Jump to content

Μελλοντολογία


nikos
 Share

Recommended Posts

5 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Το συστημα των πλει οφ απο τη στιγμη που οι ομαδες κρατανε τη βαθμολογια του πρωταθληματος σιγουρα ευννοει τον καλυτερο.Σκουρα τα πραγματα με τους δορυφορους θα χει ενδιαφερον

Σίγουρα δεν ευνοεί 

1.Τον πρώτο στη κανονική διάρκεια μιας και είναι ο ΜΟΝΟΣ που έχει να χάσει κατι

2. Την ΑΕΚ μιας και είμαστε ομάδα ορισμός της αυτοκτονιας

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, George_D said:

Σίγουρα δεν ευνοεί 

1.Τον πρώτο στη κανονική διάρκεια μιας και είναι ο ΜΟΝΟΣ που έχει να χάσει κατι

2. Την ΑΕΚ μιας και είμαστε ομάδα ορισμός της αυτοκτονιας

Τον καλυτερο ειπα οχι τον πρωτο στην Ελλαδα εισαι.Δεν ειναι θεμα αυτοκτονιας,οι αλλοι θα χουν τους δορυφορους τους που με αυτους θα κανουν ροτεισον και εσενα ο σιωπης θα σου κανει τακλιν στην καρωτιδα

Link to comment
Share on other sites

Just now, MikrosKaiAtropos said:

Τον καλυτερο ειπα οχι τον πρωτο στην Ελλαδα εισαι

Εστω, αυτό που εννοώ είναι ότι ακόμα και αν η ΑΕΚ τερματίσει πρώτη με 3-4 βαθμούς διαφορά και τυγχάνει και να είναι σαφώς καλύτερη ποιοτικα εγώ είμαι σίγουρος ότι σε περίπτωση πλέιοφς θα το χάσει σίγουρα το πρωτάθλημα για τους 2 λόγους που ανέφερα. Γιατί είμαστε σαν οργανισμός πιο " ευθραστοι" και πολλές φορές αυτοκτονούμε.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, George_D said:

Εστω, αυτό που εννοώ είναι ότι ακόμα και αν η ΑΕΚ τερματίσει πρώτη με 3-4 βαθμούς διαφορά και τυγχάνει και να είναι σαφώς καλύτερη ποιοτικα εγώ είμαι σίγουρος ότι σε περίπτωση πλέιοφς θα το χάσει σίγουρα το πρωτάθλημα για τους 2 λόγους που ανέφερα. Γιατί είμαστε σαν οργανισμός πιο " ευθραστοι" και πολλές φορές αυτοκτονούμε.

Ισχυει.Αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να ειμαστε σαφως καλυτεροι ποιοτικα απο τον ανταγωνισμο στο αμεσο μελλον οποτε δεν θα πρεπει  να μας απασχολει το θεμα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/14/2019 at 12:34 PM, nikos said:

οι χθεσινες  κουβεντες στο τοπικ των μεταγραφων μεταφερθηκαν εδω (για αυτο ειχε ανοιχτει το τοπικ εξαλλου).

Νικο διαβασα ολη την προχθεσινη σας κουβεντα εδω και μπορουσαν να ειχαν μεταφερθει εξισου και στο τοπικ "Τιγρη οταν φυγεις Ντεμη οταν ερθεις".

Γενικοτερα παντως διαπιστωνω οτι παιδια οπως ο @Bukowski και ο @nedved21 που ειδαν μονο ενα πρωταθλημα, ειδαν βεβαια και καποιες μεγαλες εκδοχες της ομαδας μας αλλα εφαγαν και μεγαλες πικρες, (τα πετρινα χρονια τα "δικα μας" των 80s μοιαζουν παιδικη χαρα σε αυτα που ακολουθησαν μετα το 2008), ειναι πιο συνειδητοποιημενα και εχουν ενα αλλο μοντελο διοικησης στο μυαλο τους απο αυτο που μαθαμε εμεις οι καπως πιο παλιοι, και μεταξυ μας καλα κανουν.

Τους βλεπω να αναγνωριζουν τα θετικα αυτης της διοικησης αλλα ξερουν και τα λαθη της αλλα δεν στεκονται συνεχεια σ' αυτα και φυσικα εχουν απαιτησεις οχι ομως εξωπραγματικες.

