Jump to content

Πρωτοσέλιδα, άρθρα και λοιπές ομορφιές. #2


Bukowski
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Skepastos said:

Δυο διπλές προπονήσεις καθημερινά ότι και να έκαναν θα έσταζαν...Επίσης δεν είναι εικόνα παιχτών αυτή να σέρνονται αν δεν είχαν κάνει χαλαρή προετοιμασία...Το αντίθετο συμβαίνει...Δεν τους φρέσκαρε όταν έπρεπε και πιστεύω έγινε σκόπιμα για να πάρει μπρος η ομάδα μετά τη διακοπή...

Απο την αλλη βεβαια γιατι να σκεφτει μακροπροθεσμα ο Καρντοσο;Δεν ρωτησε να μαθει που ερχεται;

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Ε προφανως και στην προετοιμασια να τους αφηνε ο Καρντοσο τιποτα δεν θα εγραφαν,γι αυτο σπαμε πλακα με τον Μιαουλη.Εχει πεθανει το επαγγελμα του αθλητικογραφου,οποιος παρεκλινει λιγο απο τη γραμμη τον τρωει το μαυρο φιδι.Γι αυτο δεν βλεπουμε κανεναν σοβαρο ανθρωπο στο χωρο εδω και πολλα χρονια.

Btw δεν ξερω ποιος ακουγε μετα την Ξανθη εκπομπη sport-fm. το εκανα μετα απο καιρο. Εκπομπη Μιαουλη-Τσαταλη και ο Τασος να εξοργιζεται με οποιον αμφισβητουσε το αφεντικο. Εκτος εαυτου εβγαινε σε οποιον τολμουσε να πει κατι για τον κυρ-Μητσο.

 

τα ιδια και ο Κετς χθες βραδυ σε εναν που ειπε οτι ο Μελ δεν βαζει λεφτα. εκει ειναι να τον παρει κανενας πιο ψαγμενος σαν κι εμας τον Κεφτε, να τον κανει ρομπα ξεκουμπωτη.

που εξοργιζεται για καποιοον ο οποιος ο ΙΔΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ ΛΕΦΤΑ.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Btw δεν ξερω ποιος ακουγε μετα την Ξανθη εκπομπη sport-fm. το εκανα μετα απο καιρο. Εκπομπη Μιαουλη-Τσαταλη και ο Τασος να εξοργιζεται με οποιον αμφισβητουσε το αφεντικο. Εκτος εαυτου εβγαινε σε οποιον τολμουσε να πει κατι για τον κυρ-Μητσο.

 

τα ιδια και ο Κετς χθες βραδυ σε εναν που ειπε οτι ο Μελ δεν βαζει λεφτα. εκει ειναι να τον παρει κανενας πιο ψαγμενος σαν κι εμας τον Κεφτε, να τον κανει ρομπα ξεκουμπωτη.

που εξοργιζεται για καποιοον ο οποιος ο ΙΔΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ ΛΕΦΤΑ.

 

Ενας πουστης απο αυτους δεν εχει κανει επωνυμα εγγραφη εδω μεσα να μιλησουμε πολιτισμενα.Φυσικα ολοι διαβαζουν.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό και έχουμε μηδενικό σεβασμό στο επάγγελμα του δημοσιογράφου. Όχι μόνο του αθλητικού ρεπορτάζ, αλλά πες ότι στο αθλητικό ρεπορτάζ δεν έχει και καμία επίπτωση στις ζωές μας οπότε ας πάει να γαμηθεί.

Ένα απλό παράδειγμα πάντως από εμένα: Φέτος δεν είχα την παραμικρή διάθεση να ασχοληθώ με τίποτα, σε σημείο που το ποιους πήραμε το έμαθα τη μέρα που παίξαμε το πρώτο επίσημο ματς. Μέχρι τότε κλεφτές ματιές κλπ. Ε είχα σχηματίσει την εικόνα ότι φέτος πάει να γίνει κάτι αξιοπρεπές. Όχι πρωτάθλημα βέβαια και τέτοια αλλά σε φάση που θα παίξουμε λίγο μπάλα, θα γίνει μια καλή χρονιά. Ε και έρχονται τα πρώτα επίσημα ματς και η ομάδα είναι τόσο κακή που ούτε τη χρονιά του υποβιβασμού δεν έπαιζε έτσι.

