Jump to content

Πρωτοσέλιδα, άρθρα και λοιπές ομορφιές. #2


Recommended Posts

47 minutes ago, Man Of Faith said:

Ο Κετσε συμφωνει μαζι μου οπως φαινεται οτι οι αντιπαλοι μας θεωρουν περισσοτερο ανταγωνιστικους απ οτι εμεις.

https://www.aek365.org/sfinaki.php?id=2169

Ντάξει δεν είναι για διαφήμιση ότι συμφωνεί μαζί σου ο Κεφτές. :D

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, yiannis_21 said:

Ντάξει δεν είναι για διαφήμιση ότι συμφωνεί μαζί σου ο Κεφτές. :D

Το θεμα ειναι να στηρίξουμε την ομαδα και να πιστεψουμε οτι μπορει να τα καταφερει.Θα ερθουν και αλλες ασχημες εμφανισεις δεν χρειαζεται αναθεμα.Στηριξη σε Καρερα και υπομονη, δεν προβλεπεται μπαλαρα για αρκετο καιρο ακομα.Οι αλλοι μοιαζει να μας υπολογιζουν παντως.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Man Of Faith said:

Το θεμα ειναι να στηρίξουμε την ομαδα και να πιστεψουμε οτι μπορει να τα καταφερει.Θα ερθουν και αλλες ασχημες εμφανισεις δεν χρειαζεται αναθεμα.Στηριξη σε Καρερα και υπομονη, δεν προβλεπεται μπαλαρα για αρκετο καιρο ακομα.Οι αλλοι μοιαζει να μας υπολογιζουν παντως.

Νομίζω ότι συμβαίνει το εξής παράδοξο, ξέρεις ως οργανισμός ότι δύσκολα θα βρείς κάτι καλύτερο από τον Ιταλό για να μην πω ότι φοβάσαι για επιλογές τρόμου αν φύγει, αλλά δε βοηθάει κι ο Ιταλός τον εαυτό του. 

Επίσης ξέρεις ότι δεν είναι σαλτιμπάγκος ο άνθρωπος. 

Αλλά από την άλλη έχει κολλήματα και σε πρόσωπα και σε διάταξη που επανειλημμένα δεν του έχει βγει και εκεί επιμένει λες και θα γίνει κάποιο θαύμα και ως δια μαγείας ο Σβάρνας θα γίνει σοβαρό στόπερ ή οι 3 πίσω με τα ακραία μπακ που έχει η ΑΕΚ που πρέπει να δουλέψουν σαν πιστόνια. Ε, όσο και να κοπανάει τον κώλο του κάτω, δεν πρόκειται. 

Κι ο Μανόλο πέρασε ζόρικες καταστάσεις με τραυματισμούς, αλλά είχε μια μοναδική ικανότητα να μασκαρεύει τα προβλήματα του και να βγαίνει και κερδισμένος από πάνω. 

Τέσπα, πρέπει ο οργανισμός να πάει με ψύχωση σε καλά αποτελέσματα μέχρι την επόμενη διακοπή, να ηρεμήσουμε, να επιστρέψουν σιγά-σιγά οι τραυματίες, να δούμε πια χωρίς δικαιολογίες αν το ρόστερ και ο προπονητής είναι τόσο καλοί όσο νομίζουμε ή όλη αυτή η προσδοκία ήταν ευσεβείς πόθοι. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα με το Σβάρνα τα έχουμε πει πολλές φορές . Για κάποιο λόγο ο καρέρα τον έβγαλε στο αφρό και ο βαν σιπ τον καθιέρωσε στην Εθνική . Μπορει να είναι η ταχύτητα του , η εργατικότητα του , τη τεχνική του δεν ξέρω άλλα του δίνεται η ευκαιρία και πρέπει να παρουσιάσει βελτίωση γιατί τώρα πέρνει τις ευκαιρίες και αμα μείνει έτσι σε 1-2 χρόνια θα γίνει τζανετόπουλος . Προφανώς είναι ένα προσωπικό στοίχημα του καρέρα που όμως πλεον έχει ανταγωνισμό με παίκτες που ξεκινάνε απο την ίδια αφετηρία ( εξελίξιμη παίκτες σε σχετική μικτή ηλικία για στόπερ ) .  Let's the fight begin. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, MITSAKLAS said:

Νομίζω ότι συμβαίνει το εξής παράδοξο, ξέρεις ως οργανισμός ότι δύσκολα θα βρείς κάτι καλύτερο από τον Ιταλό για να μην πω ότι φοβάσαι για επιλογές τρόμου αν φύγει, αλλά δε βοηθάει κι ο Ιταλός τον εαυτό του. 

Επίσης ξέρεις ότι δεν είναι σαλτιμπάγκος ο άνθρωπος. 

Αλλά από την άλλη έχει κολλήματα και σε πρόσωπα και σε διάταξη που επανειλημμένα δεν του έχει βγει και εκεί επιμένει λες και θα γίνει κάποιο θαύμα και ως δια μαγείας ο Σβάρνας θα γίνει σοβαρό στόπερ ή οι 3 πίσω με τα ακραία μπακ που έχει η ΑΕΚ που πρέπει να δουλέψουν σαν πιστόνια. Ε, όσο και να κοπανάει τον κώλο του κάτω, δεν πρόκειται. 

Κι ο Μανόλο πέρασε ζόρικες καταστάσεις με τραυματισμούς, αλλά είχε μια μοναδική ικανότητα να μασκαρεύει τα προβλήματα του και να βγαίνει και κερδισμένος από πάνω. 