Και δεν ειναι οτι γνωρισαν την ΑΕΚ μονο με Φετση, Καραμπελα, Κοντοε, Αρτσε, αλλα ειδαν και Τσιαρτα και Ντεμη και Γκαμαρα και Ριβαλντο και Σκοκο και και και... και προλαβαν και την δευτερη βερσιον των Κασαπη Μπορμποκη στα μπακ.

Δυστυχως δεν ειδαν την ΑΕΚ των τελων των 80s και των 90s αλλα απο τα γραφομενα τους καταλαβαινω οτι αυτα που δημιουργουνται και μπαινουν σαν βασεις τους κανει να πιστευουν (και εμενα), οτι θα δουν αυτα που ειδαμε εμεις, και ακομα περισσοτερα.Και κανουν υπομονη γι αυτο, γιατι ξερουν οτι εχει μπει το νερο στο αυλακι και δεν απαξιωνουν ελαφρα την καρδία, οτι εχει γινει σε υποδομες επειδη δεν πηραμε ενα καλυτερο δεξι μπακ ξερω γω.

Ή τουλαχιστον ετσι μου φαινεται.

Μπορει να μην το θυμουνται αλλα το πανο "μεταγραφες ή πουλο" δεν εφερε καλυτερες μερες και τα σηκωφυγεπουλατωρα δεν οδηγουν πουθενα.

Επισης να πω εδω (λιγο ασχετο αλλα τωρα το θυμηθηκα) επειδη το εχω διαβασει αρκετες φορες, το να αφησει ο Μελ το αγωνιστικο και να ασχοληθει με το γηπεδο μονο, δεν παιζει με τιποτα απο την στιγμη που χρησιμοποιει εσοδα της ομαδας για να το κατασκευασει και φυσικα δεν το κρυβει.Δηλαδη τι, θα δωσει σε καποιον την ομαδα αλλα θα του αφηνει μονο ενα ποσο να την τρεχει και τα υπολοιπα θα τα παιρνει αυτος γιατι ετσι σαν φιλαθλος, να τα ριχνει στο γηπεδο;

Οπως και να χει Νετβεντ και Μπουκοφσκι, πολυ φιλοι μου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε ξαναπει αυτο κι ετσι ειναι.

για αυτο οποιος συζηταει πολιτισμενα καλα κανει κι ας διαφωνουμε μεταξυ μας ολη μερα. Ειτε λογω αποψης, ειτε λογω ηλικιας, ειτε γιατι θεωρουμε οτι καποιοι στο παρελθον μας εχουν κοροιδεψει με την συμπεριφορα τους κλπ, ειτε για οποιονδηποτε αλλο λογο.

Η πολιτισμενη διαφωνεια υγεια ειναι για το φορουμ.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ακριβως. Και οποιος βλεπει οτι δεν αντεχει τον αλλον αντι να τον προσβαλει και να του πρηζει τα αρχιδια ας τον κανει ignore.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, nikos said:

Το εχουμε ξαναπει αυτο κι ετσι ειναι.

για αυτο οποιος συζηταει πολιτισμενα καλα κανει κι ας διαφωνουμε μεταξυ μας ολη μερα. Ειτε λογω αποψης, ειτε λογω ηλικιας, ειτε γιατι θεωρουμε οτι καποιοι στο παρελθον μας εχουν κοροιδεψει με την συμπεριφορα τους κλπ, ειτε για οποιονδηποτε αλλο λογο.

Η πολιτισμενη διαφωνεια υγεια ειναι για το φορουμ.

Συμφωνώ. Το να πει κάποιος τον ΜΕλισσαν αποτυχημένο, τσίπη κλπ. είναι θεμιτό, στέκει κιόλας ανάλογα με τις επιθυμίες του καθενός. Έχουν λογική αυτά.

