Jump to content

Recommended Posts

Just now, MikrosKaiAtropos said:

Δινω πολλες πιθανοτητες στο να εχει ταλεντο ο ανθρωπος,ειναι και θεμα dna.Αλλα αυτες οι περιπτωσεις θελουν τροπο και χρονο.

Ο παίχτης θέλει έναν παιχταρά (έστω και 35χρονο) στην θέση CM ώστε ο ίδιος να παίξει DM φέτος και ΑΝ δείξει δημιουργικές ικανότητες και ΑΦΟΥ γράψει συμμετοχές συζητάμε αλλιώς του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Τοτε τι εννοει ο αλλος οταν λεει οτι "μπηκε μπροστα ο Μελισσανιδης;".Υπεθεσα οτι θα βαλει βαθια το χερη στην τσεπη για να τελειωσει η μεταγραφη.

 

Θα βαλει βαθια το χέρι σε τρύπια τσέπη για να παίξει μαλακια.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Ο παίχτης θέλει έναν παιχταρά (έστω και 35χρονο) στην θέση CM ώστε ο ίδιος να παίξει DM φέτος και ΑΝ δείξει δημιουργικές ικανότητες και ΑΦΟΥ γράψει συμμετοχές συζητάμε αλλιώς του χρόνου.

Στα φιλικα δεν εχει δειξει κατι,και νομιζω δεν εχει παιξει ουτε λεπτο στη δυαδα των χαφ παρα μονο στο 10.Γενικα τετοιες περιπτωσεις παικτων θελουν μια καποια διαχειριση.Αν ειχαμε μια ετοιμη και δεμενη ομαδα υψηλου επιπεδου και τον πιστευαν πολυ θα ελεγα να τον ριξουν στα βαθια με τη μια.Τωρα ετσι οπως ειμαστε ο παικτης πρεπει να κανει στοχευμενες συμμετοχες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

Τιγρης : Μμμμμμμμμ ναι ναι αχχχχχχ τελειωνωωωωωω!

euro_81.jpg

who cares?

Ούτως ή άλλως η γκόμενες που ρίχνει ο καθένας είναι πάντα ανάλογες του (όποιου) status διαθέτει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Με βέρντε και ολιβέιρα κλείνουν οι μεταγραφές θεωρώ ( εφόσον γίνουν 

Εγώ λέω πως ούτε ο ένας ούτε ο άλλος θα κλείσουν τελικά και πως μετά τα προκριματικά εάν και εφόσον  προκριθούμε θα γίνει κίνηση για Καρτάμπια και Αραούχο.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Bukowski said:

Τώρα πρέπει να πάρεις τους τρεις παίχτες-κολώνες (CB, CM και CF) ώστε να πας για πρωτάθλημα.

Δείξε μου τα χαφ σου να σου πω τι ομάδα έχεις. Με Σιμαο - Σιμοες σιμωνει το πρωτάθλημα.

Τι να κάνει άραγε ο Σίμος Κρασσας; 

Link to comment
Share on other sites

Guest geo_1990

Αυτός ο φόρ της νόργουιτς δεν είναι κακή περίπτωση. Βλέπω ότι τον αγόρασε το 2016 απο την μπενφίκα 5,5εκ. Ανέβηκε η ομάδα πρέμιερ και στο ξεσκατάρισμα τον δίνει. Πολύ καλή περίπτωση για ελλάδα. Και είναι και 28 ετών δηλαδή έτοιμος. Το πρόβλημα είναι ότι απο πίσω δεν υπάρχουν οι κατάλληλοι να τον στηρίξουν. Πάλι έχουμε μπαλώματα στα χάφ . Ενώ πιστεύω υπάρχει σοβαρό πρόβλημα και στο δεξί μπάκ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Εγώ λέω πως ούτε ο ένας ούτε ο άλλος θα κλείσουν τελικά και πως μετά τα προκριματικά εάν και εφόσον  προκριθούμε θα γίνει κίνηση για Καρτάμπια και Αραούχο.

και εγώ είμαι αστροναύτης . Υπάρχει ειλημμένη απόφαση στήριξης Καρντόσο. Δεν πιστέυω πως η ΑΕΚ θα πάει προκριματικά χωρίς δύο μεταγραφές

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mporat said:

Δείξε μου τα χαφ σου να σου πω τι ομάδα έχεις. Με Σιμαο - Σιμοες σιμωνει το πρωτάθλημα. 

