Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

οταν πας για μινιμουμ 2  μεσοεπιθετικους, και αυτος και ο Μανταλος μαζι δεν εχουν δουλεια στο ροστερ.

 

και γενικα καλυτερα που φευγει. ακομα και με 500. γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, enck1 said:

kris στάνταρ πές τους.. 500κ

Και με 500 τον έδινα , αλλά η αλήθεια είναι ότι μου φαίνονται λίγα .

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτειτε οτι δν θα παιρναμε μια αν δν ανανεωνε.

Γλυτωνουμε κ το συμβολαιο

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, enck1 said:

kris στάνταρ πές τους.. 500κ

Κετσε 500 ειναι.ασ τα σαπια σου.ουτε ενα παικτη δν μπορειτε να πουλησετε.

 

Τους το πα??

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι φαν του πετρομανταλου ( τον αντιπαθώ ) αλλά τώρα που έφυγε ο Μπάκας θα πρέπει είτε να κάτσει για δεύτερο ρόλο η να δωθεί μόνο με καλά λεφτά . Γνώμη μου .

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ποσο γρηγορα ΞΕπουλανε και ποσο αργα αγοραζουν παντως ε?

Παιχτης Εθνικης ομαδας που ελαβε μερος σε ΤΣΛ ομιλους κτλ ο βΑΓΓΕΛΑς θα τον πουλουσε 10εκ για πλακα

Link to comment
Share on other sites

Καλό παιδί ο Μπακασέτας.

Τον είχα πετύχει πριν ένα χρόνο στα Νότια Village και του μίλησα ήρθε προς το μέρος μου χωρίς να τον ξέρω, ήμουν με τον μικρό μου ξάδερφο (αυτόν που χω κάνει ΑΕΚ) και έκαναν και hi5. Ακόμα το θυμάται ο πιτσιρίκος. Καμία σχέση με τους ούγκανους Έλληνες ποδοσφαιριστές.

Θα τον θυμάμαι για τα γκολ του στο παιχνίδι που πέρσι κάναμε φιέστα στο ΟΑΚΑ.

Καλή συνέχεια στην καριέρα σου!

bakasetas-goal.jpg

mpakasetas-aekleva-fiesta-670x420.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τώρα σε ότι έχει να κάνει με τα λεφτά που τον δίνεις, αν ήσουν πιο μανατζερικά ψαγμένος, θα μπορούσες να τσιμπήσεις 5m αλλά αφού δεν αγοράζεις υπεραξίες, δεν θα εισπράξεις και υπεραξίες. Στο μεταξύ είναι 25 ετών μην σας κάνει καμία εντύπωση σε 2-3 να διαβάσουμε πως πωλείται ξέρω γω 7-8m από την νέα του ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

χίλιες φορές να έφευγε ο πετράν πάντως.. ο μπάκα πέρα οτι τα έδινε όλα , ήταν και πιο χρήσιμος αφού μπορούσε να παίξει παντού μέχρι κ CF .. Ας ελπίσουμε να σκάσει πρόταση και για μάνταλο και να ισχύει της ρόμα για μπάρκα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και να πω εδώ πως αν δεν τον είχες ανανεώσει θα έχανες 1m.

Ποσό που θεωρώ μπορούσε να σου φέρει και ο Λαμπρόπουλος πχ αν τον είχες ανανεώσει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, enck1 said:

χίλιες φορές να έφευγε ο πετράν πάντως.. ο μπάκα πέρα οτι τα έδινε όλα , ήταν και πιο χρήσιμος αφού μπορούσε να παίξει παντού μέχρι κ CF .. Ας ελπίσουμε να σκάσει πρόταση και για μάνταλο και να ισχύει της ρόμα για μπάρκα

Ο Μπακασέτας πέρσι που ο Μάνταλος έλειπε και έπαιξε πίσω από τον επιθετικό έκανε πολύ καλή χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι η ομας να μπει στη λογικη του δινω γ να φερω καλυτερους κ οχι μπαζα γ την αγια σοφια

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν 3 θεματα

 

1) θα μου λειψει παικτικα?

οχι, ισα ισα και ελευθερο να τον αφηναν δεν με χαλαγε.

 

2) ο Βαγγελας θα τον εδινε μονο με 500κ?

μαλλον οχι, αλλα ο Βαγγελας ειναι επαγγελματικο σωματειο και ο Μελισσανιδης Ιωνικος Νικαιας.

 

3) τι θα αποκομισει η ΑΕΚ?

