Jump to content

Recommended Posts

Guest XAMΠOΣ
20 minutes ago, nedved21 said:

καλα τους παικτες που εχουν βγαλει οι "γυφτοι" και οι "βλαχοι,"

ουτε που τους φανταζεται η Γρεκια.

Δεν ηταν ποδοσφαιρικο το σχολιο... για στυλ αναφερομαστε....με τον AG21 ...και οι γυφτοβραζιλιανοι καλη μπαλα παιζουν. Οι βλαχοζασταβες πριν 40 χρονια.

Παντως η Γρεκια το 04 2 φορες τους τρυπησε στο σπιτι τους μεσα οταν δεν ειχαν τιτλο ακομα κλαιει η Κριστιανα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Πανε να μας παρουσιασουν το βερντε παιχταρα,και να ο βερντε εκλεισε,και να ο βερντε ερχεται με 5 θαυμαστικα

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Δεν ηταν ποδοσφαιρικο το σχολιο... για στυλ αναφερομαστε....με τον AG21 ...και οι γυφτοβραζιλιανοι καλη μπαλα παιζουν. Οι βλαχοζασταβες πριν 40 χρονια.

Παντως η Γρεκια το 04 2 φορες τους τρυπησε στο σπιτι τους μεσα οταν δεν ειχαν τιτλο ακομα κλαιει η Κριστιανα.

 

Ειναι πολυ ανωτεροι σε ποδοσφαιρικο ταλεντο οι Γιουγκοσλαβοι,

σε ολες τις εποχες, οχι μονο πριν 40 χρονια.

Δεν λεω οτι ειμαστε ανυπαρκτοι, απλα ειναι ανωτεροι και οι Πορτογαλοι και οι Σλαβοι,

σε ποδοσφαιρικο επιπεδο.

Και προπονητες καλυτερους βγαζουν, και παικτες.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stavros 9-11 said:

Επειδή έχω χάσει επαφή, πήραμε/παίρνουμε τίποτα παιχτούρες;

Τον Βερντε ρεζερβα της Ρομα, που επαιζε δανεικος σε μικρομεσαιες Ιταλιας-Ισπανιας,

23 χρονων.

Και τον Ολιβειρα, που θεωρουταν ταλεντο στην Πορτογαλια,

και εχει στα 27 του μια μετρια/επαρκη καριερα σε Πορτογαλια-Γαλλια-Αγγλια.

 

Για τον Βερντε "σκαμε" 1εκ στη Ρομα και 500κ για 3 χρονια,

για τον Πορτογαλο 1+εκ μισθο για 2 χρονια, ελευθερο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι η επικρατεστερη ενδεκαδα μας αυτην την στιγμη ειναι

 

Μπαρκας

Παουλινιο - Βρανιες -Τσιγκρινσκι - Χουλτ

Σιμοες - Σιμαο

Βερντε - Λιβαγια - Μανταλος (Ζεραλδες)

Ολιβειρα

 

με τους Κρστιτσιτς, Μπακακη να διεκδικουν

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, nikos said:

νομιζω οτι η επικρατεστερη ενδεκαδα μας αυτην την στιγμη ειναι

 

Μπαρκας

Παουλινιο - Βρανιες -Τσιγκρινσκι - Χουλτ

Σιμοες - Σιμαο

Βερντε - Λιβαγια - Μανταλος (Ζεραλδες)

Ολιβειρα

 

με τους Κρστιτσιτς, Μπακακη να διεκδικουν

Θα λεγα οτι ο Μπακακης θα την φαει την θεση του Παουλινιο ο οποιος πρεπει να ναι ψιλομαπα, ενω θεωρω οτι ο Ζεραλδες ως παικτης του Καρντοσο θα ναι βασικος. Τωρα θα φαει το θεση του αρχηγου; Του Λιβαγια; Επειδη απ οτι εχω μαθει ο παικτης ειναι 10αρι (δεν εχω δει τα φιλικα να τον κρινω προσωπικα) πιστευω οτι ο Λιβαγια θα γινει ουσιαστικα 12ος παικτης μας, οπως ηταν πανω κατω και επι Μανολο. Επισης το ιδανικο θα ταν να πουληθει ο Γαλανο και να ρθει ψηλο, ογκωδες 6αρι για βασικος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, AlexKR21 said:

