω απλουστατα οτι διαφωνω με την κριση σου και γενικοτερα εξακολουθω και απορω με την υποτιμηση μερους αεκτζηδων στον ΠΑΟΚ και στο ροστερ του.

Απο τη μια κραζουν ορισμενοι οτι εχει κουμαντα, οτι πληρωνει και τα σημαιακια του κορνερ και απο την αλλη "ποιος ΠΑΟΚ". Δεν συναδουν αυτα τα δυο πως να το κανουμε;

Λες εσυ για παικτες επιπεδου Ατρομητου και κατω και ο τυπος εφερε τον Ιανουαριο χωρις να υπαρχει ιδιαιτερη αναγκη Ολιβεϊρα, Μισιτς, Ινγκασον. Πηρε σε ενα λεπτο παικτη που "θα παει στην Πορτο γι αυτο δεν τον παιρνουμε εμεις". Παικτη που τον λογιζες βασικο και εκει παει για να δουν αν στο μελλον μπορει να αλλαξει τον Ματος.

Θα κραζω οσο δεν παιρνει οσο δεν βλεπω σχεδιο πουθενα. Ηρθε προπονητης χειροτερος του Ουζουνιδη σε βιογραφικο, αλλα επειδη δεν ειναι Ελληνας ας πιστεψουμε τον προπονητη. Με μια ολοκληρη σεζον σε παγκο πρωτος προπονητης και 2 αποτυχημενες δουλειες κασκαντερ. Και σ αυτον τον ανθρωπο δινεις κλειδια, λες "στο καλο η λιστα Λυμπε" και παμε με Ζεραλδες προπονηταρα μου που θα βγαλει ματια.

Δεν βαζω καν τον Ολυμπιακο στην κουβεντα. Δεν υπαρχει λογος.

Λεω το απλουστατο. Οτι κατα την κριση μου, η ΑΕΚ ειναι πολυ πιο πισω σε σχεση με τους αλλους δυο. Και οχι μονο ειναι πισω, αλλα και η διοικηση και οι δημοσιογραφοι και μερος του κοσμου της, δεν το εχει καν αντιληφθει. Εθελοτυφλουν; Κοροϊδευουν; Δεν τους κοβει; Δεν ξερω.

Παντως να μπω σε διαδικασια να αποδομησω ομαδα και ροστερ τριπλασιας αξιας απο της ΑΕΚ, σορρυ αλλα εγω δεν μπορω. Το ξερω οτι το ΚΜ ειναι οπαδικος χωρος, το ξερω οτι εδω χωραει μονο υπερβολη, αλλα σορρυ. Δεν μπορω να μην γραφω αυτο που βλεπω. 

Καποτε -και νομιζω οτι εισαι παλιος και θυμασαι- το ειχα γυρισει στην τρελη και στον καρσιλαμα και τρολαρα. Κουραστηκα. Δεν μπορω να κανω το Μπουκοφσκι ολη μερα απλως για να περνανε οι μηνες με την ΑΕΚ. 

Με κουρασε η ΑΕΚ. Με κουρασαν πολυ ανθρωποι που θεωρητικα ξερουν πολλαπλασια το ποδοσφαιρο απο εμενα, αλλα επιμενουν να βιαζουν τη λογικη και να βαφτιζουν ψαρι τη φακη. Δεν μπορω, μπουκωσα. 

Δεν βλεπει ο ανθρωπος την ΑΕΚ οπως τη βλεπω εγω, δεν τη λογιζει σαν μεγαλο μεγεθος. Κανει χιλια καλα με το γηπεδο και τις υποδομες, αλλα απο ποδοσφαιρο δεν σκαμπαζει. Δεν νιωθει, πως το λενε;

Δεν υπαρχει πλεον ποδοσφαιρο σε υψηλο επιπεδο χωρις λεφτα. Τι να κανουμε; Δεν μπορουμε να γυρισουμε το χρονο στο 1992. Ο κοσμος προχωραει. 

Και για μενα καποτε ηταν πολυ ωραια που δεν ειχαμε κινητα, υπολογιστες και τιποτα και εβγαινα στην αλανα και ολο και καποιον θα εβρισκα να ριξω κανα σουτακι. Κι αν δεν εβρισκα κανεναν, εριχνα κανα-δυο μονος μου και πισω στο σπιτι. Παει ομως, περασε αυτη η εποχη.

Τελος παντων. Καλα κανετε και ασχολειστε, καταλαβαινω οτι για μερικους ειναι και διαφορετικου τυπου η διασυνδεση με την ομαδα, εγω ομως μπουκωσα, δεν μπορω αλλο.