Ωστόσο υποτιμητικά σχόλια για τα δόντια του Μελισσανίδη ή τα μαλλιά του γιου του που δεν φταίει και σε τίποτα παραπέμπουν σε αθλιότητα, οργή και μίσος. Μόνο όταν έχεις τέτοια συναισθήματα καταφεύγεις σε κριτική επί σωματικών χαρακτηριστικών δήθεν για να αναδείξεις ας πούμε την τσιγκουνιά δεν προάγουν το διάλογο αλλά δημιουργούν ένα τοξικό κλίμα. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Ακριβως. Και οποιος βλεπει οτι δεν αντεχει τον αλλον αντι να τον προσβαλει και να του πρηζει τα αρχιδια ας τον κανει ignore.

Περαν της ζαλαρχιδιασης βεβαια υπαρχει και το θεμα της θεματολογιας του φορουμ.

Υπαρχει το τοπικ μεταγραφολογιας για να χυνουμε με Παουλινιους

Υπαρχει το τοπικ του γηπεδου για να χυνουμε με τον Ναο.

Υπαρχει το τοπικ Μελισσανιδη για να χυνουμε με τα δοντια του, τα αυτια του, την ψωλη του, τις πατουσες του και γενικα με ο,τι καυλωνει εκαστος.

Γι αυτο περσι πχ ανοιξαμε 350 τοπικς για τον Σαχλαμαρινο γιατι νιωσαμε την αναγκη να χυσουμε στα μουτρα του. Δεν μπηκαμε να τον κραξουμε στην μεταγραφολογια ουτε στο γηπεδοτοπικ.

Δοξα τον θεο 5000 τοπικς εχει το φορουμ για καθε θεμα, ενω μπορεις να ανοιξεις και δικο σου εσυ και ολοι.

Δεν γινεται ομως να μπαινει ο αλλος στο γηπεδοτοπικ και να διαβαζει για τις πουτσοτριχες του Μελισσανιδη.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο με τα τοπικ συμφωνουμε ολοι νομιζω. 

Και καλο ειναι να το τηρουμε ολοι, οχι μονο ο @ΧΑΜΠΟΣ

Αν πχ προσεξετε, εγω οταν ξεφευγω με Μελισσαν ή κατι αλλο, κοιταω μετα απο 1-2 post να επανελθω on topic.

Τωρα αυτο για την εμφανιση ή τα δοντια που λεει ο @Bluesman, ειναι στην προσωπικη κριση του καθενος, αλλα τουλαχιστον ας γινεται κι αυτο στο τοπικ που τον αφορα προσωπικα.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
13 minutes ago, Bukowski said:

Περαν της ζαλαρχιδιασης βεβαια υπαρχει και το θεμα της θεματολογιας του φορουμ.

Υπαρχει το τοπικ μεταγραφολογιας για να χυνουμε με Παουλινιους

Υπαρχει το τοπικ του γηπεδου για να χυνουμε με τον Ναο.

Υπαρχει το τοπικ Μελισσανιδη για να χυνουμε με τα δοντια του, τα αυτια του, την ψωλη του, τις πατουσες του και γενικα με ο,τι καυλωνει εκαστος.

Γι αυτο περσι πχ ανοιξαμε 350 τοπικς για τον Σαχλαμαρινο γιατι νιωσαμε την αναγκη να χυσουμε στα μουτρα του. Δεν μπηκαμε να τον κραξουμε στην μεταγραφολογια ουτε στο γηπεδοτοπικ.

Δοξα τον θεο 5000 τοπικς εχει το φορουμ για καθε θεμα, ενω μπορεις να ανοιξεις και δικο σου εσυ και ολοι.

Δεν γινεται ομως να μπαινει ο αλλος στο γηπεδοτοπικ και να διαβαζει για τις πουτσοτριχες του Μελισσανιδη.

Συμφωνω απολυτα. Να το τηρησουμε ΟΛΟΙ λοιπον και να μην διαβαζουμε υμνους για τα χωραφια τα πουλμαν και τα γραφεια στο Μεταγραφικο. Γιατι οποτε παει να γινει μια κριτικη στις μεταγραφες της διοικησης με την μια η απαντηση των συμπαθουντων ειναι για τα εργα και τα χωραφια και εκει χανετε η μπαλα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Συμφωνω απολυτα. Να το τηρησουμε ΟΛΟΙ λοιπον και να μην διαβαζουμε υμνους για τα χωραφια τα πουλμαν και τα γραφεια στο Μεταγραφικο. Γιατι οποτε παει να γινει μια κριτικη στις μεταγραφες της διοικησης με την μια η απαντηση των συμπαθουντων ειναι για τα εργα και τα χωραφια και εκει χανετε η μπαλα.