Θα λεγα οτι ο Μπακακης θα την φαει την θεση του Παουλινιο ο οποιος πρεπει να ναι ψιλομαπα, ενω θεωρω οτι ο Ζεραλδες ως παικτης του Καρντοσο θα ναι βασικος. Τωρα θα φαει το θεση του αρχηγου; Του Λιβαγια; Επειδη απ οτι εχω μαθει ο παικτης ειναι 10αρι (δεν εχω δει τα φιλικα να τον κρινω προσωπικα) πιστευω οτι ο Λιβαγια θα γινει ουσιαστικα 12ος παικτης μας, οπως ηταν πανω κατω και επι Μανολο. Επισης το ιδανικο θα ταν να πουληθει ο Γαλανο και να ρθει ψηλο, ογκωδες 6αρι για βασικος.

oπως ειναι τωρα το ροστερ η 3αδα πισω απο τον Ολιβειρα θα ειναι απο αριστερα προς τα δεξια: Μανταλος- Ζεραλδες/Λιβαγια - Βερντε. Ο Μανταλος θα βολευτει σταριστερα παλι αφου δεν βλεπω αλλον μεχρι τωρα να μπορει να ξεκινησει βασικος για αυτη τη θεση (ο αλμπανης???)
Λογικα ο Λιβαγια με τον Ζεραλδες θα εναλλασονται στη θεση πισω απο τον φορ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, George_D said:

 oπως ειναι τωρα το ροστερ η 3αδα πισω απο τον Ολιβειρε θα ειναι απο αριστερα προς τα δεξια: Μανταλος- Ζεραλδες/Λιβαγια - Βερντε. Ο Μανταλος θα βολευτει σταριστερα παλι αφου δεν βλεπω αλλον μεχρι τωρα να μπορει να ξεκινησει βασικος για αυτη τη θεση (ο αλμπανης???)
 Λογικα ο Λιβαγια με τον Ζεραλδες θα εναλλασονται στη θεση πισω απο τον φορ

+μπορεί να βλέπουμε Λιβάγια κορυφή, Ζεράλδες πίσω αν υπάρχει θεμα τιμωρίας/τραυματισμού Ολιβέιρα ή και για απλό ροτέισον

Έναν ακραίο να νιώθει την ανάσα του ο αρχηγός θέλω και 1 στόπερ ασφαλώς και είμαστε ψιλοκομπλέ θεωρώ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος προκειται να αποτελεσει τον 12ο παικτη μας φετος αυτος δεν προκειται να ειναι ο Λιβαγια. Εαν θελησει να εχει μια συγκεκριμενη πρωτη αλλαγη σε καθε ματς ο Καρντοσο θεωρω οτι θα ειναι ο Ζεραλδες και οχι καποιος εκ των Μανταλου/Λιβαγια. Για μενα κακως αποκτηθηκε ο Ζεραλδες. Ηθελες εναν Βερντε-Καρταμπια και στα αριστερα και τον Λιβαγια πισω απο τον φορ, με τον Μανταλο να αποτελει τον 12ο παικτη σου. Επιλογη Καρντοσο θα μου πειτε τωρα οτι ειναι αυτα...συνεχιζουμε ομως να παιζουμε με 2-3 δεκαρια και φετος στην ιδια 11αδα απο ο,τι φαινεται.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από την εικόνα που έχω σχηματίσει αποσα διαβάζω αν αποκτηθεί εξτρέμ ένας εκ των αλμοανη/Ντελετιτς θα φύγει δανεικος. 