Δεν με πείθουν ότι διαθέτουν την απαιτούμενη κλάση ούτε ο ένας ούτε ο άλλος.

Έγραψα βέβαια πως το πρόβλημα της ΑΕΚ εδώ και χρόνια είναι πρώτα η ΠΟΣΟΤΗΤΑ και μετά η ποιότητα.

Είχαμε πολύ λίγους παίχτες διαθέσιμους για να παίξουν περισσότερα από 1200'/σεζόν.

Φέτος θεωρώ διορθώθηκε αυτό αφού θα έχουμε αρκετούς παίχτες διαθέσιμους και πιο γεμάτο ρόστερ.

ΟΜΩΣ δεν βλέπω κλάση.

Και όταν λέω κλάση δεν αναφέρομαι στον όντως καλό Βράνιες (που όμως μόνο στην ΑΕΚ από όλο τον πλάνήτη θα έπαιζε) ούτε στον επίσης καλό Αραούχο (που δεν ξεχωρίζει ούτε στη Λας Πάλμας).

Η ΑΕΚ χρειάζεται τρεις παιχταράδες έναν σε κάθε γραμμή κατηγορία Γκαμάρα/Ντιοπ και επιθετικό να πετάξει 20+ γκολ.

Link to comment
Share on other sites

Για να κλεισουν καιοι 2 οχι. Ο φορ θα ερθει γιατι δεν βρηκε κατι καλο ο Πλατελας της Σικελιας θα παει ισπανια γιατι εκει θελουν οι μανατζερ. ιδια περιπτωση με Καιπερς. Αν δεν θελει ο παικτης τζαμπα μιλαμε. Αφηστε που μας ειχαν φλομωσει στο ψεμα οι αρδ οτι εχουν συμφωνησει σε ολα με Βερντε και το προβλημα ηταν η Ρομα.

Στα εξτρεμ θα βολευτουμε με τον -ιτς τβν 500κ

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ρε συ Bukowski είναι κολώνα ο Βρανιες, ο Λιβαγια κι αναμένω και τον Σιμαο που πιστεύω για κάποιο λόγο. Επίσης δεν ξέρω γιατί, αλλά η επιστροφή Βρανιες με έχει γεμίσει αισιοδοξία γιατί δίνει τρομερό νεύρο στην ομάδα, αδύνατον να μην έχει την ίδια επιρροή και φέτος. Γενικά είμαι αισιόδοξος, μήπως να μη γράφω εδω; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mporat said:

Για μένα ρε συ Bukowski είναι κολώνα ο Βρανιες, ο Λιβαγια κι αναμένω και τον Σιμαο που πιστεύω για κάποιο λόγο. Επίσης δεν ξέρω γιατί, αλλά η επιστροφή Βρανιες με έχει γεμίσει αισιοδοξία γιατί δίνει τρομερό νεύρο στην ομάδα, αδύνατον να μην έχει την ίδια επιρροή και φέτος. Γενικά είμαι αισιόδοξος, μήπως να μη γράφω εδω; 

Είπα καλός παίχτης είναι.

Γενικότερα φέτος θα μαστε καλύτεροι αλλά ΟΚ  αυτό δεν είναι και τόσο δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Είπα καλός παίχτης είναι.

Γενικότερα φέτος θα μαστε καλύτεροι αλλά ΟΚ  αυτό δεν είναι και τόσο δύσκολο.

Το μεγάλο στοίχημα είναι ο Καρντόσο .

Αφενός πόσο θα αποδειχθεί ικανός στη πράξη, και αφετέρου πόσο θα το στηρίξουν οι παίχτες. Γενικά σαν σκάουτινγκ πάμε καλύτερα.

Απο τα περυσινά τζόκερ απο τα αζήτητα μεγάλων ομάδων, τουλάχιστον φέτος κοιτάμε κανονικούς ποδοσφαιριστές 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Στα φιλικα δεν εχει δειξει κατι,και νομιζω δεν εχει παιξει ουτε λεπτο στη δυαδα των χαφ παρα μονο στο 10.Γενικα τετοιες περιπτωσεις παικτων θελουν μια καποια διαχειριση.Αν ειχαμε μια ετοιμη και δεμενη ομαδα υψηλου επιπεδου και τον πιστευαν πολυ θα ελεγα να τον ριξουν στα βαθια με τη μια.Τωρα ετσι οπως ειμαστε ο παικτης πρεπει να κανει στοχευμενες συμμετοχες.

