Jump to content

Recommended Posts

Βλέπει και Γκάμπριελσεν η ΑΕΚ!

Ο “άγριος” σέντερ μπακ και αρχηγός της Μόλντε είναι στη λίστα της Ενωσης για το κέντρο της άμυνας - Πότε είχε προταθεί και πως επανήλθε το όνομα του στη λίστα της ΑΕΚ

Εκτός από τον Μπα άλλος ένας κεντρικός αμυντικός απασχολεί την ΑΕΚ. Πρόκειται για τον Νορβηγό Ρούμπεν Γκάμπριελσεν, τον αρχηγό της Μόλντε που σίγουρα θα πρόσεξαν όσοι παρακολούθησαν τον αγώνα του Αρη με τη Νορβηγική ομάδα. Ο Νορβηγός αμυντικός του οποίου το συμβόλαιο λήγει τον Δεκέμβριο του 2019 δεν είναι ακριβώς καινούργιος στη λίστα της ΑΕΚ. Είχε απασχολήσει και στις αρχές του καλοκαιριού αφού είχε προταθεί στην Ενωση την ίδια χρονική περίοδο με τον Σουηδό Σεμπάστιαν Χολμέν που τελικά απορίφθηκε από τον Καρντόσο και κατέληξε στην Ολλανδική Βίλεμ. Ο Γκάμπριελσεν είχε εξεταστεί κι αυτός όμως τελικά η ΑΕΚ επέλεξε τον Ογκνιεν Βράνιες. Ο Νορβηγός που μοιάζει αρκετά στο παιχνίδι του με τον Βράνιες αφού θεωρείται ιδιαίτερα σκληρός και “άγριος” σέντερ μπακ με ηγετικά χαρακτηριστικά επανήλθε στο προσκήνιο τις τελευταίες μέρες και εξετάζεται κι αυτός αφού προέκυψε θέμα απόκτησης και πέμπτου στόπερ για το ρόστερ της ΑΕΚ. Σίγουρα ανέβασε τις μετοχές του και στον αγώνα με της ομάδας του με τον Αρη όπου όπου αγωνίστηκε 90 λεπτά ως αριστερό στόπερ στο 4-2-3-1 της Μόλντε και ήταν από τους καλύτερους. Ο Μπα κι ο Γκάμπριελσεν λοιπόν είναι δύο σέντερ μπακ που απασχολούν την ΑΕΚ και σίγουρα δεν είναι οι μόνοι. Υπάρχουν κι άλλες περιπτώσεις που δεν έχουν δει το φως της δημοσιότητας. 

Ο Νορβηγός κεντρικός αμυντικός που παίζει και με τα δύο πόδια πράγμα που του δίνει την δυνατότητα να παίξει εξίσου άνετα και στις δύο θέσεις του κέντρου της άμυνας έχει ύψος 1.86.  Έχει γεννηθεί στις 10 Μαρτίου του 1992 και μέσα στο 2019 έχει παίξει 15 ματς στο πρωτάθλημα Νορβηγίας (2 γκολ και 2 ασίστ σε 1.280 αγωνιστικά λεπτά) και 8 παιχνίδια για το Γιουρόπα Λιγκ (μία ασίστ σε 675 αγωνιστικά λεπτά). Από το 2009 έως το 2014 έπαιξε 63 ματς με την Λίλεστρομ και το 2014 πήγε στην Μόλντε με την οποία έως τώρα μετράει 121 συμμετοχές και 8 γκολ ενώ έγινε και αρχηγός της ομάδας έχοντας τα τρία από αυτά τα χρόνια προπονητή τον νυν προπονητή της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ.

 

Καταλαβαινουμε ολοι οτι δεν υπαρχει πλεον ο Μπα στο καδρο. Αφου βγηκε και αλλο ονομα παει να πει οτι στραβωσε του μπαμπα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να πουληθεί ο Μπάρκας από του χρόνου. Θέλω να τον δω με τη δουλειά που έχει κάνει με το νέο προπονητή τερματοφυλάκων. Ήδη βλέπω μια βελτίωση στα διώξιματα του στα γυρίσματα από τα στόπερ, δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου. Πιστεύω λοιπόν ότι με μια καλή χρόνια φέτος άνετα μπορεις να πάρεις άλλο ένα 50% της προσφοράς πάνω...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πειτε με περιεργο, αλλα θα γουσταρα Ρισβανη που ακουστηκε. Μου καρφωθηκε η ιδεα προχθες που τον εβλεπα με την Λεγκια. Καλος στον αερα και ωραιες τοποθετησεις. Απο το να ερθει κανενας νεος Τοσιτς ή Αρθο με 350κ-400κ τον προτιμω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μπα είναι για φανέλα βασικού.