Για στόπερ πιστεύω ψάχνουν απλά δεν βιάζονται. Σου λέει αν τραυματιστεί ο τσιγκρινσκι πάμε έστω με Οικονόμου-βρανιες στα προκριματικα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Aussie said:

Αν καποιος προκειται να αποτελεσει τον 12ο παικτη μας φετος αυτος δεν προκειται να ειναι ο Λιβαγια. Εαν θελησει να εχει μια συγκεκριμενη πρωτη αλλαγη σε καθε ματς ο Καρντοσο θεωρω οτι θα ειναι ο Ζεραλδες και οχι καποιος εκ των Μανταλου/Λιβαγια. Για μενα κακως αποκτηθηκε ο Ζεραλδες. Ηθελες εναν Βερντε-Καρταμπια και στα αριστερα και τον Λιβαγια πισω απο τον φορ, με τον Μανταλο να αποτελει τον 12ο παικτη σου. Επιλογη Καρντοσο θα μου πειτε τωρα οτι ειναι αυτα...συνεχιζουμε ομως να παιζουμε με 2-3 δεκαρια και φετος στην ιδια 11αδα απο ο,τι φαινεται.

 

Θεωρώ ότι δύσκολα ο Καρντόσο θα επέμενε τόσο πολύ για έναν παίκτη που δεν θεωρεί βασικό. Συν ότι είναι ανθρώπινο σε ένα νέο ξεκίνημα, σε ένα νέο περιβάλλον να πορευτείς αρχικά με τους... δικούς σου, μέχρι να βρεις τα πατήματά σου. Επιπλέον και ο ίδιος ο Λιβάγια έχει δείξει πως όταν έρχεται από τον πάγκο μπορεί να ανταποκριθεί πολύ καλά, ενώ λειτουργεί σαν... μπαλαντέρ με την έννοια ότι μπορεί να παίξει φορ, πίσω απ τον φορ ή και 2ος επιθετικός.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, AlexKR21 said:

Θεωρώ ότι δύσκολα ο Καρντόσο θα επέμενε τόσο πολύ για έναν παίκτη που δεν θεωρεί βασικό. Συν ότι είναι ανθρώπινο σε ένα νέο ξεκίνημα, σε ένα νέο περιβάλλον να πορευτείς αρχικά με τους... δικούς σου, μέχρι να βρεις τα πατήματά σου. Επιπλέον και ο ίδιος ο Λιβάγια έχει δείξει πως όταν έρχεται από τον πάγκο μπορεί να ανταποκριθεί πολύ καλά, ενώ λειτουργεί σαν... μπαλαντέρ με την έννοια ότι μπορεί να παίξει φορ, πίσω απ τον φορ ή και 2ος επιθετικός.

Σαφως και μπορει να τα κανει ο Λιβαγια ολα αυτα που λες...Ομως οντας ο μοναδικος ποιοτικος σου παικτης δεν υπαρχει λογος να τον κρατας στον παγκο για 60-70 λεπτα. Μπορει να χρειαστει και αυτο εαν πρεπει να κατεβεις πιο αμυντικα σε 2-3 ματς κατα τη διαρκεια της σεζον, ομως δεν νομιζω πως ο ρολος του θα ειναι να ερχεται απο τον παγκο.

Ο Ζεραλδες δεν μου εχει δειξει τιποτα θετικο προσωπικα αν και ειναι νωρις, αλλα πιστευω οτι θα ανεβασει ρυθμους σιγα σιγα. Ωστοσο δεν βλεπω να αποτελει βασικο γραναζι μας φετος και μακαρι να κανω λαθος. Θεωρω οτι αυτος θα ειναι που θα γεμιζει τα κενα και θα αποτελει την πρωτη αλλαγη μας φετος, αγωνιζωμενος οπου απαιτουν οι περιστασεις ειτε στον αξονα ειτε στα πλαγια. Δεν νομιζω πως θα εχει στανταρ θεση ο Πορτογαλος στη 11αδα. Πιο πολυ για filler τον κοβω με βαση το τωρινο μας ροστερ. Ολα αυτα και αν σκεφτεις οτι ειναι δανεικος διχως οψιον με κανουν να πιστευω οτι θα ειναι ο φετινος Μπογε...ξενο σωμα απο την αρχη της σεζον.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×