Jump to content

Recommended Posts

1 minute ago, AG21 said:

Ο ασουνσάο αν θυμάμαι είχε όψιον άλλα δεν ήθελε να μείνει ο ίδιος . 

5 μυρια (απλησιαστη) κ ειχε πεσει και κατακορυφα η αποδοση του στο τελος της σεζον (τα ''καλα'' των δανεικων)

Link to comment
Share on other sites

Just now, XAMΠOΣ said:

Καλως ηρθες παιχταρα μακαρι να βγεις καλος οπως λενε αλλα αν ερθεις με αυτα τα μαλλια παρακαλω την ΠΑΕ να στα βαψει και να στα κουρεψει πριν σε εμφανισει στο αεροδομειο. Το ΚΜ παντα θα ασκει κριτικη ΚΑΙ για τα μαλλια και ρουχα των παιχτων εκτος απο τις ποδοσφαιρικες τους ικανοτητες.Ελα αντε να παρουμε λιγο τα πανω μας.Ευχαριστω.

portugal-primera-liga-nos-2016-2017-more

 

Πάντως το χαμόγελο είναι κολγκέιτ , θα το εκτιμήσει ο πρόεδρος . :P 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
2 minutes ago, AG21 said:

Πάντως το χαμόγελο είναι κολγκέιτ , θα το εκτιμήσει ο πρόεδρος . :P 

Ναι θα παει στον οδοντιατρο και θα κανει παραπονα. ''Εγω γιατι δεν εχω τετοια? Τετοια θελω και εγω να γελαω να σκαει ο Χαμπος''?

Εγω παντως τον Βρανιες παιδια δεν τον θελω πισω . Μακρια καλυτερα να ψαξουμε καποιον αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δε γουστάρω να γυρίσει ο βρανιες....νομίζω ότι μόνο μπελάδες θα προκαλεί.

Όπως δεν πίστευα ότι θα βλέπαμε καλό αραουχο, σε ενδεχόμενο επιστροφής του.....Γενικά με αυτες τις επιστροφές δεν εχω καλό προαίσθημα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Ναι θα παει στον οδοντιατρο και θα κανει παραπονα. ''Εγω γιατι δεν εχω τετοια? Τετοια θελω και εγω να γελαω να σκαει ο Χαμπος''?

Εγω παντως τον Βρανιες παιδια δεν τον θελω πισω . Μακρια καλυτερα να ψαξουμε καποιον αλλο.

Δεδομενων των συνθηκων και αν αναλογιστει κανεις οτι εχεις ΤΔ τον Nikos, τα ελαχιστα χρηματα που διαθετουμε και την μεγαλη αναγκη που υπαρχει αυτην την στιγμη στα στοπερ, τοτε 1000 φορες να ερθει ο Βρανιες, παρα να ερθει καποιος νεος Οικονομου ή Αρθο. Καταλαβαινω την λογικη σου αλλα προσπαθησε να σκεφτεις πραγματικα το τι θα γινει εαν οντως προσπαθησουμε να ''ψαξουμε καποιον αλλο'' οπως λες.

Ο Βρανιες ειναι το στυλ αμυντικου που ψαχνουμε απο περυσι το καλοκαιρι και δεν μπορουμε να βρουμε με τιποτα. Εφεραν τον Οικονομου και καλα για αντικαταστατη του Βοσνιου και ειδαμε ολοι τι ειδους παικτης ειναι. Ακομη και οι υπολοιποι υποψηφιοι στοχοι που παρουσιαζονται κατα καιρους δεν ειναι κατηγορια ''Βρανιες'', ουτε σε ποιοτητα ουτε ως προς το στυλ παιχνιδιου.

Οποτε με βαση τα παραπανω και με καιριο αιτιο την ανικανοτητα να βρουμε παικτη αντι-Βρανιες (ειτε λογω μπατζετ, ειτε λογω ΤΔ, ειτε και για τα 2), ας ερθει ο τρελος και ας ελπισουμε να μην κοστισουν οι παρατυπιες που σιγουρα θα κανει.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tarasfw said:

Δε γουστάρω να γυρίσει ο βρανιες....νομίζω ότι μόνο μπελάδες θα προκαλεί.

Όπως δεν πίστευα ότι θα βλέπαμε καλό αραουχο, σε ενδεχόμενο επιστροφής του.....Γενικά με αυτες τις επιστροφές δεν εχω καλό προαίσθημα.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Geologos said:

Να γυρίσει μόνο ως vfm. Το να δώσουμε λεφτά ή υψηλό συμβόλαιο για τον παπάρα είναι bad business. 

