Jump to content

Recommended Posts

Guest XAMΠOΣ

Χιαστο μονο στο ενα η και στα 2 ποδια εχει? Αν εχει και στα 2 μπορει να γινει και αρχηγος.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, tarasfw said:

Πωπω τραγελαφος...πραξικοπημα εχει γινει στη διοίκηση της ομαδας τελικά.

απο το 2013

Link to comment
Share on other sites

Με αυτόν τον Βίτορ που τον πήραμε από μανατζερογραφειο που δε ξέραμε αν παίζει εξτρεμ η μπακ, τελικά τον δώσαμε στον Άρη έπαιξε ένα ματς και χάθηκε, τι έγινε ξέρουμε; 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, SpiRos said:

Καθόλου λίγα.

Σωστα κανουν και δεν τα δινουν.Κατι διαβασα (δεν ξερω αν ισχυει), οτι θα εμενε ελευθερος και τα λεφτα αυτα θα τα διναμε στους μανατζερς.Απο την στιγμη που τα βρηκαμε με την Ρομα και τον παικτη (500.000 τον χρονο γραψανε), σωστα πραττει η διοικηση.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ήρωες όσοι ασχολούνται με τις μεταγραφές τις ΑΕΚ . Μιλάμε ότι πιο ψυχοφθόρο υπάρχει . Οι τύποι είναι << όποιος δεν θέλει να ζημώσει , δέκα μέρες κοσκινίζει  >> και δεν θέλουν να πάρουν παίκτη η μάλλον καλύτερα θέλουν να πάρουν ζάμπα παίκτη αξίας του στίλ << και αν σου κάτσει >> ε δεν είναι όλα τζόγος τελικά . 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε κύριοι αλλά η ΑΕΚ τα βρήκε με την Ρόμα σε ένα αξιοπρεπές ποσό, συμφώνησε για την αμοιβή του ποδοσφαιριστή, αυτά προκύπτουν εξ'Ιταλίας.

Το να μη θέλει να δώσει κερατιάτικα 6,5 κατοστάρικα που ισοδυναμούν και με ένα καλό συμβόλαιο για μη ελέυθερο παίκτη είναι λογική πράξη.

Ευθύνη εδω δεν έχει άμεσα ο Μελισσαν αλλά όσοι διαπραγματεύτηκαν την μεταγραφή τόσο στους χειρισμούς τους όσο και στις διαρροές.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bluesman said:

Με συγχωρείτε κύριοι αλλά η ΑΕΚ τα βρήκε με την Ρόμα σε ένα αξιοπρεπές ποσό, συμφώνησε για την αμοιβή του ποδοσφαιριστή, αυτά προκύπτουν εξ'Ιταλίας.

Το να μη θέλει να δώσει κερατιάτικα 6,5 κατοστάρικα που ισοδυναμούν και με ένα καλό συμβόλαιο για μη ελέυθερο παίκτη είναι λογική πράξη.

Ευθύνη εδω δεν έχει άμεσα ο Μελισσαν αλλά όσοι διαπραγματεύτηκαν την μεταγραφή τόσο στους χειρισμούς τους όσο και στις διαρροές.

Αυτό το post κάποιοι το γράφετε κάθε χρόνο και είμαι σίγουρος ότι θα ξαναγραφτει.

Δεν στο λέω επι προσωπικού, αλλά κάπου στερεύουν και οι δικαιολογίες.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Αυτό το post κάποιοι το γράφετε κάθε χρόνο και είμαι σίγουρος ότι θα ξαναγραφτει.

Δεν στο λέω επι προσωπικού, αλλά κάπου στερεύουν και οι δικαιολογίες.

 

Τι πιστεύεις ότι έγινε τότε στην περίπτωση του Βέρντε;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει Νικο θα πω και γω κατι πχι επι προσωπικού . Συμφωνείς για αυτοκίνητο τα βρίσκεις με την αντιπροσωπεία, τα βρίσκεις με ασφάλεια. Με ΚΤΕΟ ολα κομπλέ . Και πριν το πάρεις σου λεει το κρατος 45% πάνω για φόρο πολυτελείας. Μα τους λες ολα ειναι στην τιμη. Τα εχω συμφωνήσει ολα. Δεν νομιζω να τα έδινε κανεις τα παραπάνω. Και όχι δεν είμαι συνήγορος του τζάμπα . Απλά ΚΑΝΕΝΑΣ δεν θα πλήρωνε κέρατιατικα απο την τσέπη του 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Τι πιστεύεις ότι έγινε τότε στην περίπτωση του Βέρντε;

Αυτό έγινε ρε παιδιά.

