Jump to content

ΑΕΚ-Περιστέρι (Μικρός Τελικός- 1ο ματς): 09/06, 19:30, CosmoteSport 4


SpiRos
 Share

Recommended Posts

4 minutes ago, SpiRos said:

Σίγουρα, αυτό το φώναζα πέρσι, ήμουν έξαλλος που το παρατήσαμε στην κυριολεξία, ήταν μαρς οι δηλώσεις του Μάκη μετά την κούπα. Φέτος δεν είδα πάντως αδιαφορία μέχρι και τους ημιτελικούς, αδυναμία είδα.

Αδυναμία ίσως στο πέμπτο παιχνίδι με τον Προμηθέα. Το π΄ρωτο παιχνίδι με τους Πατρινούς και τα παιχνίδια με το Χολαργό ήταν ομάδα χαβαλές...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω ως οπαδός και με τρελαίνει στον οργανισμό ΑΕΚ είναι το εξής ..και η ΠΑΕ και η ΚΑΕ θα έπρεπε να βγούν και να ζητήσουν συγνώμη απο τον κόσμο για την φετινή τρανταχτή αποτυχια και να δώσουν υπόσχεση δημόσια οτι θα τα διορθώσουν. Δηλαδη από ένα σημείο και μετά καταντάει αστείο αυτό το καθημερινό για Αγια Σοφιά και Φυλή ..μας εχουν πρηξει να διαβαζουμε για τα γηπεδα και τα μάτια μας πονάνε από αυτα που βλέπουμε αγωνιστικά .

Ο μόνος που έχει λάβει το μήνυμα και κινείται δυναμικά είναι ο Παπασταματης στο χάντμπολ .Έδιωξε πάνω από τους μισούς(μετριότατοι όλοι) παίκτες κ προπονητή μέσα στο επόμενο τριήμερο από την πανεύκολη απώλεια του πρωταθλήματος ενώ έχει άμεσα αρχίσει να αποκτά η ΑΕΚ αξιόπιστες λύσεις αγωνιστικά.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, 1989 generation said:

Αδυναμία ίσως στο πέμπτο παιχνίδι με τον Προμηθέα. Το π΄ρωτο παιχνίδι με τους Πατρινούς και τα παιχνίδια με το Χολαργό ήταν ομάδα χαβαλές...

Ίσως φίλε μου, το είδα αλλιώς, δεν πειράζει. 

Link to comment
Share on other sites

αλλα ειπε ο Μπανκι, αλλα η ΚΑΕ, μενει να δουμε και τι θα πει ο ιδιος ο παικτης

Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Ίσως φίλε μου, το είδα αλλιώς, δεν πειράζει. 

Καλά εννοείται, καθένας το βλέπει με τη δική του οπτική, δεν αντιδικούμε. Το θέμα είναι ότι φέτος πατώσαμε σχεδόν παντού, και είναι πολύ βαρύ όταν έρχεται μετά από μια εξαιρετική προηγούμενη χρονιά..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δασκαλε @Stylianopoulos +1924 γιατι μου τελειωσαν τα like. Ok ωραια τα τειχη που υψωνονται καλη η συμφωνια -οπως λενε- για την Φυλη αλλα δεν βλεπω να θελουν να αλλαξουν κατι. Οι ομαδες ξεφτιλιζονται απο μικροτερα μπατζετ , χανουν σε κρισιμα παιχνιδια και αυτοι περα βρεχει. αγωνιστικα ειναι μια χρονια που δεν θελουμε να θυμομαστε. Αυτη η νιρβανα σε ολα με ανησυχει., Σαν να συμβιβαζομαστε στον ρολο του 3ου 

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να 'χει θέλει προσοχή τώρα. Είχαμε μια καλή χρονιά πρόπερσι, μια επιοικώς μέτρια φέτος, έχεις ακόμα τις βάσεις να χτίσεις για του χρόνου, αλλά πρέπει να αποφύγουμε τον πανικό. Ο σένιορ Σάκοτα θα μπορούσε να συμβουλέψει τον Μάκη. Δεν είναι αλάνθαστος, αλλά σκαμπάζει από μπάσκετ.