Πιστευω αν γινει τελικα το ντηλ θα τους χαρισουμε τη δοση,θα του δωσουν και αυτοι κανα ψιλο και θα τον παρουμε με 500κ το χρονο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυριο οι υπογραφες και μεθαυριο στην Αθηνα ο Βρανιες. Αλλα λενε για δανεισμο χωρις οψιον. Δεν ξερω τι μπορει να σημαινει αυτο για την δοση που απομενει να μας δωσουν οι Βελγοι.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

αυτο ειναι το καλοκαιρι που "χτιζεται " η ομαδα που θα μπει στο νέο γήπεδο ή το επόμενο?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Aussie said:

Αυριο οι υπογραφες και μεθαυριο στην Αθηνα ο Βρανιες. Αλλα λενε για δανεισμο χωρις οψιον. Δεν ξερω τι μπορει να σημαινει αυτο για την δοση που απομενει να μας δωσουν οι Βελγοι.

Αυτη η πουστρα του πορτοκαλι σαιτ επιτηδες εγραψε για αγορα για μας τσιτωσει μετα

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ρθει ο βρανιες.Ειναι παιχταρα μεγαλη μακραν το καλυτερο διδυμο στην ελλαδα αυτος και ο τσιγκρι.Και θα βοηθησει και τον οικονομου λογω στυλ.

Το διδυμο που κατεχει το ρεκορ καλυτερης αμυνας ολων των εποχων στη ελλαδα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μεταγραφικός οργασμός. Ήταν να μην πάρει μπρος ο Λυμπε. 

Πέρα από την πλάκα, βρανιες ήθελα πίσω και πιστεύω θα βοηθήσει. 

Ζεραλδες έστω για έναν χρόνο, γνωρίζονται με τον προπονητή οπότε θα βοηθήσει και δε θα είναι αδιαφορος. 

Τώρα που γυρίζει λυμπε κλείσε και άλλους μη χαθεί το μομεντουμ 

Link to comment
Share on other sites

Aπο τη μια δεν εχουμε λεφτα κ οι παιχτες που κυνηγαμε ειναι απ'τα πανερια. Υπο αυτο το πρισμα ο Βρανιες, αν δεν ειναι σε αγωνιστικη κατασταση Τσοσιτς λογω της απραξιας, ειναι ιδανικος.

Απο την αλλη, και δε βλεπω να γινεται αναφορα σε αυτο, λενε ολοι ειναι τρελος/ψυχακιας κτλ, αλλα δεν εστιαζει κανεις στο οτι ο συγκεκριμενος παιχτης μας ''τρυπησε'' χωρις κανενα ενδοιασμο και μαλιστα σε υπερκρισιμη αγωνιστικα στιγμη. Το μακιγιαραμε οταν εγινε (αν θυμαμαι εφταιγε ο σατανικος μανατζερ κ οχι το καημενο το παιδι) γιατι υπηρχαν αγωνιστικες αναγκες μπροστα, αλλα πλεον εχουν περασει 2 χρονια απο τοτε, και οσο να'ναι ειναι κομματακι εξευτελιστικο να σερνεσαι πισω απο παιχτη που σε ''τρυπησε'' επειδη δε βρισκεις αντικαταστατη.

 

Απ'τη μια διελυσες περσυ τα αποδυτηρια με τις τιμωριες σε παιχτες που απλως δεν ανανεωναν, απο την αλλη κλεινεις το ματι σε συμπεριφορες ποδοσφαιριστων που δεν ειναι αναλωσιμοι αλλα αναντικαταστατοι. Στη στηνει ο Βρανιες με τον Μαρινακη και δεν τρεχει τπτ. Καει ολοκληρη σεζον ο Λιβαγια για ενα καπριτσιο και δεν τρεχει τπτ.  Γενικα, δεν κανεις ομαδα ετσι

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εαν τελικα τον παρουμε δανεικο χωρις οψιον θα ειναι πανεξυπνη κινηση...για την Αντερλεχτ. Σου λενε οι Βελγοι ''απο το να τον κρατησουμε αλλη μια σεζον εκτος δρασης ας τον δωσουμε πισω στην ΑΕΚ, να κανει μια καλη σεζον και του χρονου το καλοκαιρι θα τον πουλησουμε κανα 2αρι εκ.''. Ισως επρεπε να το τρεναρουμε λιγο και να παμε για αγορα 10-15 μερες πριν απο τα ευρωπαικα ματς, μιας και θα τους πιεζε ο χρονος να τον ξεφορτωθουν.

Ξαναλεω, εαν ερθει ως δανεικος και χωρις οψιον.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sepultura21 said:

Aπο τη μια δεν εχουμε λεφτα κ οι παιχτες που κυνηγαμε ειναι απ'τα πανερια. Υπο αυτο το πρισμα ο Βρανιες, αν δεν ειναι σε αγωνιστικη κατασταση Τσοσιτς λογω της απραξιας, ειναι ιδανικος.