υπαρχει μια ελπιδα να προστεθουν 500κ+το συμβολαιο του στο μπατζετ, αν και το πιθανοτερο σεναριο ειναι τα λεφτα αυτα να πανε για τιποτα τουαλετες ή γιατι οχι και προς αγνωστες κατευθυνσεις

Link to comment
Share on other sites

η Ρόμα παρακολουθεί τον γκολκίπερ της ΑΕΚ και της Εθνικής Ελλάδος, το Ιταλικό δημοσίευμα περιέχει και λεπτομέρειες αφού αναφέρει ότι η ΑΕΚ θέλει να διατηρήσει το 15% των δικαιωμάτων του Μπάρκα για την περίπτωση μεταπώλησης του. Σε κάθε περίπτωση αν η Ρομα πράγματι έχει σκοπό να προσφέρει αυτό το ποσό για τον Μπάρκα που μετά την εμφάνιση του στο Ελλάδα - Ιταλία όπου διέσωσε το συνονθύλευμα του Αγγελου από ιστορική συντριβή ανέβασε τις μετοχές του στο διεθνές χρηματιστήριο η ΑΕΚ είναι δεδομένο ότι θα μπει σε συζήτηση. Η ΑΕΚ κοστολογεί τον Μπάρκα στα 10.000.000 οπότε μια προσφορά των 8.000.000 ευρώ είναι μια βάση για συζητήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos

Καλημέρα...χθες το πήγατε μέχρι αργά...χαρά στο κουράγιο σας!

Είναι θετική εξέλιξη η πώληση μπακασέτα....ειδικά από την στιγμή που ανοίγει χώρος για έναν πιο παραγωγικό παίκτη στην ίδια θέση.

Βέβαια, αν η τιμή είναι 1εκ - που θεωρώ ότι είναι καλή - μου μοιάζει για τα δεδομένα του εθνάρχη ότι είναι "πωλείται όπως είναι επιπλωμένο".

Από την άλλη, όταν έχεις δώσει 1.8 για τον Λιβάγια που ξέρει και 10 καντάρια μπάλα, πως να ζητήσεις περισσότερα για τον Μπάκα;

..............

Απλά, ας ελπίσουμε ότι αυτό το μύριο να πέσει για παίκτες και όχι για κόκκινα υποστηρίγματα του στεγάστρου!

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
3 minutes ago, nikos said:

υπαρχουν 3 θεματα

 

1) θα μου λειψει παικτικα?

οχι, ισα ισα και ελευθερο να τον αφηναν δεν με χαλαγε.

 

2) ο Βαγγελας θα τον εδινε μονο με 500κ?

μαλλον οχι, αλλα ο Βαγγελας ειναι επαγγλματικο σωματειο και ο Μελισσανιδης Ιωνικος Νικαιας.

 

3) τι θα αποκομισει η ΑΕΚ?

υπαρχει μια ελπιδα να προστεθουν 500κ+το συμβολαιο του στο μπατζετ, αν και το πιθανοτερο σεναριο ειναι τα λεφτα αυτα να πανε για τιποτα τουαλετες ή γιατι οχι και προς αγνωστες κατευθυνσεις

 

Ο βαγγέλης αγοράζει ακριβά και πουλάει ακριβά, γιατί έχει χτίσει πολύ καλές σχέσεις με 2-3 μανατζαρέους. Ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω τα λεφτά για τον Ρέτσο.

Απλά, ο δικός μας μην και ακούσει μάνατζερ, και μεσιτικά και τέτοια, γιατί βγάζει σπυριά.

Πριν από δύο χρόνια είχα γνωρίσει ένα μικρό-μεσίτη οικοπέδων... ο οποίος είχε κάνει μια μικρή δουλίτσα με κάτι μικρά οικοπεδάκια για την Aegean...νομίζω - δεν θυμάμαι καλά - ήταν για κάτι βενζικάδικα ή κάτι τέτοιο. Τέλος πάντων...ο τύπος ακούει ότι είμαι ΑΕΚ και βγάζει σπυριά....είχε να λαμβάνει 5000 για μεσιτική αμοιβή και παρά το συμφωνητικό που είχε υπογράψει, στο λογιστήριο του το παίζανε κινέζοι και δεν του αναγνωρίζανε το τιμολόγιο.

Ακομα το περιμένει ο τύπος...και μιλάμε για μεροκαματιάρη μεσίτη, όχι για κανά πιασμένο.

