Jump to content

Recommended Posts

56 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Εγω νομιζω οτι του λεει λοιπον εχουμε πχ 1εκ για 4 μεταγραφες. Κανε κουμαντο και φερε 4 παιχτες.. Ε και ψαχνει να βρει αλλα ειναι καπως δυσκολο και καλος παιχτης για ΑΕΚ και μεχρι 200 κτλ για αυτο δυσκολευεται και αργει.

Γνωμη μου

Αυτο ειναι λιγο καλυτερο απο αυτο που εγραψα εγω. Αλλα δεν αποκλειω μεχρι και το δικο μου.

Μιλαμε τωρα για ομαδα που εβγαινε ο Κεφτες το 2015 κι ελεγε δεν υπαρχει μπατζετ, οσο χρειαστει θα ειναι. Καποιος θα του το ειχε πει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Ρε φέρτε παικταράδες να ασχοληθούμε με συστήματα και πώς θα χωρέσει ο Μάνταλος στην 11αδα κι όχι με το να τρωγόμαστε μεταξύ μας. Η αφλογιστία στις μεταγραφές κάνει κακό κι έξω από την ομάδα. Λύμπε κ. Δημήτρη, διαβάζετε;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AEK Goa said:

Πες τα.. αλλάξτε το no.1 κανονα στο forum, γιατί από ότι φαίνεται δεν ισχύει για όλους 

Καλα νομιζω οι περισσοτεροι τον εχουν παρει χαμπαρι,

απλα δεν τους νοιαζει και ισως τον βρισκουν και αστειο,

με ολα αυτα τα αδιανοητα παπατζιλικια που μονο ψευτης παοκτζης θα μπορουσε να γραψει.

Τι να κανουμε οι υπευθυνοι δεν εχουν πειστει,

και δεν το βλεπουν οπως εμεις, δικαιωμα τους ειναι.

Και για να μη παρεξηγηθω μιλαω για τον Τασο... Μπακασετα,

οχι για κανενα χρηστη του φορουμ προς θεου.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω γκευ εννοω μην πεσει κανα μπινελικι καμια χριστοπαναγια αμεσως ξερω γω μαστιγιο. Αφηστε ρε τον κοσμο να ξεκαυλωσει, να μινελικωθει και να βριστει. Σας επιασε ο πονος τωρα στα γεραματα (αφου εφυγε το μισο φορουμ).

Edited by The Magician
Link to comment
Share on other sites

παλιά ήταν γνωστό σαν το φόρουμ που έριξε το ντεμισμό και ήταν το γαλατικό χωριό όταν ο κόσμος γούσταρε τη διαφορετικότητα ( sic) με καλές και κακές - ακραίες στιγμές φυσικά . 

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos

Δεν ήξερα όταν ήρθα εδώ Μπούκο και Νίκο ότι είναι χώρος ξεκαυλωματος, να πιάνουμε ζευγάρια ανα 2 και ανα 3 και να βριζόμαστε. 

Νόμιζα πως είναι ένα Αεκτζιδικο καφενείο ... να πουμε ο καθένας τη μαλακια μας, να ακούσουμε καμία άλλη γνώμη και να συνεχίσουμε τη ζωή μας η οποία - για κάποιους - μπορεί να είναι και ιδιαιτέρως απαιτητική και ένα ποδοσφαιρικό καφενείο είναι χαλάρωση. 

Ούτε με τη λογική του @nikos συμφωνώ που λέει βριστειτε στα pm ... διότι και εκεί ακόμα είναι κάποιοι τόσο θρασύδειλοι που βρίζουν με αλλά nicks από αυτά που γράφουν. Άρα; Άρα σκοπός είναι το ξεκατίνιασμα;

αν αυτό είναι, να είστε σίγουροι πως θα τα βλέπουν και άλλοι και θα νομίζουν ότι αυτό είναι το «διαφορετικό» να είσαι ΑΕΚ  

αν πάλι θέλετε να είναι κλειστός χώρος, με γεια σας και χαρά σας. Να το ξέρουμε μερικοί ρε σεις ... να μιλάτε 5-6-7 να χαίρεστε. 

Δεν είναι δύσκολο να κάνεις διάλογο .... βασική αρχή είναι να σέβεσαι τον συνομιλητή σου - ακόμα και αν διαφωνείς. Αν δεν μπορείς να κανείς ούτε αυτό - διάλογο δηλαδή - ποσό διαφορετικός είσαι από ένα άλογο ζωο που δεν μπορεί να μιλήσει και γαβγίζει;

Αυτά που λέω δεν είναι ούτε αεκτζιδικα ούτε σοφά... απλά πράγματα είναι. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Tasos said:

Δεν ήξερα όταν ήρθα εδώ Μπούκο και Νίκο ότι είναι χώρος ξεκαυλωματος, να πιάνουμε ζευγάρια ανα 2 και ανα 3 και να βριζόμαστε. 