Δηλαδή με συγχωρείτε αλλά αυτό το κλίμα από κάπου το εισέπραξα κι εγώ. Άρα λοιπόν το επάγγελμα του αθλητικού ρεπόρτερ εξαντλείται στο να γράφει χαζοχαρούμενα κοινότυπα πραγματάκια, κάνα ευχολόγιο και οι λίγο πιο έξυπνοι (ή λαμόγια) να προσπαθούν να κατευθύνουν την κοινή γνώμη και να γίνουν αυτό που λέμε οπίνιον μέικερς (λολ).

Πάντως ισχύει και το άλλο που γράφτηκε, ότι δηλαδή έτσι κι έκανε ένας να γράψει ότι προβληματίζεται για το γεγονός ότι η ΑΕΚ παίζει φιλικά με ερασιτέχνες και ούτε αυτά δεν κερδίζει ή δε βλέπεται, την άλλη μέρα όλοι θα τον έλεγαν ή γαύρο ή πούστη ή πούστη γαύρο.

Δηλαδή και η κοινή γνώμη (όσοι ασχολούνται με την ΑΕΚ στο επίπεδο του σχολιασμού στο διαδίκτυο) το θέλει το παραμύθι της. Κι εδώ μέσα είχαμε και έχουμε ακόμα κόσμο που αν γράψεις ότι η ΑΕΚ παίζει και να μη πάρει πρωτάθλημα φέτος, στραβώνει. Εντάξει κατανοώ ότι πρέπει λίγο να κρατούν κάποια μπόσικα για το καλό της ομάδας και να προσπαθούν να έχουν τον κόσμο κοντά της κλπ, αλλά και το να σε αντιμετωπίζουν σαν ηλίθιο ή να δέχονται οι ίδιοι να παριστάνουν τους ηλίθιους...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Ενας πουστης απο αυτους δεν εχει κανει επωνυμα εγγραφη εδω μεσα να μιλησουμε πολιτισμενα.Φυσικα ολοι διαβαζουν.

να μιλησει με ποιους ..... με αυτους που εγραψαν εδω μεσα οτι ο Μαρινάκης σεβάστηκε περισοτερο την Α.Ε.Κ???? 

Με ανθρωπους που δεν εχουν δωσει ενα ευρω στην Α.Ε.Κ αλλα εχουν αποψη μεχρι και τις καθαριστριες της ΑΓ.ΣΟΦΙΑς????

η με υπαλληλους του ιβαν του τρομερου ......

αλλα ο ιβαν εχει χτισει προπονητικό 3 φορες καλυτερο απο τα σπατα οπως γραφτικε παλι εδω και γελαγαν μεχρι και οι κολονες της μεσημβρίας.....

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, GIANNHS said:

να μιλησει με ποιους ..... με αυτους που εγραψαν εδω μεσα οτι ο Μαρινάκης σεβάστηκε περισοτερο την Α.Ε.Κ???? 

Με ανθρωπους που δεν εχουν δωσει ενα ευρω στην Α.Ε.Κ αλλα εχουν αποψη μεχρι και τις καθαριστριες της ΑΓ.ΣΟΦΙΑς????

η με υπαλληλους του ιβαν του τρομερου ......

αλλα ο ιβαν εχει χτισει προπονητικό 3 φορες καλυτερο απο τα σπατα οπως γραφτικε παλι εδω και γελαγαν μεχρι και οι κολονες της μεσημβρίας.....

 

Ενταξει ας μη μιλησουν με μενα,τοσοι αεκτζηδες υπαρχουν

Link to comment
Share on other sites

Ειπώθηκε από δημοσιογράφο ότι ο Καρντόσο δεν ήθελε ή δεν ζητούσε να αποκτηθεί απαραίτητως κεντρικός αμυντικός, υποτίθεται οι άνθρωποι της ομάδας ήταν που επέμεναν. Προπονητής να μη ζητάει παραπάνω παίκτες δεν υπάρχει πλήν ίσως Αναστασίου στον ΠΑΟ για άλλους λόγους. Άλλωστε ο Μπα ήταν επιλογή του Καρντόσο. Αυτό λοιπόν εμένα δεν με πείθει εκτός αν το έλεγε δημοσίως π.χ ο Λυμπερόπουλος ή ο Καρντόσο.

