Jump to content

Recommended Posts

Ε, όταν περιμένεις το άλλον ως χωστη κι αυτος μπαίνει θεωρώντας κατόρθωμα να παριστάνει τον διαχειριστή και μάλιστα με νοοτροπία πολύ περασμένων χρόνων, τι να περιμενεις.

Ας τον φωτίσει ο θεός του ποδοσφαίρου τι να πω. Αν και τον παρά φώτισε ήδη για μια σεζόν, κι ακόμα παραπανω.

υγ. Κλείστε καναν παίκτη ρεεεεε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως περνάνε οι μέρες/βδομάδες με Βερντε και Ολιβέιρα, αν χαλάσουν θα ξανά ψάχνουν 2 βδομαδες κλπ,  ικανοί είναι να τον ροκανίσουν σιγά σιγά τον χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να τελειώσει γρήγορα του Βέρντε, απ'όσο τον είδα έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά. ( ό,τι μπορεί να καταλάβει κανείς από βιντεάκια τέλος πάντων)

Καρτάμπια δεν έχω μπει καν στον κόπο να δω, θεωρώ απίθανο να τον πάρουμε με τα ποσά που ακούγονται οπότε κρατιέμαι και δε μπαίνω στη διαδικασία.

Ο Ολιβέιρα δε μου κάθεται καθόλου, για κάποιο λόγο. Μου φαίνεται τσουτσέκι και ατσούμπαλος όσο τον έχω δει, και παίχτης που πανηγυρίζει με αυτόν τον τρόπο μου δείχνει κακώς εννοούμενο εγωισμό και έλλειψη σεβασμού στον προπονητή και την ομάδα. Έχω μια αίσθηση ότι θα μας βγει σε κακό άμα έρθει. (τον είχε λέει στον πάγκο ο κόουτς καιρό, και όταν τελικά μπήκε και σκόραρε πήγε να του κάνει τσαμπουκά - έλεος δηλαδή)

 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Tους παιχτες που ψαχνουμε και ζηταμε με τοσο λιγα λεφτα και θελουμε να κανουν και την διαφορα οταν εμεις ζηταμε 10 για το μανταλο και 3 για το μπακακη καποιοι προφανως τους ''σκοτωνουν'' για να τους ξεφορτωθουν γιατι καποιο προβλημα εχουνε....αλλες φορες νοητικο αλλες φορες χαρακτηρα αλλες φορες κινητικο κτλ. Νορμαλ παιχτης να κανει την διαφορα με αυτα τα λεφτα ειναι αστειο να το συζηταμε.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Evolve said:

Μακάρι να τελειώσει γρήγορα του Βέρντε, απ'όσο τον είδα έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά. ( ό,τι μπορεί να καταλάβει κανείς από βιντεάκια τέλος πάντων)

Καρτάμπια δεν έχω μπει καν στον κόπο να δω, θεωρώ απίθανο να τον πάρουμε με τα ποσά που ακούγονται οπότε κρατιέμαι και δε μπαίνω στη διαδικασία.

Ο Ολιβέιρα δε μου κάθεται καθόλου, για κάποιο λόγο. Μου φαίνεται τσουτσέκι και ατσούμπαλος όσο τον έχω δει, και παίχτης που πανηγυρίζει με αυτόν τον τρόπο μου δείχνει κακώς εννοούμενο εγωισμό και έλλειψη σεβασμού στον προπονητή και την ομάδα. Έχω μια αίσθηση ότι θα μας βγει σε κακό άμα έρθει. (τον είχε λέει στον πάγκο ο κόουτς καιρό, και όταν τελικά μπήκε και σκόραρε πήγε να του κάνει τσαμπουκά - έλεος δηλαδή)

 

Δεν θα είναι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος βλαμμένος που ήρθε στην ομάδα. :D Μόνο και μόνο για το κοντρόλ στην κίνηση με το στήθος και το πλασέ μετά, εγώ ψἠνομαι. :D (και για πολλά άλλα)

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Βρανιες Λιβαγια και αυτος ο Μελ θα χρειαστει να αγορασει κανενα στρεμα μεσα στο δαφνι να κανουν ατομικη προπονηση.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Βρανιες Λιβαγια και αυτος ο Μελ θα χρειαστει να αγορασει κανενα στρεμα μεσα στο δαφνι να κανουν ατομικη προπονηση.

