Jump to content

Recommended Posts

Τι ελεύθερο ρε γαμω και τους Αρκαδομηναδες μου μέσα... Τον πουλάς με μηδέν ευρώ και options (ποσοστά, right of first refusal, κλπ).

Τσομπανηδες των business lounge. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι δεν θα είχαν πρόβλημα να πάρουν δανεικό τον Γιακουμάκη, αλλά δεν έχουμε κι εμείς κάποιο λόγο να τον δώσουμε δανεικό πια. Δεν είναι 20 ετών ο παίκτης, δεν μπορεί να βελτιωθεί και δεν μας κάνει.

Το πρόβλημα είναι ότι οι όφηδες αυτής της χώρας δεν μπορούν να δώσουν ούτε 10 χιλιάρικα. Ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι ο παίκτης δεν μπορεί ούτε να βάλει 2-3 γκολ σε κανένα καφενείο τώρα καλοκαιριάτικα μήπως και στραβωθεί κανένας υπανάπτυκτος από το εξωτερικό και δώσει κανένα κατοστάρικο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αν ήμουν Γιακουμάκης, και επειδή φαίνεται ρε παιδί μου οτι δεν το έχω το επάγγελμα, μετά από εκείνο το βράδυ στο Καραϊσκάκη, θα είχα κόψει το ποδόσφαιρο και θα γύρναγα στην Κρήτη να κάνω καλλιεργώ μπάφους.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

γενικα καλο ειναι να αδειαζουμε απο παλτα, να μην πληρωνουμε τζαμπα.

μακαρι να βρεθει λυση και με Μοραν και Τσοσιτς.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ειδικα ο μοραν που εχει 4 κατοσταρικα συμβολαιο νομιζω η καπου εκει.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Όταν δεν μπορείς να αποδεσμεύσεις ενα σαπακι που έχει συμβολαιο,τον στελνεις δανεικό η στη β ομαδα, αν δεν θέλει,ας παραιτηθεί.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Abraham21r said:

Εγώ πάλι αν ήμουν Γιακουμάκης, και επειδή φαίνεται ρε παιδί μου οτι δεν το έχω το επάγγελμα, μετά από εκείνο το βράδυ στο Καραϊσκάκη, θα είχα κόψει το ποδόσφαιρο και θα γύρναγα στην Κρήτη να κάνω καλλιεργώ μπάφους.

Ελειψε η ψύχραιμη ματιά σου!!

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Έγκυρος αναλυτής ο Αβραάμ. Μας τον ζητάνε κι από το γκαζέτα αλλά δεν τον δίνουμε

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι ζήτησε αυτό που λέμε εδώ και πάνω απο 2 χρόνια . Αριστεροπόδαρος στόπερ που να μπορεί να παίξει βασικός . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, AG21 said:

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι ζήτησε αυτό που λέμε εδώ και πάνω απο 2 χρόνια . Αριστεροπόδαρος στόπερ που να μπορεί να παίξει βασικός . 

Δικαιωση ΚΜ.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, AG21 said:

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι ζήτησε αυτό που λέμε εδώ και πάνω απο 2 χρόνια . Αριστεροπόδαρος στόπερ που να μπορεί να παίξει βασικός . 

Που το ειδες αυτο AG21?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nestoridis21 said:

Που το ειδες αυτο AG21?

δυσκολο να το βρώ τώρα άλλα κάπου το διάβασα ότι αυτό είναι το προφίλ που ψάχνουνε . 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Nestoridis21 said:

Που το ειδες αυτο AG21?

 

https://www.aek365.org/a-659757/psaxnei-basiko-stoper-h-aek.htm

Ιδανικό θα είναι να βρει αριστεροπόδαρο σέντερ μπακ – Σε ποιους υπολογίζει κανονικά ο ο Καρντόσο

 

Σε αναζήτηση βασικού στόπερ βρίσκεται η ΑΕΚ. Η Ένωση κοιτάει την αγορά προκειμένου να βρει, ιδανικά γι’ αυτή, έναν αριστεροπόδαρο σέντερ μπακ τον οποίο ο Μιγκέλ Καρντόσο θα υπολογίζει για βασικό. Αυτή τη στιγμή ο προπονητής και μετά την εξέταση του ρόστερ υπολογίζει κανονικά στους Τσιγκρίνσκι, Οικονόμου και Σβάρνα (με τη συγκεκριμένα σειρά ιεραρχικά), ενώ ο Ούρος Τσόσιτς δεν φαίνεται να είναι στα σχέδια για την επόμενη σεζόν και ψάχνει ήδη για ομάδα. Εξετάζει λοιπόν τη λίστα της με κεντρικούς αμυντικούς η ΑΕΚ, προκειμένου να βρει τον κατάλληλο ο προπονητής που θα στηρίξει πολλά πάνω του, για την αμυντική διάταξη της νέας σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

Αντε μωρε ενα στοπερ ακομα...Κριμα ειναι. Ελαχιστες κινησεις εμειναν για να κανεις πρωταθλητισμο φετος.