Ο Γκαμπριελσεν είναι για τρίτο-τέταρτος.

Δεν γίνεται να μας τους βάζουν στην ίδια λίστα, εκτός αν ελπίζουν  ότι στον Μπα θα πετύχουν 50% έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ρισβανης είναι στυλ Οικονόμου αλλά με όσα έχω δει τον θεωρω καλύτερο. 

Δε ξέρω αν θα με έψηνε μια τέτοια κίνηση, χρειαζόμαστε πάντως στόπερ. Από το να μην παρουμε κανέναν, έστω ρισβανη 

Link to comment
Share on other sites

Ρισβάνη όχι λόγω αγωνιστικού στυλ. Αν κινηθούμε εγχώρια, νομίζω πασαλίδης ταιριάζει πιο πολυ.

Επίσης, αν κινηθούμε εγχώρια, να κινηθούμε ανεξαρτήτα απο την υπόθεση του βασικού στοπερ Μπα ή άλλου ομοεπίπεδου ποδοσφαιριστη που πρεπει να αποκτηθει

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σοβαρός Έλληνας στόπερ που να παίζει αυτή τη στιγμή στη Σουπερλιγκ. Είναι όλοι κατηγορία Οικονόμου μεσες άκρες. Μακάρι να γίνει το θαύμα με Μπα.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο ο κεφτές προσθέτει και ένα επίθετο δίπλα από το όνομα του κάθε αμυντικού που υποτίθεται ενδιαφερόμαστε; ο "άγριος" Νορβηγός. Ο "άγριος" Σενεγαλεζος κτλ...τι ξεπεσμος είναι τούτος. Δηλαδή διαβάζοντας τέτοιους τίτλους τι θέλει ακριβώς να περάσει στον κόσμο; ότι άγριος και θηρίο αυτομάτως κάνει τον άλλον και καλό παίχτη δηλαδή; η θα κοιμόμαστε ήσυχοι με την απόκτηση του. Ρενέ Χενρικσεν μπορείς να βρεις ρε που να μην πειράζει ούτε κουνούπι; εδώ σε θέλω 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Hades said:

Για ποιο λόγο ο κεφτές προσθέτει και ένα επίθετο δίπλα από το όνομα του κάθε αμυντικού που υποτίθεται ενδιαφερόμαστε; ο "άγριος" Νορβηγός. Ο "άγριος" Σενεγαλεζος κτλ...τι ξεπεσμος είναι τούτος. Δηλαδή διαβάζοντας τέτοιους τίτλους τι θέλει ακριβώς να περάσει στον κόσμο; ότι άγριος και θηρίο αυτομάτως κάνει τον άλλον και καλό παίχτη δηλαδή; η θα κοιμόμαστε ήσυχοι με την απόκτηση του. Ρενέ Χενρικσεν μπορείς να βρεις ρε που να μην πειράζει ούτε κουνούπι; εδώ σε θέλω 

Τον έχεις τον Χένρικσεν απλά ο δικός σου είναι πολυτραυματίας

Link to comment
Share on other sites

Ξεχάστε τον καλαμιτι Μπα . Αρέσει σε πολλούς μεσα στην ΑΕΚ ο Νορβηγός . Αναμενόμενο ήταν 

Ισχυρή υποψηφιότητα με μεγάλο «γκελ» εντός ΑΕΚ ο Γκάμπριελσεν

Ο Τάσος Τσατάλης στο sportfm.gr για τον στόπερ της Μόλντε, που απασχολεί όλο το καλοκαίρι την Ένωση

http://www.sport-fm.gr/article/Tasos Tsatalis/isxuri-upopsifiotita-me-megalo-gkel-edos-aek-o-gkamprielsen/4002346?utm_source=projectagora&utm_medium=contentdiscovery

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο καριολης ο τσαταλής παντα τον μαλακα στοπερ προμοταρει. Θυμομαστε τι ύμνους έγραφε για τον τσόσιτς πριν μερικούς μήνες.

Απο αυτό και μόνο, Μπα και ξερό ψωμί.

Δεν ζει και ο μακαρος να μας βρει κανέναν σαν εκείνον τον Ντουγκλάο που χε φέρει στην Καβάλα πριν καμιά δεκαετία, ας είναι ελαφρύ το χώμα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι θα ήθελα πώληση Μπάρκα σε μια ΠΑΕ όπου τα λεφτα μπορεί να πάνε κουμπαράδες και η λογική της ΠΑΕ είναι «ειμεθα καλυμμένοι με Τσιντώτα».

Αμα είσαστε καλυμμένοι κυρ-μαλακες δώστε τον Τσιντωτα με 8 μυρια και κρατήστε τον βασικό.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×