Και πτέρυγα για μας τους οπαδούς φυσικά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν νομιζω οτι ειναι περιπτωση Βρανιες ο παικτης,

ουτε καν Λιβαγια.

Εχουμε στην ομαδα παικτη που ειχε πει "πουτα μαντρε" στον προπονητη του.

Δεν εκανε και τπτ παραπανω ο Ολιβειρα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Tους παιχτες που ψαχνουμε και ζηταμε με τοσο λιγα λεφτα και θελουμε να κανουν και την διαφορα οταν εμεις ζηταμε 10 για το μανταλο και 3 για το μπακακη καποιοι προφανως τους ''σκοτωνουν'' για να τους ξεφορτωθουν γιατι καποιο προβλημα εχουνε....αλλες φορες νοητικο αλλες φορες χαρακτηρα αλλες φορες κινητικο κτλ. Νορμαλ παιχτης να κανει την διαφορα με αυτα τα λεφτα ειναι αστειο να το συζηταμε.

Έχουνε έρθει στην ιστορία της ομάδας πολύ καλοί παίχτες που κάνανε διαφορά χωρίς μπάτζετ premier league. Προφανώς δε γίνεται να κάτσει και να είναι όλοι καλοί που φέρνουμε, αλλά ούτε σημαίνει ότι επειδή παίζουμε σε ένα συγκεκριμένο budget θα είναι όλοι το ίδιο επίπεδο ή θα προσφέρουν όλοι ακριβώς το ίδιο. Μέσα στο σύνολο των παιχτών που μπορούμε να φέρουμε παίζουν παίχτες με διαφορετικά χαρακτηριστικά (θέση, ηλικία, εμπειρία, τεχνική, αθλητικά προσόντα, μυαλό, χαρακτήρας κλπ) και δε μπορείς να λες "ε με τόσα λεφτά όλοι τα ίδια θα είναι τι το ψάχνουμε". Εμένα πχ δε μου αρέσουν τα χαρακτηριστικά του Ολιβέιρα όσο τον είδα (και ναι ο κωλοπαιδισμός συγκαταλέγεται σε αυτά) ενώ άλλος παίχτης με τα ίδια λεφτά μου κάνει πιο πολύ. Βέβαια εγώ είμαι και άμπαλος αλλά κουβέντα κάνουμε

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nedved21 said:

Καλα δεν νομιζω οτι ειναι περιπτωση Βρανιες ο παικτης,

ουτε καν Λιβαγια.

Εχουμε στην ομαδα παικτη που ειχε πει "πουτα μαντρε" στον προπονητη του.

Δεν εκανε και τπτ παραπανω ο Ολιβειρα.

Γκούγκλαρε "oliveira farke", το σκηνικό με τον πανηγυρισμό είναι απλά ενδεικτικό της σχέσης που είχε με τον προπονητή εκεί.

Πχ "From there, he’s held a publicly fragmented relationship with his German boss, blatantly defying coaching instructions and shooting from obscene positions rather than complying with Farke’s preferred methods." (https://thetilehurstend.sbnation.com/2019/1/23/18193373/view-from-the-town-end-nelson-oliveira-reading-fc-norwich-city)

Τέλος πάντως, δε θα γκρινιάξω κιόλας αν έρθει, απλά δίνω μεγάλη σημασία στη σχέση παίχτη-προπονητή (και παίχτη-συμπαιχτών βασικά) και ο τύπος κάποιο θέμα πρέπει να έχει. Μακάρι να τα βγάλει τα λεφτά του (αν έρθει).

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evolve said:

Γκούγκλαρε "oliveira farke", το σκηνικό με τον πανηγυρισμό είναι απλά ενδεικτικό της σχέσης που είχε με τον προπονητή εκεί.