 

Από τότε μου είχε καρφωθεί - και όποτε τον ακούω τον Μελισσανίδη όπως μιλάει απαξιωτικά για τους μανατζαρέους - ότι έχει θέμα νοοτροπίας με αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Θετικο οτι φευγει ο Μπακασετας. Διωχνεις ενα σχετικα μεγαλο, για τα δεδομενα σου, συμβολαιο το οποιο ''χαραμιζες'' σε μια θεση οπου ειχες Μανταλο και Λιβαγια. Ας ελπισουμε το συμβολαιο του να παει για παικτη σε θεση που το εχουμε περισσοτερο αναγκη. Εαν καταφερεις να διωξεις και Τσοσιτς-Γιαννιωτα-Γιακουμακη-Μοραν κερδιζεις μερικα χρηματα ακομη και μπορεις να προσφερεις 2 συμβολαια των 500κ για χαφ και στοπερ πχ.

Link to comment
Share on other sites

Με την αποχώρηση Μπακασέτα κανονικά πρέπει να στοχεύεις σε πώληση ενός εκ των άλλων δύο (Livaja/Μάνταλος) και μετά να κινηθείς για απόκτηση τριών παιχτών: Δύο wingers (αριστερό και δεξιό) και έναν AM (ιδανικά πουλάς Μάνταλο και φέρνεις αναπληρωματικό του Livaja κάποιος νέο ηλικιακά με 400k). Και κάπως έτσι αρχίζεις να εξορθολογίζεις το ρόστερ σου.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, nikos said:

η Ρόμα παρακολουθεί τον γκολκίπερ της ΑΕΚ και της Εθνικής Ελλάδος, το Ιταλικό δημοσίευμα περιέχει και λεπτομέρειες αφού αναφέρει ότι η ΑΕΚ θέλει να διατηρήσει το 15% των δικαιωμάτων του Μπάρκα για την περίπτωση μεταπώλησης του. Σε κάθε περίπτωση αν η Ρομα πράγματι έχει σκοπό να προσφέρει αυτό το ποσό για τον Μπάρκα που μετά την εμφάνιση του στο Ελλάδα - Ιταλία όπου διέσωσε το συνονθύλευμα του Αγγελου από ιστορική συντριβή ανέβασε τις μετοχές του στο διεθνές χρηματιστήριο η ΑΕΚ είναι δεδομένο ότι θα μπει σε συζήτηση. Η ΑΕΚ κοστολογεί τον Μπάρκα στα 10.000.000 οπότε μια προσφορά των 8.000.000 ευρώ είναι μια βάση για συζητήσεις. 

Βασικότερο όλων να βάλει ποσοστό μεταπώλησης για Μπάρκα.

Καλύτερα να τον δώσεις 8m με 20% ποσοστό μεταπώλησης παρά με 10m χωρίς ποσοστό μεταπώλησης.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ούτε τα μισά θα πέσουν στην ομάδα αν φύγει και ο Μπάρκας, θα είναι η καβατζα σε περίπτωση που δεν βγεις Ευρώπη φέτος και τα άλλα μισά στο γήπεδο. Θα δώσεις άλλο ένα συμβόλαιο στα λεφτά του μπακασετα ίσως κάτι παραπάνω και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Τεράστιος τίγρης αποδεικνύει ότι για να φτιάξει το κλίμα δε χρειάζεται να αγοράσει παίχτες αλλά να πουλήσει. Και παντελονι

Link to comment
Share on other sites

Οι πωλήσεις παικτουν έχουν τα εξής χαρακτηριστικα:

1. Φέρνουν έσοδα όπως και να το κανουμε

2. Αναπτύσσουν τις σχέσεις μας με άλλους συλλόγους 

3 Δικαιώνουν τον Χάμπο ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Giorgos said:

Ούτε τα μισά θα πέσουν στην ομάδα αν φύγει και ο Μπάρκας, θα είναι η καβατζα σε περίπτωση που δεν βγεις Ευρώπη φέτος και τα άλλα μισά στο γήπεδο. Θα δώσεις άλλο ένα συμβόλαιο στα λεφτά του μπακασετα ίσως κάτι παραπάνω και τελος.

Από μέσα αυτό;

Link to comment
Share on other sites

αν ξεφορτωθείς πέτρο και πάρεις πακέτο για μπάρκα , σου δίνεται ΠΑΛΙ τεράστια ευκαιρία να φτιάξεις ενα ορθολογικό και πολύ πιο ποιοτικό ρόστερ..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
  • stavros 9-11 unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×