Αλλα δεν έχετε κουραστεί τόσα χρονια

διαρροη => σήριαλ βδομαδων => τα ρίχνουμε σε Λυμπε ή σε τρίτους => «ο Λυμπε είναι καλό παιδί ρε μαλακες, τι τον βρίζετε»; 

 

 

Για όλη αυτήν την  φαρσοκωμωδία ποιος φταίει δλδ η διοίκηση ή εγώ;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και δεν είναι ότι πρέπει να πληρώσεις κερατιάτικα, που είναι μες το παιχνίδι. Είναι ότι το ποσόν είναι αντικειμενικά ψηλό σε σχέση με τα ποσά της αγοράς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Αυτό έγινε ρε παιδιά.

Αλλα δεν έχετε κουραστεί τόσα χρονια

διαρροη => σήριαλ βδομαδων => τα ρίχνουμε σε Λυμπε ή σε τρίτους => «ο Λυμπε είναι καλό παιδί ρε μαλακες, τι τον βρίζετε»; 

 

 

Για όλη αυτήν την  φαρσοκωμωδία ποιος φταίει δλδ η διοίκηση ή εγώ;

Ναι, έχουμε κουραστεί, ή τουλάχιστον έχουμε σταματήσει να το παίρνουμε στα σοβαρά το καλοκαιριάτικο, όταν υπογράψει ένας παίχτης υπέγραψε. Μέχρι τότε κάθε μέρα να χαλάω την ζαχαρένια μου και να αναλώνομαι στα ίδια και τα ίδια, ε όχι. Ο Μπλούζμαν έγραψε καθαρά για τις ευθύνες. Δεν φταις ούτε εσύ ούτε εγώ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

 

Αν δεν βλέπετε εσείς θέμα, με γεια σας με χαρά σας.

Τι εννοείς δεν τα βλέπουμε; Νίκο, διαβάζεις τι γράφουμε; Σοβαρά τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάτσε, έχουμε πει πριν χρόνια πως θα πάει η κατάσταση, και τώρα δεν τα βλέπουμε ξαφνικά; Σκάλωσα τώρα, δεν ξέρω πως να το εκλάβω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Έλα παιδιά άδικα υπάρχουν διαξιφισμοί μεταξύ μας. Το στορι ειναι γνωστό. Δεν θέλει η Ρομα, τα βρίσκουμε με τον παίχτη. Κλωτσάει η Ρομα. Τα βρίσκουμε με την Ρομα κλωτσάνε οι μάνατζερ τα βρίσκουμε με Ρους μάνατζερ και τελικά ο παιχτούν δεν γουστάρει ελληνικό πρωτάθλημα. Πόσες τέτοιες ιστορίες έχουμε απο χρόνια πίσω . Όταν υπογράψει ας κρίνουμε αλλιώς άδικα μαλώνουμε και διαβάζουμε ονόματα 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SpiRos said:

Τι εννοείς δεν τα βλέπουμε; Νίκο, διαβάζεις τι γράφουμε; Σοβαρά τώρα.

Διάβασα για πολλοστη φορά ότι για μεταγραφικό σήριαλ φταίει  ο υπάλληλος (ή και τρίτοι)  και όχι ο εργοδότης κι απο κάτω συμφωνήσατε.

Ειπα ΑΠΛΑ ότι εγώ δεν το βλέπω τόσο ήρεμα όσο εσείς. 

Αυτό. 

Τι να εκλαβεις; Ο καθένας αντέχει μέχρι εκεί που τον αφήνει η αντοχή του σε κάποια πράγματα. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikos said:

Διάβασα για πολλοστη φορά ότι για μεταγραφικό σήριαλ φταίει  ο υπάλληλος (ή και τρίτοι)  και όχι ο εργοδότης κι απο κάτω συμφωνήσατε.

 

Εδώ διαφωνούμε λοιπόν. Ο Μπλούζμαν έγραψε: Ευθύνη εδω δεν έχει άμεσα ο Μελισσαν αλλά όσοι διαπραγματεύτηκαν την μεταγραφή τόσο στους χειρισμούς τους όσο και στις διαρροές.

Εγώ από αυτό καταλαβαίνω ότι ο εργοδότης έχει έμμεσες ευθύνες, επειδή προσλαμβάνει υπαλλήλους που δεν μπορούν. Οι άμεσες ευθύνες στην περίπτωση αυτή είναι των υπαλλήλων. Όχι ότι ο Μελισαννίσης δεν ευθύνεται πουθενά.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SpiRos said:

Εδώ διαφωνούμε λοιπόν. Ο Μπλούζμαν έγραψε: Ευθύνη εδω δεν έχει άμεσα ο Μελισσαν αλλά όσοι διαπραγματεύτηκαν την μεταγραφή τόσο στους χειρισμούς τους όσο και στις διαρροές.

Εγώ από αυτό καταλαβαίνω ότι ο εργοδότης έχει έμμεσες ευθύνες, επειδή προσλαμβάνει υπαλλήλους που δεν μπορούν. Οι άμεσες ευθύνες στην περίπτωση αυτή είναι των υπαλλήλων. Όχι ότι ο Μελισαννίσης δεν ευθύνεται πουθενά.