Link to comment
Share on other sites

παιζει ρολο και ο προπονητης σε πολλα παντως. Ακομα και με τον αντιπαθη ζντοβτς τον οποιο δεν θεωρω κανενα σπουδαιο προπονητη, δεν νομιζω σε αυτα τα τελευταια ματς να τους επετρεπε τετοια αδιαφορια. Θα πεφταν μπινελικια και φαπες

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εχασες απ το Γιατρα και δεν θα χανες απ τον Πεδουλακη που ειναι απειρως ανωτερος;

Σοβαροι να ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

δεν ξερω τι παιζει στις παε και καε.οκ ,μεγαλωστε μεσω της ομαδας,καντε τα κοζια σας ,βγαλτε κερδη αλλα μην το παραγαμησετε.σε παε και καε ,ολη η φαση ειναι τα γηπεδα και μονο,στα αγωνιστικα ,μας κανουν πλακα οι προμηθεις και τα τσιου και οι βουλγαρογυφτοι.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα γ μενα ειναι οτι πανω που βρισκεις 2 3 παικτες γ να χτισεις πανω σ αυτους δν μπορεις να τους κρατησεις.η τριαδα παντερ χαντερ  χαρις  περσυ ηταν ολα τα λεφτα.επισης μεγαλο λαθος με μαυροειδη.θα επαιρνες κ ριμπαουντ κ ποντους σε αντιθεση με καββαδα που δν ακουμπησε φετος

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και δικη σας εντυπωση πως ο Μακης απ οταν βρηκε τροπο να ανοιξει παρτιδες με κυβερνησεις (με αφορμη τα Λιοσια) εγραψε στην καραπουτσακλαρα του το αγωνιστικο η μονο δικη μου;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Ειναι και δικη σας εντυπωση πως ο Μακης απ οταν βρηκε τροπο να ανοιξει παρτιδες με κυβερνησεις (με αφορμη τα Λιοσια) εγραψε στην καραπουτσακλαρα του το αγωνιστικο η μονο δικη μου;

Λίγο προχωρημένη σκέψη, θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
Guest XAMΠOΣ
16 hours ago, Bukowski said:

Ειναι και δικη σας εντυπωση πως ο Μακης απ οταν βρηκε τροπο να ανοιξει παρτιδες με κυβερνησεις (με αφορμη τα Λιοσια) εγραψε στην καραπουτσακλαρα του το αγωνιστικο η μονο δικη μου;

Και δικη μου. Δεν θα αργησει να αρχισει το κραξιμο....

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21
18 hours ago, Bukowski said:

Ειναι και δικη σας εντυπωση πως ο Μακης απ οταν βρηκε τροπο να ανοιξει παρτιδες με κυβερνησεις (με αφορμη τα Λιοσια) εγραψε στην καραπουτσακλαρα του το αγωνιστικο η μονο δικη μου;

Γιαυτό πήρε Θίοντορ και για τα play of Εμπάκουε και Γιόρκ.Μια χαρά ασχολήθηκε, παικταράδες έφερε για τους στόχους που έχουμε θέσει αλλά κάτι παίζει.Πέρσι ήσουν με πάντερ, χάρις, γκριν +κάποιους φετινούς και αποκλείστηκες από κάποιον παοκ. Φέτος έχεις Σαντρος,Θίοντορ και τον δύο επίπεδα πάνω συγκριτικά με πέρσι Χάντερ και σε απέκλεισε κάποιος Γιατράς ενώ από τον Χολαργό έχασες 20 πόντους στο δεύτερο παιχνίδι.Με Σάκοτα πέρσι, με Μπάνκι φέτος.Υπάρχει ένα μοτίβο εδώ που δεν μπορεί να εξηγηθεί μπασκετικά, τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ να το εξηγήσω.Μόνο άμα στήνουμε παιχνίδια ή πιστολιάζουμε παίκτες όσο προχωράμε προς το τέλος.

 

Επίσης έχεις τον Μπάνκι να βγάζει ανεξήγητο φόβο στον επαναληπτικό  με τον παοκ που χάσαμε, τον ίδιο φόβο έβγαλε σε δηλώσεις του και απέναντι στον Προμηθέα που μας απέκλεισε.Οπότε βάζω και μία τρίτη παράμετρο μέσα, αυτή των σακατεμένων παικτών που έπαιζαν, έπαιζαν, έπαιζαν και στο τέλος έσκασαν. 

Link to comment
Share on other sites

Tα ρεπορταζ γιαυτον τον Χαντερ ειναι επιπεδου εφημεριδας ''Πρωταθλητης'' το 2007.