Απο την αλλη, και δε βλεπω να γινεται αναφορα σε αυτο, λενε ολοι ειναι τρελος/ψυχακιας κτλ, αλλα δεν εστιαζει κανεις στο οτι ο συγκεκριμενος παιχτης μας ''τρυπησε'' χωρις κανενα ενδοιασμο και μαλιστα σε υπερκρισιμη αγωνιστικα στιγμη. Το μακιγιαραμε οταν εγινε (αν θυμαμαι εφταιγε ο σατανικος μανατζερ κ οχι το καημενο το παιδι) γιατι υπηρχαν αγωνιστικες αναγκες μπροστα, αλλα πλεον εχουν περασει 2 χρονια απο τοτε, και οσο να'ναι ειναι κομματακι εξευτελιστικο να σερνεσαι πισω απο παιχτη που σε ''τρυπησε'' επειδη δε βρισκεις αντικαταστατη.

 

Απ'τη μια διελυσες περσυ τα αποδυτηρια με τις τιμωριες σε παιχτες που απλως δεν ανανεωναν, απο την αλλη κλεινεις το ματι σε συμπεριφορες ποδοσφαιριστων που δεν ειναι αναλωσιμοι αλλα αναντικαταστατοι. Στη στηνει ο Βρανιες με τον Μαρινακη και δεν τρεχει τπτ. Καει ολοκληρη σεζον ο Λιβαγια για ενα καπριτσιο και δεν τρεχει τπτ.  Γενικα, δεν κανεις ομαδα ετσι

Eδω σε τρυπαει ο ιδιος ο διοικητικος σου ηγετης,στο Βρανιες θα κολλησουμε;Εκτος αν εχει μεινει κανενας που να πιστευει οτι η διαλυση της πρωταθληματικης ομαδας ηταν απλα μια λαθος εκτιμηση.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Aussie said:

Εαν τελικα τον παρουμε δανεικο χωρις οψιον θα ειναι πανεξυπνη κινηση...για την Αντερλεχτ. Σου λενε οι Βελγοι ''απο το να τον κρατησουμε αλλη μια σεζον εκτος δρασης ας τον δωσουμε πισω στην ΑΕΚ, να κανει μια καλη σεζον και του χρονου το καλοκαιρι θα τον πουλησουμε κανα 2αρι εκ.''. Ισως επρεπε να το τρεναρουμε λιγο και να παμε για αγορα 10-15 μερες πριν απο τα ευρωπαικα ματς, μιας και θα τους πιεζε ο χρονος να τον ξεφορτωθουν.

Ξαναλεω, εαν ερθει ως δανεικος και χωρις οψιον.

Δεν ξαναπουλιεται ο Βρανιες, τελειωσε αυτο το κομματι γι'αυτον μετα τα περσινα καραγκιοζιλικια (ισως εκει βασιζονται και οι ''εγγυησεις'' μας). Η φιλοξενη αγκαλια της ΑΕΚ και καμια Ζελεζνιτσαρ ειναι οι εναλλακτικες.

Link to comment
Share on other sites

μακάρι δανεικος χωρις οψιον και με 40 τα εκατο συμβόλαιο καλυμμενο απο μας. αυτό ειναι ντιλ, και είναι win win.

αν πουμε οτι η ομάδα θέλει 7 βασικούς, πραγματικά δεν με χαλάει να παρει 4 δανεικους ακόμα και αγύριστους. ΑΛΛΑ, τους 3 πχ να τους αποκτήσει με 3ετή και 4ετη συμβόλαια. έτσι να ξέρουμε από τώρα για Γεναρη + του χρόνου ψάχνουμε 4 παικτες συν οτι πωληση προκύψει.

Θα μου πεις αν εξηγήσεις κατι τετοιο στο Λύμπε θα σου απαντήσει για ταβανόπροκες, αλλα κουβέντα να γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geologos said:

μακάρι δανεικος χωρις οψιον και με 40 τα εκατο συμβόλαιο καλυμμενο απο μας. αυτό ειναι ντιλ, και είναι win win.

αν πουμε οτι η ομάδα θέλει 7 βασικούς, πραγματικά δεν με χαλάει να παρει 4 δανεικους ακόμα και αγύριστους. ΑΛΛΑ, τους 3 πχ να τους αποκτήσει με 3ετή και 4ετη συμβόλαια. έτσι να ξέρουμε από τώρα για Γεναρη + του χρόνου ψάχνουμε 4 παικτες συν οτι πωληση προκύψει.

Θα μου πεις αν εξηγήσεις κατι τετοιο στο Λύμπε θα σου απαντήσει για ταβανόπροκες, αλλα κουβέντα να γίνεται

Μακαρι να ηταν ετσι ευκολα τα πραγματα στην ΑΕΚτζηδικη ζωη και τοτε δεν θα γκρινιαζε κανεις για τους δανεικους. Σ'εμας ομως υπαρχει συγκεκριμενη ταση, δανεικοι και αγυριστοι να ειναι οι ''κολωνες'', και τα new entry με μεγαλα σε διαρκεια συμβολαια να ειναι (απο περσι) οι αθλητες Μοραν, Οικονομου, Αλμπανης, Ντελετιτς, Παουλινιο, Τσοσιτς, Γιαννιωτας, δλδ παιχτες αναλωσιμοι που κατα βαση δεν προσθετουν τπτ στον ηδη υπαρχον κορμο

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×