Θυμήθηκα τον εαυτό μου που έλεγε για τον Λιβάγια το πρώτο καλοκαίρι, ότι μας φορτώσανε αυτό το βαλακανικό παλτό που δεν υπάρχει περίπτωση να παίξει μπάλα. Θέλει λίγο χρόνο λοιπόν για τους καινούριους και φυσικά εξαρτάται και από την όλη εικόνα της ομάδας, γιατί και ο Λιβάγια όταν η ομάδα πήγαινε τρένο με τον κώλο πέρσι, δεν έκανε μια καλή εμφάνιση.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Το μεγάλο στοίχημα είναι ο Καρντόσο .

Αφενός πόσο θα αποδειχθεί ικανός στη πράξη, και αφετέρου πόσο θα το στηρίξουν οι παίχτες. Γενικά σαν σκάουτινγκ πάμε καλύτερα.

Απο τα περυσινά τζόκερ απο τα αζήτητα μεγάλων ομάδων, τουλάχιστον φέτος κοιτάμε κανονικούς ποδοσφαιριστές 

Το ακόμα πιο μεγάλο στοίχημα είναι οι οπαδοί της ομάδας και η υπομονή που διατίθενται να επιδείξουν στα νερά που θα κάνει αρχικά η αρμάδα του Καρντοσο. Αναμενόμενα η αλλαγή συστήματος δεν θα φέρει άμεσα αποτελέσματα και ίσως αγκομαχησουμε. Έχω αγωνία ιδιαίτερα για αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mporat said:

Το ακόμα πιο μεγάλο στοίχημα είναι οι οπαδοί της ομάδας και η υπομονή που διατίθενται να επιδείξουν στα νερά που θα κάνει αρχικά η αρμάδα του Καρντοσο. Αναμενόμενα η αλλαγή συστήματος δεν θα φέρει άμεσα αποτελέσματα και ίσως αγκομαχησουμε. Έχω αγωνία ιδιαίτερα για αυτό. 

Δεν ειναι η αλλαγή συντήματος το θέμα. Το θέμα είχες πέρυσι έιχες μια ομάδα αγύμναστη και στατική η οποία ήταν ντεφορμέ κατά βάση μαι φορμαρισμένη για ένα μήνα .

Ο καρντόσο θέλει μια ομάδα γυμνασμένη και με κίνηση . Για να πετύχει αυτό, πρέπει αρχικά οι παίχτες να θέλουν πραγματικά και επίσης ο προπονητής να φανεί ικανός στην πράξη. Στο πως θα διαχειριστεί το υλικό και ποιοι θα φάνε ΠΑΓΚΟ 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, SpiRos said:

Θυμήθηκα τον εαυτό μου που έλεγε για τον Λιβάγια το πρώτο καλοκαίρι, ότι μας φορτώσανε αυτό το βαλακανικό παλτό που δεν υπάρχει περίπτωση να παίξει μπάλα. Θέλει λίγο χρόνο λοιπόν για τους καινούριους και φυσικά εξαρτάται και από την όλη εικόνα της ομάδας, γιατί και ο Λιβάγια όταν η ομάδα πήγαινε τρένο με τον κώλο πέρσι, δεν έκανε μια καλή εμφάνιση.

Oυτε εγω πιστευα οτι θα παιξει μπαλα ο Λιβαγια.Οχι λογω αξιας,φαινοταν οτι ηταν καλος παικτης και ερχοταν και απο καλη χρονια στην Ισπανια.Αλλα στην αρχη εδειχνε σαν να τον ειχαν στειλει με το ζορι εδω περα και εκανε αγγαρεια.

Ο Σαμπα ειναι αλλη περιπτωση,δεν τον ξερουμε,20 χρονων ειναι περιμενουμε να δουμε τι και πως.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mporat said:

Το ακόμα πιο μεγάλο στοίχημα είναι οι οπαδοί της ομάδας και η υπομονή που διατίθενται να επιδείξουν στα νερά που θα κάνει αρχικά η αρμάδα του Καρντοσο. Αναμενόμενα η αλλαγή συστήματος δεν θα φέρει άμεσα αποτελέσματα και ίσως αγκομαχησουμε. Έχω αγωνία ιδιαίτερα για αυτό. 

Ο τιγρης πετσοκοβει τους προπονητες που φερνει οχι ο κοσμος.Τσαμπα αγωνιας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×