Jump to content

Recommended Posts

18 minutes ago, CHⓇIS said:

Εγω εκραζα περσυ απ την πρωτη μερα μαρινο για πολλους λογους κ ο 1ος απ ολους ειναι γτ διωχνεις πρωταθληματικο προπονητη κ φερεις ελληνα που δν υπαρχει στην κατηγορια προπονητης

 

E αν αλλαξεις το "ελληνα" με πορτογαλο στα ιδια ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

 

E αν αλλαξεις το "ελληνα" με πορτογαλο στα ιδια ειμαστε

Καλυτρα να φερναμε κωστενογλου τοτε που εχει κ εμπειρια

Οταν εφερες σαντος ηταν 9ος καλυτερος ελπιδοφορος δε θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, CHⓇIS said:

Ρε συ νικο φερνεις ενα παικτη που παιζει σε ανωτερο πρωταθλημα απο εσενα κ ξερουν να παιζουν τις θεσεις απο μικροι γτ εχουν ποδοσφαιρικη σχολη.κ 100κ να κανουν εγω θελω να τους δω στο χορτο

Δεν υπερασπιζομαι τον Χαμπο, αντιθετως εγω εγραψα οτι πχ βασει των παιχνιδιων -που κατηγορεις ως πηγη- δειχνουν καλοι οι 2 που ακουγονται (και ακομα καλυτετος ο 3ος που χαλασε).

Τωρα ρε συ ο Παουλινιο επαιζε σε ομαδα που υποβιβαστηκε, εμεινε ελευθερος, εχει μικροτερο συμβολαιο απο Μπακακη, στα βιντεο οι σεντρες του ειναι σαν του Μαλμπασα κλπ. Ε, τι να υποθεσουμε δλδ το fm που επισης τον εχει χαλια μας φταιει;

μακαρι να βγει το παιδι, αλλα μεχρι τοτε η αισιοδοξια να βγει καλυτερος απο κατι Ομαρ και τον (μεχρι περισυ τουλαχιστον) Ματος που εχουν οι αλλοι  ακουγεται και ως ανεκδοτο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CHⓇIS said:

Καλυτρα να φερναμε κωστενογλου τοτε που εχει κ εμπειρια

Οταν εφερες σαντος ηταν 9ος καλυτερος ελπιδοφορος δε θυμαμαι.

Δεν υπηρχε κανενας λογος περαν του οικονομικου στο να διαλεξει Καρντοσο αντι Χιμενεθ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Δεν υπηρχε κανενας λογος περαν του οικονομικου στο να διαλεξει Καρντοσο αντι Χιμενεθ.

Για μενα που ειμαι υπερχιμενεθικος το θεωρω καλυτερο.περσυ εγινε η μλκ φετος δε φτιαχνεται

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
41 minutes ago, CHⓇIS said:

Ρε φιλε τρελενομαι οταν ενω δν εχουμε δει τον παικτη να παιζει στο δυσκολο πρωταθλημα της ελλαδας να τον βγαζουμε τελειωμενο. Γ μενα θετικο το οτι αιρνουμε ξενους

Εγώ έχω άλλη άποψη. Υπάρχουν - το χω ξαναγράψει - παιχταράδες στις ηλικίες 16-17 και πιο μικροί ακόμα. Η Ελλάδα έχει και hazard και neymar...

απλα εδώ δεν έχουμε μάθει ούτε να δουλεύουμε επαγγελματικά με τους νεαρούς ούτε να τους εμπιστευόμαστε. 

Δες λίγο την εξέλιξη του Γαλανοπούλου. Δυο χρόνια τώρα δεν έχει βελτιώσει ούτε τεχνική, ούτε ταχυδυναμη. Και αυτά γίνονται σε πιο νεαρές ηλικίες βέβαια αλλά και στα 20 οι βελτιώσεις είναι σπουδαίες. 

Μας είχαμε ένα σοβαρό, αλλά σοβαρο και επιστημονικό project στις υποδομές και θα είχαμε 2-3 παιδιά που θα ήταν καλύτερα από δυσεύρετος (λόγω budget) ξένους. 