Ωστόσο όταν αρθογράφοι πριν τον αγώνα με την Ξάνθη ουσιαστικά στέλνουν μήνυμα στον κόσμο να βοηθήσει τα παιδιά που δεν μπορούν πλήρως να παρθεί το παιχνίδι με μισό μηδέν, αυτό δείχνει ότι έχουν μάθει για δύσκολες καταστάσεις.Δεν γράφει ο άλλος, για προπονητή κιόλας αρεστό στη διοίκηση και ενώ τα παλαιότερα κείμενα ήταν αντίθετα τέτοια πράγματα ως παραμύθι ή διαρροή κλίκας ενόψει αγώνα με Ξάνθη.

Είτε έχει γίνει βαριά προετοιμασία, είτε όχι, η ομάδα έχει κάκιστη φυσική κατάσταση και αυτό κόστισε προσώρας. Όχι η εικόνα των φιλικών όπως γράφτηκε που η ΑΕΚ δεχόταν φάσεις αλλά έδειχνε και κάτι, δημιουργούσε κιόλας.

Άλλωστε με πιο αδύναμες ομάδες, Κραιόβα, Ξάνθη, η εικόνα του αγώνα ήταν για ήττα γιατί τα παιδιά δεν μπορούσαν να κουνηθούν ή κινηθούν ή να έχουν καλά πατήματα.

Υπόψιν όταν δεν έχεις καλή φυσική κατάσταση ακόμα και η απλή πάσα αν απαιτηθεί πρώτα να κάνεις μία ενέργεια, πιθανώς να γίνει λάθος.

Διαβάζοντας μέσα από τις γραμμές, φαίνεται να υπήρχε θέμα στα αποδυτήρια και τη δουλειά ώστε ο Κετσετζόγλου να είναι τόσο οξύς παρότι ο Μελισσανίδης μέχρι τότε δεν είχε φανερώσει τις διαθέσεις του.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, GIANNHS said:

να μιλησει με ποιους ..... με αυτους που εγραψαν εδω μεσα οτι ο Μαρινάκης σεβάστηκε περισοτερο την Α.Ε.Κ????

Με ανθρωπους που δεν εχουν δωσει ενα ευρω στην Α.Ε.Κ αλλα εχουν αποψη μεχρι και τις καθαριστριες της ΑΓ.ΣΟΦΙΑς????

η με υπαλληλους του ιβαν του τρομερου ......

αλλα ο ιβαν εχει χτισει προπονητικό 3 φορες καλυτερο απο τα σπατα οπως γραφτικε παλι εδω και γελαγαν μεχρι και οι κολονες της μεσημβρίας.....

 

εντάξει ρε Γιάννη εγώ που πιστεύω ότι το προπονητικό του μπαοκ και φυσικά του γαύρου είναι καλύτερα (το έχω γράψει) και μπορώ να το εξηγήσω ( φυσικά για το χοντρο δεν έγραψα τέτοιο πράγμα) σε ποια κατηγορία απο τις δύο που έγραψες κατατάσσομαι ? 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Oti proetoimasia kai na kanane eimaste tiga sta sapakia. Thelei sklhrh proetoimasia gia na kerdiseis enan agona apenanti stis byraries sto Kieltse?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, felman said:

Oti proetoimasia kai na kanane eimaste tiga sta sapakia. Thelei sklhrh proetoimasia gia na kerdiseis enan agona apenanti stis byraries sto Kieltse?

Για μένα γκρεμίστηκε αυτός ο μύθος με την Χιμπέρνιαν.

Η ΑΕΚ των παικταράδων αλλά και κάποιων καλών ρολίστων και του Δασκάλου Σάντος έβλεπε κάποιους άσημους Σκώτους να μοιάζουν Μπαρτσελόνα.

Πανικός,2-0 να χάνουν ευκαιρίες και στο τέλος παραλίγο το 3-0 και...επικός αποκλεισμός.

Είχε προηγηθεί το 4-2 με την άσημη Φερεντσβάρος από μία ΑΕΚ όχι υπερομάδα αλλά με καλές μονάδες. Και ουσιαστικά μιλάμε για 4-0 μέχρι το 80+!

Θυμαμαι και το Ζαπορίζια-ΠΑΟ (0-1) το 2006, αν έβλεπε κάποιος το παιχνίδι νόμιζε ότι ήταν Μπαρτσελόνα-ΠΑΟ. Η προτελευταία ομάδας της Ουκρανίας έχανε ευκαιρίες και ο ΠΑΟ έπαιζε πίσω από τη σέντρα με τον Σαλπιγγίδη δεξί μπακ.