Ας μην ξεχναμε οτι ο Βρανιες μπορει να παιξει ως δεξι μπακ, οπως εκανε στην εθνικη του. Με Μπακακη-Παουλινιο δεν θα με ξαφνιαζε εαν βλεπαμε τον Βοσνιο και σε αυτην την θεση.

Οποτε η προσθηκη ενος πολυ καλου στοπερ μπορει να σε βοηθησει και στη θεση του...δεξιου μπακ.

Μετα οποιος αλλος ερθει καλοδεχουμενος. Μπογε+χαφ φανταζομαι θα κοιταζουν για αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Το ψάχνει για στόπερ η ΑΕΚ!

Σταμάτης Βούλγαρης 26/07/2019 01:00 Σχολίασε

Η Ιβηρική είναι και πάλι στο επίκεντρο, ενώ έχουν προταθεί και παίκτες από τη Λατινική Αμερική για τη θέση του στόπερ στην ΑΕΚ

Η ανάγκη για απόκτηση ενός επιπλέον κεντρικού αμυντικού υψηλού επιπέδου, είναι επιβεβλημένη.

 

Ο Μιγκέλ Καρντόσο όπως είπε μετά το ματς με τη Λαμία οι ιθύνοντες της ΑΕΚ αναλύουν τα δεδομένα της αγοράς και αν βρούνε τον ιδανικό παίκτη που θα έρθει και θα κουμπώσει αμέσως, θα κάνουν κίνηση.  Ο Νίκος Λυμπερόπουλος από την άλλη θα προτιμούσε να δώσει μία ακόμα ευκαιρία στον Στράτο Σβάρνα.

Σχετικά πρόσφατα εξάλλου υποστήριζε πως δεν είναι τόσο… αναγκαία η επιπλέον προσθήκη στα μετόπισθεν. Μετά τον τραυματισμό του Οικονόμου όμως φέρεται να άλλαξε γνώμη. Άλλωστε και στη Λαμία φάνηκε ότι ο 22χρονος στόπερ δεν είναι έτοιμος. Πολλές φορές πηδούσε σε λάθος χρόνο για κεφαλιά, δεν είχε και τις καλύτερες μεταβιβάσεις την ώρα που ο Έλντερ Λόπες τα πήγε πολύ… καλύτερα, αλλά δεν είναι στόπερ.

Στη λίστα τρεις παίκτες από Ιβηρική και Λατινική Αμερική

Σύμφωνα με πληροφορίες τoυ enwsi.gr η Ιβηρική είναι και πάλι στο επίκεντρο, ενώ έχουν προταθεί και παίκτες από τη Λατινική Αμερική. Στη λίστα του «Λύμπε», αλλά και στο μικροσκόπιο του Καρντόσο βρίσκονται τρεις ποδοσφαιριστές.

Οι περιπτώσεις τους δεν είναι εύκολες, διότι δεσμεύονται με συμβόλαιο και χρειάζονται προσεκτικές κινήσεις. Υπάρχουν βεβαίως και κάποιοι αμυντικοί που μπορούν να έρθουν άμεσα, δύο εξ αυτών έχουν προταθεί ως ελεύθεροι, αλλά δεν είναι επιλογές πρώτης γραμμής.

Έτσι και αλλιώς, όποιος παίκτης και αν έρθει για τα μετόπισθεν δεδομένα δε θα είναι διαθέσιμος στα δύο πρώτα ευρωπαϊκά παιχνίδια στις 8 και στις 15 Αυγούστου. Θα είναι σε θέση να χαρακτηριστούν διαθέσιμοι για τους αγώνες στις 22 και στις 29 Αυγούστου, αν έχουν κάνει προετοιμασία. Για αυτό και στην ΑΕΚ δεν τρέχουν.

 

 

https://www.enwsi.gr/kyria-arthra/to-psachnei-gia-stoper-i-aek/

Link to comment
Share on other sites

αν αληθευει για Λυμπε πρεπει μετα και απο αυτο η αστυνομια του ποδοσφαιρου πλεον να κλεισει φυλακη και αυτον και τον μπρουκλη που τον κραταει.

Link to comment
Share on other sites

Eγω δε σταματησα να διαβαζω ουτε εκει που γραφει πως προτιμαει ο Λυμπε να μεινει στην ΑΕΚ ο Σβαρνας απτο να παρουν σοβαρο στοπερ..ουτε εκει που γραφει για λιστα Λυμπε..σταματησα εκει που γραφει πως οι παικτες που εχει η λιστα του Καλαματιανου χρειαζονται πολυ προσεκτικες κινησεις επειδη εχουν συμβολαιο ..  λες και φοβουνται οτι θα τους τσακωσει η ιντερπόλ αν δωσουν κάτι και στην ομάδα του παικτη ή αν σκασουν τιποτα φράγκα θα προσβληθουν απο τον ιό έμπολα ενα πραγμα .