Απλα σε αυτήν τη φάση πρέπει να πα να αγοράσεις ... δεν γίνεται αλλιώς. Και όταν λέμε να αγοράσεις, έξυπνα και με προοπτική δίνοντας λεφτά και παίζοντας και με τους μανατζερ. Αλλιώς με νικαιωτικες λογικές δεν πας μπροστά. 

Link to comment
Share on other sites

απλα εδώ δεν έχουμε μάθει ούτε να δουλεύουμε επαγγελματικά με τους νεαρούς ούτε να τους εμπιστευόμαστε. 

 

 

Στις δικες μας ακδημιες ολοι τα παιρνουνε.αυτο γινεται

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tasos said:

Υπάρχουν - το χω ξαναγράψει - παιχταράδες στις ηλικίες 16-17 και πιο μικροί ακόμα. Η Ελλάδα έχει και hazard και neymar...

απλα εδώ δεν έχουμε μάθει ούτε να δουλεύουμε επαγγελματικά με τους νεαρούς ούτε να τους εμπιστευόμαστε. 

 

Εισαι σατανας

Link to comment
Share on other sites

Παντως κι εγω προτιμω πχ ξενους των 300κ παρα Αιλληνες των 400Κ ας πουμε.

Μπορει να ειναι και εμπαθεια, δεν ξερω, αλλα τους περισσοτερους (ειδικα της σημερινης γεννιας) δεν μπορω να τους βλεπω.

Με τον Μπσκασετα μαλλον χαρηκα ας πουμε.

Στην ΑΕΚ μονο τον Μπαρκα εχω σε καππια εκτιμηση (κι αυτον ως φυσικο ταλεντο μονο) και παλι πολλοι διαφωνουν.

Νομιζω οτι και η εικονα της εθνικης ομαδας (περαν του προπονητη που εχει) λεει πραγματακια για την ποιοτητα της σημερινης φουρνιας παικτων.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Το 2004 παραλιγο να παρεις πρωταθλημμα με σιμο κρασα τζιωρτζοπουλο κ λεωνιδα καμπανταη

βέβαια ο Καμπάνταης και ο Κρασας ήταν οι λόγοι που έμεινες στο παραλίγο και τέλικα πήρες @@...

Πρωταθλητισμό έκανες λόγω του Κατσουράνη, του Λυμπε, του Ασουνσάο και του Αλβες...

Όπως αντίστοιχα πρωταθλητισμό πρόπερσυ έκανες λόγω του Αραούχο, του Λάζαρου, του Γιόχανσον και του Βράνιες... όχι λόγω του Γιακουμάκη του Γαλανόπουλου και του Λαμπρόπουλου...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
34 minutes ago, CHⓇIS said:

απλα εδώ δεν έχουμε μάθει ούτε να δουλεύουμε επαγγελματικά με τους νεαρούς ούτε να τους εμπιστευόμαστε. 

 

 

Στις δικες μας ακδημιες ολοι τα παιρνουνε.αυτο γινεται

Παλιά τα πράγματα σε εμάς ήταν πολύ χάλια ... εδώ και 1-2 χρόνια τα πράγματα έχουν αλλάξει πολύ προς το καλύτερο. 

Ο Αυλωνίτης που ανέλαβε όλες τις υποδομές έκανε φοβερή δουλειά .... πήρε πρωτάθλημα με το futsal και γενικά ο άνθρωπος μέσα σε 2 χρόνια έχει κάνει εξαιρετική στελέχωση όλων των τμημάτων με δουλευταράδες και αξιόλογους ανθρώπους.

Αλλα εγώ δεν μίλαγα μόνο για τις ακαδημίες της ΑΕΚ. Υπάρχουν φοβεροί παίκτες σε όλες τις ακαδημίες που ξεχωρίσουν. 

