Jump to content

AEK- Πρόγραμμα Super League 2019-20


AlexKR21
 Share

Recommended Posts

Γιατί δεν το θυμάμαι καν το περσινο; Πότε παίξαμε πέρυσι εκει, τι εποχή ήταν;

Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Γιατί δεν το θυμάμαι καν το περσινο; Πότε παίξαμε πέρυσι εκει, τι εποχή ήταν;

Προς το τελος του πρωταθληματος

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vargas21 said:

Και το '15 περασαμε με διπλο απο εκει. Τελευταια ηττα το 2012 με 1-0 μετα εχουμε 3 χ και 2 νικες 

Το 15 είχαμε ανέβει Α εθνική, παίξαμε εκεί 2η ή 3η αγωνιστική, πάντως ήταν τέλη Αυγούστου και δεν είχαμε σέντερ φορ. Φέραμε 0-0 και μετά το ματς στα πηγαδάκια στην εξέδρα λέγαμε τότε οι αφελείς " ε δε μπορεί ο τίγρης να αφησει την ομάδα χωρίς φορ, κάποιον θα φέρει αύριο". Λολ

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stavros 9-11 said:

Το 15 είχαμε ανέβει Α εθνική, παίξαμε εκεί 2η ή 3η αγωνιστική, πάντως ήταν τέλη Αυγούστου και δεν είχαμε σέντερ φορ. Φέραμε 0-0 και μετά το ματς στα πηγαδάκια στην εξέδρα λέγαμε τότε οι αφελείς " ε δε μπορεί ο τίγρης να αφησει την ομάδα χωρίς φορ, κάποιον θα φέρει αύριο". Λολ

Δικιο εχεις , για το κυπελλο κερδισαμε 0-1 

Link to comment
Share on other sites

Παντως εχουμε τις λιγοτερες νικες εκει.Η μπουγατσα εχει 13 αλλα εχει 9 ηττες, ο γαυρος εχει 19 νικες και 7 ηττες και ο βαζελος νομιζω 14 νικες και 9 ηττες.

Εμεις και ο γαυρος εχουμε τις λιγοτερες ηττες.Εμεις εχουμε πολλες ισοπαλιες.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
9 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Παντως αν τελικά βγούμε τρίτοι θα ναι ελλείψει τέταρτου. 

Θα μπορουσε να πει κανεις το ιδιο ομως και για τους 2 πρωτους οτι δεν υπαρχει τριτος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Man Of Faith said:

Θα μπορουσε να πει κανεις το ιδιο ομως και για τους 2 πρωτους οτι δεν υπαρχει τριτος.

Όντως δεν υπάρχει τρίτος διεκδικητής του πρωταθληματος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κι εγώ επειδη θεωρω, ακόμα και σημέρα, ότι έχουμε καλύτερη ομάδα (και προπονητη) και απο ολυμπιακο θα ελεγα 25.

Μια συγκομιδη 22 βαθμων, υπονοεί μαξιμουμ 2 ήττες.

Μια συγκομιδή 23-25 βαθμών, υπονοεί μάξιμουμ 1 ήττα.

Ειμαι αρκετά αισιόδοξος, ίσως αλλά πιστευω ότι η ομαδα μπορεί.

Δεν εχω ψυχολογησει ακόμα τη συμπεριφορά των μη πρταθληματικων ομάδων στα ΠΟ για να μπορω να αξιολογήσω τι θα κανουν οι αλλες ομαδες. ολυμπιακος και παοκ.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει άμεσα η γραμμή του οφσάιντ, από τα πλέι οφ της Superleague, όπως αποφασίστηκε στη συνεδρίαση της Εκτελεστικής Επιτροπής της ΕΠΟ.

Οριστική λύση στο θέμα των... αμφισβητούμενων οφσάιντ θα δοθεί -επιτέλους- από τα φετινά πλέι οφ του πρωταθλήματος. 

Σύμφωνα με πληροφορίες στη σημερινή συνεδρίαση της Εκτελεστικής Επιτροπής της ΕΠΟ αποφασίστηκε να προχωρήσει άμεσα η διαδικασία και να αγοραστεί η τεχνολογία από την εταιρεία που έχει τα δικαιώματα του VAR. 

Βεβαίως οι χρόνοι πλέον είναι αρκετά πιεστικοί μέχρι να εκπαιδευτούν όλοι οι εμπλεκόμενοι, διαιτητές και τεχνικοί, ωστόσο αναμένεται να είναι όλα έτοιμα με την έναρξη των πλέι οφ της Superleague, στις 7 Μαρτίου. 

Στον αντίποδα είναι εξαιρετικά αμφίβολο αν θα είναι έτοιμες οι διαδικασίες για να δούμε τη γραμμή του οφσάιντ και στα ημιτελικά του Κυπέλλου, που ξεκινούν το διήμερο 4-5/3. 

Από εκεί και πέρα η Εκτελεστική Επιτροπή της ομοσπονδίας αποφάσισε την προκήρυξη έκτακτης Γενικής Συνέλευσης για την τροποποίηση του καταστατικού με φόντο τις εκλογές, όπως και η αποστολή αιτήματος στο Υπουργείο Ψηφιακής Πολιτικής για την αύξηση του αριθμού των αγώνων που θα γίνεται χρήση του VAR. 