Ένας Ιάπωνας να έβλεπε το παιχνίδι θα νόμιζε ότι το μεγαθήριο ήταν οι ουκρανοί.

 

Στην πορεία των ετών κατάλαβα ότι αν είσαι χάλια μπορεί να σε κερδίσει και ένας μαυριτανός, αρκεί να έχει τρεξίματα και στοιχειωδώς δύο-τρείς καλούτσικες μονάδες. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GIANNHS said:

να μιλησει με ποιους ..... με αυτους που εγραψαν εδω μεσα οτι ο Μαρινάκης σεβάστηκε περισοτερο την Α.Ε.Κ???? 

Με ανθρωπους που δεν εχουν δωσει ενα ευρω στην Α.Ε.Κ αλλα εχουν αποψη μεχρι και τις καθαριστριες της ΑΓ.ΣΟΦΙΑς????

η με υπαλληλους του ιβαν του τρομερου ......

αλλα ο ιβαν εχει χτισει προπονητικό 3 φορες καλυτερο απο τα σπατα οπως γραφτικε παλι εδω και γελαγαν μεχρι και οι κολονες της μεσημβρίας.....

 

Οσο για τα του Μαρινακη διαβασε οταν βρεις χρονο το παρακατω τοπικ απο την 24 σελιδα και μετα.Εκτος αν ηταν αλλος GIANNHS(σελιδα 27 πρωτο ποστ) εκεινος που του εδινε δικιο οταν ελεγε την ΑΕΚ ομαδα απατη.Ειδες τι ωραια μπορω να το παιξω και εγω αυτο το παιχνιδακι;

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω και πολύ καιρό εδώ μέσα και δεν ξέρω τι γινόταν και πολύ παλιά. Να πω και την αμαρτία μου πριν 3 χρόνια δεν ήξερα καν το φόρουμ, ίσως επειδή ποτέ δεν τρελαινόμουν για τέτοια φάση, με το μόνο φόρουμ που πραγματικά γούσταρα ήταν της R.

Παρατηρώ όμως κατα καιρούς σχόλια του τύπου "κωλώνουν οι δημοσιογράφοι να μπουν να τα πούμε γιατί θα τους ξεβρακώσουμε", "μας διαβάζουν όλοι", "μας άκουσαν", "μας αφουγκράστηκαν" κλπ....Νομίζω οτι μερικοί έχουν την ψευδαίσθηση οτι το ίντερνετ σου δίνει τη δύναμη να επηρεάσεις πράγματα και καταστάσεις ενώ στην πραγματικότητα είσαι ένα μικρό ψαράκι στον ωκεανό. Ούτε οι σελίδες στο fb, ούτε τα φόρουμ μπορούν να αντικαταστήσουν τη φυσική παρουσία. Ο Μελισσανίδης έδιωξε τον προπονητή γιατί την άκουσε στέρεο απο την παραλίγο επίσκεψη στο ματς με την Κραιόβα και το κρα με την Ξάνθη. Σου λέει την τρίτη φορά θα μας μουντάρουν. Οπως και μετά τα 2 πανό της R πρόπερσι έκανε 3 πρωταθληματικές μεταγραφές και έφερε Μανόλο γυρίζοντας το κλίμα. Κανένα σχόλιο στο ίντερνετ δεν είναι ικανό να τον κάνει να ξύσει τα παπάρια του, μπορούμε να είμαστε βεβαιοι για αυτό.

Ισως τώρα εξηγούνται βέβαια και πολλά. Αν βρίσει κανείς τον Μελισσανίδη μέσα απο το pc, τον προσβάλλει ή τον μειώσει μπορεί πραγματικά να το κάνει γιατί νιώθει οτι τον παρακολουθούν, οτι η γνώμη του μετράει τόσο που θα την αφουγκραστεί. Σόρρυ κίολας αλλά ακόμα και αν υπάρχει η παραμικρή πιθανότητα να διαβάζει ο Χ Μελισσανίδης ή ο Ψ Κετσετζόγλου όλα τα σχόλια που κυκλοφορούν στο ίντερνετ, είναι βέβαιο πως μετά απο λίγο μόλις διάστημα έχει πάθει τέτοια ανοσία που γελάει κιόλας με την πάρτη μας....