Νόμιζα πως είναι ένα Αεκτζιδικο καφενείο ... να πουμε ο καθένας τη μαλακια μας, να ακούσουμε καμία άλλη γνώμη και να συνεχίσουμε τη ζωή μας η οποία - για κάποιους - μπορεί να είναι και ιδιαιτέρως απαιτητική και ένα ποδοσφαιρικό καφενείο είναι χαλάρωση. 

Ούτε με τη λογική του @nikos συμφωνώ που λέει βριστειτε στα pm ... διότι και εκεί ακόμα είναι κάποιοι τόσο θρασύδειλοι που βρίζουν με αλλά nicks από αυτά που γράφουν. Άρα; Άρα σκοπός είναι το ξεκατίνιασμα;

αν αυτό είναι, να είστε σίγουροι πως θα τα βλέπουν και άλλοι και θα νομίζουν ότι αυτό είναι το «διαφορετικό» να είσαι ΑΕΚ  

αν πάλι θέλετε να είναι κλειστός χώρος, με γεια σας και χαρά σας. Να το ξέρουμε μερικοί ρε σεις ... να μιλάτε 5-6-7 να χαίρεστε. 

Δεν είναι δύσκολο να κάνεις διάλογο .... βασική αρχή είναι να σέβεσαι τον συνομιλητή σου - ακόμα και αν διαφωνείς. Αν δεν μπορείς να κανείς ούτε αυτό - διάλογο δηλαδή - ποσό διαφορετικός είσαι από ένα άλογο ζωο που δεν μπορεί να μιλήσει και γαβγίζει;

Αυτά που λέω δεν είναι ούτε αεκτζιδικα ούτε σοφά... απλά πράγματα είναι. 

κοίτα Τάσο χαίρομαι όταν μπαίνει μέσα νέος κόσμος γιατί ο καθένας μπορεί να συμβάλει στην κουβέντα . Σαν κάποιος που πέρασε λίγα χρόνια σε κλάμπ ορίτζιναλ η αυτοργάνωση και σεβασμός στις ιδιεταιρότητες του καθενός είναι σαν πυξίδα μου σε χώρους ΑΕΚτζίδικους και όχι μόνο . Πολλές φορές και καμιά δεκαετία πίσω και εγώ έχω έρθει σε χοντρές κόντρες στο κμ και έχω ξεφύγει μετά με συμπεριφορές που δεν με τιμούν και αφού πέρασα ένα αρκετό μεγάλο διάστημα εκτός που μεγάλωσα και τα βλέπω πλέον γενικά όλα διαφορετηκα και πλέον τα έχω αφήσει πισώ και βλέπω όλα τα παιδιά φίλους μου . Με λίγα λόγια όλες αυτές οι εντάσεις δεν έχουν νόημα και το μόνο νόημα για μένα είναι η παρέα και κουβέντα γι'αυτο που αγαπάμε . 

Link to comment
Share on other sites

Ο Τάσος Τσατάλης για την επιθυμία του νέου προπονητή της ΑΕΚ, που βάζει μάλλον στην άκρη τις προϋποθέσεις με τις οποίες θα ολοκληρωθεί η απόκτηση του χαφ της Σπόρτινγκ

 
  •  
  •  
  •  
 

Όλα δείχνουν πως η δεύτερη μεταγραφή της ΑΕΚ από την Πορτογαλία θα είναι με δανεισμό χωρίς οψιόν αγοράς. Μιλάμε φυσικά για τον Τσίκο Ζεράλδες.

 

Μια κίνηση τέτοια, σαφώς έρχεται σε αντίφαση με την πρόθεση χτισίματος ομάδας με ορίζοντα την είσοδο της ΑΕΚ στο νέο γήπεδο. Έρχεται και σε αντίφαση με όσα είχαμε ακούσει για τέτοιου είδους συμφωνίες, μετά τους δύο αλλεπάλληλους δανεισμούς του Σέρχιο Αραούχο.

Αλλά πρέπει να δώσουμε …ένα δικαίωμα στον Μιγκέλ Καρντόσο.