Γαβροποιηση βεβαια στην ΑΕΚ εχουμε οπου συμφερει την εκαστοτε διοικηση, οπου συμφερει η Πανιωνιοποιηση (εκει που παιζουν λεφτα δλδ) εχουμε κυρηγματα για ΑΕΚ που πρεπει να εχει σωστη οικονομικη πολιτικη και να ξοδευει λιγοτερα απ'οσα βγαζει (χωρις την Ευρωπη παντα)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Στις λεπτομέρειες πέρυσι πήρες 2 κούπες, στις λεπτομέρειες φέτος έχασες ευκαιρία να ξαναπάς φαιναλ φορ και τελικό στο πρωτάθλημα. Έτσι είναι το μπάσκετ.

Στο φετινό ρόστερ φάνηκε ότι η εμπειρία του Μάτσιουλις ήταν το κάτι άλλο και η μισή ομάδα ήταν αυτός. Ο Μπάνκι παρότι ξεκίνησε πάρα πολύ καλά έδειξε φόβο σε κομβικά ματς. Τον στήριξα, αλλά μετά από αυτά που έγιναν ειδικά με τον Χαντερ, καλύτερα να φύγει.

Ο Μάκης έκανε ό,τι μπορούσε. Στα συν τα φετινά ότι πήραμε κι άλλον τίτλο (κούπα να είναι κι ό,τι να ναι). Η ομάδα όσο περίεργο κι αν ακούγεται έκανε βήματα μπροστά φέτος. Σε γενικές γραμμές ήμασταν καλύτεροι από πέρυσι. Πιο ομάδα, αλλά δεν είχες το κρύο αίμα, τον ηγέτη μετά τον τραυματισμό του Μάτσιουλις.

Θα ξαναπάρω 2 διαρκείας για του χρόνου γιατί ο Μάκης το αξίζει. Όσοι μπορούν ας βοηθήσουν το μπασκετ, γιατί έτσι όπως έχει γίνει το άθλημα στην Ευρώπη είναι πολύ δύσκολο να φτιάξεις ομαδάρα χωρίς την συμπαράσταση του κόσμου.

Link to comment
Share on other sites

Του κόσμου το περίγελο κατήντησε η ομάδα. Να χάνει διαδοχικά από όμάδες με κατώτερο προϋπολογισμό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ε πέρσι κέρδισε ομάδες με μεγαλύτερο μπάτζετ κ κατέκτησε 2 τρόπαια. 

Οι αποτυχίες καταπινονται πιο εύκολα όταν βλέπεις τουλαχιστον προσπάθεια. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ο ανθρωπος τουλαχιστον προσπαθει με αυτα που μπορει δεν κοροιδευει και εχουμε και ολους αυτους που βλεπουν το οακα απο φωτογραφια να του κανουν υψηλη κριτικη ραπτικη..

Αφου δεν ασχολειστε μη κανετε ουτε σχολιο στο ιντερνετ κλαψτε εκει για το τιγρη και πολυ σας ειναι.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Προς τα πάνω κοιτάμε, την ΑΕΚ την θέλουμε ψηλά. Αν ψάχνουμε δικαιολογίες δείχνει ότι συνηθίσαν κάποιοι την ΑΕΚ χαμηλά στο μπάσκετ. Εγω όχι παρότι γαλουχηθήκαμε με την ΑΕΚ να κερδίζει τον Άρη μετά από επτά χρόνια και να πανηγυρίζουμε με πρωτόγνωρο τρόπο.

Ο Μελισσαν δέχεται κριτική και σε τελική ανάλυση τρίτος σε χρήματα, τρίτοι βγαίνουμε. Εκτός αν στο μπάσκετ αρκεί η προσπάθεια και δεν τρέχει μία να χάνουμε, δείγμα επαναλαμβάνω διαφορετικής αντιμετώπισης του τμήματος σαν να είναι η ΑΕΚ πιο δεύτερο μέγεθος.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, NIS21 said:

Ετσι ακριβως ο ανθρωπος τουλαχιστον προσπαθει με αυτα που μπορει δεν κοροιδευει και εχουμε και ολους αυτους που βλεπουν το οακα απο φωτογραφια να του κανουν υψηλη κριτικη ραπτικη..

Αφου δεν ασχολειστε μη κανετε ουτε σχολιο στο ιντερνετ κλαψτε εκει για το τιγρη και πολυ σας ειναι.