Link to comment
Share on other sites

Καλά, είμαι τελείως άσχετος με ελληνικό πρωτάθλημα. Δλδ τι γραμμή χρησιμοποιούσανε μέχρι τώρα αν όχι την γραμμή του VAR; ?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, amd said:

με το ματι

Σοβαρά ρωτάω, μη με κοροϊδεύετε! :D (πες μου ότι δεν είναι σοβαρό αυτό που έγραψες)

Link to comment
Share on other sites

Πολλά θα εξαρτηθούν από τη σειρά που γίνουν τα παιχνίδια.

Αν ξεκινήσεις με νίκη στη έδρα σου πχ με έναν από τους 2 γαύρους μπαίνεις γερά στη διεκδίκηση της δεύτερης θέσης.

Link to comment
Share on other sites

Ενα +6 να είχαμε και τα Play off Θα έπαιρναν φωτιά

Θελω να δω πως θα κρατήσει την ομάδα ο Καρέρα με τον στόχο της 2ης θέσης και του ρυθμιστή

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

Σοβαρά ρωτάω, μη με κοροϊδεύετε! :D (πες μου ότι δεν είναι σοβαρό αυτό που έγραψες)

αληθεια ρε σου λεω δεν εχουν γραμμη οι var εχουν δικη τους παραγωγη δεν βλεπουν τις γραμμες τις τηλεορασης

Link to comment
Share on other sites

Ωραια.  Εγω λεω ο στόχος είναι η 2η θέση. Ανεξάρτητα αποφασης για παοκ.

63, 58, 50 ειναι η βαθμολογια (μένει μια αγωνιστική πριν τα ΠΟ).

Τα ερωτήματα είναι:

α) μπορει η ΑΕΚ να κανει το πολυ μια ηττα στα ΠΟ; - κατα τη γνωμη μου ειναι εφικτο

β) στα δεκα ματς, ο ολυμπιακός; θα κάνει τουλάχιστον 2 ήττες; - τωρα εχει μηδεν ηττες. στατιστικα περιμενα να κάνει ήττες νωρίτερα. Θεωρώ ότι θα υπάρξει στατιστικη διόρθωση (*)

γ) ο παοκ θα καταρρευσει εντελως στα ΠΟ? - μου φαινεται πιθανό. Υπάρχει δυσαρέσεκεια στο προσωπο του φερειρα (απο παικτες, διοικηση, οπαδους), οι παικτες που αντικειμενικα ειναι καλοι φαινεται να ειναι καμμενοι και -παρολο που ακουγεται παράξενο- χωρις κινητρο. αιωρειται μια νωθροτητα.

δ) Στα δεκα ματς αυτα των πο, θα κατέβουν ανταγωνιστικά οι παναθηναικός, αρης, αστερας/οφη? - αυτο για μενα ειναι εντελώς άγνωστο αλλα και ουσιαστικό για ολα τα παραπάνω.

 

(*) Γραφτηκαν και ειπωθηκαν απο αρδ διθυραμβοι για την ομαδα του ολυμπιακου. Εχω δει ολοκληρα ματς του ολυμπιακου, όχι ντερμπυ. Θεωρω οτι υπαρχει υπερβολη τοσο στην ποιοτητα των παικτων όσοω και στην ποιοητητα του προπονητη. Το οτι βαθμολογικα δεν εχει φανει δεν σημαινει οτι δεν θα φανει. Ίσως τελικα στα ΠΟ δουμε πράγματα που θα τρίβουμε τα μάτια μας.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SpiRos said:

Σοβαρά ρωτάω, μη με κοροϊδεύετε! :D (πες μου ότι δεν είναι σοβαρό αυτό που έγραψες)

Η γραμμη που βλεπουμε εμεις ειναι της Nova. Ο VAR δεν την βλεπει, διοτι νομιζω εχουν ξεχωριστη καλυψη του αγωνα ή κατι τετοιο.

Αν θυμασαι 1η αγωνιστικη(;), στον αγωνα του Ολυμπιακου με τον Αστερα, υπηρξαν κατηγοριες προς την Νοβα για το γεγονος οτι δεν εδωσε καλυτερο πλανο στο πεναλτυ που κανει ο Ελ Αραμπι στον Μπαραλες. Στην συνεχεια η Νοβα εβγαλε ανακοινωση οτι δεν εχει καμια σχεση με το VAR.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Aussie said:

Η γραμμη που βλεπουμε εμεις ειναι της Nova. Ο VAR δεν την βλεπει, διοτι νομιζω εχουν ξεχωριστη καλυψη του αγωνα ή κατι τετοιο.

Αν θυμασαι 1η αγωνιστικη(;), στον αγωνα του Ολυμπιακου με τον Αστερα, υπηρξαν κατηγοριες προς την Νοβα για το γεγονος οτι δεν εδωσε καλυτερο πλανο στο πεναλτυ που κανει ο Ελ Αραμπι στον Μπαραλες. Στην συνεχεια η Νοβα εβγαλε ανακοινωση οτι δεν εχει καμια σχεση με το VAR.

Ναι ναι, μέχρι εκεί το ήξερα ότι εμείς βλέπουμε άλλη γραμμή. Αλλά στο VAR δεν βλέπουνε καμία γραμμή τότε στην Ελλάδα; Και πώς αποφασίζουν; Μου φαίνεται απίστευτο.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×