Γενικα, αυτό που ήθελα να πω, είναι ότι δεν έχουμε σωστή νοοτροπία ως χώρα στην αξιοποίηση και ανάπτυξη ποδοσφαιριστών. Όχι ντρίμπλα, όχι πρωτοβουλία, όχι τεχυδυναμη ... αμυνα, αμυνα, αμυνα και τρέξιμο, τρέξιμο, τρέξιμο. 

Τεσπα.... το γενικότερο point μου είναι ότι ένας 24χρονος ή 28χρονος άγνωστος Πορτογάλος ή σουηδοσ μπορεί, ισωσ, να αναπληρωθεί πολύ καλύτερα από έναν 18χρονο υποσχόμενο έλληνα. 

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
35 minutes ago, nikos said:

Παντως κι εγω προτιμω πχ ξενους των 300κ παρα Αιλληνες των 400Κ ας πουμε.

Μπορει να ειναι και εμπαθεια, δεν ξερω, αλλα τους περισσοτερους (ειδικα της σημερινης γεννιας) δεν μπορω να τους βλεπω.

Με τον Μπσκασετα μαλλον χαρηκα ας πουμε.

Στην ΑΕΚ μονο τον Μπαρκα εχω σε καππια εκτιμηση (κι αυτον ως φυσικο ταλεντο μονο) και παλι πολλοι διαφωνουν.

Νομιζω οτι και η εικονα της εθνικης ομαδας (περαν του προπονητη που εχει) λεει πραγματακια για την ποιοτητα της σημερινης φουρνιας παικτων.

Δεν έχεις δίκιο αλλά καταλαβαίνω ότι με αυτά που βλέπουμε είναι λογικό να έχεις τέτοια εντύπωση. 

Ελα σε έναν οποιονδήποτε αγώνα της Κ14 ή Κ16 με μια αντίπαλη αντίστοιχη ομάδα του Πανιώνιου ή του Απόλλωνα και θα δεις ενθεν και ενθεν 1-2 παιδιά που θα πεις «ρε γαμωτο... αυτοί ξέρουν μπαλαρα». 

Σε ότι αφορά το αλλο θέμα.... στην ΑΕΚ πόσους παίκτες που αγοράσαμε, καταφέραμε να εξελίξουμε; Ειδικά στο θέμα των τερματοφυλάκων έχουμε κάψει δεκάδες. 

Εκτός από τον Τσιαρτα, τον Σωκράτη και τον άτυχο Κωστή, δυσκολεύομαι αφάνταστα να βρω παίκτες που αγοράσαμε και όσο ήταν σε εμάς βελτιώθηκαν αγωνιστικά σε βάθος χρόνου ( δεν μιλάω για 1 έτος που μπορεί κάποιος να κάνει ξεπέταγμα). 

Και πιστεύω ότι αυτό είναι βασικα ζήτημα της συχνής αλλαγής προπονητών και προπονητικού team. 

Γι αυτό θεωρώ ότι είναι ΔΟΜΙΚΟ να κολλήσουμε επιτέλους με έναν προπονητή. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, nikos said:

Παντως κι εγω προτιμω πχ ξενους των 300κ παρα Αιλληνες των 400Κ ας πουμε.

Μπορει να ειναι και εμπαθεια, δεν ξερω, αλλα τους περισσοτερους (ειδικα της σημερινης γεννιας) δεν μπορω να τους βλεπω.

Με τον Μπσκασετα μαλλον χαρηκα ας πουμε.

Στην ΑΕΚ μονο τον Μπαρκα εχω σε καππια εκτιμηση (κι αυτον ως φυσικο ταλεντο μονο) και παλι πολλοι διαφωνουν.

Νομιζω οτι και η εικονα της εθνικης ομαδας (περαν του προπονητη που εχει) λεει πραγματακια για την ποιοτητα της σημερινης φουρνιας παικτων.