Δικαιωμα μου - Δικαιωμα τους/σας

Κατανοητο αυτο που λες,

και εννοειται να γραφεις οτι πιστευεις.

Απο εκει και περα επειδη εισαι οπαδος,

πιστευω οτι η ορεξη θα σου ξαναερθει,

αν δεις μια ομαδα σαν αυτη του 17-18.

Και φερνω αυτη την ομαδα για παραδειγμα,

γιατι δεν ειχε ιδιαιτερη ποιοτητα,

απλα ειχαμε καυλωσει απο το παθος και τη μαγκια που βγαζανε οι αθλητες μας.

Αν δεσουν οι παικτες με τον προπονητη, πιστευω γρηγορα θα αλλαξει το κλιμα γυρω απο την ΑΕΚ,

που αυτη τη στιγμη ειναι στην χειροτερη φαση του στην εποχη Μελισσανιδη.

 

Στηριζω την τσιγκουνια του για προσωπικους λογους.

Και οι γονεις μου και ο θειος μου φαγανε στραπατσα απο επιπολαια ανοιγματα,

σε καιρους που επικρατουσε η λογικη "ελα μωρε" και "εχει ο Θεος."

Εχω πειστει απο τα λιγα που εχω βιωσει εργασιακα,

οτι ειτε εχεις καφετερια ειτε εχεις την BP,

η νο.1 ανυσηχια του ιδιοκτητη πρεπει να ειναι η μειωση εξοδων.

Αυτο βεβαιωνει την μακροβιοτητα και την υγεια των επιχειρησεων.

Και επειδη την ΑΕΚ προσωπικα την εμαθα με διοικησεις πρωτοδικειου, με αρθρα 44,

με τον Λεοναρντο που δεν ειχε να παρει καφε, και αλλες γελοιες καταστασεις.

Χαιρομαι την σημερινη ΑΕΚ γιατι απλουστατα ειναι μια ποδοσφαιρικη ομαδα,

με τα τρελα της τα στελεχη, με τις ηλιθιοτητες τους, τις ιντριγκες κλπ.

Αλλα ειναι μια ποδοσφαιρικη ομαδα και οχι το τσιρκο που ηταν αλλες εποχες.

 

Η μεγαλυτερη απαιτηση που εχω απο τον Μελισσανιδη,

ειναι να μη μας αφησει σε Τροχανα.

Αν βεβαιωσει αυτο, μαζι με γηπεδο-προπονητικα,

νομιζω σε 20 χρονια απο τωρα θα τον εχουμε σαν δευτερο μετα τον Μπαρλο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Δεν υπαρχει "οργανισμος" τον εχει φερει στα μετρα του πριν μπει ακομα.Επισης δεν γινεται να τον διωξουμε απο καπου τον φιλαθλο παριστανει.Ξαναρωταω,οι μετοχες πωλουνται;

Ρε συ πρακτικα πραγματα.

Βλεπεις κανεναν να του λεει να φυγει;

Δεν μιλαω ουτε για σενα, ουτε για μενα, ουτε για τον Χαμπο.

Εγω σου λεω αν ημουν (λεμε τωρα) γενικος κουμανταδορος οριτζιναλ θα τον εδιωχνα με σουτια, σοβαρα στο λεω.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikos said:

Ξαναρωταω.

ο οργανισμος τον διωχνει; Ή μονο εμεις απο το πληκτρολογιο;

Τον οργανισμο τον τελειωσανε το 13. Δεν υπαρχει "οργανισμος". Δεν εχεις καν οργανωμενους να "πιεσουν".

Αυτο που λεει ο Μπουκοφσκι ισχυει. Αν κανει οτι φευγει θα διαλυθεις. Ουτε το μουσι δεν εμεινε να λεει γραφικοτητες στα ραδια. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nedved21 said:

 

Απο εκει και περα επειδη εισαι οπαδος,

πιστευω οτι η ορεξη θα σου ξαναερθει,

αν δεις μια ομαδα σαν αυτη του 17-18.