Προφανώς και στην ομάδα που θέλει να φτιάξει, τουλάχιστον για φέτος, ο νέος τεχνικός της ΑΕΚ, υπάρχουν στο μυαλό του ένας δύο παίκτες ,κομβικοί. Ο ένας σίγουρα είναι ο Ζεράλδες, το έχουμε καταλάβει πλέον πολύ καλά.

Η Σπόρτινγκ εκτιμάει την αξία του Ζεράλδες, σε επίπεδα που είναι εκτός βεληνεκούς ελληνικής ομάδας. Τα 18 εκατομμύρια που ήθελε να βάλει ρήτρα στον δανεισμό του στην Άιντραχτ …μιλάνε από μόνα τους. Και στην περίπτωση της ΑΕΚ τώρα, η όποια κουβέντα για οψιόν, ήταν σε επίπεδα μη ρεαλιστικά για το ελληνικό πρωτάθλημα.

Αλλά ο Μιγκέλ Καρντόσο, ειδικά γι’ αυτή την περίπτωση και ίσως και για μια ακόμη αν του δοθεί η ευκαιρία, δίνει προτεραιότητα στην δυνατότητα να έχει τον παίκτη. Είναι ο πρώτος που βλέπει μέσα από μακροπρόθεσμη οπτική την δουλειά του στην ΑΕΚ, αλλά παράλληλα ξέρει και πως πρέπει να συνδυάσει το χτίσιμο, με την ανταγωνιστικότητα άμεσα, όσο περισσότερο γίνεται.

Και γι’ αυτό εκτιμώ, δίνει έμφαση στο να μπορεί να έχει σε αυτό το νέο του ξεκίνημα στο ελληνικό πρωτάθλημα, έναν παίκτη που θεωρεί κομβικό για το ποδόσφαιρο που θέλει να παίξει.

Κατά τα άλλα, η ΑΕΚ έχει ήδη πίσω της πολύ ξεκάθαρα μαθήματα, που καθιστούν παράλογη οποιαδήποτε πιθανότητα να ανοίξει πάλι φέτος η ιστορία με δανεικούς είτε χωρίς καθόλου, είτε με πολύ υψηλές οψιόν αγοράς.

Δεν χάθηκε ο κόσμος για μια περίπτωση, άντε το πολύ δύο, αλλά περισσότερο από αυτό …δεν λέει.

Υπομονή χρειάζεται έτσι κι αλλιώς στον φετινό σχεδιασμό, με τα νέα δεδομένα που έχει φέρει η αλλαγή στον πάγκο.

Ας είναι εν ανάγκη λίγο περισσότερη, προκειμένου η ομάδα να έχει όχι μόνο αυτούς που χρειάζεται, αλλά κι αυτούς που θα μπορεί να στηριχθεί και μακροπρόθεσμα.

Οι δυνατότητες υπάρχουν και σύμφωνα την εικόνα από το ρεπορτάζ, υπάρχουν και οι επιλογές. Είτε με αγορά ποδοσφαιριστών, είτε με απόκτηση άλλων που είναι στο τέλος του συμβολαίου τους.

Μετά τον Ζεράλδες, αυτό που θα χρειάζεται οπωσδήποτε ο προπονητής, για το βασικό στάδιο της προετοιμασίας θα είναι το στόπερ, ο Μαρτίνς ή η εναλλακτική του Μαρτίνς, μέσα από επιλογές που υπάρχουν ήδη και ίσως κι ένας ακόμη χαφ. Για την θέση που θα έπαιρνε ο Κροβίνοβιτς, αν τελικά ήταν εφικτή η απόκτηση του.

Ο φορ, η πιο δύσκολη έτσι κι αλλιώς μεταγραφή, δεν είναι απαραίτητο να έχει γίνει πριν πάει η ομάδα στην Πολωνία. Και η λογική λέει πως η ΑΕΚ χρειάζεται γι’ αυτήν, όσο περισσότερο χρόνο μπορεί να βρει.

Τα υπόλοιπα θα διαμορφωθούν μέσα από την εικόνα που θα διαμορφώσει ο προπονητής στην προετοιμασία.

Τώρα για την υπόθεση του ακραίου, έχουμε καταλάβει τα τελευταία 24ωρα πως δυσκόλεψε του Φάμπιο Μαρτίνς. Φυσικά το επιχείρημα για τον Άλεφ είναι αστείο, αφού συζητήσεις με την ΑΕΚ για τον Μαρτίνς έκανε και πολύ λεπτομερείς μάλιστα η διοίκηση της Μπράγκα και ο ίδιος ο πρόεδρος της με τον Μιγκέλ Καρντόσο. Κάτι άλλο συμβαίνει.