Πόσα πλήρωσες πέρυσι συνολικά για την ΑΕΚ ως οργανισμό? Εγω μπορώ να σου στείλω όλες τις αποδείξεις με ονοματεπώνυμο, παρότι δεν είμαι λεφτάς έσκασα τριψήφιο αριθμό. Ασε τις τζάμπα μαγκιές, αν έμαθες την ΑΕΚ να χάνει από μικρομεσαίες ομάδες δεν με αφορά αλλά δείχνει κακή νοοτροπία.

Η αλα καρτ αντιμετώπιση της ΑΕΚ φανερώνει και εμπάθεια αλλά και ότι βλέπουν κάποιοι το μπάσκετ σαν να μη πειράζει να είμαστε κάτω από τριτοδεύτεροι, δεν βαριέσαι βρε αδελφέ γίνεται μία προσπάθεια κλπ.

Δείγμα της αποΑΕΚοποίησης στο μπάσκετ λόγω ανομβρίας τίτλων. Ο Μάκης κάνει προσπάθεια αλλά υπάρχει η απαίτηση όταν δεν υπάρχει Ολυμπιακός η ΠΑΟ να είμεθα δεύτεροι. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Προ Μάκη εγώ έζησα 2 κύπελλα, 1 πρωταθλημα κ 1 σαπορτα, με Μάκη 1 κύπελλο, 1 τσουλου κ 1 διπηπειρωτικο. Ε δεν τον λες κ αποτυχημένο. 

Κ επειδή νομίζω πάνω κάτω είμαστε ίδια ηλικία, δεν νομίζω να έχεις διαφορετικά βιώματα. 

Επισης είναι κ ένας άνθρωπος που δεν έταξε ποτέ κ τίποτα, ούτε μοιράζει ατάκες δεξιά κ αριστερά. Χαμηλά κράτα την μπάλα κ στα μάτια μου τουλάχιστον προσπαθεί. 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bluesman said:

Προς τα πάνω κοιτάμε, την ΑΕΚ την θέλουμε ψηλά. Αν ψάχνουμε δικαιολογίες δείχνει ότι συνηθίσαν κάποιοι την ΑΕΚ χαμηλά στο μπάσκετ. Εγω όχι παρότι γαλουχηθήκαμε με την ΑΕΚ να κερδίζει τον Άρη μετά από επτά χρόνια και να πανηγυρίζουμε με πρωτόγνωρο τρόπο.

Ο Μελισσαν δέχεται κριτική και σε τελική ανάλυση τρίτος σε χρήματα, τρίτοι βγαίνουμε. Εκτός αν στο μπάσκετ αρκεί η προσπάθεια και δεν τρέχει μία να χάνουμε, δείγμα επαναλαμβάνω διαφορετικής αντιμετώπισης του τμήματος σαν να είναι η ΑΕΚ πιο δεύτερο μέγεθος.

 

Δεν πηγαινε σε σενα αυτο μιλαγα γενικα και σε οσους εχουν την μυγα μην παραληρεις.

Ολοι ξενερωσαμε αλλα σαν κοσμος ολη αυτη τη πενταετια με τη σταση μας δεν εχουμε δικαιωμα να κανουμε κριτικη.

Πρωτα αυτοκριτικη μετα κριτικη.

Για να απαιτεις πρεπει να υπαρχεις οταν δεν υπαρχεις δεν απαιτεις λες ευχαριστω με οτι σου προσφερεται.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο λέω ότι πρέπει να αλλάξει. Εκτιμώ τον Μάκη, έχω την απαίτηση απλώς να είναι πίσω από Ολυμπιακό, ΠΑΟ και αναλόγως των δεδομένων σε φαιναλ φορ στην FIBA. Δεν μπορεί η ΑΕΚ να χάνει διαρκώς ας πούμε από τον ΠΑΟΚ που λειτουργεί ουσιαστικά στον αέρα. Και μάλιστα να χάνουμε με μυστήριους τρόπους  σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Η ΑΕΚ πρέπει να κοιτάει πιο ψηλά, να αλλάξουν οι παλιές σταθερές με εξαίρεση το διάλειμμα Φιλίππου. Δεν έχει τα λεφτά να ανταγωνιστεί Γιαννακόπουλο, όμως απαιτείται μία μεγαλύτερη ανταγωνιστικότητα.

Διαφωνώ όμως στο θέμα των Ανω Λιοσίων επειδή δυσχεραίνει και την προσβασιμότητα και πολλά άλλα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×