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο τιγρης δεν εχει ιντερνετ.Ο Κετσετζογλου μας απανταει πολλες φορες και στα σφηνακια.Γεια σου Κωστα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Ο τιγρης δεν εχει ιντερνετ.Ο Κετσετζογλου μας απανταει πολλες φορες και στα σφηνακια.Γεια σου Κωστα.

και τι γράφει; "για τους φίλους μου στο ΚΜ;"

Link to comment
Share on other sites

Στο παλιό ΚΜ ο Κετσετζογλου ακριβως πριν το 365 είχε λογαριασμό εδώ μέσα και μάλιστα μου είχε στείλει και pm.?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Ο τιγρης δεν εχει ιντερνετ.Ο Κετσετζογλου μας απανταει πολλες φορες και στα σφηνακια.Γεια σου Κωστα.

πλάκα πλάκα προτιμότερο θα ήταν να τον καλούσαμε τον Χ Κετσετζόγλου σε μια σύναξη ΚΜ και εκεί να του έλεγε ο καθένας οτι ήθελε....είμαι πάντως σχεδόν βέβαιος οι περισσότεροι δεν θα ήταν και τόσο λαλίστατοι. Καλά δεν συζητάω να έβλεπαν μπροστά τους τον Μελισσανίδη. Θα είχε αλαρμ και αναστροφή

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

και τι γράφει; "για τους φίλους μου στο ΚΜ;"

Στο περιπου ?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Στο παλιό ΚΜ ο Κετσετζογλου ακριβως πριν το 365 είχε λογαριασμό εδώ μέσα και μάλιστα μου είχε στείλει και pm.?

 

2 minutes ago, nikos said:

Επισης μια εποχή έγραφε ο Κιντης ?

 

Τώρα εξηγούνται ακόμα περισσσότερα.....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

πλάκα πλάκα προτιμότερο θα ήταν να τον καλούσαμε τον Χ Κετσετζόγλου σε μια σύναξη ΚΜ και εκεί να του έλεγε ο καθένας οτι ήθελε....είμαι πάντως σχεδόν βέβαιος οι περισσότεροι δεν θα ήταν και τόσο λαλίστατοι. Καλά δεν συζητάω να έβλεπαν μπροστά τους τον Μελισσανίδη. Θα είχε αλαρμ και αναστροφή

Πολυ καλη ιδεα αυτη με κετσε,ισως κανω και εγω την παρθενικη μου εμφανιση.Με τιγρη δεν πλησιαζω πειτε τα εσεις για μενα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Πολυ καλη ιδεα αυτη με κετσε,ισως κανω και εγω την παρθενικη μου εμφανιση.Με τιγρη δεν πλησιαζω πειτε τα εσεις για μενα.

Κανένας δεν πλησίαζε ???

Link to comment
Share on other sites

Να πω παντως ότι συμφωνω ότι πραγματι το κάθε ΚΜ έχει πολύ μικρότερη δύναμη από αυτό που φαντάζονται κάποιοι, ΕΙΔΙΚΑ από όταν τα site έβαλαν μινι φόρουμ από κάτω και το fb το έμαθε και η κουτσή Μαρία.

Ειναι απλά ένα μέρος όπου ο κάθε αρδ ή ο κάθε τύπος στην ΠΑΕ, μπορεί να ρίξει μια ματια οποτε του έρθει τέτοια επιθυμία και χωρίς πολλά πολλα. Τα ίδια ισχύουν και για οπαδους ΑΕΚτζηδες και αλλόθρησκους.

Κοινως γράψτε ο,τι πιστεύετε και ο,τι σας κατέβει, θα βρείτε την υγεια σας. Όταν το κατάλαβα ότι ισχύουν απλά τα παραπανω την βρήκα κι εγω.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Πολυ καλη ιδεα αυτη με κετσε,ισως κανω και εγω την παρθενικη μου εμφανιση.Με τιγρη δεν πλησιαζω πειτε τα εσεις για μενα.

Εισαι τυρεμπορας και φοβασαι? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

Εισαι τυρεμπορας και φοβασαι? 

Ειμαι νεος και ομορφος και λεω να μην το ρισκαρω.Μπορει να θυμηθει τα παλια και να χρειαστει να με ξετσιμεντωσετε.

Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×