Δεν ξέρω πόσο καιρό θα δώσει …στον εαυτό της η ΑΕΚ σε αυτή την ιστορία, θα το μάθουμε σύντομα, αλλά βλέπω πολύ πιθανή την επιστροφή στο προσκήνιο κι επιλογών που έχουν δουλευτεί από πριν και πήγαν λίγο στην άκρη, λόγω της ενασχόλησης με τον συγκεκριμένο παίκτη.

Κάποιες από αυτές που ήταν πολύ ψηλά στην προτίμηση των ανθρώπων της ΑΕΚ, είναι ακόμη διαθέσιμες. Μέσα στα αμέσως επόμενα 24ωρα θα ξέρουμε αν θα υπάρχει «στροφή» προς αυτές ή αν ο Μαρτίνς υπάρχουν σοβαρές πιθανότητες να 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Tasos said:

Δεν ήξερα όταν ήρθα εδώ Μπούκο και Νίκο ότι είναι χώρος ξεκαυλωματος, να πιάνουμε ζευγάρια ανα 2 και ανα 3 και να βριζόμαστε. 

Νόμιζα πως είναι ένα Αεκτζιδικο καφενείο ... να πουμε ο καθένας τη μαλακια μας, να ακούσουμε καμία άλλη γνώμη και να συνεχίσουμε τη ζωή μας η οποία - για κάποιους - μπορεί να είναι και ιδιαιτέρως απαιτητική και ένα ποδοσφαιρικό καφενείο είναι χαλάρωση. 

Ούτε με τη λογική του @nikos συμφωνώ που λέει βριστειτε στα pm ... διότι και εκεί ακόμα είναι κάποιοι τόσο θρασύδειλοι που βρίζουν με αλλά nicks από αυτά που γράφουν. Άρα; Άρα σκοπός είναι το ξεκατίνιασμα;

αν αυτό είναι, να είστε σίγουροι πως θα τα βλέπουν και άλλοι και θα νομίζουν ότι αυτό είναι το «διαφορετικό» να είσαι ΑΕΚ  

αν πάλι θέλετε να είναι κλειστός χώρος, με γεια σας και χαρά σας. Να το ξέρουμε μερικοί ρε σεις ... να μιλάτε 5-6-7 να χαίρεστε. 

Δεν είναι δύσκολο να κάνεις διάλογο .... βασική αρχή είναι να σέβεσαι τον συνομιλητή σου - ακόμα και αν διαφωνείς. Αν δεν μπορείς να κανείς ούτε αυτό - διάλογο δηλαδή - ποσό διαφορετικός είσαι από ένα άλογο ζωο που δεν μπορεί να μιλήσει και γαβγίζει;

Αυτά που λέω δεν είναι ούτε αεκτζιδικα ούτε σοφά... απλά πράγματα είναι. 

Υπάρχει όμως διαφορά στον διάλογο για ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΆ - ΑΕΚΤΖΙΔΙΚΑ ΘΈΜΑΤΑ  και στον διάλογο με εκατέρωθεν προσωπικές μπηχτές, προσβολές κτλ

Σε αυτό το πλαίσιο ήταν το ποστ επισήμανση του μαγου

Για παράδειγμα κι εγώ είμαι υπέρ του Μελισσανιδη ίσως λιγότερο τώρα, αλλά δεν κάθομαι να τσακώνομαι κάθε μέρα με τον Χάμπο κι ας διαφωνώ 99% μαζί του. 

Είμαστε στο τοπικ των μεταγραφών και οι μισές καρτέλες είναι προσωπικές επιθέσεις ενός μέλους κατά του άλλου. Σε τι κάνει αυτό πιο ενδιαφέρον το φόρουμ? 

Το ότι ένας χώρος λέμε να είναι ανοικτός δεν σημαίνει ότι πρέπει να ξεπερνάμε και κάποια όρια. 

Προβληματισμούς προς όλους : Δεν σας κάνει εντύπωση που πολλοί χρήστες σταμάτησαν να σχολιάζουν στο φόρουμ εδώ και πολύ καιρό? Και μιλάω για μέλη που δεν τσακώθηκαν κι έφυγαν κι ούτε συμμετείχαν ποτέ σε διαμάχες. Κάτι τους πείραξε επομένως γενικά στο φορουμ

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Hades said:

Αν αναφέρεσαι σε AMD και mitsakla χωρίς να ξέρω ακριβώς γιατί δε γράφουν, νομίζω ότι παρεξηγήθηκαν. Και ο Alati το ίδιο. 