Εσυ ρε χαμπο κ γ τις μεταγραφες κ γ το γηπεδο λες τα μυρια οσα ομως

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
2 minutes ago, nikos said:

Σε αυτο με τα τοπικ συμφωνουμε ολοι νομιζω. 

Και καλο ειναι να το τηρουμε ολοι, οχι μονο ο @ΧΑΜΠΟΣ

Αν πχ προσεξετε, εγω οταν ξεφευγω με Μελισσαν ή κατι αλλο, κοιταω μετα απο 1-2 post να επανελθω on topic.

Τωρα αυτο για την εμφανιση ή τα δοντια που λεει ο @Bluesman, ειναι στην προσωπικη κριση του καθενος, αλλα τουλαχιστον ας γινεται κι αυτο στο τοπικ που τον αφορα προσωπικα.

Νικο ξερεις καλα και το βλεπεις οτι κριτικαρεις την φτωχη μεταγραφικη πολιτικη και τις μεταγραφες των 100κ στο τοπικ για μεταγραφες και δεχεσαι αντιλογο για τα γηπεδο χωραφια και πουλμαν και μετα απαντας και χανεται το θεμα καθε φορα το ιδιο. Εγω σπανια ανοιγω θεμα στα μεταγραφικα Μελισσανιδη . Για τις μεταγραφες που δεν κανει ε τι να κανουμε να μην γραψουμε οτι αυτος φταει? Για μενα ειναι εξισου κουραστικο αλλα πιστεψε με και για παρα πολλους αλλους βαση πμ που μου στελνουν καθε φορα η συζητηση να πεταγετε στο γηπεδο κτλ. Ειναι το οπλο ορισμενων αυτο για να αντικρουσουν αυτους που κατηγορουν τιγρη για τα μεταγραφικα ομως στο τοπικ των μεταγραφων. Ε να βλεπουμε και αυτα οχι εμενα επειδη δεν τον αποκαλω τιγρη και τον αποκαλω σαπιοδοντα. Εκει ειναι το προβλημα? Αν τον αποκαλεσω τιγρη η σαπιοδοντα?

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Just now, CHⓇIS said:

Εσυ ρε χαμπο κ γ τις μεταγραφες κ γ το γηπεδο λες τα μυρια οσα ομως

Οτι και να λεω τι παει να πει οτι πρεπει να υπαρχουν αυτοκλητοι υπερασπιστες του Μελισσανιδη και σε τοπικ που γραφω ξεφτιλα για εναν παιχτη πχ η οτι δεν κανουμε μεταγραφες να μου λενε για γηπεδα και χωραφια και Δημητρελους?

Χρηστο εγω δεν προσβαλω κανεναν και δεν θα σταματησω να λεω οτι νιωθω ποτε. Προσπαθω να ειμαι οντοπικ και να γραφω για μεταγραφες στις μεταγραφες και για γηπεδο στο γηπεδο. Ε τωρα αν οι μεταγραφες και οι κινησεις εχουν σχεση με την τακτικη τιγρη εγω φταιω? Ποιον να κατηγορησω για το χαμηλο μπατζετ και τις φτηνες μεταγραφες και την γυμνια της ομαδας? Τον προτοσαλτε?

Link to comment
Share on other sites

Να το τηρησουΜΕ οσο μπορουμε ολοι. Μονο αυτο λεω ρε συ Χαμπε.

Εχεις κι εσυ καποια δικια και σε αυτο. Αλλα ασε τα δοντια και την καραφλα του γιου για το προσωπικο τοπικ να ειναι ολοι κομπλε.

Οπως και το γηπεδικο να αναλυεται στο τοπικ γηπεδου κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Με την ιδια λογικη να μπαινω και εγω στο γηπεδο και να λεω φερε παιχτες και τα εσοδα ρεεεεεε σε οποιον γρφει καλη κουβεντα για το γηπεδο. Το κανω? Σπανια. Χιουμορ κανω απλα με την αργοπορεια του γηπεδου και την μιζερια του.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, nikos said:

Να το τηρησουΜΕ οσο μπορουμε ολοι. Μονο αυτο λεω ρε συ Χαμπε.