 

 

Βρήκες άνθρωπο να το πεις :D

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Τελικα μηπως ειμαστε εμεις οι κακοι και ο τσετσενος ο καλος;Τροφη για σκεψη

Δεν γινεται να συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια, εισαι ομως ως οργανισμος κυριολεκτικα "μαυρη τρυπα". Απο τον Μπαρλο, μεχρι τον Ντεμη και τον Μελισσανιδη ολοι εχουν απαξιωθει στα τελειωματα. Και δεν ειναι φαση μπαογκ ξερω γω στα 90s γιατι αυτοι ειχαν μια επιγνωση της καταντιας τους και του μεγεθους τους και ΟΚ οταν εχεις επιγνωση εισαι πιο προσεκτικος σε θεματα επιβιωσης. Εμεις απο την αλλη, περαν του οτι σε επιπεδο γηπεδικης καφριλας τους εχουμε ξεπερασει και πλακωνομαστε με Γιατραδες και Αιγαλεα η ριχνουμε μολοτοφ αντιφασιστικες στους ναζι φιλοεβραιους οπαδους του Αιαντα δεν εχουμε και καμια συναισθηση και εχουμε και απαιτησεις Ολυνπιακου. Ειμαστε κυριολεκτικα μεσα στα σκατα, μα ταυτοχρονα εχουμε και μια εστετ αντιληψη πως τους εχουμε ολους και γαμαμε και δερνουμε. Μου θυμιζουμε τον τσομπανο τον Πολακη.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikos said:

Ρε συ πρακτικα πραγματα.

Βλεπεις κανεναν να του λεει να φυγει;

Δεν μιλαω ουτε για σενα, ουτε για μενα, ουτε για τον Χαμπο.

Εγω σου λεω αν ημουν (λεμε τωρα) γενικος κουμανταδορος οριτζιναλ θα τον εδιωχνα με σουτια, σοβαρα στο λεω.

 

Μα το πιο πρακτικο πραγμα ειναι αυτο που λεω εγω.Για να κουμανταρει καποιος αλλος την ΠΑΕ πρεπει να παρει τις μετοχες που δεν ξερω και εγω πως τις εχει μοιρασει.Η Αρκαδη ειναι μεγαλομετοχος;Ο Πορτοσαλτε;Ο Ντουσαν;Τ αρχιδια μου τα δυο;Εχει ορισει τιμη;Θα ορισει αν σηκωσει πανο η οριτζιναλ;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nedved21 said:

Κατανοητο αυτο που λες,

και εννοειται να γραφεις οτι πιστευεις.

Απο εκει και περα επειδη εισαι οπαδος,

πιστευω οτι η ορεξη θα σου ξαναερθει,

αν δεις μια ομαδα σαν αυτη του 17-18.

Και φερνω αυτη την ομαδα για παραδειγμα,

γιατι δεν ειχε ιδιαιτερη ποιοτητα,

απλα ειχαμε καυλωσει απο το παθος και τη μαγκια που βγαζανε οι αθλητες μας.

Αν δεσουν οι παικτες με τον προπονητη, πιστευω γρηγορα θα αλλαξει το κλιμα γυρω απο την ΑΕΚ,

που αυτη τη στιγμη ειναι στην χειροτερη φαση του στην εποχη Μελισσανιδη.

 

Στηριζω την τσιγκουνια του για προσωπικους λογους.

Και οι γονεις μου και ο θειος μου φαγανε στραπατσα απο επιπολαια ανοιγματα,

σε καιρους που επικρατουσε η λογικη "ελα μωρε" και "εχει ο Θεος."

Εχω πειστει απο τα λιγα που εχω βιωσει εργασιακα,

οτι ειτε εχεις καφετερια ειτε εχεις την BP,

η νο.1 ανυσηχια του ιδιοκτητη πρεπει να ειναι η μειωση εξοδων.

Αυτο βεβαιωνει την μακροβιοτητα και την υγεια των επιχειρησεων.

Και επειδη την ΑΕΚ προσωπικα την εμαθα με διοικησεις πρωτοδικειου, με αρθρα 44,

με τον Λεοναρντο που δεν ειχε να παρει καφε, και αλλες γελοιες καταστασεις.

Χαιρομαι την σημερινη ΑΕΚ γιατι απλουστατα ειναι μια ποδοσφαιρικη ομαδα,

με τα τρελα της τα στελεχη, με τις ηλιθιοτητες τους, τις ιντριγκες κλπ.

Αλλα ειναι μια ποδοσφαιρικη ομαδα και οχι το τσιρκο που ηταν αλλες εποχες.

 

Η μεγαλυτερη απαιτηση που εχω απο τον Μελισσανιδη,

ειναι να μη μας αφησει σε Τροχανα.

Αν βεβαιωσει αυτο, μαζι με γηπεδο-προπονητικα,

νομιζω σε 20 χρονια απο τωρα θα τον εχουμε σαν δευτερο μετα τον Μπαρλο.