Πατησα "Μπαρκας" στο search και αρχισα να διαβαζω απο τις τελευταιες σελιδες με τα σχολια που γινοντουσαν γι αυτον στον ΚΜ πριν ακομα αποκτηθει.Εντυπωσιακο το ποσοστο των θετικων σχολιων,ακομα και μετα τις γκελες που ειχε κανει με τις Γριες.Και φυσικα ειναι οτι καλυτερο εχουμε απο Ελληνα αυτη τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, tzav said:

βέβαια ο Καμπάνταης και ο Κρασας ήταν οι λόγοι που έμεινες στο παραλίγο και τέλικα πήρες @@...

Πρωταθλητισμό έκανες λόγω του Κατσουράνη, του Λυμπε, του Ασουνσάο και του Αλβες...

Όπως αντίστοιχα πρωταθλητισμό πρόπερσυ έκανες λόγω του Αραούχο, του Λάζαρου, του Γιόχανσον και του Βράνιες... όχι λόγω του Γιακουμάκη του Γαλανόπουλου και του Λαμπρόπουλου...

Ετσι.

Και το 89 λογω Οκονσκι, Μανωλα, Σαβεβσκι, Σαββιδη (βγηκε και ο Σπυρος), και στα σερι λογω Μανωλα, Σαβεβσκι, Σαμπα, Αλεξανδρη, Δημητριαδη (καποιες χρονιες ειχες και Μπατιστα, Σαββιδη ή αργοτερα Κασαπη, Τσιαρτα).

Παντα υπαρχουν οι 4-5-6 που τραβανε το κουπι.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Πατησα "Μπαρκας" στο search και αρχισα να διαβαζω απο τις τελευταιες σελιδες με τα σχολια που γινοντουσαν γι αυτον στον ΚΜ πριν ακομα αποκτηθει.Εντυπωσιακο το ποσοστο των θετικων σχολιων,ακομα και μετα τις γκελες που ειχε κανει με τις Γριες.Και φυσικα ειναι οτι καλυτερο εχουμε απο Ελληνα αυτη τη στιγμη.

Στο poll για βασικοι του χρονου οι μισοι σχεδον τον μαυρισαν παντως. Εγω τον θεωρω μεγαλο φυσικο ταλεντο

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Tasos said:

Δεν έχεις δίκιο αλλά καταλαβαίνω ότι με αυτά που βλέπουμε είναι λογικό να έχεις τέτοια εντύπωση. 

Ελα σε έναν οποιονδήποτε αγώνα της Κ14 ή Κ16 με μια αντίπαλη αντίστοιχη ομάδα του Πανιώνιου ή του Απόλλωνα και θα δεις ενθεν και ενθεν 1-2 παιδιά που θα πεις «ρε γαμωτο... αυτοί ξέρουν μπαλαρα». 

Σε ότι αφορά το αλλο θέμα.... στην ΑΕΚ πόσους παίκτες που αγοράσαμε, καταφέραμε να εξελίξουμε; Ειδικά στο θέμα των τερματοφυλάκων έχουμε κάψει δεκάδες. 

Εκτός από τον Τσιαρτα, τον Σωκράτη και τον άτυχο Κωστή, δυσκολεύομαι αφάνταστα να βρω παίκτες που αγοράσαμε και όσο ήταν σε εμάς βελτιώθηκαν αγωνιστικά σε βάθος χρόνου ( δεν μιλάω για 1 έτος που μπορεί κάποιος να κάνει ξεπέταγμα). 

Και πιστεύω ότι αυτό είναι βασικα ζήτημα της συχνής αλλαγής προπονητών και προπονητικού team. 

Γι αυτό θεωρώ ότι είναι ΔΟΜΙΚΟ να κολλήσουμε επιτέλους με έναν προπονητή. 

Ρε συ, δεν ξερω τι υπαρχει στα πιτσιρικια, αλλα η εθνικη Ελλαδος ποσους σοβαρους παικτες βλεπεις να εχει?

Link to comment
Share on other sites

Guest AEK Goa
19 minutes ago, Tasos said:

Παλιά τα πράγματα σε εμάς ήταν πολύ χάλια ... εδώ και 1-2 χρόνια τα πράγματα έχουν αλλάξει πολύ προς το καλύτερο. 