Μπορει να μη γουσταρανε σε φορουμ της ΑΕΚ να βλεπουν σχεδον αποκλειστικα,

αδιανοητο βρισιδι προς τον διοικητικο ηγετη της ΑΕΚ,

που ηταν υπευθυνος σε 3 πρωταθληματα και για την κατασκευη του γηπεδου.

Μιλαμε για βρισιδι που δεν εχω ακουσει ΑΕΚτζη να ριχνει στον Κοκκαλη πχ.

Δεν τους ρωτησα βεβαια, εικασιες κανω.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

όσο για το αντιμελισσανισμό δεν νομίζω ότι ο κόσμος πίνει νερό στο όνομα του βασικά δεν πιστεύω ότι το έκαναν και ποτέ (μια φορά έγινε με το ντέμη και τέλος)  .Αναγκαίο κακό τον βλέπει στο βρόμικο ποδόσφαιρο μας και κανένας δεν το εμπιστεύεται αλλα δεν χρειάζεται σίγουρα να γίνεται και εμμονή απο την άλλη . 

Link to comment
Share on other sites

Αν μετακινηθει η ενοτητα ποδοσφαιρικη ΑΕΚ κατω κατω τελευταια και φερουμε προς τα πανω τις γενικες συζητησεις(ποσταροντας τσοντες απο Μυκονο) και το κινηματογραφος/τηλεοραση(με τον ματζισιαν να γραφει υποχρεωτικα μια κριτικη τη μερα) θα γινει της πουτανας απο κοσμο.Δεν πουλανε πλεον τα λαβρακια του τζαμπα.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Hades said:

Αν αναφέρεσαι σε AMD και mitsakla χωρίς να ξέρω ακριβώς γιατί δε γράφουν, νομίζω ότι παρεξηγήθηκαν. Και ο Alati το ίδιο. 

Οχι, ήμουν ξεκάθαρος αναφέρομαι σε άτομα που δεν συμμετείχαν ποτέ σε κάποια διαμάχη εδώ. Έφυγαν σιωπηλά ας το πουμε

Link to comment
Share on other sites

@Bukowski εχεις ορεξη να μεινεις μονο με τα υπολοιπα φορουμ που γραφεις ή θα συμμορφωθεις;

@AEK Goa και @nedved21 (εσυ εγραφες σαν ανθρωπος μεχρι προτινος) στο επομενο προσωπικο φυγατε. Κυριολεκτω.

Προς ολους τους επιδοξους μπουρδελοποιους: το ποιος ειναι ΠΑΟΚ, το ποιος Ολυμπιακος, το ποιος ειναι Κολοπετινιτσα το κρινουν αλλοι και οχι εσεις. Αν δεν γουσταρετε τραβατε να τα κανετε πουτανα αλλου και οχι εδω μεσα. 

Επαναλαμβανω, θα φευγουν ποστ χωρις προειδοποιηση με διακριτικη ευχερεια καθε μοντ. Σε οποιον δεν αρεσει να παει να γραφει αλλου. Τελος.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Bukowski said:

 :D

Κοιτα να σε μπαναρει ο ματζισιαν και να μην εχω καποιον να συζηταω για  σουηδονορβηγικα πρωταθληματα.Που λες σημερα ειδα το Σταμπαεκ-Τρομσο,ματσαρα,0-1 χασαν και πεναλτι στο 80φευγα οι γηπεδουχοι.Με βαρ μπορει να μετρουσε.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nedved21 said:

Μπορει να μη γουσταρανε σε φορουμ της ΑΕΚ να βλεπουν σχεδον αποκλειστικα,

αδιανοητο βρισιδι προς τον διοικητικο ηγετη της ΑΕΚ,

που ηταν υπευθυνος σε 3 πρωταθληματα και για την κατασκευη του γηπεδου.

Μιλαμε για βρισιδι που δεν εχω ακουσει ΑΕΚτζη να ριχνει στον Κοκκαλη πχ.

Δεν τους ρωτησα βεβαια, εικασιες κανω.

 

Σε πολλα εχεις δικιο αλλα εκτιμώ οτι θαα είναι  καλύτερημη Ψυχραιμία και να μεινεις στα έξοχα επιχειρηματα, οχι υβρεις. Δεν βοηθούν.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω ενδιαφέρεται άλλα όχι τόσο ζεστά όσο νομίζουμε εμείς . Τον έχει στα υπόψιν άλλα κοιτάει να κλείσει άλλο πιο σίγουρο τέρμα . 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×