Τέσπα, πρέπει ο οργανισμός να πάει με ψύχωση σε καλά αποτελέσματα μέχρι την επόμενη διακοπή, να ηρεμήσουμε, να επιστρέψουν σιγά-σιγά οι τραυματίες, να δούμε πια χωρίς δικαιολογίες αν το ρόστερ και ο προπονητής είναι τόσο καλοί όσο νομίζουμε ή όλη αυτή η προσδοκία ήταν ευσεβείς πόθοι. 

Τα εξηγείς όμορφα, θα σε κέρναγα μπύρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, gybe21 said:

Ποιος έφτιαξε εικονοστάσι εκεί που οι άλλοι βάζουν τα υποδήματα τούς?

Δεν είναι εικονοστάσι, είναι το ντουλαπάκι του Τσιγκρίνσκι και έβαλε μια σέλφι από πάνω.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν λέει κάτι απλά επειδή εγώ δίνω σημασία πάντα σε αυτά που γράφει ο Τσατ ως απευθείας συνομιλητης του μεγάλου.. είναι η πρωτη φορά σήμερα μετά απο 3-4 κείμενα του τελευταία που δεν ασχολείται με τον Καρέρα . Στα προηγούμενα σχόλια του όλο και κάτι άφηνε να εννοηθεί ,κάποια σποντούλα .

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Stylianopoulos said:

Δε ξέρω αν λέει κάτι απλά επειδή εγώ δίνω σημασία πάντα σε αυτά που γράφει ο Τσατ ως απευθείας συνομιλητης του μεγάλου.. είναι η πρωτη φορά σήμερα μετά απο 3-4 κείμενα του τελευταία που δεν ασχολείται με τον Καρέρα . Στα προηγούμενα σχόλια του όλο και κάτι άφηνε να εννοηθεί ,κάποια σποντούλα .

Το παρατήρησα και εγώ. Και όχι μόνο αυτός. Όλοι οι δημοσιογράφοι πλην Κετσε κάτι έγραφαν. Σήμερα τίποτα. Ίσως ψήθηκε ο Μελ από εμφάνιση με Λεστερ και ανατροπή με ΟΦΗ;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Το παρατήρησα και εγώ. Και όχι μόνο αυτός. Όλοι οι δημοσιογράφοι πλην Κετσε κάτι έγραφαν. Σήμερα τίποτα. Ίσως ψήθηκε ο Μελ από εμφάνιση με Λεστερ και ανατροπή με ΟΦΗ;

Ίσως.

Ίσως κατάλαβαν οτι ενδεχόμενη αλλαγη προπονητή θα κάνει πιο πολύ κακό παρά καλό

Link to comment
Share on other sites

Θέλει και λίγη ευελιξία

Αν κι έχουν συμβεί πράγματα που για έναν άνθρωπο με την ψυχοσύνθεση του Μάρκο Λιβάγια είναι μάλλον… θαύμα που δεν έχουν φέρει κάποια αντίδραση, αυτό δεν σημαίνει πως ο Κροάτης επιθετικός δεν νιώθει άσχημα για τη διαχείριση που του γίνεται το τελευταίο διάστημα. Η αλήθεια είναι πως ο Μάσιμο Καρέρα δεν δείχνει ιδιαίτερη ευελιξία στη διαχείριση του ζητήματος με τον Λιβάγια. Και ρίχνει όλο το βάρος αυτής της διαχείρισης στον ίδιο τον ποδοσφαιριστή. Μόνο το τελευταίο δεκαήμερο τον έκανε αλλαγή στην αλλαγή στην Μπράγκα, δεν τον ξεκίνησε στα Γιάννινα, τον άλλαξε στο ημίχρονο με τη Λέστερ και δεν τον ξεκίνησε με τον ΟΦΗ.

Φυσικά κι έχει λόγους να δυσφορεί ο Ιταλός τεχνικός, ωστόσο σε αυτές τις περιπτώσεις για να βρεθεί άκρη για το καλό του συλλόγου συνήθως χρειάζονται βήματα κι από τις δυο πλευρές. Ακόμη κι αν τα περισσότερα υποχρεούται να τα κάνει ο ποδοσφαιριστής. Και ο Λιβάγια δεν έχει δώσει τουλάχιστον κάποιο δικαίωμα με τη συμπεριφορά του απέναντι στον προπονητή.
Τ.Τ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν διαβασατε σφηνακια, ο Τανκοβιτς παρουσιαζεται ουσιαστικα κατι σαν παγκιτης που επαιξε αναγκαστικα λογω απουσιων που εκει θα ξαναγυρισει οταν επιστρεψει ο Λιβαι και ο Ολιβειρα.Αν εχει εμμονες ο ανθρωπος ο Ολιβειρα θα μοιαζει σαν Φαν Μπαστεν και ο Σβαρνας σαν Μαλντινι.Κριμα πραγματικα.Δηλαδη αυτο το με το ζορι να δικαιωθουμε για πραγματα που εχουμε γραψει δεν το καταλαβαινω πραγματικα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω βασικός τανκοβιτς αριστερά, δεξιά λιβαι με αναπληρωματικους αλμπανη Μάχαιρα και κορυφή καριμ μάρκο μετά το γεναρι που λογικά ο ολιβειρα θα χαιρετήσει εκτός και βρεθεί κάτι καλό στην επίθεση. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×