Εχεις κι εσυ καποια δικια και σε αυτο. Αλλα ασε τα δοντια και την καραφλα του γιου για το προσωπικο τοπικ να ειναι ολοι κομπλε.

Οπως και το γηπεδικο να αναλυεται στο τοπικ γηπεδου κλπ.

Οκ απο μεριας μου θα προσπαθησω να το τηρησω. Και σου λεω σημερα εκανα ιγκνορ ατομο που συστηματικα στο τοπικ των μεταγραφικων με πηγαινε στα γηπεδα στα χωραφια και στον Σαββιδη. Τελος αυτος δεν του ξαναπανταω γιατι παρασυρομαι και εγω μην νομιζεις. Πολλες φορες γραφω απεναντι σε 10 ατομα δεν ειναι ευκολο..Θα βοηθησω το φορουμ παντως αλλα να βοηθησουν ολοι.

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ξερετε κι εγω προσπαθω να μην επεμβαινω γιατι γινομαι κακος, αλλα βοηθηστε την κατασταση, γιατι απο δικη μου εισηγηση ατομο που δεν παραβιαζει σοβαρα κανονες δεν φευγει.

Αλλα βρειτε τα λιγο σε αυτα τα θεματα να ειμαστε ολοι οκ και να μην κουραζει κανεις κανεναν.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Οκ. Ξερετε κι εγω προσπαθω να μην επεμβαινω γιατι γινομαι κακος, αλλα βοηθηστε την κατασταση, γιατι απο δικη μου εισηγηση ατομο που δεν παραβιαζει σοβαρα κανονες δεν φευγει.

Αλλα βρειτε τα λιγο σε αυτα τα θεματα να ειμαστε ολοι οκ και να μην κουραζει κανεις κανεναν.

Θα προσπαθουμε και θα τα βρουμε εμεις οι 4 που χουμε απομεινει

Link to comment
Share on other sites

Οταν αρχισει να βρεχει πουτσες και γινετε χειροτεροι του Χαμπου και τρεχει ο ματζισιαν σαν τον βεγγο να σβηνει ποστ αυτος θα αναψει ενα πουρο θα αραξει στην πολυθρονα και απλα θα διαβαζει.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, Bukowski said:

@XAMΠOΣ δεν μας ειπες ρε μαν, τελικα εκανες ιγκνορ καποιον σημερα;

Το ειπα ναι εκανα πρωτη φορα μετα τοσα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Θα προσπαθουμε και θα τα βρουμε εμεις οι 4 που χουμε απομεινει

Στο φορουμ παιρνουν ματι παρα πολλοι, αλλα οι περισσοτεροι που εγραφαν συχνα δεν γραφουν,  λογω κουρασης με ομαδα, οχι λογω φορουμ.

 

Link to comment
Share on other sites

Με βαθύτατη θλίψη διάβασα όσα γράψατε παραπάνω σχετικά με το θέμα "Ον τόπιτς".

Αγαπητοί όλοι, επιτρέψτε μου να σας υπενθυμίσω πως για χρόνια ολόκληρα το ΟΞΥΓΟΝΟ του ΚουΜου(ν)ιστικού χώρου ήτο το "ΟΦ τόπιτς".

Όσοι θυμούνται κάτι μεγαλειώδεις βραδιές @Abraham21r - @ReBo , αντιλαμβάνουνται το πνέυμα των γραφομένων μου ....

Ευχαριστώ :D

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Στο φορουμ παιρνουν ματι παρα πολλοι, αλλα οι περισσοτεροι που εγραφαν συχνα δεν γραφουν,  λογω κουρασης με ομαδα, οχι λογω φορουμ.

 

Και κατι συμπληρωματικο σε αυτο.

Εναν Μπεργκ να εφερνες, το forum θα ειχε 4πλασιο κοσμο απο την ιδια μερα.

Σωστο ή λαθος δεν κρινω, αλλα αυτο εχει δειξει η εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×