Σωστά, Ακριβώς ετσι.Αμεσες ευθυνες ο Μελισααν εχει εκει που δεν δινει λογικά ποσα η οταν δεν δικτυωνεται σε λογικό βαθμο με ατζεντηδες. 

Γενικότερα ενας υπαλληλος παντα εχει ευθυνες, δεν βρισκόμαστε σε Σοβιετ.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SpiRos said:

Εδώ διαφωνούμε λοιπόν. Ο Μπλούζμαν έγραψε: Ευθύνη εδω δεν έχει άμεσα ο Μελισσαν αλλά όσοι διαπραγματεύτηκαν την μεταγραφή τόσο στους χειρισμούς τους όσο και στις διαρροές.

Εγώ από αυτό καταλαβαίνω ότι ο εργοδότης έχει έμμεσες ευθύνες, επειδή προσλαμβάνει υπαλλήλους που δεν μπορούν. Όχι ότι ο Μελισαννίσης δεν ευθύνεται πουθενά.

Ωραία είπε ότι έχει εμμεσες ευθύνες, ενώ εγώ λέω ότι έχει πλέον αποκλειστική ευθύνη μετά από τόσα χρόνια τα ίδια και τα ίδια. Δεν θα τα χαλάσουμε ούτε εκεί,ούτε πουθενά βασικά.

και εξηγούμαι έχω ήδη κουραστεί με αυτό που γίνεται με Βερντε και Ολιβέιρα ακομα κι αν κλείσουν τελικα (που δεν το βλέπω).

Σηριαλ βδομαδων μπορεί να είναι πολλοί παίκτες κι άλλων ομάδων. Αλλά 1) οι διαρροές είναι όταν πρέπει κι όσο πρέπει 2) υπάρχουν έτοιμες εναλλακτικές.

Σε εμάς ΚΑΘΕ χρόνο δεν συμβαίνει ούτε το 1), ούτε το 2) κι εμένα προσωπικά ως οπαδό της ομάδας αυτό με παιδεύει.

Link to comment
Share on other sites

Αστειότητες τώρα ότι κολλήσαμε στους μάνατζερ, επιπέδου 365... Αλλά και έτσι να είναι ... Τα χρήματα που θα έδινες για Πόνσε , γύρω στο δεκαρικάκι υποτίθεται σε βάθος τριετίας (με ρήτρα συμβόλαιο εφορία κλπ) τι γίνανε ; Κλειδωθήκανε στο συρτάρι πάλι; Όπως εκείνη η ...επιταγή του Ιμπίσεβιτς π.χ.;

Αφού βλέπεις ότι κολλάνε οι άλλες περιπτώσεις, με τα μισά πας ΣΗΜΕΡΑ και φέρνεις Καρτάμπια ... που και παικταράς είναι , και σε πολύ καλή ηλικία, και θα ζεστάνεις και τον κόσμο. Αλλά παπάρια μάντολες ...

Συζητάμε τελικά για όνειρα απατηλά ... τη στιγμή που έχει βγει (διασταυρωμένα μάλιστα) προς τα έξω, ότι ο κ. Δημήτρης έδωσε εντολή να κοπούν τα ...μισά σνακ στους παίκτες στην προετοιμασία ... ώστε να μειωθούν τα έξοδα κατά 500 ολόκληρα ευρώ !!

Αυτό, για να καταλάβουμε για τι επίπεδο ξεφτίλας κ γυφτιάς συζητάμε. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vamos bien said:

Αστειότητες τώρα ότι κολλήσαμε στους μάνατζερ, επιπέδου 365... Αλλά και έτσι να είναι ... Τα χρήματα που θα έδινες για Πόνσε , γύρω στο δεκαρικάκι υποτίθεται σε βάθος τριετίας (με ρήτρα συμβόλαιο εφορία κλπ) τι γίνανε ; Κλειδωθήκανε στο συρτάρι πάλι; Όπως εκείνη η ...επιταγή του Ιμπίσεβιτς π.χ.;

Αφού βλέπεις ότι κολλάνε οι άλλες περιπτώσεις, με τα μισά πας ΣΗΜΕΡΑ και φέρνεις Καρτάμπια ... που και παικταράς είναι , και σε πολύ καλή ηλικία, και θα ζεστάνεις και τον κόσμο. Αλλά παπάρια μάντολες ...

Συζητάμε τελικά για όνειρα απατηλά ... τη στιγμή που έχει βγει (διασταυρωμένα μάλιστα) προς τα έξω, ότι ο κ. Δημήτρης έδωσε εντολή να κοπούν τα ...μισά σνακ στους παίκτες στην προετοιμασία ... ώστε να μειωθούν τα έξοδα κατά 500 ολόκληρα ευρώ !!

Αυτό, για να καταλάβουμε για τι επίπεδο ξεφτίλας κ γυφτιάς συζητάμε. 

Μα σοβαρολογεις τωρα ή τρολλάρεις; Ικανό τον εχω ..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×