Εισαι ωραιος και μαγκας. Η διαφορα μας οπως απαντησα και πριν στο Μπουκο, ειναι οτι εμεις οι μεγαλυτεροι ζησαμε και τις υποσχεσεις του πριν. Και αλλος περισσοτερο αλλος λιγοτερο τον πιστεψε το Δημητρο. Μπορει να μην το ξερεις, αλλα ο Νικος που σημερα χαμπιζει, καποτε ητανε στα καγκελα για να ερθει αυτος ο τυπος. Οχι γιατι ηθελε να φυγουν οι προηγουμενοι, γιατι ηθελε την ΑΕΚ οπως του την περιεγραφε. Μεγαλη, με επενδυσεις, με παιχταραδες κλπ. Και τελικα αφου εφαγε και την πεσαδα αμασητη, τρωει τωρα στη μαπα και το βγαζω 20 και χαλαω 1.

Ηδη σου γραφει "εχω ηρεμησει καπως με παπανοτιαδες" ανθρωπος που δεν δεχοτανε μυγα στο σπαθι του και τους εδινε σα το Χριστο. Μονο και μονο επειδη βαζανε 2-2μισι εκατομμυρια καθε χρονο σε βαρελι διχως πατο.

Και δικαιως τους σκιζανε. Κι ερχεται ο Δημητρος των γενναιων επενδυσεων και εχεις τα ομορφα "ευχαριστω την ΑΕΚ που ηθελε να πληρωσει και τη ρητρα κι εμενα, αλλα θελω καλυτερο πρωταθλημα και φευγω". Και παει ο Αργεντινος 22 χρονων στο μαγευτικο ρωσικο πρωταθλημα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Μα το πιο πρακτικο πραγμα ειναι αυτο που λεω εγω.Για να κουμανταρει καποιος αλλος την ΠΑΕ πρεπει να παρει τις μετοχες που δεν ξερω και εγω πως τις εχει μοιρασει.Η Αρκαδη ειναι μεγαλομετοχος;Ο Πορτοσαλτε;Ο Ντουσαν;Τ αρχιδια μου τα δυο;Εχει ορισει τιμη;Θα ορισει αν σηκωσει πανο η οριτζιναλ;

 Ναι στο τελευταιο. Σιγουρα πιο ευκολα απο ο,τι με ευχολογια στο ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσουν αυτα τα ωραια τα "να διωξουν οι οργανωμενοι τον Χ, Ψ". Τα ειδαμε με Ντεμη σε εμας, τα ειδαμε με βαζελο και Βαρδινογιαννη εμταξει δεν υπαρχει σωτηρια ξερω γω.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

 Ναι στο τελευταιο. Σιγουρα πιο ευκολα απο ο,τι με ευχολογια στο ιντερνετ.

Η απλα θα τους στειλει ψαρια τυλιγμενα σε εφημεριδα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

 Ναι στο τελευταιο. Σιγουρα πιο ευκολα απο ο,τι με ευχολογια στο ιντερνετ.

Εγω παλι λεω οτι δεν παιζει κανενα ρολο.Οταν βγαλει το μαξιμουμ θα φυγει και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα για να το επισπευσουμε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Εγω παλι λεω οτι δεν παιζει κανενα ρολο.Οταν βγαλει το μαξιμουμ θα φυγει και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα για να το επισπευσουμε.

Οκ δεκτον ως αποψη.

η ουσια η ιδια. Αρεσει δεν αρεσει θα τον φαμε στην μαπα μεχρι να φυγει.

Παντως αυτα γινονται πιο ευκολα οταν βγαινει καποιος ισχυρος και και λεει ενδιαφερομαι.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Εγω παλι λεω οτι δεν παιζει κανενα ρολο.Οταν βγαλει το μαξιμουμ θα φυγει και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα για να το επισπευσουμε.

Στο μεταξυ ως λαος ΑΕΚ δεν μπορεις να διωξεις ξερω γω ουτε τον Κλωναριδη απο την ομαδα και συζηταμε ασουμε να διωξουμε τον Μελισσανιδη. Που στην ΝΦ βγηκε δημαρχος ο μονος που δεν ηθελε το γηπεδο. Που η Δουρου ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΑ κιολας σε αποκαλεσε Ραγια που γουσταρεις κοντζαμπασηδες (λιγο ηθελε να σε πει και Τουρκο). Αλλα ΟΚ ας κανουμε συζητησεις μεγαλειου...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×