Πχ "From there, he’s held a publicly fragmented relationship with his German boss, blatantly defying coaching instructions and shooting from obscene positions rather than complying with Farke’s preferred methods." (https://thetilehurstend.sbnation.com/2019/1/23/18193373/view-from-the-town-end-nelson-oliveira-reading-fc-norwich-city)

Τέλος πάντως, δε θα γκρινιάξω κιόλας αν έρθει, απλά δίνω μεγάλη σημασία στη σχέση παίχτη-προπονητή (και παίχτη-συμπαιχτών βασικά) και ο τύπος κάποιο θέμα πρέπει να έχει. Μακάρι να τα βγάλει τα λεφτά του (αν έρθει).

 

 

Ενταξει βεβαια αυτο ειναι μια συγκεκριμενη περιπτωση, με εναν συγκεκριμενο ανθρωπο.

Για τον Βρανιες και τον Λιβαγια μπορεις να βρεις παρα πολλα σκηνικα με μανουρες/τσαντιλες μεσα στο γηπεδο.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nedved21 said:

Ενταξει βεβαια αυτο ειναι μια συγκεκριμενη περιπτωση, με εναν συγκεκριμενο ανθρωπο.

Για τον Βρανιες και τον Λιβαγια μπορεις να βρεις παρα πολλα σκηνικα με μανουρες/τσαντιλες μεσα στο γηπεδο.

 

Ναι οκ μπορεί και να είναι έτσι, ή μπορεί και να είχε ο προπονητής ευθύνες. Δεν έχει ακουστεί και άλλο όνομα για τη θέση οπότε ας έρθει τουλάχιστον αυτός και τον κρίνουμε όταν παίξει

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Πηρε λεει ο Παναιτωλικος εναν εξτρεμ που ηταν στις ακαδημιες της Μπαρτσελονα και της Μαντσεστερ Σιτι. Τελικα και η κουτση μαρια παιρνει εξτρεμ εκτος απο εμας. Με 200κ τον χρονο ελευθερο που ειναι το ταβανι μας δεν υπαρχουν 2-3 παιχτες να τους παρει να τελειωνουμε? Αφου δεν μπορει να πληρωσει τι το κουραζει το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Είχε πάρει τον Μπαρμποσα β εθνική, ας πάρει καναν τέτοιον αν δεν του φτάνει το πορτοφόλι, τόσο πολύπλοκο είναι;

 

υγ. Θυμήθηκα όταν έφυγε που λέγαμε ότι  βρίσκεις ισάξιο μέσα σε μια βδομάδα. ?

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Μιζερια στα δυσκολα και το λεγαμε οτι τους αλλους τους εφερε με το κιλο ηταν οι ευκολοι με τα 200κ ελευθερους και δανεικους. Εξτρεμ και φορ κανει ΤΖΙΖ στην τσεπη για αυτο και δεν εχουμε τοσα χρονια και μας δουλευουν ψιλο γαζι .....

Ωραια διοικηση ομαδας.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Πιεζει η ΡΟΜΑ τους μανατζερΣ Νικο του παιχτη ασταματητα μην χασουν αυτο το 1εκ και καταστραφουν. Βασικη τους ενασχοληση πλεον ειναι η πιεση των μανατζερΣ του Βερντε. Ολα ειναι θεμα μανατζερΣ. Η ΑΕΚ δεν φταιει πουθενα. Φυσικα μολις οι μανατζερΣ του Βερντε βρουν καποια ΚΑΝΟΝΙΚΗ δδιοικηση ομαδας και τους δωσει οτι δινουν ολες οι ομαδες στον πλανητη οταν κανουν μεταγραφη θα δωσουν εκει τον παιχτη με κλειστα ματια και παλι θα διαβαζουμε για τους κακους μανατζερΣ οτι δεν υπαρχει κατι αλλο τωρα παμε οπως ειμαστε και βλεπουμε τον Γεναρη τα λεφτα στο συρταρι κτλ.

Τρομερος ενθουσιασμος για τις 2 μεταγραφες φορ και εξτρεμ οπως μας εχει πει ο ΚΕΦΤΕΣ εδω και 1 μηνα. Καθημερινος ενθουσιασμος.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×