Δωσε βρε ματζίρη καμποσα χρήματα να φερεις εστω και δεσμευμένο παίκτη αφου στο ζητάει ο προπονητης .  Πάμε ξανα ρε Μελισσανιδη για πρωταθλημα , Α Ε Κ είμαστε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Aussie said:

Αντε μωρε ενα στοπερ ακομα...Κριμα ειναι. Ελαχιστες κινησεις εμειναν για να κανεις πρωταθλητισμο φετος.

Ας μην ξεχναμε οτι ο Βρανιες μπορει να παιξει ως δεξι μπακ, οπως εκανε στην εθνικη του. Με Μπακακη-Παουλινιο δεν θα με ξαφνιαζε εαν βλεπαμε τον Βοσνιο και σε αυτην την θεση.

Οποτε η προσθηκη ενος πολυ καλου στοπερ μπορει να σε βοηθησει και στη θεση του...δεξιου μπακ.

Μετα οποιος αλλος ερθει καλοδεχουμενος. Μπογε+χαφ φανταζομαι θα κοιταζουν για αργοτερα.

Ο Βρανιες ως δεξι μπακ αμφιβάλλω οτι θα προσθέσει κατι που δεν το έχουν οι υπαρχοντες, πέρα από ύψος, που εντάξει δεν παίζουμε μπασκετ.

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερο βύσμα από τον Νικόλα τον Λυμπερόπουλο και τον Θανάση Αντετοκούνμπο, δεν πρέπει να υπάρχει στην γη.
Τίγρη ΓΤΧΣ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Βάργκας πρότεινε Λουίς Μάγκο στην ΑΕΚ (VIDEO)

enwsi.gr 26/07/2019 08:58 1 Σχόλιο

Η ΑΕΚ ψάχνεται για στόπερ και ο Ρόναλντ Βάργκας πρότεινε στην Ένωση τον Λουίς Μάγκο

Η ΑΕΚ βρίσκεται σε αναζήτηση στόπερ, μετά τα προβλήματα τραυματισμών που προέκυψαν σε αυτή τη θέση και μια ενδιαφέρουσα περίπτωση ήρθε στο προσκήνιο χάρη σε έναν παλιό γνώριμο.

Σύμφωνα με την «Ωρα των Σπορ», ο Ρόναλντ Βάργκας που φαίνεται πως δεν ξεχνά τους «κιτρινόμαυρους», καθώς πρότεινε στην Ένωση τον συμπατριώτη του και διεθνή με την εθνική ομάδα της Βενεζουέλας 25χρονο στόπερ, Λούις Μάγκο.

Ο διεθνής άσος με την χώρα του αγωνίστηκε στο Copa America με γεμάτες συμμετοχές, ενώ τώρα ανήκει στην Παλεστίνο της Χιλής.

Ο ίδιος διαθέτει χαρακτηριστικά που θέλει ο Πορτογάλος τεχνικός, με αρκετά σημαντικό το γεγονός, ότι χρησιμοποιεί το αριστερό του πόδι. Η ομάδα του συζητά την περίπτωση παραχώρησής του με δανεισμό και οψιόν αγοράς για το 2020, χωρίς να αποκλείεται η κίνηση της ΑΕΚ για την απόκτησή του, για την κάλυψη του κενού που έχει προκύψει στο κέντρο της άμυνας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

προφανώς δεν το ξέρω αλλα απο χαρακτηριστικά , ύψος/κεφαλίες και ταχύτητα στα βίντεο ( όσο κριτήριο είναι αυτό ) δείχνει οκ όχι σούπερ γι'αυτό που χρειαζόμαστε . Φαίνεται ότι σαν λατινοαμερικάνος θέλει και το γκόλ . Εγκρίνεται . 

Θα έχουμε και αριστερό μπάκ για το ψυγείο του ιανουαρίου του χουλτ . :P 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Geologos said:

Ο Βρανιες ως δεξι μπακ αμφιβάλλω οτι θα προσθέσει κατι που δεν το έχουν οι υπαρχοντες, πέρα από ύψος, που εντάξει δεν παίζουμε μπασκετ.

Σε ματς με πολλή μεγάλο αντιπαλο θα μπορούσα να το σκεφτώ μόνο .

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι βασικός στην εθνική Βενεζουέλας ας έρθει.

Λύμπε, ο Σβάρνας να πάρει ευκαιρίες δανεικός στον Παναθηναϊκό, τι λες;

Άμα γράφει και το ρεπορτάζ για παίχτες β διαλογής, φανταστείτε τι παίχτες θα εννοούν, δεν ξέρω τώρα τον Βενεθολάνο σε ποια κατηγορία τον βάζουν. Ελπίζω στην β, και ο λόγος να είναι ότι δεν είναι και καλά πιασάρικο όνομα.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
  • George_D unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×