Ο Αυλωνίτης που ανέλαβε όλες τις υποδομές έκανε φοβερή δουλειά .... πήρε πρωτάθλημα με το futsal και γενικά ο άνθρωπος μέσα σε 2 χρόνια έχει κάνει εξαιρετική στελέχωση όλων των τμημάτων με δουλευταράδες και αξιόλογους ανθρώπους.

Αλλα εγώ δεν μίλαγα μόνο για τις ακαδημίες της ΑΕΚ. Υπάρχουν φοβεροί παίκτες σε όλες τις ακαδημίες που ξεχωρίσουν. 

Γενικα, αυτό που ήθελα να πω, είναι ότι δεν έχουμε σωστή νοοτροπία ως χώρα στην αξιοποίηση και ανάπτυξη ποδοσφαιριστών. Όχι ντρίμπλα, όχι πρωτοβουλία, όχι τεχυδυναμη ... αμυνα, αμυνα, αμυνα και τρέξιμο, τρέξιμο, τρέξιμο. 

Τεσπα.... το γενικότερο point μου είναι ότι ένας 24χρονος ή 28χρονος άγνωστος Πορτογάλος ή σουηδοσ μπορεί, ισωσ, να αναπληρωθεί πολύ καλύτερα από έναν 18χρονο υποσχόμενο έλληνα. 

Αδερφέ τσέκαρε χρηματηστιριακή αξία των παικτών της U21 Δανίας και Ελλάδας και δες τη χαώδη διαφορά 14εκ η αξια του ρόστερ της χώρας μας στους U21, 105εκ της Δανίας, τι να λέμε τώρα... Γενικά δεν παράγουμε παίχτες 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
2 minutes ago, nikos said:

Στο poll για βασικοι του χρονου οι μισοι σχεδον τον μαυρισαν παντως. Εγω τον θεωρω μεγαλο φυσικο ταλεντο

Εγω παντως ηθελα ξενο και εμπειροτερο τερματοφυλακα.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikos said:

Στο poll για βασικοι του χρονου οι μισοι σχεδον τον μαυρισαν παντως. Εγω τον θεωρω μεγαλο φυσικο ταλεντο

Απ οτι βλεπω μονο αυτος ο Χουλτ ο Πονσε και ο Λιβαγια πηραν πανω απο τη βαση.Ενδεικτικα,ο θεωρητικα αμεσως επομενος καλυτερος Ελληνας ο Πετρομανταλος πηρε 3 votes

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, tzav said:

βέβαια ο Καμπάνταης και ο Κρασας ήταν οι λόγοι που έμεινες στο παραλίγο και τέλικα πήρες @@...

Πρωταθλητισμό έκανες λόγω του Κατσουράνη, του Λυμπε, του Ασουνσάο και του Αλβες...

Όπως αντίστοιχα πρωταθλητισμό πρόπερσυ έκανες λόγω του Αραούχο, του Λάζαρου, του Γιόχανσον και του Βράνιες... όχι λόγω του Γιακουμάκη του Γαλανόπουλου και του Λαμπρόπουλου...

2 kalous daneikous.ara kala to paei o tigrhs

 

Kollhsa. eixame k kostoula?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Απ οτι βλεπω μονο αυτος ο Χουλτ ο Πονσε και ο Λιβαγια πηραν πανω απο τη βαση.Ενδεικτικα,ο θεωρητικα αμεσως επομενος καλυτερος Ελληνας ο Πετρομανταλος πηρε 3 votes

Σωστο απο αυτην τη πλευρα.

Οπως και να εχει ο μονος που μπορεις να μοσχοπουλησεις ειναι ισως. Προφανως οχι τυχαιο.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Εγω παντως ηθελα ξενο και εμπειροτερο τερματοφυλακα.

Δεν αντιλεγω. Απλα υπαρχουν τουκαχιστον 6-7 πιο επειγουσες προτεραιοτητες, οποτε εγω ειχα ψηφισει με καποιον τελος παντων ρεαλισμο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×